Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

 

9 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Tak, ja też to odbieram jako  "uszkodzony". Ta bransoleta jest zniszczona wszystkie ogniwa jakby ktoś papierem ściernym przejechał. 

 

Po pierwsze - współczuję. 

Takie zdarzenia nie powinny mieć miejsca.

"Zenon ze Szczecina" nie powinien mieć uprawnień do wykonywania zawodu.

Po drugie - nie dobijaj się myślą, że porysowana bransoleta oznacza uszkodzony zegarek.

Wiem - łatwo powiedzieć, kiedy kupiłeś ten jako godzinami wymyślaną całość.

A tu jeden "nomen omen" "kowal" :) spierd.lił wszystko. 

 

Przejdźmy do sedna.

Zamówiłeś nową bransoletę. Przez kilka dni będziesz szczęśliwy.

A potem sam ją porysujesz... 

Ale to będą Twoje rysy :)

 

A może nagle nabierzesz ochoty na zmianę na inną bransoletę, albo pasek na przykład.

A zegarek będzie ten sam. 

I wtedy nie będzie już uszkodzony. No może trochę porysowany przez zwykłe użytkowanie.. ale przecież to nie uszkodzenie... :)

 

Do czego zmierzam tym przynudzaniem? - w sumie sam nie wiem.

 

Jeśli traktujemy zegarek jako biżuteryjną całość, to wszelkie zarysowania będą miały znaczenie.

Ale jeśli potrakujemy go przedmiotowo - jak wg. mnie powinniśmy to robić, to po co wydajemy tyle pieniędzy na taki szmelc, gdzie dokłaność -2/+2 oznacza Nirwanę?

 

Ps. Poczekaj do pierwszego serwisu zegarka - wtedy zobaczysz, co to znaczy "uszkodzony".

Ps2. Nie wiem po co to piszę, jak to jest oczywiste - jestem narąbany - wybaczcie. :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, gienek74 napisał(-a):

 

 

Po pierwsze - współczuję. 

Takie zdarzenia nie powinny mieć miejsca.

"Zenon ze Szczecina" nie powinien mieć uprawnień do wykonywania zawodu.

Po drugie - nie dobijaj się myślą, że porysowana bransoleta oznacza uszkodzony zegarek.

Wiem - łatwo powiedzieć, kiedy kupiłeś ten jako godzinami wymyślaną całość.

A tu jeden "nomen omen" "kowal" :) spierd.lił wszystko. 

 

Przejdźmy do sedna.

Zamówiłeś nową bransoletę. Przez kilka dni będziesz szczęśliwy.

A potem sam ją porysujesz... 

Ale to będą Twoje rysy :)

 

A może nagle nabierzesz ochoty na zmianę na inną bransoletę, albo pasek na przykład.

A zegarek będzie ten sam. 

I wtedy nie będzie już uszkodzony. No może trochę porysowany przez zwykłe użytkowanie.. ale przecież to nie uszkodzenie... :)

 

Do czego zmierzam tym przynudzaniem? - w sumie sam nie wiem.

 

Jeśli traktujemy zegarek jako biżuteryjną całość, to wszelkie zarysowania będą miały znaczenie.

Ale jeśli potrakujemy go przedmiotowo - jak wg. mnie powinniśmy to robić, to po co wydajemy tyle pieniędzy na taki szmelc, gdzie dokłaność -2/+2 oznacza Nirwanę?

 

Ps. Poczekaj do pierwszego serwisu zegarka - wtedy zobaczysz, co to znaczy "uszkodzony".

Ps2. Nie wiem po co to piszę, jak to jest oczywiste - jestem narąbany - wybaczcie. :)

 

 

 

Dzięki i na zdrowie. Pij dużo wody to jutro będzie znośniejsze 😉


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Dziękuje. Taki jest plan :) min dlatego zamówiłem nową bo nerwów mi szkoda

 

Po pierwsze - gratuluję nowego zegarka, moim zdaniem jednego z najbardziej atrakcyjnych Longinesów (a konkurencja spora ;) ). Rozmiar idealny. Przykro mi z powodu problemów powstałych przy skracaniu bransolety, ale teraz sytuacja wydaje się zmierzać ku całkiem komfortowemu rozwiązaniu: nowa bransoleta + pierwsza po delikatnym spolerowaniu i masz na zmianę dwie bransolety (które i tak nabiorą pewnie kilku "swoich" rys).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziękuję za miłe słowa. Mam nadzieję że za 2-3 tygodnie powróce do klubu. Niestety taki otrzymałem czas oczekiwania ale co zrobić :) A do mniejszych rozmiarów się szybko przekonałem - na przetrzymanie wjechał Hamilton Field w rozmiarze 38mm :)


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Dzięki za szczegółowe informacje. Ja postanowiłem spróbować mesh Bonflair od Dolińskiego - w czwartek wieczorem zamówiłem, dziś był już w paczkomacie. Pierwsze wrażenia pozytywne - dodaje na pewno przyjemnego ciężaru zegarkowi i podkreśla rodowód lat 50.

 

aDSC05558.thumb.JPG.4d3b3324dfdec74471a8c811232925f8.JPG

 

aDSC05579.thumb.JPG.168d43077adba9e845e09e16efd740d3.JPG

 

aDSC05584.thumb.JPG.06371082f2ea7881f464f9f9501918f4.JPG

 

 

Ładnie mu w tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2024 o 22:34, rads napisał(-a):

 

Trzeba przyznać, że komentarz w punkt. Tutaj coś o tym wiemy...

