Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Panowie, kupiliście P.O. w różnych wariantach. Po kilkumiesięcznym śledzeniu forum zamówiłem tez P. O. Będzie w przyszłym tygodniu. Ogarnia mnie tylko dziwny stan i jakieś myśli krążą po głowie czy nie lepszym wyborem był by speedmaster lub AT. Zastanawiam się tez czy 19000 nie przeznaczyć np. na drivera TAG Aquaracer i drugiego do koszuli carrera Calibre 5?

Nie mam żadnego zegarka. Ubieram się czasem w koszule i dżins czasem dżins i polo. Latem krótkie dżinsowe spodenki i t shirt. Prócz wesel nigdy nie ubieram marynarki nie mówiąc o gajerku.

Najlepiej leżał speedmaster później leciutka AT i na końcu PO jednak za taka kasę aby wiedzieć na co poszła, PO wydaje się najbardziej konkretna jak dla mnie. Jednak coś w tle mówi a może jednak coś innego? Każda chyba jest sportowa i do mojego stroju pasuje.

Jak się ma dylematy to się nie kupuje wiem to ale chce coś z tych trzech wziąć, musze bo zaliczka przepadnie :) no i chce w końcu coś mieć.

Mieliście może podobnie przed zakupem?

Każdy z nich ma to coś ale może jako doświadczeni pasjonaci mozecie podpowiedzieć, który byłby najtrafniejszym wyborem? Każdy mi się podoba i tu jest problem. Poniżej fotki zegarków o których pisze. Może jakieś modele są starsze na zdjęciach ale chodzi mi o najnowsze kolekcje.

 

6b201bea13406d8b1fbf784b2b971c3d.jpg

 

afa969c124fccd042d2ed4084b03b077.jpg

 

521b1a70fad8de8fac759dba777d02c0.jpg

 

fdba19ba773617e73dde24ff3bd93be3.jpg

 

afc6d9e711581ae16cae920f598f048f.jpg

 

Dziekuje za zrozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam niebieski kolor jak w tym filmiku wyżej?

Tak, już SMPc (poprzedni model) był kameleonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MocnyFull - sam musisz odpowiedzieć sobie na to pyta ie czy lepiej miec 1 zegarek za 19k zk czy 2 za ta sama cene. Jesli czasami chodzisz w marynarce oraz koszulach to PO jest raczej slabym pomyslem. AT bedzie duzo bardziej uniwersalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Panowie, kupiliście P.O. w różnych wariantach. Po kilkumiesięcznym śledzeniu forum zamówiłem tez P. O. Będzie w przyszłym tygodniu. Ogarnia mnie tylko dziwny stan i jakieś myśli krążą po głowie czy nie lepszym wyborem był by speedmaster lub AT. Zastanawiam się tez czy 19000 nie przeznaczyć np. na drivera TAG Aquaracer i drugiego do koszuli carrera Calibre 5?

Nie mam żadnego zegarka. Ubieram się czasem w koszule i dżins czasem dżins i polo. Latem krótkie dżinsowe spodenki i t shirt. Prócz wesel nigdy nie ubieram marynarki nie mówiąc o gajerku.

Najlepiej leżał speedmaster później leciutka AT i na końcu PO jednak za taka kasę aby wiedzieć na co poszła, PO wydaje się najbardziej konkretna jak dla mnie. Jednak coś w tle mówi a może jednak coś innego? Każda chyba jest sportowa i do mojego stroju pasuje.

Jak się ma dylematy to się nie kupuje wiem to ale chce coś z tych trzech wziąć, musze bo zaliczka przepadnie :) no i chce w końcu coś mieć.

Mieliście może podobnie przed zakupem?

Każdy z nich ma to coś ale może jako doświadczeni pasjonaci mozecie podpowiedzieć, który byłby najtrafniejszym wyborem? Każdy mi się podoba i tu jest problem. Poniżej fotki zegarków o których pisze. Może jakieś modele są starsze na zdjęciach ale chodzi mi o najnowsze

 

Dziekuje za zrozumienie.

