Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

13 godzin temu, rads napisał:

Ostatnio była nówka GMT za 3,5k z tarczą carbon, a za 3k ze srebrną (bez GMT). Poczekaj na jakąś dobrą promocję, VHP są przecenianie dosyć często.

Mogę kupić nówkę, z drugiej ręki za 3500 i się zastanawiam właśnie GMT VHP

Ten zegarek bardzo mi się podobał i przymierzałem go w wakacje. I okazało się, że to jednak duży, wysoki i ciężki zegarek. Szczególnie jak na kwarc. Ja po przymiarce się wyleczyłem z tego modelu. Tak więc zdecydowanie doradzam spokojną przymiarkę, bo na ręce to raczej siedzi jak duży diver niż jak EDC. Ten design wciąż mi się bardzo podoba, ale nie każdemu będzie w tym zegarku wygodnie. Tak więc koniecznie przymierz przed zakupem i nie decyduj pochopnie.

1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Ten zegarek bardzo mi się podobał i przymierzałem go w wakacje. I okazało się, że to jednak duży, wysoki i ciężki zegarek. Szczególnie jak na kwarc. Ja po przymiarce się wyleczyłem z tego modelu.

Ja też się wyleczyłem, ale u mnie było z tym nieco inaczej 😄

Termokompensacja, 5 sekund na rok, detekcja wstrząsów i pola magnetycznego, wieczny kalendarz do końca świata, EOL, EOE, 4 lata na baterii, kolacja, masaż i zimny deser co wieczór. Do tego na zdjęciach w całości szczotkowana bransoleta i koperta, luma na wskazówkach, świetny pierścień z indeksami wewnątrz lunety itp. itd. Mimo, że jeszcze nie mierzyłem, to przed Świętami już stałem ubrany do wyjścia w kurtce i w czapce przy drzwiach po wersję z jasną tarczą bez GMT 😉 

Ale jakoś tak wtedy,  w kontekście innej dyskusji, Filip napisał oczywistą prawdę, że pod względem samego zadania, jakie ma do wykonania zegarek, zwykły Casio zrobi robotę lepiej niż każdy mechaniczny Longines. I wtedy zacząłem się zastanawiać, gdzie jest mój wysłużony G-Shock, który kupiłem sobie w prezencie po studiach (nawiasem mówiąc mój pierwszy i jedyny jak dotąd elektronik)? Nie widziałem go od lat, ale znalazłem po dłuższych poszukiwaniach w garażu wśród gratów, na szczęście zabezpieczony w pudełku. Bateria oczywiście nieżywa, ale dzień przed Świętami kupiłem nową i... Voila! Normalnie wymarzony EDC pod choinkę 😄 

IMG_1627.thumb.JPG.1c599b4a34d1147f4ce6a412d6b39619.JPG

I co? I nic. Cieszyłem się nim dokładnie 1 dobę. Drugiego dnia Świąt poszedł z powrotem do pudła. Po prostu elektroniczny zegarek. Ma wszystko, świeci po uniesieniu ręki, pokazuje czas w Zimbabwe, ma alarm, drzemkę, 6 x więcej przycisków niż BigEye i idę o zakład o pół wypłaty, że gdybym go przejechał samochodem, byłby tak samo sprawny i wcale nie brzydszy niż teraz. Ot, po prostu tool watch (jak bezceremonialnie określił swoją piękną Pandę na Valjoux Lincoln, za co powinien ją publicznie przeprosić na forum 😄😉 ). Nie twierdzę wcale, że VHP nie wart jest tych 3 czy 3,5k, to z pewnością świetny zegarek, ale właśnie (po raz kolejny) zdałem sobie sprawę, że ja po prostu tego klimatu nie czuję.

tool watch (jak bezceremonialnie określił swoją piękną Pandę na Valjoux Lincoln, za co powinien ją publicznie przeprosić na forum  ).

Jeszcze raz się coś takiego powtórzy i do moderacji go . Jakiś trzydniowy ban się należy moim zdaniem.

2 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

Jeszcze raz się coś takiego powtórzy i do moderacji go emoji36.png. Jakiś trzydniowy ban się należy moim zdaniem.

Tak jest, to Pierwsze Poważne Ostrzeżenie!

22 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

...

