Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim niewielkim nadgarstku (16,5 cm) np. dobrze leżą duże Pamy. Inne zegarki powyżej 41mm niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Mając 16, nawet nie podchodź do Hydro albo Conquesta 41 - równie dobrze mógłbyś założyć coś ze stajni Diesel.

no pięknie i marzenia legły w gruzach ;) Czy wg Cienie HC 39mm do mojego nadgarstka to dobry wybór?

8 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

E tam, hydro leży idealnie, miałem hydro w tym rozmiarze i mam taki sam nadgarstek. 

czy li jest nadziej :)

23 godziny temu, peri napisał(-a):


Hydroconquesta masz w 3 rozmiarach od 39 do 43mm. Musisz przymierzyć i zdecydować. Każdy ma inny kształt nadgarstka. Moja dobra rada (przerobione na wielu zegarkach): jeśli jest możliwość, mierzyć, oglądać i nie sugerować się tym, że coś koledze pasowało/ nie pasowało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

racja. Inaczej się nie da bo wirtualnie to można sobie gnomona na ręce postawić ;)

7 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Oczywiście, 41 leżał świetnie, to dobrze wyprofilowany zegarek, zresztą sporo zegarków leży dobrze nawet na mniejszym nadgarstku, np divery Seiko 42mm czy moonwatch 42mm.

dzięki za opinię i biorę ją jako dobrą monetę :)

2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Są zegarki które nie są bardzo duże ale leżą u mnie fatalnie ze względu na długość uch i profil np legend diver, są też takie które mają 41 i są mega masywne. HQ i Conquest 41 są takimi modelami (na moim nadgarstku) że nie ma żadnych wątpliwości że są ok, szczególnie tyczy się to hydro, który jako diver ma mniejszą tarczę niż casuale w tym rozmiarze. 

Tak samo np submariner ceramiczny 40mm którego miałem leżał super a np ex 1 (który jest bez dużego bezela) wolę już 36mm.

czyli jednak proporcje są tutaj kluczowe oraz (i tutaj moje wrażenia) chyba obłość koperty lub szkła. Żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia w salonie.

 

3 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Jasne- zdarza się, że na BARDZO szczupłym nadgarstku nawet teoretycznie nie pasujący do niego średnicą zegarek leży dobrze/w miarę dobrze. OK. Co do HC/Conquesta, pozostanę jednak przy swojej opinii. Miałem/mam ten model w kilku wersjach i rozmiarach (39, 41, 43) i przy nadgarstku 19-19,5, naprawdę dobrze prezentowała się starsza 39-ka i nowsza 41-ka. Na przykład 43 był już dla mnie za duży. Z Conquestem wrażenia miałem podobne. Mój znajomy ma nadgarstek 16,5 - ma HC 39-kę. Przymierzał się do 41-ki - wyglądała na jego ręce na za dużą. Może po prostu inaczej to widzę.

Cenna opinia. Mam tutaj pytanie, kiedy wg Ciebie zegar jest za duży? Czy da się tutaj wyłuskać jakąś zasadę, czy raczej należy polegać na tym co czysto subiektywne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia: rozmiar - zegarka vs nadgarstek = to jak wygląda & układa się na ręce (uważam, że dzisiaj jest wręcz tendencja na za duże tarcze)

Sam mam nadgarstek 17 cm (6cm szerokości) i obecnie w życiu (tym bardziej mając do wyboru) nie kupiłbym zegarka o średnicy większej niż 39mm (jaki by nie był)


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, softshell napisał(-a):

no pięknie i marzenia legły w gruzach ;) Czy wg Cienie HC 39mm do mojego nadgarstka to dobry wybór?

 

Widzę prawie codziennie HC 39mm na nadgarstku kolegi, który ma 16,5 i jest bardzo szczupłym facetem średniego wzrostu. Pasuje prawie ;) idealnie.

 

Godzinę temu, softshell napisał(-a):

Mam tutaj pytanie, kiedy wg Ciebie zegar jest za duży? Czy da się tutaj wyłuskać jakąś zasadę, czy raczej należy polegać na tym co czysto subiektywne?

 

Za duży jest wtedy, kiedy wywala zdecydowanie poza obrys nadgarstka - wisząca ponad nadgarstkiem "patelnia" to zły znak.  :D

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Mając 16, nawet nie podchodź do Hydro albo Conquesta 41 - równie dobrze mógłbyś założyć coś ze stajni Diesel.

Święte słowa. Ja mam 19 na ręce i HydroConquest 43mm to było dużo. Pewnie kiedyś znowu kupię HC ale 41mm a może nawet 39 przymierzę.

59 minut temu, alpaczino napisał(-a):

Moim zdaniem ten nurek jest petarda a jest za mało pokazywany. emoji848.pngemoji6.png
20220421_090921.jpg.e0b52179897fcc8b0f8a6f121cd48f44.jpg

Pozdrawiam

Wyprzedziłeś mnie bo miałem zrobić dokładnie to samo. 😁 Dlatego paski NATO nie sprawdzają się na niektórych zegarkach. Za często trzeba pasek zdejmować żeby tył podziwiać.🤣 Inna sprawa że cały czas ubolewam że Longines nie ma fajnej bransolety do tego zegarka. Znalazłem na sieci jakąś customową

https://www.uncleseiko.com/collections/legend-diver/products/beads-of-rice-bracelet-for-the-longines-legend-diver

 

ale obawiam się że jakoś może znacząco odbiegać od moich oczekiwań i nie będzie adekwatna do zegarka. Choć nie powiem... Pokusa jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krathor napisał(-a):

Święte słowa. Ja mam 19 na ręce i HydroConquest 43mm to było dużo. Pewnie kiedyś znowu kupię HC ale 41mm a może nawet 39 przymierzę.

