Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.04.2021 o 20:05, cyryl99 napisał(-a):

Trochę mnie dziwi, że zegarek w końcu dobrej firmy wymaga co parę lat dość kosztownego serwisowania. W latach 60-tych czy 70-tych najpopularniejsze były radzieckie zegarki z napędem ręcznym i jakoś nikomu nie przychodziło do głowy serwisować je i smarować co parę lat. Niektóre z nich do dziś są sprawne, a zegarmistrza nie widziały (jest nawet taki temat na którymś z for).  A jeżeli już, to serwisowanie kosztowało dosłownie parę złotych.

Czy tamte zegarki były takie dobre, czy obecne tak przesadnie delikatne, czy raczej to lobby zegarmistrzów?


Super zegar 👌🏻😀 Odnośnie radzieckich (i nie tylko) zegarków z ubiegłego wieku, to nie można generalizować. Były bez wątpienia takie egzemplarze, które bez serwisu chodziły 20-30-40 lat, i te przeszły do legendy ludowej, przekazywanej z ust do ust. Ale dam głowę, że większość stanowiły takie, co psuły się co pewien czas oraz te, co psuły się na potęgę. Zerwane wałki, koronki, porysowane hesality, duże niedokładności chodu do korekty, kiepskiej jakości zużywające się podzespoły, zalania, zacinające się lub odpadające wskazówki, wypadające kamienie - co nie zawsze powodowane było winą samego zegarka, a sposobem jego eksploatacji (najczęściej facet miał 1 zegarek i nosił go na co dzień, do koszuli, do fabryki, do pracy w polu, na plaży w wakacje - i tak przez kilkanaście / kilkadziesiąt lat). Sam pamiętam jeszcze czasy, gdy zegarmistrz był na co drugiej ulicy w mieście (zegarmistrz, nie wymieniacz bateryjek) i każdy z nich miał z czego żyć 😄 Tych warsztatów było pełno nie dlatego, że zegarki były bezawaryjne, a ludzie ich nie serwisowali po 30 lat, ale wręcz odwrotnie!

 

Jakość szwajcarskich zegarków zawsze była słynna (przynajmniej w potcznej opinii), co nie znaczy, że i te się nie psuły. Ale czy to trochę też nie jest tak, iż psuły się rzadziej również dlatego, że jak już było delikwenta stać na szwajcara, to stać go też było na porządny serwis u dobrego zegarmistrza w regularnych odstępach czasu zanim zegarek się zepsuł? Jestem więcej niż pewien, że Twój Spirit też pochodziłby 30 lat bez żadnego serwisu, jak 3/4 pickupów Toyoty w krajach słabiej rozwiniętych 😉 Tylko po co się o tym przekonać? To jak kupić drogi motocykl i szukać do niego używanych opon na olx-ie lub zalewać najtańszym mineralem z hipermarketu 😉 Nie smarujesz - nie jedziesz, jak mawiali starożytni 😄

 

A serwis za parę złotych? Dajesz G-shocka do wymiany baterii w galerii handlowej i masz serwis za parę złotych, jak za dawnych lat 😄 Ale jak kupiłeś sobie zegarkowego Lexusa to nie licz na litość: Siedzisz w ASO na skórzanej kanapie z darmowym cappuccino w ręku i nerwowo obgryzasz paznokcie w oczekiwaniu na fakturę 😂

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rads napisał(-a):

A serwis za parę złotych? Dajesz G-shocka do wymiany baterii w galerii handlowej i masz serwis za parę złotych, jak za dawnych lat 😄 Ale jak kupiłeś sobie zegarkowego Lexusa to nie licz na litość: Siedzisz w ASO na skórzanej kanapie z darmowym cappuccino w ręku i nerwowo obgryzasz paznokcie w oczekiwaniu na fakturę 😂

 

Niby racja, ale cena serwisu też powinna być w jakiejś rozsądnej proporcji do ceny nowego zegarka, równowartość 1/3 ceny tańszych modeli Longinesa  ściągana z właściciela co parę lat to trochę przesada.

Podobało mi się rozwiązanie stosowane do  niedawna w czeskim Prim Manufacture - za  cenę dodatkowych 5000 koron (ok. 750 zł) można było wykupić przy okazji zakupu ich zegarka tzw. "całożyciową opiekę" - bezpłatne serwisowanie do końca istnienia tego egzemplarza. Było, ale się skończyło, tej opcji nie ma już w ich ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, denver47 napisał(-a):

 

 

Super fotka. Zegarek mega, miałem mieszane uczucia względem niego ale te fotki sprawiają, że staje sie moim nr 1 na liście do kupienia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ciekawy, piękny zegarek.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Hefajsto napisał(-a):

 

Super fotka. Zegarek mega, miałem mieszane uczucia względem niego ale te fotki sprawiają, że staje sie moim nr 1 na liście do kupienia.

 

 

14 godzin temu, zasadas napisał(-a):

To prawda, ciekawy, piękny zegarek.

 

dzięki

ostatnio rzadko nosze zegarki, ale jak przychodzi co do czego to najczęściej wpada ten i wypiera speedmastery, bb58 i inne które mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorna inspekcja pudła 🕗🔍😁

 

IMG_4482.thumb.JPG.2f9c5eabdc9a549e5531e6af44f038c3.JPG

 

IMG_4479.thumb.JPG.085bcdf622049a5d447cc123191808f6.JPG

 

IMG_4494.thumb.JPG.9cc5a2df45a2c41d151ea28e82a1f6d2.JPG

 

IMG_4633.thumb.JPG.e3b4ce3e5000207e2965fce98c675198.JPG

 

📝😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

Witam w tym klubie.. nie sądziłem ze kiedyś do niego zawitam, ale los płata różne figle ;) 

93E092A3-24F5-4037-8263-EAF982782A00.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2021 o 09:49, KapoPi napisał(-a):

Witam w tym klubie.. nie sądziłem ze kiedyś do niego zawitam, ale los płata różne figle ;) 

 

Witaj w klubie, śliczny cudak! Miłego weekendu dla wszystkich maniaków Longinesa 😉👍

 

IMG_4708.thumb.JPG.4f7c3b9f52c2d91b6eff11a816b55cc6.JPG 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaczynać nowego tematu, a wątek jest odpowiedni. Chociaż nie jestem pewien, czy nie jest przedwczesny. Mam pytanie do użytkowników o trwałość modelu VHP. W szczególności o jego mechanizm sterowany procesorem, z termokompensacją. Mam też wątpliwości co do bezawaryjności w długim okresie elektronicznej koronki. Chodzi mi po głowie zakup tego modelu (to byłby zakup na długie lata, wiem - znam poglądy forumowiczów :-), ale ja nie jestem "sprzedający") i nie chciałbym żałować zakupu. Z góry dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.