Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z nieco innej beczki. Jutro mam wpaść do butiku w Warszawie i czy jest tam jakieś miejsce parkingowe dla klientów w okolicy? Czy szukać czegokolwiek wolnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z nieco innej beczki. Jutro mam wpaść do butiku w Warszawie i czy jest tam jakieś miejsce parkingowe dla klientów w okolicy? Czy szukać czegokolwiek wolnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy bedziesz tylko ogladal czy kupowal ;) gdzies ostatnio bylo ze butik komus oferowal taka miejscowke. Ogolnie z miejscami w bluskiej okolucy butiku jest ciezko.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ostatnie dwa zdjęcia PO 39,5 oraz nie przyjmując proporcji innych rozmiarów tego modelu jako punktu odniesienia - pomimo jej wysokości traktuję właśnie tę wersję jako kandydata na zegarek dla mnie.

 

:lol:  Piterku rozbawiłeś mnie!

Przymierz ją proszę a się przekonasz jak bardzo Ci będzie pasowała. Zdjęcie to jedno, też na nim mi się podobała, a rzeczywistość to drugie. Tak jak pisał Rafał wg mnie również tu proporcje leża (indeksy, bezel, krótkie uszy i grubość) a nie sam rozmiar koperty. Ja mierzyłem ten zegar na pasku, może na bransolecie jakoś się bardziej obroni choć dla mnie przez ten blink który jej nadali zupełnie ja skreśliłem w jakim by rozmiarze nie była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok butiku jest miejsce dla klientów, wcześniej lepiej przedzwonić.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:  Piterku rozbawiłeś mnie!

Przymierz ją proszę a się przekonasz jak bardzo Ci będzie pasowała. Zdjęcie to jedno, też na nim mi się podobała, a rzeczywistość to drugie. Tak jak pisał Rafał wg mnie również tu proporcje leża (indeksy, bezel, krótkie uszy i grubość) a nie sam rozmiar koperty. Ja mierzyłem ten zegar na pasku, może na bransolecie jakoś się bardziej obroni choć dla mnie przez ten blink który jej nadali zupełnie ja skreśliłem w jakim by rozmiarze nie była.

 

Piotrek pewnie ma plan (pisał o tym w innym temacie - chyba Rolexa )sprzedać pozostałe i kupić sobie jeden wspólny z Żoną, to też przyniesie oszczędności na serwisie  :P  B)  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie na Omege, tu jest przyklad 38mm srednicy i18mm wysokosc

 

fbed29f93c4f42856ef5b043c6159d43.jpg

 

ab7f5045a6a1f7485d9ada8a2ae0d108.jpg

 

Sent from my SGP312 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek pewnie ma plan (pisał o tym w innym temacie - chyba Rolexa )sprzedać pozostałe i kupić sobie jeden wspólny z Żoną, to też przyniesie oszczędności na serwisie :PB):D:lol:

:-D ale chyba musi znalezc inne miejsce zeby ja zakladac bo na jego nadgarstku bedzie zabawnie wygladala ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak zrobiony u mnie w garażu.

A kosztuje jak z manufaktury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Dla mnie to porażka Omegi z tymi rozmiarami!!! Jak moze byc to damski zegarek z 39mm???

Grubości nowych Omeg tez są śmieszne!!! Poprostu marka schodzi na psy! ;):D

Nie to co kiedyś! :D

Są też kobiety z dużymi rękami

post-65162-0-68756800-1476904888_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to mój pierwszy post, więc na początku chciałem się przywitać. Forum czytam regularnie od jakiegoś czasu, kupiłem sobie już nawet świadomie (dzięki Wam) pierwszy automat (niestety jeszcze nie Omegę). Kolejnym krokiem do powiększenie kolekcji ze względu na wyczerpane fundusze było objechanie rodziny, żeby sprawdzić, czy przypadkiem coś ciekawego nie leży na dnie jakiejś szuflady. Poszukiwania nie były zbyt owocne. Mimo, że dziadek miał nawet kiedyś jakiegoś Atlantica, ale jednak sprzedał go już dawno temu i jedyne co mu się ostało to bardzo wysłużony Poljot. Poza tym, jedyne co znalazłem to "Omega", którą mój ojciec przywiózł kiedyś najprawdopodobniej z Jugosławi, w czasach kiedy jeździło się na wakacje i handel do bratnich narodów (ojciec nie zna się za bardzo na zegarkach). Oczywiście do sprawy podszedłem bardzo sceptycznie, mimo że nie wyglądała źle. Po krótkim "reserczu" w internecie, jestem prawie pewny że to podróbka (przeźroczysty dekiel, zła bransoleta, na pewno nieoryginalna koronka. Mimo wszystko proszę czy mógłby ktoś zerknąć bardziej fachowym okiem i potwierdzić na 100%?

