Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja wersja jest po prostu inna i jedyne czego bym się obawiał to porysowania powłoki PVD. Zegarek jest spoko. Mnie w starszej wersji podoba się wykonanie tarczy ( zarys atolu ) i tylko dlatego ją nabyłem. Jest mniej surowa i przez to bardziej elegancka. Na zdjęciach z sieci po prostu nie widać rzeźby na tarczy :(

post-94831-0-61430000-1485809686_thumb.jpg

post-94831-0-38714300-1485809708_thumb.jpg

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie okropna ale po starej zamiatać najwyżęj godna... ;)

 

210kn5z.jpg

1paqe0.jpg

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda Sellita w Kontiki Date

 

Wow. A to wszystko schowane za równie ładnym deklem :-) Te przeszklenia surowych mechanizmów wyglądają przy tym troche śmiesznie.

 

Nowe i stare wersje maja takie same dekoracje na mechanizmie ?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielisz Pan (zdjęcie z sieci):

 

 

Twoja wersja jest po prostu inna i jedyne czego bym się obawiał to porysowania powłoki PVD. Zegarek jest spoko. Mnie w starszej wersji podoba się wykonanie tarczy ( zarys atolu ) i tylko dlatego ją nabyłem. Jest mniej surowa i przez to bardziej elegancka. Na zdjęciach z sieci po prostu nie widać rzeźby na tarczy :(

 

Może nie okropna ale po starej zamiatać najwyżęj godna... ;)

 

Stare są świetne, wiadomo.  :) Nie przypadkiem stały się "kultowe".

 

Chyba Popcorn czas zacząć robić... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jak wiadomo każdy automat ma jakąś tolerancję dokładności i spieszy się lub spóźnia o kilka czy nawet kilkanaście sekund na dobę. Przy jakim skumulowanym odchyleniu zegarka od wzorca czasu ta różnica zaczyna wam przeszkadzać i dokonujecie korekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie zegary/zegarki ustawione 1do 2 min. do przodu. Po prostu nie lubię się spóźniać :) Jak różnica pprzekracza 2-3 min. zaczynam kręcić koronką.

Dokładnej odchyłki nigdy nie sprawdzałem bo I po co?

Edytowane przez pablozpueblo

Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to trochu żałuję że w zeszłym roku miałem tyle okazji kupna Kontiki FH za 700 $ i mniej (różnych wersji kolorystycznych) nie pomarańczowej niestety i nie kupiłem a teraz ceny poszły w górę. Szkoda ale Polak mądry po szkodzie

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu ktoś sprzedawał biało srebrną FH za 3600zł i jak ktoś szuka, to była dobra cena. Te ceny dolarowe to jednak rosną, jak trzeba przesyłkę i UC zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. A to wszystko schowane za równie ładnym deklem :-) Te przeszklenia surowych mechanizmów wyglądają przy tym troche śmiesznie.

 

Nowe i stare wersje maja takie same dekoracje na mechanizmie ?

Nie wiem jak wygląda w nowej.....

Ale w starej naprawdę niczego sobie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi pasek ten granatowy gotowy czy robiony, bo nie widać dokładnie. Podoba mi się  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do zegarmistrza, niech go rozmagnesuje i sprawdzi na wibrografie. Koszt dużo mniejszy niż kuracja uspokajająca ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące to 60 dni - skoro przyspieszył ci 120s w tym czasie to wypada 2 s/ dobę. Myślę, że to najlepszy wynik jaki widziałem do tej pory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące to 60 dni - skoro przyspieszył ci 120s w tym czasie to wypada 2 s/ dobę. Myślę, że to najlepszy wynik jaki widziałem do tej pory :)

Nie widziałeś mojego Tissota na C07, sekunda na tydzień :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, nie ukrywam że strasznie się cieszyłem z zakupu, a to trochę psuje humor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powodu do złego humoru, bo to całkiem dobry wynik jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a  wiedziałeś, że kupujesz automat?

głupio się przyznać, zwłaszcza na takim forum, ale kupowałem bardziej po wyglądzie :) strasznie mi się podobał i przymierzałem się do niego z 4 miesiące, czekałem na okazję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno zegarka to nie wstyd tylko powód do radości. W dodatku kupiłeś bardzo ładny model Eterny, więc noś i się nie przejmuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupio się przyznać, zwłaszcza na takim forum, ale kupowałem bardziej po wyglądzie :) strasznie mi się podobał i przymierzałem się do niego z 4 miesiące, czekałem na okazję :)

Zatem pierwsza lekcja odrobina. ;) Świetny wynik! Świetny zegarek! Niech się nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupio się przyznać, zwłaszcza na takim forum, ale kupowałem bardziej po wyglądzie :) strasznie mi się podobał i przymierzałem się do niego z 4 miesiące, czekałem na okazję :)

jak Ci się spodobał to przypadkiem kupiłeś fajny zegarek w fajnej (?) cenie :)

to urok automatów - nie są dokładne. z drugiej strony 2min / 2 mc Cię w życiu nie zbawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można po miesiącu wprowadzić ręcznie korektę, a 1 min / m-c to już mega dobry wynik przy automacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.