Na koniec roku, stan mini-zbiorku wygląda u mnie tak, jak niżej - czyli bez zmian. ;)

HC jest 👍 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

W dniu 1.01.2021 o 11:24, Capricorn napisał:

Przymierz. Conquest 43 to wielki zegar. L2L pewnie z 52, trzeba mieć do niego odpowiedni rozmiar nadgarstka. Może 41?

22 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

Ten zegarek bardzo mi się podobał i przymierzałem go w wakacje. I okazało się, że to jednak duży, wysoki i ciężki zegarek. Szczególnie jak na kwarc. Ja po przymiarce się wyleczyłem z tego modelu. Tak więc zdecydowanie doradzam spokojną przymiarkę, bo na ręce to raczej siedzi jak duży diver niż jak EDC. Ten design wciąż mi się bardzo podoba, ale nie każdemu będzie w tym zegarku wygodnie. Tak więc koniecznie przymierz przed zakupem i nie decyduj pochopnie.

no właśnie.

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

Posted (edited)
22 godziny temu, rads napisał:

(jak bezceremonialnie określił swoją piękną Pandę na Valjoux Lincoln, za co powinien ją publicznie przeprosić na forum 😄😉 ). Nie twierdzę wcale, że VHP nie wart jest tych 3 czy 3,5k, to z pewnością świetny zegarek, ale właśnie (po raz kolejny) zdałem sobie sprawę, że ja po prostu tego klimatu nie czuję.

VHP GMT (który posiadam w wersji 41mm, przy nadgarstku 19-19,5, i dla mnie jest to idealna proporcja), zupełnie nie budzi we mnie skojarzeń z elektronicznym Casio. Kiedy widzę ten zegarek w pudełku lub na stoliku w otoczeniu dwudziestu kilku innych zegarków, w 99% mechanicznych, nie odstaje w żaden sposób negatywnie pod względem designu od tychże - jest to po prostu, IMO, świetnie zrobiony sportowy zegarek. Wygodny, jak to kwarc, bo po dłuższym pobycie poza nadgarstkiem, wiadomo - nie trzeba nastawiać. W porównaniu z większością automatów - lekki, ale jednocześnie nie "lekki niekomfortowo" - nadal czuję, że mam na nadgarstku zegarek i jest to "ciężar" odpowiednio właśnie wyczuwalny: nie za mocno, nie za słabo. A, jak już tu i ówdzie kilka razy wspominałem, dla mnie przy zamkniętym deklu i braku możliwości bezinwazyjnego ;) podziwiania pięknego mechanizmu przez przeszklony dekiel, kwestia "duszy" jest bez znaczenia, a jedyna istotna sprawa to po prostu wygląd i funkcjonalność.

O Heritage 1954 napisałem "tool watch" żartem (patrz: emotka), bo na zdjęciu jest z nakrętką od zestawu wkrętaków, korkociągiem do win i szachami - to takie moje "narzędzia" na czas pandemii.  ;)

EDIT: Fotka poniżej nie moja - z timeandwatches.  :)

Longines Conquest V.H.P. GMT Flash Setting

Edited by Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

1 godzinę temu, fanfar19 napisał:

Przymierz. Conquest 43 to wielki zegar. L2L pewnie z 52, trzeba mieć do niego odpowiedni rozmiar nadgarstka. Może 41?

no właśnie.

Dziękuje wszystkim za porady, poszukam chyba faktycznie 41

34 minuty temu, Capricorn napisał:

Dziękuje wszystkim za porady, poszukam chyba faktycznie 41

Moje wywody i moje osobiste doświadczenia dotyczyły wersji 41mm właśnie. Nadgarstek mam 18,5cm ale dość wąski. Po prostu koniecznie przymierz przed zakupem. Zegarek sam w sobie jest (moim zdaniem) elegancki i piękny i bardzo mi się podoba. Jeżeli Ci się ułoży dobrze na ręce, to zazdroszczę. U mnie nie wyszło. 😪

Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał:

O Heritage 1954 napisałem "tool watch" żartem (patrz: emotka), bo na zdjęciu jest z nakrętką od zestawu wkrętaków, korkociągiem do win i szachami - to takie moje "narzędzia" na czas pandemii. 

