Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że AD nie trzymają zegarków na wystawach ufff

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak znasz dobrze AD to wiesz ile leżał i możesz podjąć świadomą decyzję. Zawsze też możesz zamówić nówkę w foliach. Żeby nie było że to laurka dla AD-

Jeśli jesteś stałym klientem tego samego sprzedawcy grey market to może masz na coś wpływ, jeśli strzelasz na chrono24 no to raz masz szczęście a raz nie.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jak zegarek zbyt dlugo lezy w gablocie, to moze stracic wlasciwosci wodoszczelnosci??? To szczerze - nie za dobry to zegarek/marka...  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie też zależy, co się kupuje, bo pewne zegarki raczej nie leżakują długo, niezależnie, skąd się je bierze... No chyba, że ktoś ewidentnie chce kogoś zrobić w trąbę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jak zegarek zbyt dlugo lezy w gablocie, to moze stracic wlasciwosci wodoszczelnosci??? To szczerze - nie za dobry to zegarek/marka...  :wacko:

Rozumiem że mówimy o gumowej uszczelce. Trzymałem już w ręku w Warszawie zegarek ( akurat trafiło na markowego nurka ) który niemal parzył w dłoń po zdjęciu z wystawy , niech tak poleży 2 lata. Dodaj do tego 4 sezony plażowania i basenowania o których pisał kolega i ...wszystko może się zdarzyć.

Pewnie też zależy, co się kupuje, bo pewne zegarki raczej nie leżakują długo, niezależnie, skąd się je bierze... No chyba, że ktoś ewidentnie chce kogoś zrobić w trąbę...

No niektóre Rolexy faktycznie długo nie leżą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie - jednak jesli ktos odbierze nowy zegarek nie lezakowany i zacznie go uzywac zgodnie z przeznaczeniem nurkowym (godzina w sloncu na jachtach, pozniej skoki do zimnej i slonej wody), to warunki sa nawet bardziej ekstremalne niz w gablocie. A jak producent nie pisze nic o systematycznym testowaniu wodoszczelnosci poza normalnym przegladem, to co? Mysle, ze nie ma co tworzyc spiskowych teorii. Rok lezakowania na wystawie nie powinno wplynac na tej klasy zegarek pod katem "zniszczenia" materialow - tak mi sie wydaje.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda uszczelka traci własności z upływem czasu. Dodatkowe podgrzewanie jej słońcem naturalnym czy sztucznym przyspiesza jej zużycie. Dochodzi do tego ryzyko niedokładnego dokręcania koronki w ferworze porannych czynności ( chyba że szczęśliwy jednozegarkowiec z automatem ;-) . Tak czy siak jak pływasz w zegarku za 20-30 kzł to lepiej dmuchać na zimne. Ile kosztuje taki test szczelności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na uszczelki ale na pewno na paski lezakowanie na wystawie ma wplyw. Ja pamietam pare lat temu na wystawie u jednego jubilera lezal Longines z kolekcji master z paskiem z aligatora. Chodzilem dosc czesto go ogladac i po jakims czasie krótsza czesc paska znacznie roznila sie kolorem od dluzszej czesci. Wlasnie ze wzgledu na oswietlenie w witrynie. Oczywiscie jubiler zapewnial, ze w razie zakupu psaek wymieni na nowy, ale jakos tak sie uprzedzilem. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, w kółko te same teorie o lampach w gablotach wytapiających uszczelki :)

Słyszałem, że AD dostali tajny instruktaż z Omegi, żeby specjalnie tak wygrzewać zegarki pod halogenami, żeby potem jeszcze serwis zarobił.

 

Nie wierzę, żeby Omega i inni producenci nie wiedzieli w jaki sposób poprawnie eksponować swoje zegarki. To nie pizza, którą trzeba podgrzewać pod lampą, żeby nie ostygła :)

Kolejna forumowa „urban legend”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje taki test szczelności?

Butik Omega - O zł,

Złote Tarasy - od 10zł do 20zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, w kółko te same teorie o lampach w gablotach wytapiających uszczelki :)

Słyszałem, że AD dostali tajny instruktaż z Omegi, żeby specjalnie tak wygrzewać zegarki pod halogenami, żeby potem jeszcze serwis zarobił.

Nie wierzę, żeby Omega i inni producenci nie wiedzieli w jaki sposób poprawnie eksponować swoje zegarki. To nie pizza, którą trzeba podgrzewać pod lampą, żeby nie ostygła :)

Kolejna forumowa „urban legend”.

