Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, bo fajny zegarek. Powodzenia przy wymianie.

Miejmy nadzieję, że to odosobniony przypadek i wymiana pójdzie bez oporu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, piku napisał(-a):

Szkoda, bo fajny zegarek. Powodzenia przy wymianie.

Miejmy nadzieję, że to odosobniony przypadek i wymiana pójdzie bez oporu. 

 

Niestety, to nie jest odosobniony przypadek dla Longinesa.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Longinesowi się zdarza. Widziałem to samo w Omedze CK 859 i Rolexie Oyster Perpetual (nawet żyłem z takim, da się). O Seiko nie wspominając, u nich to standard.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę Tissota. Dopiero czwarta, czy piąta sztuka PRXa nie miała tej przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ocena wizualna zegarka (koperta, tarcza, wskazówki, szkło, bransoleta), ustawienie zbieżności wskazówek na 3, 6, 9 i 12 godzinie, dokładne sprawdzenie koła daty wraz z momentem przeskoku daty, dokręcanie i praca samej koronki, spasowanie bransolety z kopertą, a także praca (zamykanie i rozpinanie) i wykonanie zapięcia.

Tak jest! Jeszcze lumę warto sprawdzić, chyba że to wchodzi w zakres oględzin wskazówek, o której wspomniałeś.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi gratulacje. W wątku przymiarek, na zdjęciu "sylwetkowym" było dobrze widać, że nie musisz czekać na mniejszą wersję. Trzymamy kciuki za szybki przebieg reklamacji i aby nowy egzemplarz był bez wad, a radość z zegarka niczym niezmącona.

 

Tak swoją drogą, przy tej skali produkcji, taniej jest wymienić wadliwy egzemplarz klientowi, któremu taka wada przeszkadza, niż zaostrzyć kontrolę jakości. Szczególnie, że większość klientów na takie szczegóły nie zwraca uwagi i tego nie reklamuje. Podobnie jak większość klientów akceptuje kwarce nie trafiające w indeksy...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukebor napisał(-a):


Tak jest! Jeszcze lumę warto sprawdzić, chyba że to wchodzi w zakres oględzin wskazówek, o której wspomniałeś.

Wchodzi wchodzi. 😃


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=26014]rafi[/mention] gratulacje. W wątku przymiarek, na zdjęciu "sylwetkowym" było dobrze widać, że nie musisz czekać na mniejszą wersję. Trzymamy kciuki za szybki przebieg reklamacji i aby nowy egzemplarz był bez wad, a radość z zegarka niczym niezmącona.
 
Tak swoją drogą, przy tej skali produkcji, taniej jest wymienić wadliwy egzemplarz klientowi, któremu taka wada przeszkadza, niż zaostrzyć kontrolę jakości. Szczególnie, że większość klientów na takie szczegóły nie zwraca uwagi i tego nie reklamuje. Podobnie jak większość klientów akceptuje kwarce nie trafiające w indeksy...

Dzięki.
Jeśli chodzi o kopertę, to pewnie mogłaby być lekko mniejsza. Tylko ze względu na przykład na ring, to zastanawiam się, jak się będą broniły proporcje tarczy w mniejszej wersji (w damce jest słabo imo). Na przykład w BB 36 moim zdaniem na tarczy jest za tłoczno. Ostatnio miałem okazję obadać wersję 41mm i tam jest znacznie lepiej.

Natomiast w kwestii reklamacji, wiecie, ja się tym tematem zajmuję zawodowo (co prawda w finansach, więc w oparciu o inne regulacje) i mówiąc szczerze, to ja właśnie bym tak zrobił, jak piszecie, szczególnie, że to sieć jubilerska i mogą sobie te sztuki przerzucać między salonami. Ale jak będzie, to się okaże. Dzięki za dobre słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafi napisał(-a):


Dzięki.
Jeśli chodzi o kopertę, to pewnie mogłaby być lekko mniejsza. Tylko ze względu na przykład na ring, to zastanawiam się, jak się będą broniły proporcje tarczy w mniejszej wersji (w damce jest słabo imo). Na przykład w BB 36 moim zdaniem na tarczy jest za tłoczno. Ostatnio miałem okazję obadać wersję 41mm i tam jest znacznie lepiej.

Natomiast w kwestii reklamacji, wiecie, ja się tym tematem zajmuję zawodowo (co prawda w finansach, więc w oparciu o inne regulacje) i mówiąc szczerze, to ja właśnie bym tak zrobił, jak piszecie, szczególnie, że to sieć jubilerska i mogą sobie te sztuki przerzucać między salonami. Ale jak będzie, to się okaże. Dzięki za dobre słowo.

