Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

frustras

Parnis - z czym to się je?

Rekomendowane odpowiedzi

Według Waszej wykładni.....

 

My to kto ?

A Wy ?

 

Znaczy My tolerujemy podróbki, jesteśmy Ci źli...

A Wy to szeryfowie stojący na straży moralności...

Znasz definicję podróbki ?

Są to towary oznaczone podrobionym znakiem towarowym, które jednocześnie, zgodnie z prawem europejskim, naruszają prawo do wspólnotowego znaku towarowego (tzw. CTM) lub zgodnie z prawem krajowym, prawo do krajowego znaku towarowego kraju, w którym złożono zgodnie z rozporządzeniem wniosek o ochronę celną własności intelektualnej, czyli np. polski znak towarowy zarejestrowany w Urzędzie Patentowym....

Dam Ci jeszcze inne definicje...na wszelki wypadek :)

 

HOMAR - produkt inspirowany innym produktem, nawiązujący do innych rozwiązań jednak nie naruszający praw własności intelektualnej. Tu być może aplikuje się definicja Stowarzyszenia ProMarka "Produkt podobny to produkt, który przypomina swoim ogólnym wyglądem produkt markowy, łącząc w sobie pewne wyraźne cechy wizualne, nieodłącznie związane z marką, z pewnymi cechami odmiennymi. Końcowym wynikiem jest podobny wygląd ogólny obu produktów."

 

 

 

REPLIKA - produkt będący kopią lub nawiązaniem do istniejącego produku, wykonany przez lub za zgodą pierwotnego twócy lub osoby posiadającej prawa do produktu wzorcowego chyba że zgoda taka nie jest wymagana (brak ochrony prawnej produktu)

 

 

 

PODRÓBA - produkt naruszający prawa własności intelektualnej; wg definicji Stowarzyszenia ProMarka "Podróbką nazywany jest produkt, który został nielegalnie oznaczony zarejestrowanym przez inną firmę znakiem towarowym. Zewnętrzny wygląd produktu podrobionego nie różni się od oryginału, albo różni się niewielkimi szczegółami, lub brakiem zabezpieczenia stosowanego przez producentów produktów oryginalnych. Zasadniczą różnicą pomiędzy produktem oryginalnym a podróbką, jest jakość i cena, zdecydowanie niższa w przypadku podróbek."

 

Nie prościej napisać - won mnie stąd z tymi produktami chińskimi, bo psujecie rynek Naszym sprzedawcom, płacącym za reklamy, dającym Nam żyć ?


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest drugie forum gdzie można dyskutować o chińczykach do oporu, jednak co jakiś czas pojawiają się takie kontrowersyjne wątki jak ten.

 

 

A może, zamiast gonić ludzi, by ktoś z moderatorstwa zrobił w dziale "Zegarki z Dalekiego Wschodu" tablicę "Zegarki chińskie"? Niezainteresowani - w obawie przez Tao i Parnisem - by tam raczej nie zaglądali, tak jak niezainteresowani nie zaglądają do "Zegarków rosyjskich i radzieckich", czy do szwajcarów i niemców? Wtedy założony tam wątek o Parniaku nie będzie chyba dla nikogo "kontrowersyjny", bo podyskutują o nim tylko rzeczywiście zainteresowani... Tak jak tylko rzeczywiście zainteresowani rozpływają się nad szwajcarmi w odpowiednim dziale. Nikt tam nie wchodzi i nie wrzuca nikomu, że dany zegarek jest szpetny/przepłacony/zerżnięty. Choć niektóre zapewne są. Liczyłbym na to samo w nowopowstałym dziale, o ile oczywiście do jego utworzenia dojdzie.

 

A gonienie ludzi na konkurencyje forum przynosi temu raczej straty, ale to nie moje podwórko, więc się nie wtrącam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też sobie to mniej więcej wytłumaczyłem.

 

Czyli reasumując - jak się to ma do tego, co napisał Piotr

Nijak. Indywidualna decyzja moda, która nigdy wszystkich nie zadowoli..

Hipotetycznie, kupuję podróbkę Rolexa, pokazuję na forum, post do usunięcia.

Podmieniam tarczę i wskazówki, sprzedaję forumowiczowi X. Forumowicz X pokazuje na forum. Jest OK?

Dla jednych jest, dla innych nie jest.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hrabia wątpię, aby to mogło być zrealizowane...

