Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Najlepszy przyjaciel człowieka :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Nieprawda, normalny szkoleniowiec na pewno by Cię nie wyrzucił, po prostu dokładnie wiedział by kiedy, po co i w jakim celu użyć kolczatki, po czym przekazal by Tobie te wiedzę. Kolczatka nie służy do "tresury", a bardziej to korekty. Nie będę za dużo pisał, myślę że fachowiec w trymiga wyjaśni Ci w czym rzecz. Pozdrawiam serdecznie

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz, że to barbarzyństwo? Nie za duże słowo? Myślę, że większości ludzi mających duże psy zdarzyło się tego użyć. Fakt, to może i mój problem- obawa że nad nim nie zapanuję, ale kolczatka to wciąż mniejsze zło, niż krzywda która mogłaby się komuś stać.

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Tak, uważam to za barbarzyństwo. Albo głupotę jeśli wolisz. Pies nie potrzebuje bólu do funkcjonowania z człowiekiem.

Niezależnie od tego czy używasz kolczatki, obroży elektrycznej czy kija. A nazywanie „ułożeniem” reakcji psa na kolczatkę jest żałosne dość.

 

Panna Bronisława, nieznająca Waszych „metod” jest psem w pełni odwoływalnym. Nie potrzebowałem nigdy chamskiego wspomagania bólem by się porozumiewać z suką.

 

e558356dcfa7ac2a28e5efb54355f9e7.jpg

Edytowane przez bladymis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, normalny szkoleniowiec na pewno by Cię nie wyrzucił, po prostu dokładnie wiedział by kiedy, po co i w jakim celu użyć kolczatki, po czym przekazal by Tobie te wiedzę. Kolczatka nie służy do "tresury", a bardziej to korekty. Nie będę za dużo pisał, myślę że fachowiec w trymiga wyjaśni Ci w czym rzecz. Pozdrawiam serdecznie

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Jeżeli piszesz o korekcie rozumiem ze masz na myśli szkolenie podstawowe (spacer, stój etc). Taką rolę pełni obroża i nie potrzeba kolczatki. Pierwszą rzeczą na każdym szkoleniu podstawowym jest przegląd smyczy i obroży. Wszystkie łańcuszki albo puszorki jak i kolczatki ładują z powrotem w samochodzie i szkoły oferują właściwe akcesoria. Piszę z doświadczenia 3 szkół do których uczęszczałem na szkolenia podstawowe. Szkolenia zaawansowane nie wymagają obroży i używam puszorka. Pozdrowienia ode mnie i mojego uszola. Polecam szkolenia agility :-)

I żeby nie było ze off top uszol w czasie treningu

 

4-A58-EED2-9335-4554-9-A8-B-074-AA1-DB87

Edytowane przez switch107

nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wywołaliśmy niezłą dyskusję. Przyznaję, że być może istnieją lepsze metody ułożenia psa, być może moja edukacja w tym zakresie jest zbyt słaba. Mogę się przyznać do ignorancji. Jednak wciąż nie uważam, że mojemu psu stała się jakakolwiek krzywda. @Bladymis, naprawdę szczerze gratuluję ułożenia Bronisławy mniej "drastycznymi" metodami i życzę 100% odwoływalności. Ja jednak wychodzę z założenia, że w życiu są dwie pewne rzeczy- śmierć i podatki, a z pozostałymi różnie może być. I tym oto, jakże optymistycznym akcentem, chciałabym zakończyć swój udział w dyskusji na temat słuszności bądź nie stosowania kolczatki.

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez osiem lat był moim najlepszym kompanen. Nie miał łatwego charakteru, oj nie miał... Nie potępiam innych ale ja swojemu żelastwa na kark nigdy bym nie założył. 65b4fcabeb3c1672983bb85f57536b2a.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój pupilek.

Na szczęście są kraje gdzie kolczatka jest niemile widziana, wszystko kwestią ułożenia.

Tak jak są kraje, gdzie kopiowanie uszu i ogona jest niemile widziane albo zabronione ;)

Swoją drogą piękny dobek, sam miałem 2, wspaniałe psy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak są kraje, gdzie kopiowanie uszu i ogona jest niemile widziane albo zabronione ;)

Swoją drogą piękny dobek, sam miałem 2, wspaniałe psy.

Hehe, takiego kupiłem. Miny Anglików jak jesteśmy na spacerze bezcenne :D. W całej Unii jest zakaz kopiowania uszu i ogona. Mój Argos ma już 12 lat, żadnych kłopotów zdrowotnych co u dobermanów jest rzadkością, ale całe życie na BARFie, może dlatego.

post-106551-0-22896300-1551781009_thumb.jpg

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, uważam to za barbarzyństwo. Albo głupotę jeśli wolisz. Pies nie potrzebuje bólu do funkcjonowania z człowiekiem.

Niezależnie od tego czy używasz kolczatki, obroży elektrycznej czy kija. A nazywanie „ułożeniem” reakcji psa na kolczatkę jest żałosne dość.

