Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Kajdan jest taki sam i jednakowo drogi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super!

 

 

Dobrze zrozumiałem, że potwierdzasz to co mi się wydawało mianowicie, iż bransolety są te same?

Super!

 

 

 

Dobrze zrozumiałem, że potwierdzasz to co mi się wydawało mianowicie, iż bransolety są te same?

Dokładnie takie same z tym ze w zależności od wersji krawędzie bransolety sa matowe lub w połysku - taka ciekawostka. U mnie jest połysk. Jakosc tu i tu znakomita.

 

Zakup samej bransolety nieopłacalny. Jednak jak sie dobrze zakombinuje mozna ja mieć prawie za darmo - poważnie :-)

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta fajna jest, ale zakup solo za ponad tysiaka to już lekka przesada. Tak samo jak guma z zapinką za ponad sześć stów :(  Kto wymyśla takie chore ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta fajna jest, ale zakup solo za ponad tysiaka to już lekka przesada. Tak samo jak guma z zapinką za ponad sześć stów :( Kto wymyśla takie chore ceny ?

W końcu to akcesoria, a na nich, nie tylko w branży zegarkowej najlepiej się zarabia.

Dokładnie takie same z tym ze w zależności od wersji krawędzie bransolety sa matowe lub w połysku - taka ciekawostka. U mnie jest połysk. Jakosc tu i tu znakomita.

 

Zakup samej bransolety nieopłacalny. Jednak jak sie dobrze zakombinuje mozna ja mieć prawie za darmo - poważnie :-)

Dank. Dobrze wiedzieć, że są różne wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta fajna jest, ale zakup solo za ponad tysiaka to już lekka przesada. Tak samo jak guma z zapinką za ponad sześć stów :( Kto wymyśla takie chore ceny ?

Zeby to jeszcze było 1000 z małym hakiem, ale to jest koszt ponad 1800 zł jak dobrze pamietam.

 

Lepiej zrobic tak:

- polujemy na nowa Eterne Kontiki na bransolecie z zagranicy za około 3000 zł

- kupujemy oryginalny pasek do Kontiki za powiedzmy 500 zł

- sprzedajemy Kontiki na oryginalnym pasku, w pudełku, ze wszystkim jak trzeba na forum za 3600 zł (mysle ze kupca znajdziemy bez większych problemów)

- za pozostałe 100 zł kupujemy Żonie drobny prezencik aby nie grymasiła na kolejny zegarek

- cieszymy sie bransoleta za 0 zł i spokojem w domu :-)

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupca na forum za 3,6k znajdziemy bez większych problemów uśmiałem się :)

 

A ja podtrzymuje, ze znajdziemy jesli to nie bedzie wersja w czarnym PVD (tu cena 3000 - 3200). Mówimy o całkowicie nowym zegarku.

 

W listopadzie i grudniu poszły 2 szt, jeden za 3650 zł drugi nie wiem dokładnie, ale między 3500 - 3600. Byłem w temacie bo w tym okresie szukałem swojego, także znajdziemy :-) Chociaż zdaje sobie sprawę, że tu czasem ludzie chcą nowy zegarek, a płacić jak za sam pasek  :P

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał jest jeden problem, bo nie da się obecnie kupić KonTiki na pasku za 3000zł a co dopiero na bransolecie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał jest jeden problem, bo nie da się obecnie kupić KonTiki na pasku za 3000zł a co dopiero na bransolecie. :(

To powyższe w takim razie było aktualne w miesiącach listopad/ grudzień.

 

Edit - sprawdziłem właśnie i jeśli bransoleta pasuje od wersji z chrono w kwarcu to wyjdzie jeszcze spooooro taniej.

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. obecnych trendów ceny poszybowały niestety w górę i nie ma takiej możliwości. Tak samo jak ciągle rosną ceny starszej KonTiki i FH. Gość na Allegro za roczną FH życzy sobie niemal 7000zł. Tak samo  jak nie dasz rady bez dopłaty zamienić swojej Etki na poprzednią wersję. Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w Polsce to odrębny temat. Zgadzam się jednak, że nie zamienie mojej nowej wersji na starą wersje bez dopłaty.

 

Reszta do kupienia czyli dla samej bransolety kupno eterny kontiki na bransie w kwarcu chrono za około 2400 zł - 2500 zł do zrobienia. Oczywiście nie w Polsce a np. w Niemczech z aukcji.

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie - ta z jasną to była four hand, taka jak na zdjęciu.

 

Jakość wszystkich identyczna, ale dla mnie jasna nowsza wersja ma po prostu większą klasę. Czarna stara wersja jak najbardziej na plus.

 

Może mi się dostanie na forum ale jeśli rozpatruje tylko jasną wersje to:

- nowa ma klasę i taka trochę ala Omega, wszystko na żywo bo przy renderach graficy Eterny chyba byli na kacu

- starsza wersja trochę kiczowata, nakładane indeksy się błyszczą, są ordynarnie duże (w czarnej mi to nie przeszkadzało)

- jestem 100% przekonany do mojego wyboru nowej jasnej wersji (zresztą gdybym nie był bym jej nie kupił bo nie musiałem)

 

Z kolei czarna nowa wersja okropna  :P

 

Moim zdaniem nowa wersja dostaje po uszach gdyż zastąpiła bardzo charakterną starą wersje, a to zupełna zmiana stylistyki.