 

Przepraszam za jakość zdjęć, robione komórką, bo nie mam nic lepszego pod ręką.

ozXfAm3l.jpg

ZqqQ2rZl.jpg

1vXEtIrl.jpg

1dW97JCl.jpg

QSIgZpBl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z nieco innej beczki. Jutro mam wpaść do butiku w Warszawie i czy jest tam jakieś miejsce parkingowe dla klientów w okolicy? Czy szukać czegokolwiek wolnego?

Butik dysponuje parkingiem dla Gości – wystarczy zatrzymać się przed nim i telefonicznie dać im znać. Otworzą wówczas wjazd do bramy obok, gdzie będzie można zostawić auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Omega 2534.50.00 a 2254.50.00 to jest ta sama koperta?

Przymierzam się do zakupu i nie wiem na którą się zdecydować. Obie są w zbliżonej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jutro przymierzę tę PO 39,5. Ona ma mniejsze szkło niż np. Submariner? Jeśli nie to nie widzę powodu aby nie mogła stanowić dla ww. alternatywy.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Omega 2534.50.00 a 2254.50.00 to jest ta sama koperta?

Przymierzam się do zakupu i nie wiem na którą się zdecydować. Obie są w zbliżonej cenie.

Tak mi sie wydaje różnią sie tylko zaworkiem helowym!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu i przeróbki w taki sposób jak ten

zachwyciła mnie ta wersja. 

Wskazówka sekudnika wg mnie zdecydowanie bardziej do kompletu

a bezel to już kwestia gustu bardziej ale też mi się podoba

http://forums.watchuseek.com/f20/omega-seamaster-2254-custom-big-pictures-403797.html

 

ale jeśli koperta ta sama to i bezel powinien na oba pasować. Nie wiem tylko czy wskazówka od PO będzie pasowała do GMT czy nie jest jakoś inaczej mocowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ją kiedyś widziałem i powiem szczerze, ze jest fajniejsza od oryginału! Szkoda, ze omega takiej nie wypuściła! Osobiście sie na to nie zdecyduje ale jak by mi druga taka wpadła to pewnie bym tak ja przerobił! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to dobrze czy źle z tą ETĄ ??? Przepraszam ale moja wiedza techniczna nie jest aż tak daleko idąca... Cena za jaką mogę ją nabyć to 5tyś zł (kolega z Krk ma ją od nowości ) i chce ja zamienić na coś innego dlatego sprzedaje. Stan wizualny jest Bdb mechaniczny podobno też. Ostatnio był w serwisie i wszystko z nim jest ok. Co sądzicie o cenie ?? Ewentualnie co możecie polecić z używanych omeg w tej cenie na które można zwrócić uwagę ?? 

Panowie nawiązując do mojej poprzedniej wypowiedzi. Czy po tych zdjęciach jesteście w stanie określić czy ta omega jest oryginalna ?? 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Omega potrafiła zmodyfikować kaliber tak żeby nie osiągnął rozmiarów starej Valjoux to nie musiałaby dziś wmawiać ludziom że 40 mm to damski zegarek ( sorry Mariusz ale sprzedawca w butiku jest przedłużeniem marketingowej tuby ) . Skoro 40 mm jest wg Omegi dla kobiet to niech wypuszczają go tylko z kwiatkami na tarczy i z brylancikami na bezelu...

Jak będę chciał busolę to kupię PAMA a Omega ma być śliczna i wygodna ;-)

Robert, mnie nie musisz przepraszać, ja to wiem.

Sprzedawcy są szkoleni i muszą klientom przekazywać filozofię danej marki :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Na stronie Omegi faktycznie jest napisane, ze to unisex. To daje przede wszystkim duże pole manewru sprzedawcy. I kobiecie powie, ze wygląda zachwycająco w tym zegarku i Mężczyźnie, że wygląda super. Poza tym Omega w tym czasie podbijała rynek azjatycki, więc musiała coś w pośrednich rozmiarach stworzyć (trochę na siłę). Szeroki wachlarz możliwości nie oznacza równocześnie, że we wszystkich rozmiarach wygląda to dobrze. W moim przypadku niestety 39,5 / 42 (starsza wersja) /43,5 nie siadło bo wyglądało to na nadgarstku jak jakaś narośl. Dodatkowo Omega zawaliła sprawę bo oprócz zmiany kroju czcionki zmieniła minimalnie rozmiar indeksów 6,9,12. w nowym modelu 43.5 ( gdzieś o tym było, że są powiększone) Ogólnie zegarek przez to wygląda na znacznie mniejszy optycznie i prawie nie ma różnicy między starszą 42. Rozmawiałem ze sprzedawcą w polskiej sieci AD i powiedział, że dużo klientów liczy na Basel 2017 i rozmiar 46 w nowej PO.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.