Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W kategorii ilości wersów na tarczy pobili rekord Daytony ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzysetka straciła swoją podstawową zaletę: niesamowity komfort na nadgarstku.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem na spokojnie cały dzień i...uważam że zmiany na minus, a największe to brak nakładanego logo (co wynika imo z przeładowania tarczy, bo gdyby dołożyli nakładane, to już byłaby tragedia), pogrubione (nienaturalnie wyglądające) indeksy, przeładowana tarcza, przeszklony dekiel i nienaturalnie wielkie cyfry na bezelu. Szczerze to bardziej zachwyciły mnie nowości Tudora.

Ostateczną decyzję zostawiam do obejrzenia na żywo. Na renderach i filmikach to sobie możemy oglądać - dobrze wiemy, że tylko live się liczy :)

Właściwie to tylko przeszklony dekiel mi nie przeszkadza, ale reszta zmian wizualnych moim zdaniem pogorszyła ten model.

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzysetka straciła swoją podstawową zaletę: niesamowity komfort na nadgarstku.

Poczekaj na przymiarki może bedzie ok :)

 

Nowy model bardzo ładny na zdjęciach nie jestem fanem fal ale tutaj wyglądają dobrze. Podoba mi sie data na dole tarczy no i werk. Pozostaje poczekać do przymiarki ale raczej pozostanę przy smpc bez fal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w pamięci Twoją wypowiedź, że ten zegarek ma dożywocie. Mój także, a ponieważ zawsze marzyłem o posiadaniu klasyka od nowości, moje marzenie się spełniło. Dodatkowo nie mam najmniejszego powodu do pozbywania się ulubionego zegarka.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w pamięci Twoją wypowiedź, że ten zegarek ma dożywocie. Mój także, a ponieważ zawsze marzyłem o posiadaniu klasyka od nowości, moje marzenie się spełniło. Dodatkowo nie mam najmniejszego powodu do pozbywania się ulubionego zegarka.

Fakt i do dzisiaj nie znalazłem zegarka który by zdetronizował smpc jako idealnego „tego jedynego zegarka”

Czasami mnie kusi żeby coś pozmieniać ale tyle już ze mną przeszła ze staje się powoli częścią mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie same mam odczucia ;-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Widzę, że mamy podobne opinie co do smpc. Co prawda moim ideałem był klasyczny speedi i nawet miałem chęć zostać jednozegarkowcem i sprzedać smpc, ale nie potrafiłem. Pomimo, ze czasem mnie ten bling irytuje. ;) Teraz patrząc na Tudora GMT myśle czy nie zostać trojzegarkowcem. Szkoda, ze Omega nie widzi problemu grubości swoich mechanizmów. Kurde jeśli już mieli ruszać proporcje smp to mogli zrobić 39/40 i z 1mm mniej w grubości. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje relacje z marką Omega są coraz bardziej trudne. Obawiam się, że jeśli nie przystopują z tym natłokiem: nowości, limitacji, detali, kolorów, wzorów, wariantów, itp., itd., to za kilka lat obudzą się z postrzeganiem marki na poziomie Tag Heuer. Mówię to naprawdę przy całej mojej sympatii i sentymencie jaki w stosunku do nich czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje relacje z marką Omega są coraz bardziej trudne. Obawiam się, że jeśli nie przystopują z tym natłokiem: nowości, limitacji, detali, kolorów, wzorów, wariantów, itp., itd., to za kilka lat obudzą się z postrzeganiem marki na poziomie Tag Heuer. Mówię to naprawdę przy całej mojej sympatii i sentymencie jaki w stosunku do nich czuję.

Ale dla wielbiciela Vintage ma to swoje plusy gdyż wszystkie starocie Sppede, Seamastery poszybują z cena i emerytura dla posiadaczy lepsza niż trzeci filar! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla wielbiciela Vintage ma to swoje plusy gdyż wszystkie starocie Sppede, Seamastery poszybują z cena i emerytura dla posiadaczy lepsza niż trzeci filar! ;):D

Ostatnio zapytałem żonę czy chcielibyśmy kupić kilka sportowych Rolexów i schować do sejfu, żeby na stare lata odsprzedać.

 

Odpowiedziała, że jestem uzależniony, desperacko szukam wymówek i może warto pomyśleć o terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zapytałem żonę czy chcielibyśmy kupić kilka sportowych Rolexów i schować do sejfu, żeby na stare lata odsprzedać.

 

Odpowiedziała, że jestem uzależniony, desperacko szukam wymówek i może warto pomyśleć o terapii.

Ma trochę racji! :P

Ale trzeba jej udowodnić, ze się myli! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nowość „limitowana” ck 2998 panda Dial z pulsometrem.