Niestety nie chcę być pesymistą ale chyba przez zakup stacjonarny pójdzie na serwis na naprawę tak jak Zulu kolegi. 

 

Ja wrzucalem w czerwcu 2022 swojego spirita chrono ale u mnie poszło dobrze. 

Zakup przez internet i na szczęście nie nosiłem zegarka tylko przymierzyłem w domu i po domu i zobaczyłem rysę na szkle a ponoć to była rysa na tarczy. Zegarek pojechał do sklepu uznali, że jest fabryczny bez folii i nowy że Szwajcarii był za około 10dni.

Gdybym go założył i zobaczył po kilku dniach to pewnie byłaby wymiana tarczy i czekanie dwa miesiące. 

No i aby temat załatwić tak jak Ty będziesz chciał 😀

 

Porady kolegów są dość ciekawe ale ciężko wszystko dojrzeć a ja kupuję przez internet ale też niektóre babole wychodzą po czasie bo nie oglądam zegarka z lupą czy właśnie nie przestawiam każdej godziny żeby zobaczyć czy wskazówka jest ok. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zasadniczo sprawdzam zegarek dość dokładnie przy odbiorze. Tu trochę odpuściłem.
W kwestii tego, czy wymieni, to oczywiście może być różnie. Aczkolwiek Twój musiał zostać uznany za nieużywany, żebyś mógł go zwrócić w ramach przepisów o zwrocie w przypadku zakupu na odległość. Ja natomiast powołałem się na niezgodność towaru z umową (w uproszczeniu można powiedzieć, że to odpowiednik rękojmi). W tym przypadku towar nie musi być nieużywany, choć oczywiście sprzedawca może odmówić wymiany powołując się na ważne powody.
Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2024 o 19:23, rafi napisał(-a):

Od 6 do 11, na 9 kulminacja.

 

No to dość poważna niezręczność, to już nie są TANIE zegarki. To o Seiko można ewentualnie powiedzieć, że ten typ tak ma itd, ale nie o lepszych modelach Longina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w ramach kolejnego podejścia mierzyłem Conquesta w salonie we Wrocławiu.

Nie było problemów z pozycjonowaniem wskazówek ale torchę mnie nie przekonuje zakręcanie koronki. Dość mocno trzeba docisnąć żeby zacząć dokręcać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie źródło tego problemu z tarczą i wzkazówkami.

Zobaczcie jak to wygląda po nałożeniu linii prostopadłych.

Nawet uwzględniając jakieś błędy kątowe wprowadzone przez zdjęcie to wygląda co najmniej dziwnie. Tak jakby tarcza była żle wykonana.

image.png.25355b69e06e47d14c5e336e93077619.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nurtuje mnie źródło tego problemu z tarczą i wzkazówkami.
Zobaczcie jak to wygląda po nałożeniu linii prostopadłych.
Nawet uwzględniając jakieś błędy kątowe wprowadzone przez zdjęcie to wygląda co najmniej dziwnie. Tak jakby tarcza była żle wykonana.



Może tak być, że tarcza zrypana…

Natomiast co do dociskania koronki, to nie wiem. Wg mnie na pewno sprawniej się ją zakręca niż w SPB 143, a i tam - przynajmniej w moim egzemplarzu - nie było jakichś istotnych problemów. Pamiętaj, że ta koronka pracuje w trzech pozycjach, więc zakręcanie nie może być na dotyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może znowu jakiś problem egzemplarza. Mam zegarki z zakręcaną koronką (w tym Samuraja) i zakręcanie nie stanowi w nich problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafi napisał(-a):
6 godzin temu, pawelll napisał(-a):
Zobaczcie jak to wygląda po nałożeniu linii prostopadłych.
Nawet uwzględniając jakieś błędy kątowe wprowadzone przez zdjęcie to wygląda co najmniej dziwnie. Tak jakby tarcza była żle wykonana.
 

 

Może tak być, że tarcza zrypana…

 

 

Owszem, możliwe, ale to trudno ocenić na podstawie zdjęcia. Trzeba by je wykonać w idealnych warunkach, najlepiej ze statywem i poziomnicą. Tarcza musiałaby być idealnie prostopadła do osi wzroku obserwatora, która powinna się dokładnie pokrywać z osią wskazówek. 

Zaobserwowanie nieregularności tarczy na żywo też nie jest takie łatwe, szczególnie jeśli wskazówki poruszają się "na wysokiej orbicie" czyli w sporej odległości od tarczy i indeksów (żeby to dobrze ocenić, trzeba by zachować powyższe warunki i patrzeć na zegarek jednym okiem). W dzisiejszych zegarkach marki Longines na ogół tak właśnie jest, w przeciwieństwie np. do Grand Seiko, gdzie wskazówki godzinowa, minutowa i sekundowa osadzone są w mniejszych odstępach od siebie. 

