Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Z taką tarczą sektorową to jasne rzeczywiście prezentuje się lepiej A jeśli ma być na bransolecie to właśnie do jasnego do czarnego nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mmaniek napisał(-a):

Jasny jest swietny, pomimo niesprzyjającego oświetlenia. Bransoleta, w moim odczuciu, nie pasuje.

 

7 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Z taką tarczą sektorową to jasne rzeczywiście prezentuje się lepiej A jeśli ma być na bransolecie to właśnie do jasnego do czarnego nie pasuje.

 

Nie widziałem na żywo wersji z bransoletą, sam nie jestem przekonany czy to połączenie do mnie trafia, ale historycznie do tej dość wiernej reedycji pasuje. 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dnlaie napisał(-a):

 

 

Jestem wśród wyznawców tego modelu ;) Gratulacje, świetny wybór.

 

@mmaniek - Silver Arrow to oczywiście też bardzo mocny zawodnik, gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, ten nowy ma jakieś skopane proporcje. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ledr napisał(-a):

Stary Majetek - nie zamienię na nowszy model😊

 

IMG_3542.thumb.jpeg.16541c7e7647880cb78d542f6e4aced8.jpeg

Ten jest świetny - miałem go jakiś czas. Niestety, też ma wadę, a mianowicie data do tego modelu w ogóle nie pasuje. Dlatego się go pozbyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ten jest świetny - miałem go jakiś czas. Niestety, też ma wadę, a mianowicie data do tego modelu w ogóle nie pasuje. Dlatego się go pozbyłem. 

Też wolę prostotę bez daty, ale tu okienko jest sprytnie wykrojone na obwodzie tarczki małej sekundy i mnie nie razi.

12 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Słusznie, ten nowy ma jakieś skopane proporcje. 

Wizualnie sprawia wrażenie jakiejś kooperacji z Panerai, z której Longines się wycofał w ostatniej chwili...😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię. Tylko dlatego że planowalem zakup Flagshipa, nie zabrałem parę dni temu z bazarku tego modelu. Budżet nie jest z gumy.
Silver Arrow wynagradza wszystko, jest kompletny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Były, ale nie zaszkodzi znowu pokazać, warte tego są ;).

 

 

Rzeczywiście :) I to ponad miesiąc temu - wówczas w ogóle nie zakodowałem. 

Bardzo elegancki duet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie były tu jeszcze pokazywane:
 


Zerkam na nie odkąd się pierwszy raz pojawiły w tym wątku. Bardzo ciekawe, jednak obawiam się tej grubości. Zobaczymy na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rafi napisał(-a):

Zerkam na nie odkąd się pierwszy raz pojawiły w tym wątku. Bardzo ciekawe, jednak obawiam się tej grubości. Zobaczymy na żywo.


Ja też jeszcze nie mam zdania. Z jednej strony bardzo cenię sobie jak najwierniejsze reedycje, ale z drugiej Longines ma przecież pełne prawo do rozporządzania swoim dziedzictwem i tworzenia na jego podstawie przeróżnych "interpretacji". 


Dodatkowo jest w tym jakaś doza romantyzmu, że elementy dawnych zegarków trafiają do nowych / nowoczesnych modeli (i nie mam tu na myśli Heritage), a przez to nadal żyją i mają się dobrze mimo upływu lat (np. wskazówki z oryginalnego BigEye z 1971 r. wykorzystane w linii Spirit, podczas gdy wspomniany pierwowzór BigEye powstał na wzór chronografów z lat 30-tych XX w. i tak dalej).

 

Podobnie jak z Legend Diverem może być z kultowym Flagshipem i prawdopodobnie zobaczymy jeszcze niejedno jego wcielenie. W końcu w branży zegarkowej jak mało gdzie prawdziwe jest spostrzeżenie Isaaca Newtona, że dzisiejsi innowatorzy stoją na ramionach gigantów z poprzednich epok 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Dawno go nie wrzucałem 😀


Ja to już nawet zapomniałem, że go masz! 😉😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robaczekkkk napisał(-a):

Cześć wszystkim, to jest mój pierwszy post na forum, mimo że trochę czasu już tu spędziłem.


Gratulacje, witaj w Klubie. Świetny model, niech dobrze się nosi 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.