Wszak zaistniało by i ktokolwiek mógłby to czytać. A po co ?

Posiadanie wyboru nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej nakierunkować Naród, wskazać drogę.

Prawo wyboru niesie ze sobą niewiadome ;)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej napisać - won mnie stąd z tymi produktami chińskimi, bo psujecie rynek Naszym sprzedawcom, płacącym za reklamy, dającym Nam żyć ?

To jest jakaś farsa, to co tu wypisujesz :lol: :lol: :lol:

 

Uczepiłeś się jednej tezy - "KMZiZ jest platformą sprzedażową drogich zegarków i każdy użytkownik podpisuję lojalkę o gnojeniu każdej tańszej inicjatywy". I u Ciebie to nabrało już cech manii, w każdym widzisz dystrybutora liczącego pieniążki w swojej kiesie. Wszędzie spiskowe teorie.

 

Zrozum wreszcie, że ja nie mam nic wspólnego ze sprzedażą zegarków - ba, nie znam nawet osobiście nikogo, kto by miał cokolwiek wspólnego zawodowo z zegarkami. Jestem zwykłym użytkownikiem, któremu nie podoba się wklejanie zdjęć zegarków, które kopiują design innych. Nie mam żadnego interesu w krytykowaniu ich, jest to wyłącznie wynik mojego nastawienia - nie podoba mi się, gdy ktoś kradnie pomysły innych.

 

Zrozumiałeś teraz, czy nadal będziesz uparcie twierdził, że każdy kto krytykuje parnisy ma w tym jakiś interes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My to kto ?

A Wy ?

 

Znaczy My tolerujemy podróbki, jesteśmy Ci źli...

A Wy to szeryfowie stojący na straży moralności...

Znasz definicję podróbki ?

(...)

I jeszcz to na dodatek, no kupa śmiechu.

 

Albo czytać nie umiesz, albo celowo wymyślasz kwestie, których nikt nigdy nie powiedział. Dlatego prosto, jak krowie na rowie wyjaśnię mój punkt widzenia.

 

CW nie akceptuje podróbek

CW akceptuje zegarki, które są klonami innych zegarków.

 

Czy po takim poście przestaniesz wreszcie klepać od rzeczy, że niby to ktoś zarzuca Twojemu forum promocję podróbek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

CW nie akceptuje podróbek

CW akceptuje zegarki, które są klonami innych zegarków.

 

Czy po takim poście przestaniesz wreszcie klepać od rzeczy, że niby to ktoś zarzuca Twojemu forum promocję podróbek?

 

CW nie jest moim Forum...

Masz rację, bez sensu ta dyskusja.

Nie twierdzę, że Ty masz cokolwiek wspólnego z czymkolwiek.

pozdrawiam


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gdzie można dyskutować o chińczykach do oporu........."

 

Właśnie o czymś takim pisałem kilka postów wyżej.

Czyli co - były już tramwaje dla pewnej grupy ludzi , podludzi.

teraz także coś śmierdzi mi tu selekcją na lepsze i gorsze zegarki i na tych co te lepsze i co te gorsze.

I to pisze osoba ze Stowarzyszenia ??????

 

Wiecie co - powywalacie sami "gorszych" , niech wezmą zabawki i idą na swój plac.

Ja sam odejdę jak zmienicie nazwę - jak dodacie człon "z wyjątkiem zegarków chińskich"

Albo na Klub Miłośników NIEKTÓRYCH zegarków

 

Niezły sygnał :( , czyli jeśli mi spodoba się chińczyk to mam tu o tym nie pisać, a wysiadalalać na CW i tylko tam w zachwyt popadać? Niezła zachęta, ale i strzał w kolano, bowiem nie leży w interesie jakiegokolwiek forum ograniczanie liczby odwiedzin. Reklamodawcy w zachwyt nie popadną, gdy ranking strony zacznie obniżać się.

 

Bez takiej demagogii proszę, nie mam nic przeciwko chińskim zegarkom jeśli nie są podróbami/klonami i dyskutowaniu o nich i nie napisałem o żadnym wykluczaniu kogokolwiek, więc proszę bez takich nadinterpretacji.

