Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

3 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Kurczę, przez te Twoje foty zaczynam mieć "głupie myśli" na temat tego modelu... A wcześniej wcale to, a wcale, nie miałem...  ;)

Kolega @denver47takie czary mary robi na tych zdjęciach 😀

Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Cześć ! Mam prośbę o ocenę autentyczności tarczy - przejrzałem sporo zdjęć i nie spotkałem się z taką tarczą.

Zegarek ma mechanizm cal.302 z ok. 1968 r. Dziękuję

longines 1.webp

16 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Kurczę, przez te Twoje foty zaczynam mieć "głupie myśli" na temat tego modelu... A wcześniej wcale to, a wcale, nie miałem...  ;)

Mam dokładnie to samo. Na szczeście railmaster zeżarł wszystkie wolne środki ;)

Niech trochę sobie pochodzi.😉

28.02.2021.jpg

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Tak,😊 staram się by każdemu z posiadanych zegarków dało się przypisać jakieś istotne dla mnie lub mich bliskich wydarzenie. Nie muszą to być super ważne wydarzenia, ale jeśli  do chęci pozostawienia dołożymy jeszcze sentyment, to  już nie jest tak łatwo ulec pokusie skracania kolekcji. Prawda jest, iż ten Longines ma dla mnie dużą wartość sentymentalną i dlatego do wielu lat pozostaje również awatarem. Może i trochę brakuje mi pomysłu na ciekawy awatar.😉

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Posted (edited)
45 minut temu, norbie napisał(-a):

Dołączam do klubu 🙂

I jak wrażenia z sektora?

To dość nietypowy zegarek, jak na ostatnie wypusty Longines'a. Uszy nie są monstrualnie długie, a i szpara między paskiem, a kopertą znikoma.

Chyba jeden z fajniejszych jakie ostatnio wypuścili.

Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

mam pytanie do kolegów - jaki polecacie serwis do zegarków (automat) w Poznaniu , Bydgoszczy, Toruniu  czy Gorzowie (często tam bywam). Mam różne Longines, Eterna, Certina, Oris, Glycine,...W Poznaniu znam Skąpski ale czy tylko on ? Musze porobić przeglądy swoich zegarków i jak to Poznaniak szukam dobrego ale tez takiego co nie pozostawi mnie w skarpektach :)

W dniu 3.03.2021 o 09:48, norbie napisał(-a):

Dołączam do klubu 🙂

Piękny zegarek i super zdjęcie, wielkie gratulacje. Moje zegarkowe marzenie. Wiedziałeś, że Longines specjalnie do niego zamówił nową wersję mechanizmu u ETY? Ma zwiększony rozstaw osi między godziną/minutą, a małą sekundą, aby obniżyć tarczę sekundnika i tym wierniej oddać wygląd pierwowzoru. Ten sam mechanizm zastosowano następnie w Heritage Classic Tuxedo.

Wiem, że miałem siedzieć cicho i pracować na nowy zegarek, ale pomyślałem, że może mielibyście ochotę na małą wycieczkę....

W dniu 5.03.2021 o 10:33, MacPaul napisał(-a):

mam pytanie do kolegów - jaki polecacie serwis do zegarków (automat) w Poznaniu , Bydgoszczy, Toruniu  czy Gorzowie (często tam bywam). Mam różne Longines, Eterna, Certina, Oris, Glycine,...W Poznaniu znam Skąpski ale czy tylko on ? Musze porobić przeglądy swoich zegarków i jak to Poznaniak szukam dobrego ale tez takiego co nie pozostawi mnie w skarpektach :)

Skapski jest dobry ale drogi. Ja robie u komasy albo na sienkiwicza u bielickiego. Na gwarnej podobno tez jest dobry spec ale nie mam doświadczenia z nim. Pozdro. 

Posted (edited)
1 godzinę temu, rads napisał(-a):

Piękny zegarek i super zdjęcie, wielkie gratulacje. Moje zegarkowe marzenie. Wiedziałeś, że Longines specjalnie do niego zamówił nową wersję mechanizmu u ETY? Ma zwiększony rozstaw osi między godziną/minutą, a małą sekundą, aby obniżyć tarczę sekundnika i tym wierniej oddać wygląd pierwowzoru. Ten sam mechanizm zastosowano następnie w Heritage Classic Tuxedo.

Wiem, że miałem siedzieć cicho i pracować na nowy zegarek, ale pomyślałem, że może mielibyście ochotę na małą wycieczkę....

Radek skąd masz to info? Moim zdaniem nic nie zmieniono i sekundnik jest niefortunnie wysoko (ale nadrobiono to designem i się tak nie rzuca). 

(Edit) dobra, chyba jednak to zrobili ale różnica nie jest tak duża, dziwnie, bo jakby był niżej lepiej by to wyglądało (jak w Unitasie np.) 

Edited by eye_lip

Posted (edited)
9 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Radek skąd masz to info?

spacer.png
Źródło raczej pewne, mam dwa wydania cyfrowe WatchTime - edycja specjalna Longines 2008 i 2012. W jednym z nich, Europa Star Nr 4/19, jest tam cały artykuł o reaktywacji Sectora w wersji z 1934 r. i jest tam fragment o przygotowaniu "customowego" mechanizmu. Masz rację, zabieg "optyczny" też zrobili w postaci á la "rail track" wokół tarczki sekundnika.

Myślę, że dalej przesunąć się tej osi po prostu nie dało. Dołożyć gotowy (istniejący) moduł małej sekundy do 2892A2 jak we Flagshipie to pestka, ale przestawić oś to już gruby temat - podejrzewam, że musieli opracować całkiem nowy moduł. Podziwiam w ogóle, że im się chciało 😉

Edited by rads
błędne informacje

4 godziny temu, rads napisał(-a):

imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1
Źródło raczej pewne, mam dwa wydania cyfrowe WatchTime - edycja specjalna Longines 2008 i 2012. W jednym z nich jest cały artykuł o reaktywacji Sectora w wersji z 1934 r. i jest tam fragment o przygotowaniu "customowego" mechanizmu. Masz rację, zabieg "optyczny" też zrobili w postaci á la "rail track" wokół tarczki sekundnika.

Myślę, że dalej przesunąć się tej osi po prostu nie dało. Dołożyć gotowy (istniejący) moduł małej sekundy do 2892A2 jak we Flagshipie to pestka, ale przestawić oś to już gruby temat - podejrzewam, że musieli opracować całkiem nowy moduł. Podziwiam w ogóle, że im się chciało 😉

imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

No ale mówimy o nowym zegarku z 2020 roku z nowym mechanizmem, a Ty piszesz o źródłach z 2008 i 2012 kiedy nikomu się nie śniło o Sektorze ani o nowym mechaniźmie;) 

W dniu 27.02.2021 o 12:10, denver47 napisał(-a):

ux6ukg2.jpg

Przepiękny zegarek. jaka to referencja? To fabryczny pasek?

Pasek jest od azjatyckiego producenta delugsstraps.