Po wejściu nowego seamastera , pozycjonowanie cenowe PO nie jest dla mnie jasne = znaczna różnica w cenie, nie wiem czym uzasadniona . Wszystkie zegarki które rozważasz są świetne . Z tych które wymieniłeś dużo frajdy może sprawić duet aquaracer i moon lub starszy seamaster (bez fal) i moon. Powodzenia w wyborze!!! Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza nowinka.

Całkiem udany, myślę, autoprezent na zbliżająca się zmianę licznika na 5 z przodu.

 

Boksowałem się z decyzją Moonwatch czy Aqua Terra. Finalnie AT odpadła z powodu dziury w tarczy. Dziury zamiast ładnego okna daty.

 

Póki co zaprzyjaźniam się.

Łapsko przyzwyczajone do cięższej wagi (X-wind, K500, Master Explorer, Marine Rome), więc Speedmaster wydaje się filigranowy.

 

d0541978a4f59ea7285b2d511c030e15.jpg

 

2572e22716427a1ac4ebb44758789e84.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MocnyFull ja bym to jeszcze inaczej ;) rozegrał skoro nie masz żadnego. :(

Carrera ale chrono + Longines LD + jakiś G shock.

Wówczas masz na każdą okazję zegarek. :)

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bladymis świetny zegar!

Niech się nosi!


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem i uważałem, ze planet ocean to taki zegarek konkret w porównaniu do innych. Masywny, luma konkret, mikro regulacja na zapięciu, solidna gruba bransoleta, mechanizm In-house ale to widocznie nie jest tak istotne.

Moon to historia i chrono a AT to elegancja.

Każdy będzie pasował do dżinsów i koszuli z krótkim rękawem. Lato idzie :)

Kupię w takim razie wszystkie trzy ale wiadomo, ze w jakimś odstępie czasu :) Pytanie tylko od którego zacząć :)

Planeta ma najwiecej do zaoferowania jeśli chodzi o funkcjonalność, AT to czysta elegancja, Moon jest najwygodniejszy, hm...

Ide czytać english fora. Podzielę się wyborem w przyszłym tyg.

Dzieki koledzy za te kilka odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem podobny dylemat i wybrałem PO choć El Primero miesza mi w głowie.d2779d37b6f53dc8b43e06bc7421788f.jpg9fa7568ce41eb52a1000fc319843d8ab.jpg

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem i uważałem, ze planet ocean to taki zegarek konkret w porównaniu do innych. Masywny, luma konkret, mikro regulacja na zapięciu, solidna gruba bransoleta, mechanizm In-house ale to widocznie nie jest tak istotne.

Moon to historia i chrono a AT to elegancja.

Każdy będzie pasował do dżinsów i koszuli z krótkim rękawem. Lato idzie :)

Kupię w takim razie wszystkie trzy ale wiadomo, ze w jakimś odstępie czasu :) Pytanie tylko od którego zacząć :)

Planeta ma najwiecej do zaoferowania jeśli chodzi o funkcjonalność, AT to czysta elegancja, Moon jest najwygodniejszy, hm...

Ide czytać english fora. Podzielę się wyborem w przyszłym tyg.

Dzieki koledzy za te kilka odpowiedzi.

Być może to kwestia Twojego pierwszego zakupu, ale zaprawdę powiadam...czytanie jakichkolwiek forów nie pomoże Ci w wyborze:) Zawsze i wszędzie znajdzie się fan każdego z wynienionych zegarków, zwolennik opcji jednego droższego czy dwóch tańszych. I każdy będzie miał racjonalne, dobre argumenty... zegarki wybiera się SAMEMU dla siebie:) Potem się takim wyborem "chwalisz" na forum i...zbierasz na następny z tej listy:) Edytowane przez pgajlewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobie. Założę jeden i drugi i zobaczę jak jelita zaczną pracować wtedy zdecyduje.

