Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś tu ostatnio cisza .Wrzucam więc kilka zdjęć swoich ostatnich zakupów. Na szczęście udało mi się je uruchomić :)

W Łuczach uszkodzone tranzystory , więc zastosowałem inne (choć dużo większe ) co widać na zdjęciu płytki :D

post-28251-0-69965400-1542796731_thumb.jpg

post-28251-0-75136800-1542796748_thumb.jpg

post-28251-0-21985500-1542796792_thumb.jpg

post-28251-0-86390400-1542796819_thumb.jpg

post-28251-0-46700100-1542796835.jpg

post-28251-0-32742400-1542796854_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniutkie nabytki :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę chyba dwa moje :) Świetnie, że je przywróciłeś do życia:)

Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę chyba dwa moje :) Świetnie, że je przywróciłeś do życia:)

Gratuluję.

 

Zgadza się ,Rakieta i Slava są od Ciebie  :) Dzięki . Masz jeszcze piękną Czajkę rezonator . Będę próbował chociaż chętnych wielu  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A przy okazji - czy w tym Łuczu ze zdjęcia były wymieniane tranzystory? Pytam, bo nigdy nie spotkałem się z taką fabryczną farbką/masą zabezpieczającą.

Dopiero teraz, ale może komuś przyda się  odpowiedź.

Fabrycznie tranzystory zalane były białym lakierem, widziałem też egzemplarze nie lakierowane, w każdym przypadku proponuję zabezpieczyć tranzystory dobrym lakierem (ja używam Bloc'Lube firmy Electrolube) ponieważ te nie lakierowane mają bardzo, bardzo cienkie nóżki, które mogą się rozpaść, a w wersji lakierowanej warstwa zabezpieczająca często jest spękana po latach i powietrze, które przedostanie się do tranzystorów (te są bez obudowy) może spowodować uszkodzenie ich.

 

elektronika Łucz 3055

 na zdjęciu wymienione uszkodzone tranzystory na współczesny podwójny tranzystor

 

Pozdrawiam,

Maciek

Edytowane przez fuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam, jest tu ktoś kto by mi ta molnie przywrócił do życia? Mój zegarmistrz nawet nie spojrzał na nia. Włożyłem nowa baterie, jak była pod kątem to działa jak włożę normalnie to nie reaguje. Resztę na ewentualny priv

post-102561-0-01426500-1544002703_thumb.jpg

post-102561-0-10004700-1544002727_thumb.jpg

post-102561-0-31005500-1544002741_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma "dnie" zagłębienia na baterię, pod blaszką "-" powinna być wkładka izolacyjna, spróbuj wyciąć krążek z grubszej folii. Powinno pomóc.

post-63011-0-36189400-1544040131_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ma "dnie" zagłębienia na baterię, pod blaszką "-" powinna być wkładka izolacyjna, spróbuj wyciąć krążek z grubszej folii. Powinno pomóc.

attachicon.gifd13e491d79a2b036df245f17204f0f47.jpg

Kolego Odin jesteś WIELKI :-) a juz chciałem rozkręcać i czyścić. Faktycznie pomogło. Taka drobnostka zaoszczędziła mi sporo czasu. Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak bym ją na twoim miejscu rozebrał. Spójrz na wskazówki, minutowa pokazuje za kwadrans 12 a godzinową kwadrans po. Wskazówki są mówiąc delikatnie - niezbyt zbierzne ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

 

Przepraszam, że zamieszczam ten link tutaj, ale liczę na Waszą pomoc.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/171021-seiko-dancing-hands-pomoc-techniczna/

 

Wiem, że w dziale radzieckim jest wielu cudotwórców, wręcz wskrzesicieli, dlatego zdecydowałem się napisać do Was. W dziale japońskim ponad 100 wyświetleń a nikt nie wie/ nie napisał jak wyciągnąć wałek z koronką ( a na tym mi głownie zależy żeby przed oddaniem do serwisu wyczyścić tarczę, kopertę).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj symbol z mechanizmu albo daj lepsze foto napisów bo z tego zdjęcia nic nie widać..


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko 6M25 6000 'Dancing Hands' - oznaczenie modelu

do mechanizmu dobiorę się jutro, spróbuję przy dziennym świetle zrobić lepsze foto.

Edytowane przez MadGravediGGer77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czuja powinno się wcisnąć zaznaczone miejsce. Powinieneś mieć tam napis push ze strzałką. Chyba że to nie ten mechanizm...

post-27093-0-33736500-1547411061_thumb.jpg

post-27093-0-16593400-1547411068_thumb.jpg

post-27093-0-67226500-1547411470_thumb.png

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro działam:)

Wygląda, że ten.

Dzięki śliczne, o efektach poinformuję.

Tylko delikatnie działaj :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka uszkodzona Rakieta z mechanizmem 3056 się trafiła więc musiałem ją "ożywić" :)

post-28251-0-74931300-1552048226_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się co było uszkodzone i jak to naprawiłeś. Przyda się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o jest nowy ożywiacz kwarców na forum, zamiawiam pierwsze miejsce w kolejce  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się co było uszkodzone i jak to naprawiłeś. Przyda się.

 

Uszkodzony silnik krokowy (przerwa w jednej z cewek) dosyć częsty przypadek . Sprawny wzięty z jakiegoś trupka czyli przeszczep  ;)

:o jest nowy ożywiacz kwarców na forum, zamiawiam pierwsze miejsce w kolejce  :D

 

Żeby nie brak części zamiennych i czasu to kto wie ..... ;)

post-28251-0-04927100-1552054514_thumb.jpg

Edytowane przez WILKING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cały wieczór ożywiałem pierwszego trupka ;)  I udało misie :P Strasznie się cieszę :D

Co prawda jakiś gamoń uszkodził segmenty LED i są "przerwy", ale tego nie ruszam, bo nie mam mikroskopu :D Naprawa ruskich mechaników to pikuś w porównaniu z tym wynalazkiem :blink:

post-34219-0-47770100-1553030011_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cały wieczór ożywiałem pierwszego trupka ;)  I udało misie :P Strasznie się cieszę :D

Co prawda jakiś gamoń uszkodził segmenty LED i są "przerwy", ale tego nie ruszam, bo nie mam mikroskopu :D Naprawa ruskich mechaników to pikuś w porównaniu z tym wynalazkiem :blink:

a co tam można naprawić ??? jednego zrobiłem wymieniając kwarc / wyświetlał losowo cyfry/ oraz podlutowywując  styki  przycisków ,a mam jeszcze dwa i reanimacja nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie odkupię te nie działające. Może moi magicy coś poradzą :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.