Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, tutaj pasek z miejsca do wymiany. Ale jak szukasz fajnego chrono  z elegancką nutą, to ten Longines moim zdaniem dobra opcja. Chociaż na zdjęciu nie wyglada bo łapa zwichrzona i niewyjściowa po całodziennym bieganiu po mieście 🙃

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Lepszy dobry sikor ze słabym paskiem niż odwrotnie :P

 

A na serio nie kojarzę chyba zegarka, gdzie seryjny pasek zrobiłby na mnie wrażenie.

Najlepiej mi się kojarzą VC Form & Function, MV Nereide GMT / Nereide oraz Nomos.

Szczytem było Muhle Glashütte żony gdzie pasek był o klasę lub dwie słabszy od zegarka…

 

 

A ja akurat jestem z pasków firmowych w moich Longinesach zadowolony. "Pod wrażeniem" to może byłaby lekka przesada, ale niczego nie mogę im zarzucić. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski firmowe są albo cienkie albo sztywne. W moim LDL niby fajny pasek, ale również wymieniam na hand made od Mateusza :) 

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine Airman - pasek naprawdę na poziomie. Miękki i ładnie wykończony. Przezornie kupiłem od razu zamiennik… i jeszcze go ani raz nie założyłem.
I to by było na tyle, jeżeli chodzi o porządne paski dołączane do zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Glycine Airman - pasek naprawdę na poziomie. Miękki i ładnie wykończony. Przezornie kupiłem od razu zamiennik… i jeszcze go ani raz nie założyłem.
I to by było na tyle, jeżeli chodzi o porządne paski dołączane do zegarków.

Faktycznie w Airmanie był ok. Jeszcze Stenek daje fajne paski do pilota. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszane uczucia mam... trzeba by przymiarki dokonać. Ale pierwszy wypust chyba ładniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, AK&AK napisał(-a):

Longines Presence Automatic w rozmiarze 34mm.


Szczere gratulacje. Piękna tarcza i super rozmiar do garnituru. Rewelacyjny mechanizm 888.5 / ETA A31.L11 (puncę ETY z ich symbolem mechanizmu masz widoczną wyraźnie pod napisem "Presence" na dekielku). Krzemowa sprężyna i prawie 70h rezerwy chodu w mechanizmie opartym na 2892A2 - no powiem Ci, że wstydu nie ma! 😄 Jeszcze raz gratuluję, dopisuję go do mojej wish listy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rads napisał(-a):


Szczere gratulacje. Piękna tarcza i super rozmiar do garnituru. Rewelacyjny mechanizm 888.5 / ETA A31.L11 (puncę ETY z ich symbolem mechanizmu masz widoczną wyraźnie pod napisem "Presence" na dekielku). Krzemowa sprężyna i prawie 70h rezerwy chodu w mechanizmie opartym na 2892A2 - no powiem Ci, że wstydu nie ma! 😄 Jeszcze raz gratuluję, dopisuję go do mojej wish listy 😉

Dziękuję, dziękuję. Dzięki Twojemu opracowaniu poświęconemu mechanizmom Longines od razu byłem "świadomym konsumentem". Choć przyznam szczerze, że pozytywnie zaskoczył mnie Longines montując właśnie tą wersję mechanizmu 😃 

 

A Tobie jeszcze raz dziękuję za wszystkie opracowania dotyczące marki, które zrobiłeś. Są super! 

W dziale Pasjonaci Czasu po zmianie silnika forum zniknęła opcja dodawania komentarzy, więc nie mogłem tam napisać jak bardzo przydatne są Twoje opracowania. A przydatne są naprawdę bardzo!


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam z tęsknotą na Conquesta bez daty w rozmiarze 41mm czarną lub niebieską tarczą i lumą na wskazówkach. Do tego L888 i duże indeksy. A oni ciągle takie jakieś kombinacje odwalają. Na jednych jest luma na wskazówkach na innych nie ma. Data też na trzeciej godzinie, a niechby dali ją jakoś inaczej na szóstej. Tak dużo wymagam?😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AK&AK napisał(-a):

ziękuję, dziękuję. Dzięki Twojemu opracowaniu poświęconemu mechanizmom Longines od razu byłem "świadomym konsumentem". Choć przyznam szczerze, że pozytywnie zaskoczył mnie Longines montując właśnie tą wersję mechanizmu 😃 

 

A Tobie jeszcze raz dziękuję za wszystkie opracowania dotyczące marki, które zrobiłeś. Są super! 