 

 

To wszystko to jednak rzecz gustu bo wszystkie sa znakomicie wykonane :)

 

KRZYSIO ta wersja co ty oglądałeś zawsze mi się baaaardzo podobała na renderach, na żywo nie widziałem niestety.

 

Na dole jeszcze porównanie rendera z rzeczywistością - na renderze tarcza płaska/martwa, a w rzeczywistości jest tu życie :) Na żywo jeszcze zyskuje. Te małe trójkątne indeksy to też nie jest płaski druk - one są mocno wypukłe - trochę jakby nałożyć krople wody w kształcie trójkątów.

Dawno mnie nie było w tym wątku i widzę że tyle prawd objawionych się pojawiło że nic tylko wierzyć ;)

A stara FH srebrna z nową Date, sorry ale tu nawet nie podchodziłbym do porównań bo co tu porównywać, bransa u Dolinskiego 2,5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem to co mi bardziej się podoba. To bransa droższa niż mysłałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransa fakt jest droga ale to pozostałość po świetnej jakości jaką KonTiki kiedyś prezentowała, pamiętam jak porównywałem na spokojnie branse od KonTiki XXL i branse od PO 2500 i Eterna wypadała lepiej,już wtedy bransa była skręcana mniej się wyginała i w dodatkuzrobiona w jednej płaszczyźnie,Omegowska także fajna ale ustepowała jej choćby tym że była na zwykłe wybijane piny ,dopiero w nowszej PO 8500 mamy skręcaną branse, takie to były czasy ,czasy które nie wrócą.

 

Przypomniała mi się a propos bransolet następna kpina ze strony Eterny a mianowicie mesh w nowych Super KonTiki , mesh w starej Super KonTiki 1973 to najlepszy mesh jaki użytkowałem,poziom Omegowskiego dla mnie bajka ,natomiast kiedy pomacałem nowy przeraziłem się chińczyk jakich mało, po prostu przepaść ,jak i cały zegarek w porównaniu do starej wersji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Wszystko schodzi na psy. Nie powinienes juz niczego sprzedawac ze starych zbiorow Krwisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskutując juz o stylistyce na pewno na plus, ze nowe Kontiki nic nie straciły na jakości wykonania. Koperty i bransolety identyczne jak w starych - materiały, precyzja wykonania. Nie wiem jak w innych modelach, ale tu zmian negatywnych na szczęście nie ma, takze jakosc została a tylko cena poleciała.

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia bo cena salonowa poleciała to fakt ale tylko o kilka procent porównując np nowe KonTiki do starych ,a to jak wygląda reszta polityki cenowej to po porostu kpina ze strony Eterny i tyle....odpowiedź sobie sam jakbyś się czuł kupując w Jubitomie Eternę jako zwykły użytkownik doceniający piękno ,jakiś wysoki model na in house za 20k ,patrzysz w sieć a tam rozdawnictwo z US za 6/8k uważasz ze to jest ok i to jest normalne bo ja NIE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia bo cena salonowa poleciała to fakt ale tylko o kilka procent porównując np nowe KonTiki do starych ,a to jak wygląda reszta polityki cenowej to po porostu kpina ze strony Eterny i tyle....odpowiedź sobie sam jakbyś się czuł kupując w Jubitomie Eternę jako zwykły użytkownik doceniający piękno ,jakiś wysoki model na in house za 20k ,patrzysz w sieć a tam rozdawnictwo z US za 6/8k uważasz ze to jest ok i to jest normalne bo ja NIE...

Mylisz pojęcia bo cena salonowa poleciała to fakt ale tylko o kilka procent porównując np nowe KonTiki do starych ,a to jak wygląda reszta polityki cenowej to po porostu kpina ze strony Eterny i tyle....odpowiedź sobie sam jakbyś się czuł kupując w Jubitomie Eternę jako zwykły użytkownik doceniający piękno ,jakiś wysoki model na in house za 20k ,patrzysz w sieć a tam rozdawnictwo z US za 6/8k uważasz ze to jest ok i to jest normalne bo ja NIE...

Z tym sie w pełni zgadzam - w ten sposób psują sobie markę. Największa wada Eterny jest teraz to ze jest za tania i to sie zgadza. Co nie zmienia faktu ze jakosc nadal otrzymujemy. Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największą paranoją w Eternie jest cena w polskich sklepach i za granicą. jak pisze KRWISTY ceny mocno obniżyli przez ostatni czas.

 

inna sprawa, że zakup bransolety za 2500zł to bandytyzm - przy dobrych wiatrach kwarcowe chrono na bransie można kupić taniej za granicą (w UE)

 

ps. Michał - nowej Eterny kontiki na bransie raczej za 3k teraz nie kupisz ;)

Edytowane przez sokolow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd taki model wykopałeś - wygląda prawie jak ta moja, ale biało-srebrne indeksy jednak bardziej odbijają. Cena na poziomie 4000zł jak za tę moją czarną klasyczną jest do przyjęcia, natomiast wyższa już nie bardzo. Jestem ciekaw jakby wyglądała na bransolecie.

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na porządnym pachu hand made jednak bardziej dostojnie będzie moim skromnym zdaniem. Już niedługo się przekonam na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda Sellita w Kontiki Date

2q2ecs8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.