Przekonuje się chyba coraz bardziej do speedmastera.

Znalazłem fora które faktycznie nie ma co czytać bo są tam informacje chyba o starych mechanizmach.

Ludzie piszą ze w Monn’ach denerwowało ich codzienne nakręcanie czy to oznacza, ze to mogły nie być automaty? Rok 2010 zaledwie.

 

Rozumiem, ze w cenie 22000 dostanę Speedmastera Professional którego zwą Moon Watch’em i który w wersji za około 18 000 jest z szkłem nieszafirowym?

 

Wiem, ze jest kilka edycji ale chodzi ni o ta najpopularniejsza. Speedmaster dzieli się na zwykły i profesional? Chyba nie co?

Doczytam to ale gdyby ktoś szybciej pomógł wyjaśnić będę wdzięczny.

Historie P. O. Znam od a do z :)

A to ten wpis z 2015 roku jednak:

Przede wszystkim jako parametry podałeś: "wodoszczelnym automacie, z twardym szkłem szafirowym"

 

Moonwatch nie jest wodoszczelny (ma 5ATM WR), nie jest automatem, i tylko jego droższa wersja ma szkło szafirowe (co ma swoje wady).

 

Zegarek, który by spełniał te wymagania to nowe Speedmastery na automatycznym werku co-axial z seri 9xxx - są one wodoszczelne 10ATM WR i mają szafir. Po pierwsze jednak to nie Moonwatche, po drugie są większe (a co najgorsze - grubsze), po trzecie wątpię byś się zmieścił z nimi w cenie, nawet przy używce.

 

Klasycznego Moonwatcha w dobrym stanie da się kupić za około 9k.

 

Reduced - ok 5k obecnie, natomiast do Moonwatcha jej sporo brakuje (gorsze wykonanie - szczególnie bransolety, gorszy mechanizm, dyskusyjna estetyka tarczy).”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza nowinka.

Łapsko przyzwyczajone do cięższej wagi (X-wind, K500, Master Explorer, Marine Rome), więc Speedmaster wydaje się filigranowy.

Gratuluje :)

Na nato, to dopiero leciutki bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratuluję Moona Kolego @bladymis :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ze nie zwróciłem uwagi, ze speedmaster to manual :)

To rozwiewa wszelkie wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wstyd się przyznać, ze nie zwróciłem uwagi, ze speedmaster to manual :)

To rozwiewa wszelkie wątpliwości :)

Moon to manual. Ale nie każdy speedmaster to manual, czego przykładem są modele Racing :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak ale to już dyszka więcej :)

Konkretnie co dyszkę więcej i od czego?

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa modele na 1861 i 1863 to koszt 17 000 i 22 000 rozumiem, ze Moon na automacie na werku 9xxx to już około 28 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie co autor miał na myśli pisząc o szkle:

 

„Moonwatch nie jest wodoszczelny (ma 5ATM WR), nie jest automatem, i tylko jego droższa wersja ma szkło szafirowe (co ma swoje wady).”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa inne automatyczne modele speedmastera,może mniej popularne od moona ,ale wcale nie szczególnie droższe od niego.Tak jak Kolega @fidelio pisze np.Racing (tańszy) czy Mark II w podobnej cenie.Ja osobiście Moona bym nie kupił właśnie przez manualny naciąg, a ta wersja "niby moon" w automacie to cenowo kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak myślicie co autor miał na myśli pisząc o szkle:

„Moonwatch nie jest wodoszczelny (ma 5ATM WR), nie jest automatem, i tylko jego droższa wersja ma szkło szafirowe (co ma swoje wady).”

Może o "milky ring" chodziło? ;-) Porównaj zdjęcia Moona na hesalicie, z tym na szkle szafirowym, a różnica stanie się oczywista :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są użytkownicy, którzy twierdzą, że tego mlecznego ringu nie widzą :)

Możliwe, że to kwestia indywidualnego odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.