Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

W dniu 31.08.2020 o 13:11, rads napisał:

No to do kompletu jeszcze "Oczko" z lupą 15x, tradycyjnie bez retuszu:

9 godzin temu, wkamil napisał:

Jesień...

Ostatnio naprawdę dajecie popis z tymi zdjęciami.

6 godzin temu, wkamil napisał:

Telefonem, plus kilka machnięć suwakami w lightroomie emoji854.png No ale w epoce fotografii cyfrowej robi to każdy emoji854.png

Jak telefonem, to tym bardziej jestem pod wrażeniem. 👍

Co do suwaków, to w sumie dotąd tego nie robiłem. Ale czas chyba się poduczyć i zacząć. 😉

5 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Jeden z modeli, które z przyczyn nie do końca dla mnie samego jasnych ;), od dłuższego czasu mnie "lekko nęci". Podoba się Wam? ;) 

O rany ... właśnie Mistrala oglądałem, bo chodzi za mną  jakiś pilot , a Ty wrzucasz takie cudo 😃 Jaką on ma średnicę bez koronki ?

Jeden z modeli, które z przyczyn nie do końca dla mnie samego jasnych , od dłuższego czasu mnie "lekko nęci". Podoba się Wam?  

118887117_10158945520057052_4162084700917724579_o.jpg?_nc_cat=110%26_nc_sid=8024bb%26_nc_ohc=sRKLV_dq5RgAX8TioVH%26_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna%26tp=7%26oh=ad6079c78d180efb1c924269f6eb3924%26oe=5F7944CC&key=a27947c91706f9c008f29916533891164f1d7738deda418f966120592178b48f
Myślę, że powinieneś kupić w ramach redukcji kolekcji

29 minut temu, ArtiP napisał:

O rany ... właśnie Mistrala oglądałem, bo chodzi za mną  jakiś pilot , a Ty wrzucasz takie cudo 😃 Jaką on ma średnicę bez koronki ?

40mm.

18 minut temu, wkamil napisał:

Myślę, że powinieneś kupić w ramach redukcji kolekcji emoji854.png

No właśnie. Redukcję również należy przeprowadzać z należytą klasą. W końcu "Elegance is an attitude". ;) 

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

W dniu 3.09.2020 o 19:03, wkamil napisał:

Bawimy się powiększeniami emoji854.png

Ależ ładny ten mój zegarek ;) 

Dziś przymierzyłem natomiast model, który jest dla mnie jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji w ofercie firmy - nowego niebieskiego HC w wersji 41 mm:

ax_190202.jpg.70fe0e0a44e4b71315f36e0c1cdd0ead.jpg

41 mm noszę na co dzień i - a przynajmniej mam taką nadzieję - wielkość ta stanowi dla mnie dopuszczalną granicę. Na zdjęciu wygląda to zresztą trochę gorzej niż w rzeczywistości, bo tak naprawdę uszy nie wystają poza obrys nadgarstka. Wrażenia - dominują plusy, szczególnie w odniesieniu do tarczy. Jest naprawdę obłędna. Bezel też bez zarzutu moim zdaniem. Ale są i dwa minusy - jeden ogólny, a drugi dotyczy - jak mniemam - oglądanego egzemplarza. Pierwszy to polerowana w bardzo dużej mierze bransoleta. Łatwo ją na pewno porysować. A drugi minus - nie widziałem w HC jeszcze tak źle spasowanej maskownicy bransolety:

ax_190212.jpg.acae69caf2f9806d8aa764d662a69b22.jpg

Domyślam się, że skoro wpadki mają Rolex i JLC, to i Longines je ma, ale jednak - psuje to odbiór. Mam nadzieję, że to tylko wypadek Longinesa przy pracy.

Tym niemniej, gdybym miał wybierać spośród nowych HC, to chyba jednak niebieski, zwłaszcza, że bardzo często zakładam rzeczy w tym kolorze.

4 minuty temu, Edmund Exley napisał:

Ależ ładny ten mój zegarek ;) 

.....

Edmund pudło. Dlatego mój, bo zostaje i ta na dłużej.

Trochę spontaniczny zakup. 

Dzisiaj poźnym popołudniem rozpakowany, więc nie było czasu na nadgarstkowe. 

Ale w niedzielę postaram się coś wrzucić.

A co do niebieskiego HC. Mierzyłem niedawno i mam te same odczucia co do bransolety.  Może guma będzie lepszym wyborem.

Szary też ładnie się prezentuje i pasuje do wszystkiego.