 

Wolę jednak swoje Speedy Tuesday:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nowości i czytając opinie forumowiczów, to chyba Rolex bardziej trafił w nasze oczekiwania i więcej osób zadowolonych można znaleźć wśród fanów tamtej marki. Czyżby Omega "przedobrzyła". 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nowości i czytając opinie forumowiczów, to chyba Rolex bardziej trafił w nasze oczekiwania i więcej osób zadowolonych można znaleźć wśród fanów tamtej marki. Czyżby Omega "przedobrzyła". 

 

Omega trafia w bardziej wyrafinowane gusta  :D

 

Trochę to przykre, bo jestem wielkim fanem Rolexa, ale tam naprawdę nie wiele trzeba, żeby zrobić ferment  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że nowy GMT wygląda "poważnie", zaś trzysetka przy nim dziecinnie.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że nowy GMT wygląda "poważnie", zaś trzysetka przy nim dziecinnie.

Czarna wersja wygląda dziecinie? Wg mnie wygląda bardzo obiecująco i ma sporo smaczków. Minusy też ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielkim fanem Omegi. Krytyka z mojej strony wynika z rozbuchanych nadziei względem tego modelu. Jest to mój zegarek codzienny, ma nawet dublerów. Dlatego nie rozumiem, jak można było spierniczyć tak fajny model, konia pociągowego, legendę i ikonę marki. Użytkując ten zegarek od wielu lat wiem, jak go ulepszyć (co napisałem w poście chwile przed premierą) i rzeczywiście te zmiany nastąpiły.Jednak jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach i one spowodowały, że totalnie zmienił się charakter tego zegarka. Szkoda tym większa, że przewidywany okres produkcji tego modelu to wiele lat i na poprawienie tych wad nie ma co liczyć. .


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że lubię wiele marek zegarkowych. Omega Longines, Rolex, Zenitu, oczywiście ukochana Delbana i nie chodzi mi o krytykę marki, lecz własną subiektywną ocenę zmian. Tak jak pisałem , trochę przdobrzyli, ale innumerable może się podobać.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Dodajmy jeszcze, że w tym roku wypada 25 lecie tego zegarka i zamiast wykorzystać ten fakt, skopali mu design. Bond mógłby być po latach sprzedażowym samograjem jak Omega Speedmaster Man on the Moon. Wystarczyło trzymać w stajni klasyka lub tylko lekko go modyfikować (jak to miało miejsce z falami na tarczy -> gloss dial). Okazali temu zegarkowi brak szacunku. Mogliby klepać te swoje dziwolągi na boku (jak to się dzieje ze Speediem), a flagowy model trzymać w stałej kolekcji. Ja nie wiem co ci geniusze jeszcze wymyślą, ale cieszę się że mam swój egzemplarz Moonwatcha z hesaliowym szkłem.

 

*EDIT

zgadzam się z meXy

Edytowane przez tritium.hands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Patrząc na nowości i czytając opinie forumowiczów, to chyba Rolex bardziej trafił w nasze oczekiwania i więcej osób zadowolonych można znaleźć wśród fanów tamtej marki. Czyżby Omega "przedobrzyła". 

 

Nie jestem klientem Rolexa, ale ciężko nie zauważyć, że rozsądniej prowadzi swoje linie zegarkowe. Nowy GMT II jak na casual watch jest świetny. Tudor rewelacyjnie wypadł z mniejszym BB, cieńszymi zegarkami, GMT pepsi. Omega ostatnie lata to coraz grubiej i bardziej błyszcząco, pseudo wintydż (czasami udany, nie powiem), coraz większa liczba modeli. Wydaje mi się, że lepiej by wyszli na mniejszej liczbie ale bardziej przemyślanych wzorniczo konstrukcji. Żeby nie było techniczne innowacje Omegi w mechanizmach czy ceramika mi się podoba. Jak najbardziej jestem za postępem technologicznym. Ale mogliby trochę podpatrzeć u Rolka jak prowadzić ewolucję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz większa liczba modeli i coraz szersza oferta to nie tylko znak czasów wsród firm zegarmistrzowskich.Kiedyś np. bmw mialo serie 3,5,7 i wystarczyło ,a dzisiaj trudno w ilości modeli połapać się i nie koniecznie zawsze sa udane.Target ma być potencjalnie jak największy, poprostu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że niektórzy chcieliby lekko zmodyfikowane stare fale, za to dostępne na zapisy za 2 lata :)

Dla mnie polityka Rolexa z dostępnością zegarków jest nie do zaakceptowania, choć kilka modeli widziałbym u siebie.

 

Co do pepsi gmt Tudora to nasuwa mi się taka hipotetyczna sytuacja:

O masz pepsi pokaż. Ojej, a to nie jest Rolex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.