Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kiedyś odkupiłem Omegę, kolega zaręczał że nie nosił wcale...., szybka wymiana na stacji paliw.

Musiałem w rękawiczkach ogrodowych usuwać pasek na tarasie, taki syf.

Też z forum -_-


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był blad, ale z tych naprawianych :)

Powroty są fajne. A jak do byłego swojego egzemplarza to już naprawdę super.

Gratuluję. PO jest super.

A myślałem ze siekiera ;)

Błędy w myśleniach. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chciałbym odnieść się do Waszego doświadczenia i zapytać,

czy w AD Jubitom (mieszkam nieopodal Katowic, więc celuję w salon W CH Silesia), jest możliwość poproszenia i ściągnięcia na miejsce 3 modeli, które znajdują się w ich sklepie internetowym.

Chciałbym porównać i dokonać właściwego wyboru na miejscu?

Dziękuję,

 

W.B.

Jest taka możliwość. Dwa tygodnie temu prosiłem o dwie omegi i taga. Ściągnęli na następny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dany model jest dostępny w którymś z salonów ( a to są w stanie sprawdzić na miejscu) to termin ograniczony jest tylko czasem potrzebnym dla kurierów, i dostaniesz telefoniczna informacje, że są gotowe do przymiarki. Ja czekałem kilka dni.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 latach marnotrawna córa do domu wróciła :D a stan jak w dniu sprzedaży igła :) ale radość :)

No to pogratulować i naprawienia błędu i PO :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile Panowie odnawiacie szkła na Hesalitowej wersji Moon'a?

Przy pracy biurowej, bez żadnych aktywności jest szansa, że pierwszy rok będzie spokój od rys?

Wiem, że to kwestia dbania ale czasem szkło plastikowe może różnie się rysować w rożnym jego wykonaniu przy tych samych czynnościach i własnie chciałbym się dowiedzieć jak jest w Speedmasterze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak mocne masz OCD. Ja nosiłem Speedmastera przez rok codziennie (praca biurowa) i nadal po roku nie czułem potrzeby polerowania szkła. Rysy łapie natychmiast ale są bardzo drobne i widać je tylko przy ostrym świetle i pod ostrzejszym kątem. Mnie to nie robiło w ogóle.

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nicon,

święte słowa. ;) Te drobne ryski dodają temu zegarkowi charakteru.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Ja przez trzy lata "odnawiałem" raz. Przywaliłem o futrynę i została większa smuga. Zeszła na pastę do zębów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka w sumie o której nigdzie nie wyczytałem na forum albo złe szukałem ;)

Ponoć gumowe paski firmy RubberB są robione w tej samej fabryce co paski omegi.

Edytowane przez swierszczu

O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka w sumie o której nigdzie nie wyczytałem na forum albo złe szukałem ;)

Ponoć gumowe paski firmy RubberB są robione w tej samej fabryce co paski omegi.

To chyba RubberB płaci więcej za tę usługę sądząc po jakości w pierwszym kontakcie obydwu produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Omegi w informacjach o Speedmaster’ze jest info, ze należy raz dziennie dokręcać koronkę do delikatnego oporu i nie częściej.

Wyczytałem gdzieś kontrę co do powyższego, ze naciąg manualny można dokręcać o każdej porze bo zawsze ma takie samo zwalnianie sprężyny i nie ma się czego bać.

Rozumiem, ze takie poranne „zboczenie” :) zapewni spokojnie 24 h chodu a nawet i 48 jak podaje producent.

 

A czy kaliber 8900 można dokręcać w każdej chwili kiedy się chce? np. poleży zegar 24 godziny i można go kręcić ręcznie do oporu? Czy należy założyć i nosić (wiadomo sam się nakręci) czy można mu często pomagać czy to nie wskazane?

 

Czuje, ze to było tu kilka razy pewnie maglowanie i starzy forumowicze maja dosyć jak znowu ktoś o to pyta ale od wczoraj nie moge nic znaleźć w necie na ten temat. Hm.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to, że nakrecisz go rano do oporu. Masz wtedy zapewnioną rezerwę 48 h. Jeśli będziesz go dokręcał codziennie np. przed wejściem do pracy to potem w ciągu dnia nie ma potrzeby znowu kręcić koronką. Nie ma znaczenia pora dnia, musisz wypracować jakiś swój system :)

Edytowane przez dawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hollowfront

Panowie, chciałbym się poradzić.

Dokonałem wyboru co do modelu i przed zakupem mam ostatnie pytanie,

Czy kupując poprzez sklep internetowy AD J, mogę liczyć, że zegarek będzie w stanie "magazynowym"?

Macie doświadczenie i spotkaliście się, że kupując przez sklep internetowy, możecie otrzymać zegarek z witryny sklepowej?

Dziękuję,

 

W.B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cal. 8900 to automat. Wszystko zależy od Twojego trybu życia/pracy. Ja generalnie żadnego swojego zegarka z mechanizmem automatycznym (jeśli go regularnie noszę) nie dokręcam koronką. Wyjątkiem są sytuacje kiedy zegarek się zatrzyma, a chce go założyć. Wtedy wykonuje 15 - 20 obrotów koronką, ustawiam godzinę i zakładam.

