Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Był ustawiony, robiłem fotkę kilka dni temu tylko dodałem ją na forum z opóźnieniem ;)

Edytowane przez Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Od początku kwietnia tego roku jestem posiadaczem Longines Spirit, 40mm. Zauważyłem, że zegarek spieszy się około 9, 10 sekund na dobę.  Nie jestem aż tak skrupulatny, w swoich dwóch innych zegarkach akceptuję odchylenia nawet +20 sekund na dobę. Jednak w przypadku Spirit'a i certyfikatu COSC dobrze by było widzieć, że odchylenie nie przekracza 4 sekund. Dodam, że po zatrzymaniu mechanizmu nakręcam go ok. 20 obrotów koronki, myślę że daje to 80% naciągnięcia sprężyny. Czy według Was odchylenie 10s mieści się w granicach normy pomimo certyfikowanego chronometru?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trochę dużo. Mój IWC jak robił 10s na dobę pojechał do serwisu.... i  po powrocie robi 2-3 sekundy. Masz zegarek prawie 2 miesiące, zakładam , że go cały czas nosisz , więc powinien się już "rozchodzić". Szczerze, to ja bym pobiegł z nim do salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, riddic14 napisał(-a):

Cześć! Od początku kwietnia tego roku jestem posiadaczem Longines Spirit, 40mm. Zauważyłem, że zegarek spieszy się około 9, 10 sekund na dobę.  Nie jestem aż tak skrupulatny, w swoich dwóch innych zegarkach akceptuję odchylenia nawet +20 sekund na dobę. Jednak w przypadku Spirit'a i certyfikatu COSC dobrze by było widzieć, że odchylenie nie przekracza 4 sekund. Dodam, że po zatrzymaniu mechanizmu nakręcam go ok. 20 obrotów koronki, myślę że daje to 80% naciągnięcia sprężyny. Czy według Was odchylenie 10s mieści się w granicach normy pomimo certyfikowanego chronometru?  

COSC to gwarancja zakresu -4s/d do +6s/d. Tyle, że dla mechanizmu, a nie zegarka.

Ja bym zainstalował sobie apkę do kontroli odchyłki (watch check dla android, watchtracker dla ios) i skontrolował działanie w różnych pozycjach ale nosząc go codziennie przez tydzień albo dwa. Po 10-14 dniach będzie jasne jak chodzi i jaka jest odchyłka. Jest szansa, że zejdzie do poziomu COSC.

Jeśli nie to wizyta u porządnego zegarmistrza i kontrola na komparatorze. Jak wyjdzie coś porównywalnego z pomiarami własnymi i poza COSC, to jednak oddałbym na regulację do serwisu.

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fanfar19 napisał(-a):

COSC to gwarancja zakresu -4s/d do +6s/d. Tyle, że dla mechanizmu, a nie zegarka.

Ja bym zainstalował sobie apkę do kontroli odchyłki (watch check dla android, watchtracker dla ios) i skontrolował działanie w różnych pozycjach ale nosząc go codziennie przez tydzień albo dwa. Po 10-14 dniach będzie jasne jak chodzi i jaka jest odchyłka. Jest szansa, że zejdzie do poziomu COSC.

Jeśli nie to wizyta u porządnego zegarmistrza i kontrola na komparatorze. Jak wyjdzie coś porównywalnego z pomiarami własnymi i poza COSC, to jednak oddałbym na regulację do serwisu.

 

+1, mialem wlasnie pisac ze Longines kupuje mechanizmy certyfikowane jako chronometry (-4s/+6s) ale ta certyfikacja obejmuje sam mechanizm, z tego co wiem nie ma testow po montazu w kopercie.

Sa producenci (chocby Nomos czy Wempe), ktorzy reguluja mechanizm juz po montazu w kopercie i to na pewno ma pozytywny wplyw na dokladnosc chodu tych zegarkow.

Ponos jak radzi @fanfar19 dwa - trzy tygodnie monitorujac odchylki (porownujesz rano z komorka, zapisujesz, to samo wieczorem po odlozeniu zegarka na noc) i zobacz co wyjdzie.

Dobry zegarek dla mnie to nie taki, ktory srednio wychodzi w okolicy zera ale taki ktory robi stabilny wynik bez wzgledu na sposob uzycia (oczywiscie bez przegiec i stabilne +30s odpada).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam: Czy któryś z kolorowych pasków pasuje do czarnego HC?

 

hc_all.jpg


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szary i niebieski sa ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Dla mnie szary i niebieski sa ok.

 

Dzięki za opinię. Na początku najbardziej mi się widział zielony, ale im dłużej patrzę, tym bardziej niebieski zyskuje.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakos ta zielen (zarowno jako kolor tarczy jak i paska) kompletnie nie lezy wiec nie jestem obiektywny w ocenie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Tak się zastanawiam: Czy któryś z kolorowych pasków pasuje do czarnego HC?


Mi bardzo podoba się połączenie z niebieskim. Na czarnym jest po prostu jak typowy zegarek do nurkowania. Zielony daje mu militarnego charakteru, a takie klimaty trzeba po prostu lubić. Szary w połączeniu z czarną tarczą wygląda jakby wyblakł przez lata noszenia, więc jeśli jesteś fanem vintydżu, to zdecydowanie ten 😄 A niebieski w sam raz na wakacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Tak się zastanawiam: Czy któryś z kolorowych pasków pasuje do czarnego HC?

 

 

Mój typ to szary i niebieski. Szary wydaje mi się ciekawy.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie niebieski a później szary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jogico to za paski są? Oryginalne Longines'a?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

@Jogico to za paski są? Oryginalne Longines'a?

Tak, od wszystkich obecnie dostępnych wersji kolorystycznych.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renesans przeżywamy. Z ręki nie chce zejść... te niebieskie wskazówki :)

 

16221912688416016395657033364076.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten to dopiero jest słodziak :) Podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.