 

Tylko tak się składa, że po raz kolejny dziwnym trafem dyskusja znów toczy się wokół Parnisa, który tutaj uznany jest za wirtualną markę/producenta podrób i znów wyciągane są te same argumenty o jakichś niby biznesowych układach, o tym jak to strasznie na tym forum miłośnicy tej marki są dyskryminowani. Dyskusja się rozkręca, parnisowcy łapią spinkę i z coraz większą trudnością ukrywają swoją niechęć do tych, którym tutaj dobrze bez Parnisów. To już było Panowie, więc nie rozumiem po co znowu wałkujecie temat?

Jaki jest tego cel? Chyba tylko jeden - robienie dymu.

 

Jakoś nie widziałem w rozmowach o Parnisie linku do wywiadu z ich CEO, czy designerami marki, fotek z fabryki (nie produkującej podrób!), czy innych ciekawostek, które pojawiają się na forum przy okazji innych marek. Bo dzięki takim informacjom może więcej osób przekona się do tych zegarków, a nie w kółko tylko klon portugalczyka, Maryna/podórby Pamów i tego typu shity pokazane na zdjęciach parę stron wcześniej.

Macie coś takiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jakoś nie widziałem w rozmowach o Parnisie linku do wywiadu z ich CEO, czy designerami marki, fotek z fabryki (nie produkującej podrób!), czy innych ciekawostek, które pojawiają się na forum przy okazji innych marek. Bo dzięki takim informacjom może więcej osób przekona się do tych zegarków, a nie w kółko tylko klon portugalczyka, Maryna/podórby Pamów i tego typu shity pokazane na zdjęciach parę stron wcześniej.

Macie coś takiego??

 

Najpierw powyższe punkty i informacje z Davosy poproszę.

Parnis dopiero w powijakach więc może poczekać, dajmy pierwszeństwo tradycyjnej, szwajcarskiej firmie :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powyższe punkty i informacje z Davosy poproszę.

Parnis dopiero w powijakach więc może poczekać, dajmy pierwszeństwo tradycyjnej, szwajcarskiej firmie :)

 

Gadamy o Parnisie, więc pls, trzymajmy się konkretów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powyższe punkty i informacje z Davosy poproszę.

:)

Trzeba nowy temat w wirtualnych markach-biała lista założyć :)

 

Gadamy o Parnisie, więc pls, trzymajmy się konkretów. :)

 

Z tego co wiem agenci Qomitangu już grzebią w archiwach i przygotowują dokumentację...

Tylko z racji dużej ilości wysyłek zegarków wirtualnych oraz okresu Świątecznego w Chinach, mogą być opóźnienia .


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Parbnisem to jest taki problem, ze mamy całkiem niezgorszego diverka, niedawno recenzowanego, oraz pilota "power reserve 7 days", który ewidentnei powsta jako podróba IWC (bo idiotyczne 7days raczej nie moze uchodzić za niskich lotów ozdobę, wiadomo, po co tam jest). I czegoś takiego cóż... ja np nie trawię i nie uważam, ze należy toto przedstawiac gdziekolwiek jako fajny zegarek godny zakupu. A co do opinii, ze wszystko, co nie ma znaczku marki jest legalne, bo nie jest podróbą... cóż, niektóre chińskie samochody z chińskimi znaczkami też zostały wycofane, mimo iż w świetle tej definicji podróbami nie były. Dla mnie niektóre modele Parnisa są tak ordynarnie zerżnięte (na potzreby produkcji podrób włąśnie), ze aż nie do przyjęcia. To 7 days jest chyba najgorsze. Takze z Parnisem sprawa nie jest do końca jednoznaczna.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - ten parnis, jakkolwiek czerpiący z IWC "garściami" nie jest bardziej nielegalny niż:

 

http://allegro.pl/klasyczna-szwajcarska-davosa-recznie-nakrecana-i2879874975.html

 

czy:

 

http://allegro.pl/mechaniczny-zegarek-moscow-classic-i2869247917.html

 

Także raczej nie :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są podstawy i argumentacja by zgłosić do obsługi Allegro tę aukcję?

Parnis biały

 

Moim zdaniem nie ma. Z naszego bazarku też bym tego modelu nie usunął.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma. Z naszego bazarku też bym tego modelu nie usunął.

:rolleyes:

i oto tylko chodzi, o nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej napisać - won mnie stąd z tymi produktami chińskimi, bo psujecie rynek Naszym sprzedawcom, płacącym za reklamy, dającym Nam żyć ?

