Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

w Końcu udało mi się przymierzyć tę wersję, na którą tyle czekałem. Starą wersję hydroconquesta zastąpi nowa w tejże kolorystyce, w rozmiarze 41. Wydaje mi się, że LHC nie ma żadnego konkurenta w tym przedziale cenowym, na horyzoncie znajduje jedynie się Oris Aquis, który i tak jest dużo droższy. Co sądzicie o nowej wersji?

post-107391-0-39223000-1553600349_thumb.jpg

post-107391-0-36250300-1553600372_thumb.jpg

Edited by Victusinvictus

Wolałbym coś w tym stylu (bez maskownic, vintage na całego), tylko może jednak trochę szerszą:

Ale i tak dla mnie to jeden z tych sportowych zegarków, które lepiej wyglądają na pasku.

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko się zgodzić. Ponadto wydaje mi się, że przez tę bransoletę UncleSeiko, aczkolwiek fajny pomysl, LLD staje się zbyt masywny i co nieco traci swoj vintage'owy urok. Jednak to moja ocena podparta wyobraźnią bo nie mam pojęcia jak taki zestaw prezentuje się na żywo.

Edit: A co to za bransoleta? Ta nieco za wąską.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edited by PistolPete

w Końcu udało mi się przymierzyć tę wersję, na którą tyle czekałem. Starą wersję hydroconquesta zastąpi nowa w tejże kolorystyce, w rozmiarze 41. Wydaje mi się, że LHC nie ma żadnego konkurenta w tym przedziale cenowym, na horyzoncie znajduje jedynie się Oris Aquis, który i tak jest dużo droższy. Co sądzicie o nowej wersji?

Po tym renderze bardzo nakręciłem się na ten zegarek - głęboko czarna matowa tarcza. Jak widzę zdjęcia z waszych przymiarek (sam jeszcze nie widziałem na żywo) to kompletnie mi nie pasuje ten szary szlif słoneczny. Liczyłem jeszcze na mikroregulację w bransolecie, choćby taka jaką dostała (rok temu?) Certina ds action, w LHC w temacie zapięcia chyba nic się nie zmieniło. 

post-77981-0-62806300-1553614807.png

Po tym renderze bardzo nakręciłem się na ten zegarek - głęboko czarna matowa tarcza. Jak widzę zdjęcia z waszych przymiarek (sam jeszcze nie widziałem na żywo) to kompletnie mi nie pasuje ten szary szlif słoneczny. Liczyłem jeszcze na mikroregulację w bransolecie, choćby taka jaką dostała (rok temu?) Certina ds action, w LHC w temacie zapięcia chyba nic się nie zmieniło. 

Wiesz co,wydaje mi się, że głównym winowajcą jest sztuczne, zbyt mocne światło w salonie, bo jak widać na pierwszym zdjęciu, nie nie ma tych refleksów. Dla porównania mój zegarek w tym świetle. Co nie zmienia faktu, że to nie jest czarna, matowa tarcza jak w Rolku czy Pelagosie

post-107391-0-44024500-1553626679_thumb.jpg

Co sądzicie o nowej wersji?

Parę spostrzeżeń napisałem na poprzedniej stronie - ogólnie bardzo mi się podoba, choć na razie widziałem tylko niebieskiego 43mm na pasku.

A co to za bransoleta? 

To bransoleta Longinesa z lat 50./60. (choć nie wiem, czy oryginalnie stosowana do Divera - w katalogu widziałem inną). Zdjęcie pochodzi z Vintage Shop na Hodinkee, ale co ciekawe - oferty tej nie ma już nawet w archiwum.

.

post-34987-0-47015800-1554224436_thumb.jpg

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Zegarek fajny, ale za duży jak na taką wielkość nadgarstka.

Niestety, 41 mm w HQ przez masywną kopertę wydaje się bardzo duży. Inne divery 41/42 leżą w miarę dobrze na moim nadgarstku, natomiast HQ jest za duży.

Zapraszam do lektury mojej pierwszej recenzji na łamach Ch24.pl

"Pierwsza krew" wybrana nieprzypadkowo, bo do Longines mam pewien sentyment ;)

longines_flagship_heritage_2019_04_ch24p

ng6mnrm.png

Już po. I w zasadzie tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że w moim przypadku Longines Conquest Heritage w wersji 35 mm to jednak lepszy wybór. Dzięki :-)

Już po. I w zasadzie tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że w moim przypadku Longines Conquest Heritage w wersji 35 mm to jednak lepszy wybór. Dzięki :-)

A przed zakupem mierzyłeś tego większego? Pewnie też dałby radę.

A przed zakupem mierzyłeś tego większego? Pewnie też dałby radę.

Nie mierzyłem. Znałem wymiary i wyszło mi na to, że właśnie Conquest Heritage, który jest wyraźnie mniejszy, ma hesalit (w wersji 35 mm) i więcej klimatu vintage, będzie jednak lepszym wyborem :-)

Gdybym miał wybierać, to zdecydowanie Conquest 35mm. Miałem i do dziś myślę o powrocie do tego zegarka. 

gallery_65341_3294_2468948.jpg

ng6mnrm.png

I jak wrażenia?

I jak wrażenia?

Dobrze leży, czytelny ale mocno gruby. Podrasowana ETA bez COSC za 9,5k z metki - trochę za dużo :(

Gdybym miał wybierać, to zdecydowanie Conquest 35mm.

Zgadzam się - Flagship też piękny, ale jednak Conquest 35mm ma chyba jeszcze więcej wizualnych smaczków. Najlepiej to oczywiście mieć oba. Mojego uchwyciłem dziś w wiosennym świetle, delikatnie wpadającym przez okno:

post-64635-0-68362000-1554587119_thumb.jpg

Big eye dla mnie świetny. Modern vintydż na całego - rozmiar, koperta, pushery, szkło, śliczna tarcza bez zbędnych linijek tekstu i daty. Trochę Breguet ale w dobrym stylu. Zresztą dzięki jakiemuś kolekcjonerowi znaleźli protoplastę tego modelu.

post-55792-0-05250300-1554587260_thumb.jpeg

Edited by desmo

Ja też bardzo, ale to bardzo polecam wersję 35mm. Wczoraj przekonałem się o tym, że pasuje również do jeansów :)

20190406-122223-2.jpg

Ja również się przekonałem, że w przypadku tego Conquesta pasek robi dużą robotę. Bo w zależności od tego, na co się zdecydujemy, mamy albo bardzo formalny zestaw albo coś, co nada się do noszenia także na co dzień :-)

Pasek to Condor croco calf, całkiem przyjemny i mięsisty. Oryginalny pasek też jest całkiem dobrej jakości (moim zdaniem, ale jestem w tej kwestii totalnym laikiem). Ten oryginalny zostawiłem sobie do czarnych butów na ślub ;-)