 

Czy dokręcanie koronką automatu jest wskazane? Spotkałem się kiedyś z opiniami, że w przypadku mechanizmów ETA jest to niezbyt dla nich korzystne. Ale nigdy nie zglębialem tego tematu. Zdania są pewnie podzielone ale chyba nie popadałbym w paranoję. Jak od czasu do czasu "pomożesz" mu koronką utrzymać rezerwę to raczej nic się nie stanie :)

Edytowane przez dawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki. A 8900? Można codziennie tez dokręcać?

Można, ale nie po to kupujesz zegarek z naciągiem automatycznym by go nakręcać koronką? :)

I choć mechanizmy miewają taką mozliwość, ja nie zalecam korzystać z tej możliwości, a jeśli już to bardzo rzadko.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki. Dzieki.

Ciekawe do jakiej wartości rezerwy chodu nakręca się sprężyna samym ruchem ręki. Godzina w rotomacie lub godzinne wygłupy z córkami nakręcią go od 0 do 100 %?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawet 100 %. Każdy mechanizm ma określoną ilość i kierunek obrotów wahnika niezbędnych do uzyskania pełnego naciągu. Jak poszperasz w necie to znajdziesz. Ciezko tak jednoznacznie przełożyć to np. na wygłupy z córką. Mam Orienta ze wskaźnikiem rezerwy chodu (rezerwa ok. 40 h) i dość szybko się on nakręca do pełnej mocy. Pracę mam spokojną - część dnia spędzam za biurkiem część w terenie za kółkiem, trochę chodzę na nogach i to w zupełności wystarczy.

Edytowane przez dawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawet 100 %. Każdy mechanizm ma określoną ilość i kierunek obrotów wahnika niezbędnych do uzyskania pełnego naciągu. Jak poszperasz w necie to znajdziesz. Ciezko tak jednoznacznie przełożyć to np. na wygłupy z córką. Mam Orienta ze wskaźnikiem rezerwy chodu (rezerwa ok. 40 h) i dość szybko się on nakręca do pełnej mocy. Pracę mam spokojną - część dnia spędzam za biurkiem część w terenie za kółkiem, trochę chodzę na nogach i to w zupełności wystarczy.

Super. Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym się poradzić.

Dokonałem wyboru co do modelu i przed zakupem mam ostatnie pytanie,

Czy kupując poprzez sklep internetowy AD J, mogę liczyć, że zegarek będzie w stanie "magazynowym"?

Macie doświadczenie i spotkaliście się, że kupując przez sklep internetowy, możecie otrzymać zegarek z witryny sklepowej?

Dziękuję,

 

W.B.

Nie możesz liczyć. Kiedy szukałem dla siebie zegarka, obdzwoniłem wszystkich AD - cześć nie miała na stanie i musiała dopiero zamawiać - wtedy pewnie szansa na nówkę, chyba że ściągaliby z jakiegoś salonu, cześć miała na stanie jedną sztukę - wystawową i tę chcieli mi sprzedać, a cześć miała np sztuki dwie, ale to wtedy pewnie loteria, mimo prośby o nowy.

 

Edycja:

Najlepiej zadzwonić i obgadać szczegółu.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MocnyFull

 

Są też speedmastery w automacie jak mój ze zdjęcia :)

A jeśli nie musisz kupować zegarka w AD, to w trochę wyższym budżecie niż pisałeś (22-23k) jesteś w stanie znaleźć używanego Moonwatcha i PO w dobrym stanie. Pisałeś, że Moon ma słabą lumę, samego moonwatcha nie posiadam, ale ten speedy, którego mam, ma prawie 10 lat, a dalej świeci bardzo ładnie i mocno. Kwestia, że nie ma tyle lumy co diver. 

 

Jeżeli pracujesz w biurze, to w ciągu dnia ciężko nakręcić zegarek automatyczny na 100% samym ruchem ręki, chyba, że po pracy jesteś trochę aktywniejszy. z drugiej strony, dopóki kolekcja Ci nie urośnie i będziesz miał 1/2 zegarki, to raczej nie jest większym problemem utrzymać je na chodzie przez cały czas.  

post-81405-0-33101100-1549953686_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym się poradzić.

Dokonałem wyboru co do modelu i przed zakupem mam ostatnie pytanie,

Czy kupując poprzez sklep internetowy AD J, mogę liczyć, że zegarek będzie w stanie "magazynowym"?

Macie doświadczenie i spotkaliście się, że kupując przez sklep internetowy, możecie otrzymać zegarek z witryny sklepowej?

Dziękuję,

 

W.B.

częstą praktyka -to zawijanie leżaka w folie i masz już nówkę sztuka  co dopiero wyszła od producenta ewentualnie przed zawinięciem lekka polerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

częstą praktyka -to zawijanie leżaka w folie i masz już nówkę sztuka co dopiero wyszła od producenta ewentualnie przed zawinięciem lekka polerka

Polerka powiadasz Możesz rozwinąć temat. Znasz jakieś konkretne przypadki?

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.