Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Nocny duch napisał(-a):

[mention]Hefajsto [/mention] jaki to model/referencja

Longines Heritage Military L2.826.4.53.2
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, denver47 napisał(-a):

Kolejny dedykowany paseczek pod piegusa

 

oWK1TiG.jpg

Świetny . Szyty na zamówienie czy jakiś seryjny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nocny duch napisał(-a):

Dziękuję. Ostatnio ta stylistyka krzyczy - kup mnie!

Klasyka w najczystrzym wydaniu. Czekam na reedycje majetka w tym stylu 😍

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2021 o 20:45, proki1971 napisał(-a):

Świetny . Szyty na zamówienie czy jakiś seryjny ?

 

Gotowy z oferty delugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni/-wne. Prośba o podpowiedź gdzie w Warszawie polecacie udać się z takim egzemplarzem. Teść poprosił o pomoc w przywróceniu do życia zegarka po.. jego Teściu. Z informacji, które udało mi się zebrać odnośnie problemów dowiedziałem się tylko że... no co najmniej 10 lat nie chodzi. Nie dotykam dekla bo już i tak został nieźle porysowany.
Pytanie też jak z bransoletą do niego. Gdzie takowej w ogóle szukać?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
554a6df4f1610937b38a0de91009ab11.jpg
f2fcb6e125eef588b3870cecdb29d44f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz przymierzyłem sobie Heritage 1945:

 

a20210518_170654.jpg.814bfcb87bd52d5a654918524bbb26af.jpg

 

Wiem, że ten model ma u nas sporo fanów. Rzeczywiście, jest w nim parę mocnych punktów, jak np. szlif na tarczy, indeksy i kolor wskazówek. W moim Top 10 jednak raczej nie jest. Wydaje mi się bowiem, że na żywo uwidacznia się dysproporcja w kompozycji tarczy. Jest dużo pustego miejsca u góry, na dole zaś wciśnięty napis Automatic i tarcza sekundnika zbyt blisko osi wskazówek, o czym już tu wielokrotnie pisano. Ta tarcza oraz wskazówka sekundnika są zresztą bardzo małe. 1945 na pewno daje fajne możliwości zabawy z paskami, zwłaszcza, że ten firmowy to chyba najgorszy pasek Longinesa, jaki widziałem - długo zastanawiałem się, z czym mi się kojarzy, aż w końcu zrozumiałem, że z reklamowymi ekologicznymi długopisami z tektury poddanej recyklingowi. Moim zdaniem zatem to zegarek, który może się podobać dzięki kilku atutom, ale lepszy byłby w mniejszej kopercie z lekko przeprojektowaną tarczą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

Pierwszy raz przymierzyłem sobie Heritage 1945:


Masz dużo racji, choć ja osobiście tak surowo tego zegarka nie oceniam. Z biegiem czasu zacząłem doceniać charakterystyczne, indywidualne cechy poszczególnych modeli, mimo tego (a może właśnie dlatego?), że nie wszystko mi w nich pasuje. Miałem już zegarki, w których teoretycznie podobało mi się wszystko i dziś nie pamiętam już nawet, kiedy (bez wielkich dramatów i rozterek moralnych) "wzięły i poszły" na bazarek 😄 Druga sprawa to tzw. "klątwa pierwszej przymiarki" 😉 Szpitalne oświetlenie salonów sprawia, że często zegarki wyglądają dziwnie i nienaturalnie. Nie można ich też ponosić dłużej i dopasować do różnej garderoby, a mędrcy powiadają, że miłość od pierwszego wejrzenia nie zawsze jest tą prawdziwą 😉😄

 

Musimy pamiętać, że projekt tarczy jest w dużej mierze deteminowany przez mechanizm. Gdyby zamiast L609 Longines zastosował tu L893 z obniżonym sekundnikiem (Sector), tarcza ta miała by inne proporcje, być może lepsze. Mogłaby też pewnie powstać mniejsza wersja, jeśli nie zamiast, to być może równolegle. Jak dla mnie jednak brak daty przeważa nad wszelkimi niedoskonałościami innymi cechami wyróżniającymi 😂

 

PS. Co do "letniego ogumienia" w HC, to pozwolę sobie całkowicie się z Tobą nie zgodzić 😉 Moim zdaniem na czarnej gumie wygląda rewelacyjnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swojego bardzo lubie. Owszem sekundnik mógby być niżej...

Co do paska to uważam, że jest mega. Tylko brudzi sie strasznie i trzeba go czesto wymieniać.

16215013748127392947880326693229.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki wywiad z prezesem Longinesa. 

 

Też sądzicie że w niektórych krajach (też Polsce?) Longines jest postrzegany jako marka dla starszych osób? 

 

https://www.gq-magazine.co.uk/watches/article/longines-matthias-breschan-two-billion-2025

 

 


Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

 

 

Też sądzicie że w niektórych krajach (też Polsce?) Longines jest postrzegany jako marka dla starszych osób? 

 

 

 

 

Dla osób o dobrym guście w dowolnym wieku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Longines jest postrzegany w niektórych krajach to ja nie wiem - bo skąd niby miałbym to wiedzieć, nie przeprowadziwszy żadnych badań. CEO Longines na pewno coś na ten temat wie.  :)

 

Nie mam również "twardych danych" odnośnie tego, jak postrzegają Longines Polacy. Mam WRAŻENIE :), że Longines jest marką uważaną przez tzw. przeciętnego odbiorcę w PL za prestiżową, mającą bogatą tradycję i, ogólnie rzecz biorąc, jak to się zwykło mówić "porządną".

 

Z drugiej strony, dla kogoś, kto zarabia np. 2.5k netto, prawie każda marka z cenami powyżej najtańszego Casio może uchodzić za dosyć prestiżową.  ;)

 

Reasumując, to bardziej skomplikowane niż rubryka "ZWIĄZEK" na profilu Fejsbukowym.  :lol:

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 kolory HC 🇫🇷 🥰

 

IMG_5294.thumb.JPG.dd96ef8826f94515aa825187dd920ec8.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.