 

Panna Bronisława, nieznająca Waszych „metod” jest psem w pełni odwoływalnym. Nie potrzebowałem nigdy chamskiego wspomagania bólem by się porozumiewać z suką.

 

 

Za dużo emocji .

Psy podobnie jak ludzie mają różne charaktery, są takie które potrzebują mocniejszych bodzców .

 

Choć doskonale rozumiem, w takich czasach żyjemy że dorabiamy "teorie" i kobieta w ciąży ma mniejsze prawa niż kot z piwnicy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boguś genialny!!! Co to za rasa?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Hawańczyk, bardzo sympatyczna rasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez osiem lat był moim najlepszym kompanen. Nie miał łatwego charakteru, oj nie miał... Nie potępiam innych ale ja swojemu żelastwa na kark nigdy bym nie założył. 65b4fcabeb3c1672983bb85f57536b2a.jpg

Piękny pies...

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny pies...

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Dziękuję. Niestety psy tej rasy łapią na stare lata paskudne choroby. Mojego złapał nowotwór płuc z przerzutami...c3d9856d7bb45e423a2b23a304c535f4.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiele ras ma jakieś choroby dla nich "typowe". Niestety. Mój ma teraz 8 lat i powoli widać, że stawy już nie funkcjonują tak jak dawniej...

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiele ras ma jakieś choroby dla nich "typowe". Niestety. Mój ma teraz 8 lat i powoli widać, że stawy już nie funkcjonują tak jak dawniej...

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Duże żyją na ogół krócej. Teraz dla odmiany w domu rządzi mała Emicobc9ae064f3bb77710ed4fca0acd6c02f.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słodka jest:) Co to za rasa?

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słodka jest:) Co to za rasa?

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Chihuahua długowłosa :)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo rzadko występujące pieski, bo nie wiele z nich wytrzymuje uderzenie w nos zaraz po urodzeniu...

Tak jak pekińczyki...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, uważam to za barbarzyństwo. Albo głupotę jeśli wolisz. Pies nie potrzebuje bólu do funkcjonowania z człowiekiem.

Niezależnie od tego czy używasz kolczatki, obroży elektrycznej czy kija. A nazywanie „ułożeniem” reakcji psa na kolczatkę jest żałosne dość.

 

Panna Bronisława, nieznająca Waszych „metod” jest psem w pełni odwoływalnym. Nie potrzebowałem nigdy chamskiego wspomagania bólem by się porozumiewać z suką.

 

e558356dcfa7ac2a28e5efb54355f9e7.jpg

 

Zakladanie psu kolczatki nie jest rownoznaczne z zadawaniem mu bolu. Pisanie ze moj pies jest w pelni odwolywalny to jak kierowca ktory mowi ze nigdy nie mial wypadku (do czasu pierwszego wypadku). Bardziej przemawia do mnie ktos kto dla podwyzszenia bezpieczenstwa zaklada kolczatke niz ktos kto wierzy ze odwola psa z kazdej sytuacji. Dla wyjasnienia moje psy nie mialy kolczatek ale nie uwazam je za barbarzynstwo.Pozdrawiam

post-22086-0-84069500-1551821582_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladanie psu kolczatki nie jest rownoznaczne z zadawaniem mu bolu. Pisanie ze moj pies jest w pelni odwolywalny to jak kierowca ktory mowi ze nigdy nie mial wypadku (do czasu pierwszego wypadku). Bardziej przemawia do mnie ktos kto dla podwyzszenia bezpieczenstwa zaklada kolczatke niz ktos kto wierzy ze odwola psa z kazdej sytuacji. Dla wyjasnienia moje psy nie mialy kolczatek ale nie uwazam je za barbarzynstwo.Pozdrawiam

 

Znacznie lepszym rozwiązaniem, skuteczniejszym i na pewno bardziej humanitarnym jest stosowanie tzw. haltera, jeśli rzeczywiście trafimy na szczególnie upartego pieska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszych rozwiazan jest kilka, odnioslem sie tylko do "barbarzynstwa" kolczatki. Natomiast halter wg mnie nie jest dobry przy bardzo silnych i dynamicznych psach (mozliwy uraz) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo rzadko występujące pieski, bo nie wiele z nich wytrzymuje uderzenie w nos zaraz po urodzeniu...

Tak jak pekińczyki...

 

Weź........ bo znowu się zacznie.

 

Ale fakt, że dzięki temu tylko silniejsze sztuki pozostają wzmacniając rasę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo rzadko występujące pieski, bo nie wiele z nich wytrzymuje uderzenie w nos zaraz po urodzeniu...

Tak jak pekińczyki...

Ty tak na serio?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Weź........ bo znowu się zacznie.

 

Ale fakt, że dzięki temu tylko silniejsze sztuki pozostają wzmacniając rasę.

Spoko, mój przeżył i ma się całkiem dobrze;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio?

 

 

Jeden złapany, a śmiałem się przed chwilą  :D

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pluszakiem.23763bf3fec7e2cbed7de3ce724aa775.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.