Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem w swoim Aquisie fatalną właściwość, której nie spotkałem w żadnym innym zegarku i nie pomyślanym nawet, że to możliwe…

 

Zaczęły się upały, zegarek na ręce nagrzewa się nieco bardziej niż w zimie i gdy jest nagrzany - bezel chodzi bardzo ciężko. Właściwie nie jestem w stanie poruszyć nim jedną dłonią. Aby upewnić sie, że to kwestia temperatury, wsadziłem zegarek na pół godziny do lodówki. Po tym czasie bezel chodził stosunkowo lekko, tak jak powinien. Wystarczyło kolejna niecała godzina na ręce w pomieszczeniu 25 stopni by „zblokował sie”…

 

Czy u was tez to tak wyglada…? Jestem zawiedziony. W żadnym innym zegarku nie spotkałem czegoś takiego. 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomekr89 napisał(-a):

Zauważyłem w swoim Aquisie fatalną właściwość, której nie spotkałem w żadnym innym zegarku i nie pomyślanym nawet, że to możliwe…

 

Zaczęły się upały, zegarek na ręce nagrzewa się nieco bardziej niż w zimie i gdy jest nagrzany - bezel chodzi bardzo ciężko. Właściwie nie jestem w stanie poruszyć nim jedną dłonią. Aby upewnić sie, że to kwestia temperatury, wsadziłem zegarek na pół godziny do lodówki. Po tym czasie bezel chodził stosunkowo lekko, tak jak powinien. Wystarczyło kolejna niecała godzina na ręce w pomieszczeniu 25 stopni by „zblokował sie”…

 

Czy u was tez to tak wyglada…? Jestem zawiedziony. W żadnym innym zegarku nie spotkałem czegoś takiego. 

Mam to samo. Ale szczerze to nie wiem czy jest to związane z temperaturą. 

 

Bezel generalnie chodzi ciężko (nieporównywalnie ciężej niż w moim Seiko) ale zdarzyło mi się już kilka razy, że zablokował się do tego stopnia że nie byłem w stanie go ruszyć! 😱

Od jakiegoś czasu jest ok. 

Gdzieś wyczytałem też, że kąpiel w ciepłej wodzie z mydłem może pomóc. 

 

Mam jeszcze niespełna dwa lata gwarancji. Będę obserwowała sprawę i jak coś to poleci na serwis. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 10 dni do zmiany otoczenia
211f76f190d94a5fc2deb456f2e97561.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia AR w nowych Aquisach? Mają obustronny, czy od wewnątrz tylko? Nie znalazłem w internetach konkretnych, jednoznacznych odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają wewnętrzny nie jest jakiś super ale daje radę :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash dawno Cię nie było na forum. Może Twoje wskazówki co do wpływu słonecznej pogody na prawidłowe działanie zegarka mogą być super ciekawe. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Jordan58 napisał(-a):

Jash dawno Cię nie było na forum. Może Twoje wskazówki co do wpływu słonecznej pogody na prawidłowe działanie zegarka mogą być super ciekawe. Pozdrawiam serdecznie

Kolegi Jash, niestety, już nie ma na forum od dłuższego czasu, zlikwidował konto:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o tym. Ale trzeba przyznać, że był świetny !!!!! Co by nie było życzę mu w tej sytuacji powodzenia !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

Mają wewnętrzny nie jest jakiś super ale daje radę :)

O, jeśli mają tylko wewnętrzny to super :) nie jestem fanem zewnętrznego antyrefleksu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2022 o 11:56, kornel91 napisał(-a):

Mają wewnętrzny nie jest jakiś super ale daje radę :)

Mi w granatowej tarczy w zupełności wystarczy 🙂

 

16 godzin temu, KamilD napisał(-a):

O, jeśli mają tylko wewnętrzny to super :) nie jestem fanem zewnętrznego antyrefleksu...

Również. Nie trzeba się bać o rysy... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2022 o 11:12, Picy napisał(-a):

To ja wstawię swojego movembera w letnich gaciach emoji16.png

087c9d9a1aaa6a3bd22295b9e66d4fe3.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fajne NATO! Gdzie wyrwane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABAFQSE.jpeg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu ktoś mi nie wierzył, że mój Oris robi srednio 0s na dobę. Minęło trochę czasu, postanowiłem ponownie zmierzyć:
04aa9e18834d2b3470964a079728458d.jpg&key=c52c981a8824400ee3ddb7c9a86fecb4f7217bb934782bd4e6fcde88b545fffc


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

DSC_0534.thumb.JPG.11d0e1d4896e74f798b4713aa7385ed6.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka ulewa dzisiaj była, ledwo przed gradem zdążyłem do domu...

IMG-0664.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na insta chyba było realne zdjęcie. Świetna tarcza. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I rozmiar akurat - 41,5mm. Fajnie że jest od razu z kajdanem i gumą w komplecie.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.