Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yargoth

Omega Planet Ocean vs Vulcain Aviator GMT

Omega czy Vulcain  

62 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro inni mogą to i ja sobie zrobię ankietę :rolleyes:

 

Omega Seamaster Planet Ocean

 

22015000-50.jpg

 

czy

 

Vulcain Aviator GMT

 

4_gmt_aviator_08.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to dwie różne bajki, ale nie lubię przeładowanych tarczy i oczywiście wybieram PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie troche za duzo sie dzieje na tarczy Vulcain'a . Wybralbym PO


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku z przyjemnością się wypowiem , bo wiem ,że ankieta ma sens ( w przeciwieństwie do niektórych typu "kupię wszystkie zegarki świata , pomózcie mi wybrać " ..takie pisanie dla nabijania licznika )

 

Nie podałeś najważniejszego , czy to ma być zegarek na konkretne przeznaczenia , czy uzupelniająco itd ..

Czy tylko na zasadzie - wybór z tych dwóch ?

 

Ale jeśli z tych dwóch , to bardziej uniwersalna i jak słusznie napisano , mniej przeładowana jest Omega i na nią idzie mój głos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie to mecz do jednej bramki.

Tylko Omega, bo piękna i bestia.

Vulcain nie ma charakteru. Mnóstwo detali tylko odwraca uwagę od wskazówek i indeksów, które giną w tłumie. Nie lubię zegarków z nazwami miast na całej tarczy.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos. Patryk wiesz na co.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Powoli przekonuje się do tego zegarka, mój głos na Planetę. Nie znoszę nazw miast na tarczy zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO ale na gumie lub meshu :rolleyes: ....Vulcain też w sumie mi się podoba...ale w tej konfrontacji poległ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym porównaniu Omega PO jest bezkonkurencyjna-ten model wyjątkowo atrakcyjny,dopracowany i bardzo uniwersalny-Vulcain mniej znany,brzydszy(tarcza przekombinowana,mniej czytelna) i tak naprawdę to nie do końca w moim stylu...Zresztą osobiście uwielbiam divery i zegarki marki omega :rolleyes:


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, aczkolwiek Vulcain ma coś w sobie, niemniej kiepskie zdjęcie się akurat trafiło.


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dla odmiany uwielbiam nazwy miast na bezelu, ale w tym pojedynku Vulcain nie ma szans.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywany przez ten zegarek czas w różnych strefach czasowych to funkcja absurdalna. Z tarczy odczytujemy, że między czasem GMT (powinno być zgodnie z normą UTC) a czasem w Moskwie są 3 godziny różnicy, a to nieprawda, gdyż tylko latem tyle jest, a zimą są 4 godziny. Rosja zrezygnowała z czasu letniego. Mają czas podstawowy cały rok. Zmiana czasu z podstawowego (zwanego trochę niepoprawnie zimowym) na letni nie odbywa się tego samego dnia na całym świecie. Przykładowo w tym roku w Polsce zmieniliśmy czas 27 marca, a w Nowym Jorku, wskazanym na tarczy zegarka, zmienili 13 marca. Pomiędzy 13 a 27 marca zegarek będzie pokazywał nieprawidłową różnicę czasów. Zmian czasu nie ma w większości państw świata (np. cały rok jest ten sam czas w: Chinach, Indiach, Japonii, większości państw Ameryki Południowej i Afryki), przec co przez około pół roku różnica wskazań na tarczy zegarka jest błędna. Ta funkcja w zegarku to mało użyteczny gadżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu głos leci na PO. Ale tylko dlatego, że również nie lubie nazw miast na tarczy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO, jak kupowałem swoja tez ktos polecał Vulcain i wybór był prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to ten model vulcain'a nawet mi się podoba-ale niestety jest droższy od omegi...

post-35523-0-60505300-1303581671_thumb.jpg


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega PO !!! Z resztą już nie mogę się doczekać kiedy stanę się jej posiadaczem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na PO. V10 Vulcain'a nie ma stop sekundy.


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulcain bardzo ciekawy i nie taki oklepany jak PO, ale PO w kolorystyce którą proponujesz (bez moim zdaniem bezstylowych pomaranczowych akcentów) wygląda bosko i jest naprawdę gustowna.

 

Chyba jednak PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jestem nieco zdumiony jednomyślnością :)

 

 

Nie podałeś najważniejszego , czy to ma być zegarek na konkretne przeznaczenia , czy uzupelniająco itd ..

Czy tylko na zasadzie - wybór z tych dwóch ?

 

Ale jeśli z tych dwóch , to bardziej uniwersalna i jak słusznie napisano , mniej przeładowana jest Omega i na nią idzie mój głos

 

Dla mnie kupowanie zegarków to zazwyczaj tylko kierowanie się odruchem serca (połączonym z możliwościami portfela :)) więc i tak będzie w tym przypadku (choć do samego zakupu jeszcze kilka miesięcy zostało). Co do przesłanek za Omegą to chyba wiadomo (PO to moim zdaniem w obecnej kolekcji obok Moonwatcha i Divera 300m pozycja niemal obowiązkowa). Vulcain natomiast to także bardzo lubiana przeze mnie marka a ten konkretny model to chyba mój ulubiony w całej obecnej kolekcji.

Generalnie już od dłuższego czasu jestem przekonany do zakupu tej Omegi, choć pojawiają się momenty, że zadaję sobie pytanie - a może by tak... ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na Omegę z powodów wizualnych.

Na tarczy Vulcaina za dużo się dzieje jak na moje oko :)


Życzę wszystkim miłego dnia. Kornel, syn Mirosława

Miłośnik zegarków i fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na OMEGĘ.

 

Kilka dni temu miałem okazję mieć ten zegarek na moim nadgarstku - miło było Go przymierzyć.

A,że wybrałeś Omegę to byłem pewien, że tak uczynisz.

 

Tak na poważnie oba nie w moim Guście - ale głos na PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulcain pomimo szacunku dla Omegi

Miałem Golden Voice i kupię jeszcze raz


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.