Pewnie, że wiemy, że to żartem... 😁 ale czasem nie sposób się powstrzymać żeby... też żartem nie odpowiedzieć 😝

Posted (edited)

2892-a2 występuje tylko od elabore wzwyż i ma incabloc / Nivaflex NM w każdej z 3 wersji, 2824-2 standard i elabore maja etachocs i Nivaflex NO:

A7D9CB8B-C52D-44F3-BB76-EFEB952887B8.thumb.jpeg.80fb0d6acba89dd4a8a98c0087bb20d2.jpeg

Cieńszy mechanizm oznacza  możliwość korzystania z dodatkowych modułów jak GMT czy chronograf przy rozsądnej wysokości zegarka.

Edited by cordi7

W dniu 30.12.2020 o 18:18, fanfar19 napisał:

Pasek fajny. Ale na Twoim zdjęciu ten zegarek wygląda świetnie.

W dziale Jaki zegarek jest wątek między innymi również o tym zegarku i tam tak dobrze nie wygląda :)

Niemożliwe, on zawsze wygląda fajnie :D

W dniu 30.12.2020 o 18:35, Jebudu napisał:

Ładownice to najciekawsze paski dla mnie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Świetne, jaśniejszy też będę musial sobie skombinować :)

W dniu 30.12.2020 o 21:14, rads napisał:

No ja wcale się Tobie nie dziwię 😄👌🏻

;)

W dniu 2.01.2021 o 22:01, rads napisał:

Ponieważ od dłuższego czasu czytam sobie w wolnych chwilach artykuły i blogi poświęcone mechanizmom, chciałbym przedstawić w pigułce dość ciekawe fakty, które udało mi się wyłowić w różnych miejscach. (...)

W dniu 2.01.2021 o 23:05, rads napisał:

(...)Dobra jest, zmęczyłem się, na razie wystarczy (...)

Świetna robota!!! Z życzeniami dużej ilości wolnych chwil i szybkiej regeneracji, abyś nie kazał nam długo czekać na ciąg dalszy.

Rozważ wstawienie przedstawionych w opracowaniu informacji tutaj:

https://zegarkiclub.pl/forum/forum/218-pasjonaci-czasu-najciekawsze-opracowania/

Małżeństwo i zegarki.

Posted (edited)
10 godzin temu, AK&AK napisał:

Świetna robota!!! Z życzeniami dużej ilości wolnych chwil i szybkiej regeneracji, abyś nie kazał nam długo czekać na ciąg dalszy.

Bardzo dziękuję za życzenia, ale tak wymęczył mnie ten research, jakbym cegły nosił 😄 Ogólnie wielkie dzięki wszystkim za pozytywne reakcje, bardzo się cieszę, że też lubicie czasem trochę lektury do poduszki 😉 Obydwa posty edytowałem łącznie kilkadziesiąt razy, ciągle napotykając po drodze na nowe fakty i wyłapując błędy. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że jest 01:37  w nocy, a ja z przekrwionymi oczami porównuję pdf-y z manualami serwisowymi mechanizmów Omegi i Longinesa w poszukiwaniu podobieństw w numerach referencyjnych sprężynek systemów antywstrząsowych. Zrozumiałem, że popadam w szaleństwo i potrzebuję pomocy 😂 Na szczęście chłopaki z kubraczkiem wiązanym na plecach nie przyjechali, ale na razie potrzebna jest dłuższa przerwa. Materiału uzbierało się za to naprawdę sporo, więc bardzo chętnie wrócę do tematu. 

963950052_Zrzutekranu2021-01-5o22_38_52.thumb.png.cde64fd9c140eed0e4ad8ea58aa8a58b.png

195805153_Zrzutekranu2021-01-5o22_58_38.png.1118483b7f65f6e4aa704dcaa99ca336.png

3 godziny temu, bojanci napisał:

Witam 

Skoro zostałem szczęśliwym posiadaczem Lonżina, postanowiłem (po namowie kolegi ;)) wrzucić kilka fotek...

Avigation BigEye

Witaj w klubie, gratulacje! Będziesz bardzo zadowolony, bo zegarek jest naprawdę niesamowity 👍

Edited by rads

4 godziny temu, bojanci napisał:

Witam 

Skoro zostałem szczęśliwym posiadaczem Lonżina, postanowiłem (po namowie kolegi ;)) wrzucić kilka fotek...

Avigation BigEye

No i bardzo pięknie. Liczymy na to, że od czasu do czasu (np. codziennie ;)) wrzucisz tu nam coś od siebie.

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl