Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Konrad bierz w końcu dla siebie jakąś Eterne i ją noś bo Ci sie nadgarstek opali od zastanawiania heh :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 piękny model

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał pierwszy jeszcze trochę czasu po sprzedaży kupisz za tego pozostałe dwa

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, najbardziej wartościowa 1 a najbardziej mi się podoba 3. Najgorzej, że trzeba wybierać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić 3 sztuki ponosić i sprzedać raczej nie będąc stratnym

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś pomysł jeżeli ma się stosowny kapitał do zamrożenia :) Zobaczymy co Konrad wybierze. Ja chyba wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urko12

którą byście wybrali:

 

 

 

Pierwsza to debeściak

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym wszystko się zgadza

a4c6d46fa1dff30689dfc76e2cbaa7b0.png45796f7efe6b9e8a5d404e03836bd0fd.png

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Piotrek walnął do porównania ofertę z Iguany - toż to najdroższa możliwa cena zawsze u Nich ( nieporównywalna z niczym ) . Im bardziej się tym wzorom chrono przyglądam, to stwierdzam, że chyba wyrosłem z tych stoperów na tarczy - cenię jednak prostotę :)

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie obecnie nowe na ebay są jeśli chodzi o cenę to rzeczywiście porównanie nie najlepsze aczkolwiek starsze są droższe

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, poprzedni wzór jest droższy i niektórzy tutaj twierdzą, że lepiej wykonany. Nie wiem czy tak jest, ale zamierzam to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, poprzedni wzór jest droższy i niektórzy tutaj twierdzą, że lepiej wykonany. Nie wiem czy tak jest, ale zamierzam to sprawdzić.

Nigdy nie dojdziemy do tego, co to znaczy "lepiej wykonany" (poza oczywistymi różnicami jakościowymi, których pewnie się nie dopatrzymy gołym okiem...). Wczoraj porównywałem dokładnie nowe i stare Kontiki w sklepie, szczególnie Date, bo tutaj było chyba najwięcej kontrowersji. Staranność wykonania jest podobna, jakość materiałów pewnie też, ale gdybym usunął logo ze swojej starej Date i nowej i miał udawać, że widzę je po raz pierwszy, to... możecie mnie posądzić o stronniczość (bo już swój model mam), ale tylko stara ma prawdziwy charakter i osobowość, czymś się wyróżnia spośród innych modeli i marek. Dla mnie jest nietuzinkowa - nowa już nie.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dojdziemy do tego, co to znaczy "lepiej wykonany" (poza oczywistymi różnicami jakościowymi, których pewnie się nie dopatrzymy gołym okiem...). Wczoraj porównywałem dokładnie nowe i stare Kontiki w sklepie, szczególnie Date, bo tutaj było chyba najwięcej kontrowersji. Staranność wykonania jest podobna, jakość materiałów pewnie też, ale gdybym usunął logo ze swojej starej Date i nowej i miał udawać, że widzę je po raz pierwszy, to... możecie mnie posądzić o stronniczość (bo już swój model mam), ale tylko stara ma prawdziwy charakter i osobowość, czymś się wyróżnia spośród innych modeli i marek. Dla mnie jest nietuzinkowa - nowa już nie.

 

Napisałbym: "pincet plus" ale znów mnie o populizm Kolega posądzi. Dlatego tylko +1. ;) Jak pomierzyć "lepiej wykonany"? Jak napiszę, że mój egzemplarz starej Date był już w serwisie i to jakiś szczególny przypadek KonTiki nie jest, to czy to nadal oznacza, że jest "lepiej wykonany" czy już nie? Stara Date jest po prostu kultowa, ekstraordynaryjna, etc... Po prostu ma w sobie to coś, pomimo prostego werku. Świetny design, związany zarówno z KonTiki jak i z marynistyką. Design, który pozwala na to aby przy różnych konf. pasków i kolorów, zegarek pasował do każdej okazji. Nowa Date niestety kompletnie do mnie nie gada i nie urzeka. Jedyna wersja nowej Date, która może być lepsza niż stara, to wersja z chrono, no ale to już nie jest prawdziwa Date...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałbym: "pincet plus" ale znów mnie o populizm Kolega posądzi. Dlatego tylko +1. ;) Jak pomierzyć "lepiej wykonany"? Jak napiszę, że mój egzemplarz starej Date był już w serwisie i to jakiś szczególny przypadek KonTiki nie jest, to czy to nadal oznacza, że jest "lepiej wykonany" czy już nie? Stara Date jest po prostu kultowa, ekstraordynaryjna, etc... Po prostu ma w sobie to coś, pomimo prostego werku. Świetny design, związany zarówno z KonTiki jak i z marynistyką. Design, który pozwala na to aby przy różnych konf. pasków i kolorów, zegarek pasował do każdej okazji. Nowa Date niestety kompletnie do mnie nie gada i nie urzeka. Jedyna wersja nowej Date, która może być lepsza niż stara, to wersja z chrono, no ale to już nie jest prawdziwa Date...

Tomku, a co się stało, że musiałeś oddać do serwisu? Mechanizm?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, a co się stało, że musiałeś oddać do serwisu? Mechanizm?

 

Na szczęście nie ja testowałem gwarancję. Indeks niedokładnie przyklejony. Drobnostka, widoczna pod makro. 

 

Tak czy siak, zamiast zastanawiać się Koledzy, proponuję szukać jednak starych wersji póki są, bez marudzenia, że ktoś, gdzieś je widział kiedyś... za 400$ + ship i cło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani starej ani nowej się w takich pieniądzach aktualnie nie kupi. Ceny ewoluowały i oscylują już coraz bliżej granicy 4000PLN przeliczając finalnie z Euro czy USD. Jeśli miałbym kupić chrono za 5500PLN to wolałbym nieco dołożyć i nabyć Soleure Moonphase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o starą Date, cena w okolicach 900 EUR jest moim zdaniem bardzo przyzwoita za nówkę (NOS) - a takie oferty są na ebayu. Można zaryzykować sprowadzenie używki w dobrym stanie z rynku wtórnego (np. z giełdy WUS) - tu oferty bywają w okolicach 600 USD plus VAT, jeśli z USA.

Ja od wczoraj (właściwie już wcześniej...) choruję na manufakturowe chrono Super KonTiki, niebieskie:

 

post-66359-0-82446600-1484752726.png


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie chrono Super KonTiki to jest OK . Też bym przygarnął, bo ładniutka, tylko to już zupełnie inne kwoty wchodzą w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o starą Date, cena w okolicach 900 EUR jest moim zdaniem bardzo przyzwoita za nówkę (NOS) - a takie oferty są na ebayu

 

 

czyli tak jak Krzysio pisał, 4k trzeba liczyć. do mnie dziś przyszła niby powystawówka na motylkowym pasku.

zdjęcia sprzedawcy - moje będą może jutro

$_57.JPG

$_57.JPG

$_57.JPG

$_57.JPG

$_57.JPG

 

teraz się zastanawiam czy mi będzie pasowała :D niedługo przyjdzie jeszcze jeden model to sobie porównam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczności - taką właśnie bym zatrzymał :) Do kompletu z jasną w niebieskie indeksy... Bo na to chrono i tak nie uzbieram prędko :(


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie waham sie czy nie znaleźć dla niej nowego domu ;)

 

Ja chętnie, ale tylko na raty. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.