Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ritter

Klasyczna kwarcowa Czajka w dobrym stanie z okresu rozpadu ZSRR. Osiowa cewka z dwubiegunowym rotorem, rezonator 32768Hz, ogniwo zasilające SR927SW . Mechanizm na kamykach rubinowych z trymerem do regulacji dokładności chodu. Rozwiązania na Zachodzie stosowane w mechanizmach ze średniej półki i wyżej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowne grono jaki moge zastosowac  zamiennik baterii cц 0,03-2? Moze juz bylo ale nigdzie nie moge znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2022 o 11:34, wlad2 napisał(-a):

bardzo orginalna i dosyć trudna do zdobycia Elektronika 59.

20221028_112318.jpg

Dzięki

Już wiem co udało mi się upolować


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję  udanych łowów... praktycznie jest to ostatnia seria integrala pod firmą ussr .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktoś spotał się kiedyś z taką męską zaria i z takim mechanizmem w środku ?. Ciekaw jestem szerszego info o tym zegarku. Ma wkładkę antymagnetyczną, oznaczenie złocenia samo Au. Google milczy na ten temat. Kupiłem przypadkowo na targu i otwierając go wczoraj się zdziwiłem.

 

 

Pozdrawiam.

IMG_20221118_205547.jpg

IMG_20221118_205559.jpg

IMG_20221118_185040.jpg

Edytowane przez Rintin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną (tyle że czarną), nawet dwie nowe, popsute, na tym samym mechanizmie i też  z wkładką antymagnetyczną.

W sumie jak ktoś chce takie koperty to do oddania, mechanizmy zeżarte poprzez oryginalne baterie z lat 90-ych.

20200222_151156.jpg

20200222_151253.jpg

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, wczoraj kupiłem takiego Łucza. Wszystko jest pięknie ale mam wątpliwość dotyczącą zmiany daty. W pozycji koronki wysuniętej do połowy kręcąc w jedną stronę przeskakuje numer dnia miesiąca, jednak kręcąc w stronę przeciwną nazwa dnia tygodnia nie przeskakuje. Dzieje się to tylko wraz ze wskazówkami przekraczającymi północ co 24h. 

Zwykle koronka reguluje zarówno nazwę i numer dnia, ale może tutaj myśl inżynieryjna była jakaś inna?

Zgodnie z informacją od sprzedającego werk 3055 SU.

315310634_1829552817412842_3175897268560348806_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, frugoman napisał(-a):

Drodzy, wczoraj kupiłem takiego Łucza. Wszystko jest pięknie ale mam wątpliwość dotyczącą zmiany daty. W pozycji koronki wysuniętej do połowy kręcąc w jedną stronę przeskakuje numer dnia miesiąca, jednak kręcąc w stronę przeciwną nazwa dnia tygodnia nie przeskakuje. Dzieje się to tylko wraz ze wskazówkami przekraczającymi północ co 24h. 

Zwykle koronka reguluje zarówno nazwę i numer dnia, ale może tutaj myśl inżynieryjna była jakaś inna?

Zgodnie z informacją od sprzedającego werk 3055 SU.

 

To jest bardzo dobrze działająca data w elektromechanicznym łuczu

Jakie zegarki wcześniej zbierałeś?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łucz ładny, szybka zmiana działa w ten sposób dość często. poniedziałki i wtorki sobie kręcisz, a numerki idą szybko. ciesz się, że zegar dobrze działa, bo większość na rynku to padlinka.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najorginalniejszych zegarków  , ciekawy werk i w takim stanie trudny do zdobycia...gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wlad2 napisał(-a):

Jeden z najorginalniejszych zegarków  , ciekawy werk i w takim stanie trudny do zdobycia...gratulacje.

Dzięki 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2022 o 11:34, wlad2 napisał(-a):

bardzo orginalna i dosyć trudna do zdobycia Elektronika 59.

 

Wogóle jaka bateria w niej siedzi?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Elektroniki 59 wchodzi LR 41  . Praktycznie do elektronik wchodzą jeszcze LR 44 i 43 ...i  Elektronika  Lithium  wchodzi chyba CR 2032

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wlad2 napisał(-a):

do Elektroniki 59 wchodzi LR 41  . Praktycznie do elektronik wchodzą jeszcze LR 44 i 43 ...i  Elektronika  Lithium  wchodzi chyba CR 2032

Danke!


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakież piękne ruskie Cartiery 🤩


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, souls_hunter napisał(-a):

Jakież piękne ruskie Cartiery 🤩

Jeszcze pozłacanej szukam 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.