W dziale Pasjonaci Czasu po zmianie silnika forum zniknęła opcja dodawania komentarzy, więc nie mogłem tam napisać jak bardzo przydatne są Twoje opracowania. A przydatne są naprawdę bardzo!


Gwoli ścisłości przypomnę tylko, że to była Twoja sugestia, by tam zamieścić opracowania 😉 Wyszło chyba całkiem fajnie, bo nie trzeba szperać po całym klubie, który ma 300+ stron. Teraz brakuje mi trochę czasu, ale obiecuję wrzucić pozostałe do 2020 włącznie.

 

To musi być bardzo nowy egzemplarz zegarka, bo na popularnych serwisach znalazłem w większości takie, gdzie piszą po prostu o "888" i 2 latach gwarancji, wiec podejrzewam, że są to egzemplarze na standardowym L888.2. Ponadto u dolińskiego jest nawet jeden na L619, czyli starej, dobrej ETA 2892A2 z lat 90-tych z 42h rezerwy 😀 Naprawdę trzeba dobrze patrzeć i pytać.  
 

Nawet lepiej jest, gdy nie mają danego modelu na miejscu i muszą sprowadzić ze Szwajcarii, bo wtedy masz szansę na lepszą wersję mechanizmu, często za te same pieniądze. Na anglojęzycznych forach już kilka razy natrafiłem na komentarz, że komuś przysłali zegarek na L888.3 (usprawniona ergonomia pracy rotora) zamiast podstawowego L888.2.

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Krathor napisał(-a):

A ja czekam z tęsknotą na Conquesta bez daty w rozmiarze 41mm czarną lub niebieską tarczą i lumą na wskazówkach. Do tego L888 i duże indeksy. A oni ciągle takie jakieś kombinacje odwalają. Na jednych jest luma na wskazówkach na innych nie ma. Data też na trzeciej godzinie, a niechby dali ją jakoś inaczej na szóstej. Tak dużo wymagam?😁

 

A ja czekam ja majetka bez daty z manualnym naciągiem. Ostania wersja 1938 dała mi nadzieję, że może sie doczekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, Majetek się słabo sprzedawał więc go nie powtórzą, do tego Longines nie stosuje manuali poza jakimiś rzadkimi wypustami na unitasie lub starym kalibrze Longinesa. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, rads napisał(-a):

Gwoli ścisłości przypomnę tylko, że to była Twoja sugestia, by tam zamieścić opracowania 😉 Wyszło chyba całkiem fajnie, bo nie trzeba szperać po całym klubie, który ma 300+ stron. 

Wyszło bardzo fajnie! 😁 

 

40 minut temu, rads napisał(-a):

To musi być bardzo nowy egzemplarz zegarka, bo na popularnych serwisach znalazłem w większości takie, gdzie piszą po prostu o "888" i 2 latach gwarancji, wiec podejrzewam, że są to egzemplarze na standardowym L888.2. 

Też sądzę, że "jeszcze ciepły". 

43 minuty temu, rads napisał(-a):

Nawet lepiej jest, gdy nie mają danego modelu na miejscu i muszą sprowadzić ze Szwajcarii, bo wtedy masz szansę na lepszą wersję mechanizmu, często za te same pieniądze. 

Dokładnie tak było w tym przypadku. Czas oczekiwania 14 dni. I dzięki temu już z L888.5.

 

45 minut temu, rads napisał(-a):

 (...)ale obiecuję wrzucić pozostałe do 2020 włącznie.

👍 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Nie ma takiej opcji, Majetek się słabo sprzedawał więc go nie powtórzą, do tego Longines nie stosuje manuali poza jakimiś rzadkimi wypustami na unitasie lub starym kalibrze Longinesa. 

 

Nie mam pojęcia jak wyglądał wolumen sprzedaży jeśli chodzi o majetka... nie wiem jak sie ma do 1938. Ale faktem jest , że ostatni wypust 1938 na unitasie właśnie, to według mnie strzał w 10. Poprzednia wersja była fajna... ale przez datę, centralną sekundę i automat była niedoskonała. Teraz to prawie wierna kopia oryginału.

Nie odzieraj mnie z nadziei!  Czekam na reedycje majetka upodobnioną do pierwowzoru.

 

1938.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.