To zrób tour po salonach i przekonaj się sam. A co do zarobku serwisu...kupiłem w życiu dwa zegarki renomowanych firm z przedziału wtedy 10-20 tyś o których wiedziałem, że spędziły ponad 1,5 roku i 2 lata w salonach dwóch dużych krajowych sieci. Jeden nosiłem niemal jak EDC drugi raz na kilka tygodni. Obydwa zatrzymały po ok 23 miesiącach. Jeden z nich to Omega. Tym razem nie zarobił serwis.

Tylko te dwa zegarki spośród wszystkich które przerobiłem sprawiły mi taki kłopot.

To nie producenci decydują o tym co dzieje się z zegarkami w salonach. Nie wierzę, że tego nie wiesz.

Butik Omega - O zł,

Złote Tarasy - od 10zł do 20zł.

Żaden koszt ...ale niektórzy lubią ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja póki co daje radę. Na razie dwa sezony w basenie, oceanie i morzu Jońskim max 4-5 m. Uwielbiam na nią patrzeć pod wodą;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że Omega, Breitling, czy TH mają ujednolicone wszystkie witryny w butikach wielobrandowych.

Nie rozumiem tylko założenia, że od razu oznacza to prażenie zegarków pod halogenami. Przecież dealerzy też mają trochę pojęcia czym handlują.

Tu masz zdjęcie witryny sklepu wielobrandowego z Wiednia.

Nie widzę tam 50W halogenów pod którymi smażą się wystawione Blancpainy i Omegi.

Dla porównania, witryna Rolexa też wygląda podobnie, jeśli chodzi o oświetlenie.

05d9654913fd174c7229f12627119f7c.jpg

2a9bee50f6964cf71e989e892b90aba8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiedzą, ale tylko w monobrandowych butikach, które sami tworzą. Czy Ty wierzysz w to, że Omega wysyła całą witrynę sklepową z szybą wystawową do Polski i AD tylko ją wstawia do sklepu? Jeśli tak to bardzo się mylisz. Nie wiem jak w przypadku innych marek, ale TH, Longines, Omega, Breitling, Oris daje sporą dowolność co do tego jak ma wyglądać witryna. Omega jedynie chce mieć zapewnione określony min. procent powierzchni sklepu. W sklepach wielomarkowych, szczególnie w zachodniej Europie normą jest to, że witryny poszczególnych marek są identyczne (czyt. inwestor je wybiera i kupuje), a jedynie same ekspandery na zegarki są od poszczególnych producentów i logo na górze witryny.

 

Tak jak pisał Desmo i wbrew temu co napisałeś: Omega może i wie co jest dobre dla ich zegarków, ale inwestor i pracownik sklepu nie zawsze to wie i dam wiele razy widziałem zegarki prażące się pod halogenami (nie LEDami w oprawie G10, a halogenami G10 50W).

 

Z drugiej strony taki Moonwatch po np. 2 latach pod halogonem, może by się już zaczął robić czekoladowy a wtedy wiadomo nic tylko brać $$$ :D

Niewiele wiesz o oświetleniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję zakończyłem przygodę z SMPc po raz drugi teraz szukamy następcy. 325f1846582d393e953e29954c46354a.jpg

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję zakończyłem przygodę z SMPc po raz drugi teraz szukamy następcy.

Też nurek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak eleganty do mnie nie gadają. BBR miałem więc styl vintage też nie dla mnie.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak eleganty do mnie nie gadają. BBR miałem więc styl vintage też nie dla mnie.

A już obstawiałem Tudora :)

Chyba, że Pelagos.

A może przyszła pora na króla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Pelagosie myślałem, myślę o PO, SOH. Na chwilę obecną wydanie więcej niż 20k na zegarek jest dla mnie nie do zaakceptowania. Tak sobie ustawiłem limit i jego się trzymam. Może kiedyś....

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś Omega zaprezentowała nietypowa limitkę. Coś mi mówi że raczej nie będzie zbyt popularna na forum ;) swietnie że sięgnęli po historyczny mechanizm, we mnie za to odżyły nadzieje na wskrzeszenie mechanizmu cal 321....

 

https://monochrome-watches.com/omega-reissues-its-first-ever-wrist-chronograph-and-fits-original-movements-inside/

 

post-63031-0-83637700-1530567938_thumb.jpegpost-63031-0-24496200-1530568041_thumb.jpeg

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super. Fajny pomysl na otwierany dekiel, jednak cena mnie zabija i sadze, ze nie znajdzie wielu nabywcow - chyba, ze bogatych kolekcjonerow...  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę limitację, to właśnie pewnie taki był zamysł Omegi, a szkoda

 

Ale może limitowane serie właśnie na czymś takim powinny polegać...

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w przypadku Omegi co drugi zegarek, to limitacja  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.