Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TigerBear

Nie było mnie w tym wątku, planowałem nie wspinać się tak wysoko, ale stało się. Siedzę od pół godziny z bananem na twarzy i podziwiam...

Musiałem się tą radością podzielić :)

Gratulacje, Maciek !

Banan jak najbardziej uzasadniony :)

Bardzo ładny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten brak antyrefleksu tez ma swój urok

Bo w Rolexie a w Tisellu byłaby chu.nia

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rękę trudno pomylić gratulacje!

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gratulacje, Maciek !

Banan jak najbardziej uzasadniony :)

Bardzo ładny egzemplarz.

Dziękuję koledzy. Zamiast na mecz to patrzę na zegarek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie w tym wątku, planowałem nie wspinać się tak wysoko, ale stało się. Siedzę od pół godziny z bananem na twarzy i podziwiam...

Musiałem się tą radością podzielić :)

 

Bardzo fajna PO, będziesz z niej z zadowolony.

 

 

Gratuluję nabytku. :wub:

Tylko ... czy to aby Twoja ręka ? :rolleyes:

Już widziałem podobną na forum :huh:

 

Kolega ajsek ma swieży tatuaż i zupełnie inny motyw.

 

W sumie to nIe wiem jak można pomylić lub sugerować jakiekolwiek podobieństwo...To tak jakbyś nie widział różnicy miedzy PO a AT... :blink:  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w Rolexie a w Tisellu byłaby chu.nia

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masz jakis problem? to twój problem bo akurat kisiel mi się podoba

Jaki? Czy to taki urok z cyklu jak nie urok to sraczka?

Mglisty jak go nie widzisz to kup okulary


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie mam z tym problemów, do sprzedających mam wyjątkowe szczęście :)

Omega wygląda jak z salonu.

Maciek ładną sztukę trafiłeś :)

Chłop płakał jak sprzedawał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Maciek ładną sztukę trafiłeś :)

Chłop płakał jak sprzedawał :)

Tia :D

Michał, jeszcze raz dziękuję, odrobię przy dzieciach ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakis problem? to twój problem bo akurat kisiel mi się podoba

 

Mglisty jak go nie widzisz to kup okulary

Myślę że nikt tu nie ma problemu. A moja wypowiedź tylko sugerowała coś w stylu że jak Brad Pitt będzie nieogolony i brudny to się powie że taki ma styl a jak sąsiad taki będzie to się mówi brudas. I to wszystko . Żadnych osobistych wycieczek.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Mglisty jak go nie widzisz to kup okulary

:D Jaki? Mglisty? :D A moze mleczny, takie 2,0 bym dał, bo 3,2 za tłuste i za białe :D A ta mgła to taka znad Wieprza o 04:30 rano czy bardziej ekskluzywna, taka znad Sekwany? :D Gdzie te okulary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do poruszonego tutaj tematu związanego z antyrefleksem, chciałbym poznać Waszą opinię. W necie można przeczytać wiele negatywnych opinii na temat AR kładzionego na zewnątrz. Zdaniem wielu użytkowników znaczne bardziej podatny jest on na zarysowania niż szkło szafirowe w codziennym użytkowaniu. Czy naprawdę jest się czego obawiać? Jakie są Wasze doświadczenia z tym związane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,że bardziej podatny jest AR na zarysowania niż szafir.Szafir nie łatwo zarysować.Ja mam nową PO ok 2 miesiące także za wcześnie na jakiekolwiek opinie ale chyba kolega jakiś pisał o nowej AT ,że ten AR się nie rysuje i jest dobrej jakości.Poza tym duże znaczenie a właściwie kluczowe będzie też miało jak używasz zegarek , zreszta analogicznie do innych przedmiotów użytkowych.U jednego dana rzecz wyglada jak nowa po 2 latach a u innego po 2-3 miesiącach katastrofa... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,że bardziej podatny jest AR na zarysowania niż szafir.Szafir nie łatwo zarysować.Ja mam nową PO ok 2 miesiące także za wcześnie na jakiekolwiek opinie ale chyba kolega jakiś pisał o nowej AT ,że ten AR się nie rysuje i jest dobrej jakości.Poza tym duże znaczenie a właściwie kluczowe będzie też miało jak używasz zegarek , zreszta analogicznie do innych przedmiotów użytkowych.U jednego dana rzecz wyglada jak nowa po 2 latach a u innego po 2-3 miesiącach katastrofa... ;)