Dlatego niewiele można powiedzieć na podstawie zdjęcia z nałożonymi krzyżującymi się liniami. Należałoby mieć pewność, że w momencie wykonywania zdjęcia zegarek był dokładnie w płaszczyźnie prostopadłej do osi obiektywu (przy czym oś obiektywu pokrywała się z osią wslazówek) i równie dokładnie zorientowany kątowo w tej płaszczyźnie (tak jak się orientuje mapę, czyli godziną 12 na "północ"). 


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pawelll napisał(-a):

Nurtuje mnie źródło tego problemu z tarczą i wzkazówkami.

Zobaczcie jak to wygląda po nałożeniu linii prostopadłych.

Nawet uwzględniając jakieś błędy kątowe wprowadzone przez zdjęcie to wygląda co najmniej dziwnie. Tak jakby tarcza była żle wykonana.

image.png.25355b69e06e47d14c5e336e93077619.png

Telefon zniekształca 99% fotek. Na tej podstawie (tej konkretnej fotki) nie ma co przeprowadzać technicznej analizy tarczy. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Telefon zniekształca 99% fotek. Na tej podstawie (tej konkretnej fotki) nie ma co przeprowadzać technicznej analizy tarczy. 

I tak i nie. Można by podważać poprawność zdjecia (w skrajnym przypadku napisać, że złe położenie wskazówki godzinowej jest błędem perspektywy/skrzywienia lub zniekształcenia przez aparat, gdyby nie to że pokrywa się to dokładnie z opisem problemu przez kolegę rafi. On widział, że jest źle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja wiem, że jest tak, jak napisał @rafi.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, ireo napisał(-a):

 

Owszem, możliwe, ale to trudno ocenić na podstawie zdjęcia. Trzeba by je wykonać w idealnych warunkach, najlepiej ze statywem i poziomnicą. Tarcza musiałaby być idealnie prostopadła do osi wzroku obserwatora, która powinna się dokładnie pokrywać z osią wskazówek. 

Zaobserwowanie nieregularności tarczy na żywo też nie jest takie łatwe, szczególnie jeśli wskazówki poruszają się "na wysokiej orbicie" czyli w sporej odległości od tarczy i indeksów (żeby to dobrze ocenić, trzeba by zachować powyższe warunki i patrzeć na zegarek jednym okiem). W dzisiejszych zegarkach marki Longines na ogół tak właśnie jest, w przeciwieństwie np. do Grand Seiko, gdzie wskazówki godzinowa, minutowa i sekundowa osadzone są w mniejszych odstępach od siebie. 

Dlatego niewiele można powiedzieć na podstawie zdjęcia z nałożonymi krzyżującymi się liniami. Należałoby mieć pewność, że w momencie wykonywania zdjęcia zegarek był dokładnie w płaszczyźnie prostopadłej do osi obiektywu (przy czym oś obiektywu pokrywała się z osią wslazówek) i równie dokładnie zorientowany kątowo w tej płaszczyźnie (tak jak się orientuje mapę, czyli godziną 12 na "północ"). 

Generalnie masz rację. Ale żeby to co piszesz znalazło odzwierciedlenie na zdjęciu, płaszczyzna tarczy musiałaby być znacznie odchylona od prostopadłości względem osi obiektywu. A patrząc na całość zdjęcia widać że jest zrobione dość centralnie

 

1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Przecież ja wiem, że jest tak, jak napisał @rafi.

Więc jeśli to samo my widzimy na zdjeciu to raczej zdjęcie mówi prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pawelll napisał(-a):

 

Więc jeśli to samo my widzimy na zdjeciu to raczej zdjęcie mówi prawdę.

Wierzę mu na słowo. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy tylko, że Longines robi naprawdę fajne zegarki

4d6c817656143b7e1ede2de465f1543f.jpg

f508386721fff742a11263956c06984b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedokładność jest moim zdaniem minimalna. Zwróćcie uwagę, że na zdjęciu indeks godz. 9 jest oświetlony od góry, a zacieniony od dołu, a przez to wygląda jakby był wyżej osadzony, co pogłębia wrażenie niedokładnego pokrywania się ze wskazówką godzinową. Niedokładność jest, ale jest mniejsza niż wydaje się na podstawie zdjęcia. W dodatku @rafi napisał, że o godz. 9 jest najgorzej.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.