Wyprzedziłeś mnie bo miałem zrobić dokładnie to samo. 😁 Dlatego paski NATO nie sprawdzają się na niektórych zegarkach. Za często trzeba pasek zdejmować żeby tył podziwiać.🤣 Inna sprawa że cały czas ubolewam że Longines nie ma fajnej bransolety do tego zegarka. Znalazłem na sieci jakąś customową

https://www.uncleseiko.com/collections/legend-diver/products/beads-of-rice-bracelet-for-the-longines-legend-diver

 

ale obawiam się że jakoś może znacząco odbiegać od moich oczekiwań i nie będzie adekwatna do zegarka. Choć nie powiem... Pokusa jest...

A ten zegarek nie ma też wersji na fabrycznym meshu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz pokazać nadgarstkowe tego Spirita 40mm (z podaniem obwodu nadgarstka?). Może ktoś inny też może podzielić się taką fotką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adiblue2

Gratuluję tutaj również. 

Tylko pytanie nie kusiła wersja na bransolecie a potem dokupienie paska czy tego zapięcia?? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, softshell napisał(-a):

A ten zegarek nie ma też wersji na fabrycznym meshu?

Jest mesh firmowy ale czy mesh to prawdziwa bransoleta? 😉😁 A poważnie to testowałem mesz na LLD bo mam z innego zegarka i nie pasuje mi jakoś. Za to bardzo pasuje mi guma, tj. jak ma Skin Diver. Też testowałem taką gumę bo mam od Breitlinga i jest bardzo ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobione wczoraj do wątku z książkami ale i tu jedno wrzucę...

LLD01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Krathor napisał(-a):

Jest mesh firmowy ale czy mesh to prawdziwa bransoleta? 😉😁 A poważnie to testowałem mesz na LLD bo mam z innego zegarka i nie pasuje mi jakoś.  ...

Firmowy mesh dla mnie to z wyglądu porażka. :( Wszystkie te meshe z rureczką to jakieś nieporozumienie. 

 

 

Za to taki jest kozak do nurka. I tak nosiłem swojego LLD.

20200214_115033.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 19.04.2022 o 17:39, alpaczino napisał(-a):

Petarda! emoji1305.pngemoji1320.pngemoji1303.png
No opisuj wrażenia "na żywo". Jak wykończenie i detale? emoji848.png

Pozdrawiam
 

Wg mnie Zulu Time to poziom wykończenia TAG Heuera Aquaracera GMT i Tudora Black Bay GMT. Przesuwane zapięcie przy pasku (odpowiednik roleksowego glidelocka?) jest super. Najlepsze rozwiązanie na lato dla fanów zegarków na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jacek255 napisał(-a):

Longines Conquest Heritage 35mm w odsłonie z paskiem czarnym (oryginalny), brązowym (HIRCH Toronto) i granatowym (HIRCH Kent). Jak Wam się podoba?

 

Nadgarstek: 18.0-18.5 cm

 

Jak dla mnie, to brązowy najlepiej się komponuje z tą tarczą. Przy okazji dzięki za foty. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym modelem, tylko obawiam się, czy nie będzie za mały. U Ciebie wygląda to bardzo dobrze.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220424_134435 (002).jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jogi napisał(-a):

Jak dla mnie, to brązowy najlepiej się komponuje z tą tarczą. Przy okazji dzięki za foty. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym modelem, tylko obawiam się, czy nie będzie za mały. U Ciebie wygląda to bardzo dobrze.

Też się tego obawiałem kiedy go zamawiałem - kiedy go zobaczyłem na żywo wątpliwości zniknęły w 2 sekundy.

Jest to idealny wybór do koszuli, golfa itd. Wiele osób na spotkaniach zwraca na niego uwagę. Rożne paski pokazują, że jest bardzo uniwersalny. A do tego jego historia i nawiązanie do pierwszych serii z hesalitowym szkiełkiem to "Crème de la crème". Aktualnie zastanawiam się nad Omegą Speedmaster, do póki nie miałem tego Longines'a wersja z szkiełkiem szafirowym była faworytem, teraz nie jestem pewny.

 

20220109_113335.jpg

Edytowane przez jacek255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jacek255 napisał(-a):

Longines Conquest Heritage 35mm w odsłonie z paskiem czarnym (oryginalny), brązowym (HIRCH Toronto) i granatowym (HIRCH Kent). Jak Wam się podoba?

 

Nadgarstek: 18.0-18.5 cm

20220424_100311.jpg

20220424_100230.jpg

20220424_095502.jpg

20220424_095310.jpg

20220424_095338.jpg

20220424_095722.jpg

20220424_095858.jpg

20220424_095804.jpg

Moim zdaniem na brązowym wygląda najlepiej,ale to kwestia gustu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.