 

Jasne, nie mam tutaj na myśli jakiś ekstremalnych rzeczy. Zakładam, że większość ludzi, którzy kupują zegarek za sporą sumkę dbają o niego. Mam tu na myśli normalne, codzienne użytkowanie. Niektóre opisy na zagranicznych forach wskazują, że zewnętrzna powłoka AR jest bardzo podatna na zarysowania nawet przy normalnym użytkowaniu/czyszczeniu. To trochę przeczy sensowności stosowania szafirowego szkła. Niektóre przykładowe zdjęcia były naprawdę niepokojące. Wiem, że Omega stosuje w większości zegarków AR po obu stronach. Byłem ciekaw jakie są Wasze doświadczenia z tym związane i czy nie jest to przypadkiem za bardzo rozdmuchany balonik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest dużo więcej radości z tego że jest antyrefleks niż z ewentualnych mikrorysek - widać je tylko z bliska jak się ich specjalnie szuka a efekt obecności AR jest widoczny zawsze i z każdej odległości.

 

Poniżej moja SMPc po 2 latach normalnego użytkowania, jak się spojrzy z lupą pod światło to coś się znajdzie ale nie tak normalnie, przy noszeniu

 

IMG_0759-2.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antyrefleks ten na zewnątrz fajnie pasuje do zegarka o dużym poziomie blink.Takim niewątpliwie jest Omega smpc czy większość Brajtków.

Co ciekawe np.Rolex uzyskuje kto wie czy nie lepszy blink na ręku bez antyrefleksu wogóle.Blink uzyskuje np.za pomocą złota karbowanych bezeli czy bransolet jubilee w DJ.Rolka widać z daleka.Na szczęście są w ofercie Omegi również i zegarki bez zewnętrznej powłoki.

Edytowane przez surovy77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o AR w Omedze, to w niebieskiej SMP był bardzo delikatny, łapał drobniutkie włoskowate ryski nie wiadomo od czego. Nigdy w nim nie pływałem, nie brał udziału w żadnych bardziej ekstremalnych wycieczkach, etc., a mimo to w silnym świetle dawało się je zauważyć.

Natomiast PO - kompletne przeciwieństwo. Mialem najpierw kiedyś dużą na 2500, a teraz od prawie roku 42 na 8500 i nic. Zero zarysowań w jednej i drugiej.

Nie wiem z czego taka różnica. Wszystkie trzy zegarki używane w b. podobny sposób.

Edytowane przez ASTRAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już piąty rok u mnie i nadal dzielnie służy.

9OdaRKZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z pewnością będzie jeszcze długo służyć :) . Piękny Seamaster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o AR w Omedze, to w niebieskiej SMP był bardzo delikatny, łapał drobniutkie włoskowate ryski nie wiadomo od czego. Nigdy w nim nie pływałem, nie brał udziału w żadnych bardziej ekstremalnych wycieczkach, etc., a mimo to w silnym świetle dawało się je zauważyć.

Natomiast PO - kompletne przeciwieństwo. Mialem najpierw kiedyś dużą na 2500, a teraz od prawie roku 42 na 8500 i nic. Zero zarysowań w jednej i drugiej.

Nie wiem z czego taka różnica. Wszystkie trzy zegarki używane w b. podobny sposób.

Potwierdzam:) mam w sumie 3 omegi z zewnętrznym ar i tylko smpc (ten sam egzemplarz co kolegi Astral) łapie ryski na powłoce. AT czy Globemaster są czyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś podróbki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już piąty rok u mnie i nadal dzielnie służy.

 

Rewelacyjnie z tą jasną tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś podróbki

W 2007 byłem w Chinach i przywiozłem sobie Breitlinga "Bentleja" i dzięki niemu rozpoczęła się przygoda leży sobie, czasem zakładam do koszenia trawy i skubany chodzi. Rozebrałem go kiedyś z ciekawości co tam jest, w środku znalazłem jakąś plastikową chińszczyznę, a chodzi i to w miarę dokładnie do tej pory.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez roback1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.