 

Ale gdzie jest ten "punkt"?

Bo nie wiem, czy Panu Donaldu Tusku chodziło o dawne przygody jego bliskiego kolegi, byłego Pana Ministra Sławomira "Lolo" Nowaka, czy może o późnejszą lecz jakże mrożącą krew w żyłach historię dorsza za 8 zł 30 gr.

Ten MON, to musi być ministerstwo z jakimiś wyjątkowymi procedurami antykorupcyjnymi i wzorowo prowadzoną księgowością, skoro w roli "Straszliwie Skandalicznej Afery" wystąpił schowany do kieszeni zegarek Longines za 6 tysięcy zł (dobrze, że nie Swatch albo Seiko z Myszką Miki, i dobrze że do kieszeni a nie w stylu "Pulp Fiction", chociaż w tej drugiej sprawie nie mamy pewności), podczas gdy sztuka amunicji do czołgu kosztuje 6 tysięcy ale Euro. Znaj proporcjum, mocium panie.

6 godzin temu, Czapla napisał(-a):

UFO 

IMG_5413.jpeg

 

Super, wreszcie coś nowego do obejrzenia. Dobrze zgaduję, że to mechanizm hi-beat?


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMG_20240430_093759.2.thumb.jpg.1d89e3cff4a1f9eb617903ce2c39b892.jpg

Daniel, widzę wyprzedaż. Szykuje się jakiś poważniejszy zakup? czy inny - istotniejszy niż zabawa w zegarki - projekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szumi napisał(-a):

Zielono mi 

IMG_5711.jpeg

Zielony najlepszy. Wprowadzili w końcu wersję 38mm. Można brać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, rafi napisał(-a):

Daniel, widzę wyprzedaż. Szykuje się jakiś poważniejszy zakup? czy inny - istotniejszy niż zabawa w zegarki - projekt?

Ja obstawiam Longinesa 😜


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafi napisał(-a):


Daniel, widzę wyprzedaż. Szykuje się jakiś poważniejszy zakup? czy inny - istotniejszy niż zabawa w zegarki - projekt?

Zgadza się, już o krok od finalizacji (jest zarezerwowany dla Kolegi z naszego forum) i nie - nie ma istotniejszego projektu, niż zabawa w zegarki : D

*oczywiście żartuję ; ) ale tak - chodzi o zegarek (i to tej samej marki - konkretnie zamiana na 'nowszy' model)

2 godziny temu, AK&AK napisał(-a):

Ja obstawiam Longinesa 😜

Dobrze obstawiasz, skąd wiedziałeś? : P (chyba przestane pisać smsy heh)


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze obstawiasz, skąd wiedziałeś? : P (chyba przestane pisać smsy heh)

To powodzenia w finalizacji i w upłynnianiu tych, które są na wylocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Dnlaie napisał(-a):

Dobrze obstawiasz, skąd wiedziałeś? : P (chyba przestane pisać smsy heh)

I tak obstawiałbym Longinesa :).

 

Edycja:

W końcu jesteś miłośnikiem marki i Forda T... możesz wybrać każdy kolor, pod warunkiem, że będzie czarny 😛

Edytowane przez AK&AK

Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, szumi napisał(-a):

Zielono mi 

IMG_5711.jpeg

Fajny ten longin. 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś byłby zainteresowany zakupem? 

 

 

20240502_094107.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, AK&AK napisał(-a):

W końcu jesteś miłośnikiem marki i Forda T... możesz wybrać każdy kolor, pod warunkiem, że będzie czarny 😛

Nie wiem, co miałeś na myśli z tym Fordem T 😝 (musiałem go nawet wygooglować; ) / ale fakt - jestem 'zdecydowanym' pasjonatem czarnych diverów ; )

 

Jednak w tym przypadku, nie jest to przesądzone - gdyż nie złożyłem jeszcze ostatecznego zamówienia.

 

Muszę natomiast przyznać rację - naszemu ekspertowi ds Longines @rads, że tarcza w czarnym - jest jakby 'uśpiona' i i niewiele się na niej dzieje (trzeba się mocno przyjrzeć) / podczas gdy, w niebieskim - pięknie 'pracuje' 

*widać to na poniższych filmikach (nie wszystkie publikacje ten 'efekt' uwydatniają)

 

 

 


 


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Dnlaie napisał(-a):

Nie wiem, co miałeś na myśli z tym Fordem T 😝 (musiałem go nawet wygooglować; ) / ale fakt - jestem 'zdecydowanym' pasjonatem czarnych diverów ; )

 

Chodziło na pewno o to że Ford Model T był pierwszym seryjnie produkowanym autem i tylko i wyłącznie w czarnym kolorze. 
I nie wiem czy to było hasło reklamowe czy jakiś tam żarcik, ale powstało stwierdzenie że: "Forda T można zamówić w każdym kolorze, o ile jest to kolor czarny"

 

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę

Edytowane przez Triptical

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdyby nie miał daty, byłby idealny 



Ja bym powiedział, że wystarczyłoby zielone tło daty.
W mojej opinii do ideału przydałoby się jeszcze, żeby miał lepiej wyprofilowaną kopertę (przygięte ucha). Ale ogólnie to super zegar. I ta zieleń bardzo fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.