@dago, nie obraź sie chopie, ale to faktycznie zaczyna wyglądać na lekką paranoję. Poczytaj sam siebie od dechy do dechy -> tutaj

Od dwóch lat piszesz dziesiątki, setki... opini, deklaracji, natchnionych elaboratów. Wyrażasz swoje zdanie. Każdy może to przeczytać i wyciągać z tego wnioski. A Ty ciągle twierdzisz, że nie dopuszcza się do pisania czegoś o czym sam piszesz. No to wolno pisać, czy nie wolno?

Jeśli nie wolno, to dlaczego piszesz? Jakieś specjalne zezwolenie masz?

A jeśli wolno, to skąd w Tobie taka mała wiara w siebie? Dlaczego uważasz że Twój głos mało ważny. Że głos jakiegoś sprzedawcy, który płaci za reklamy jest mocniejszy od Twojego. Chopie, trochę więcej wiary w siebie ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję o otwarcie działu zegarki Parnis w dziale z zegarkami Seiko, Orienta.....

Może w ogóle zegarki chińskie.

 

kto będzie chciał to wejdzie a kto nie to nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki chińskie to może prędzej! czym niby Parnis zasłużył sobie na osobny dział??? Toz to przegiecie lekkie :) !


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję o otwarcie działu zegarki Parnis w dziale z zegarkami Seiko, Orienta.....

Może w ogóle zegarki chińskie.

 

kto będzie chciał to wejdzie a kto nie to nie wejdzie.

 

Dokładnie. Jestem za. Toć to też Zegarki i mają grono swoich Miłośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre :D

Z racji dotychczasowych, wątpliwych raczej dokonań Parnis ma swoje zasłużone miejsce w tym dziale póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Parnisach śmiało można pisać tutaj http://zegarkiclub.p...ekiego-orientu/ , nie potrzeba do tego odrębnego działu.

 

Może w ogóle pootwierajmy dział dla każdej marki zegarkowej z osobna?

 

Zresztą Staszek, jeszcze parę godzin temu na innym forum pisałeś, że się tutaj z nami pożegnałeś już, a teraz dział tu chcesz otwierać? Nie bądź niezdecydowany jak panienka, podejmij decyzję jak mężczyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki chińskie to może prędzej! czym niby Parnis zasłużył sobie na osobny dział??? Toz to przegiecie lekkie :) !

Kilkoma zegarkami, które nie są podobne :D

Tak poważnie to IMHO Sea-gull zasługuje na dział.

 

 

Wnioskuję o otwarcie działu zegarki Parnis w dziale z zegarkami Seiko, Orienta.....

Staszek, zawnioskuj jeszcze o dział Tissot w szwajcarskich, bo też nie ma (i pewnie nie będzie)

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dago, nie obraź sie chopie, ale to faktycznie zaczyna wyglądać na lekką paranoję. Poczytaj sam siebie od dechy do dechy -> tutaj

Od dwóch lat piszesz dziesiątki, setki... opini, deklaracji, natchnionych elaboratów. Wyrażasz swoje zdanie. Dlaczego uważasz że Twój głos mało ważny. Że głos jakiegoś sprzedawcy, który płaci za reklamy jest mocniejszy od Twojego. Chopie, trochę więcej wiary w siebie ;)

Popatrz ile wątków z wyrażaniem mojej opinii jest w niebycie, a ile wątków z wyrażaniem opinii o innych wirtualnych markach ale popartych (sic!) trwa nadal...

Po raz kolejny stwierdzam, bez urazy, że bez sensu ta dyskusja :)

Znasz taki dowcip o misiu i zajączku ?

Misio był zły i miał ochotę komuś wlać. Patrzy, idzie zajączek...

- Zajączek, daj fajkę.

No to zajączek wyjmuje i częstuje go popularnym.

Na to misio go w łeb, że bez filtra.

Na drugi dzień ta sama sytuacja, ale zajączek częstuje go klubowym.

Na to misio go w łeb, bo z filtrem...

Na trzeci dzień miś pyta o fajkę, na co cwany zajączek pyta : z filtrem, czy bez ?

Ale i tak dostał w łeb od misia, bo był bez czapeczki :)

 

Abstrachując...możemy jeszcze napisać miliony postów, wykazywać kto ma małą, kto wielką wiarę, kto bije Murzynów, czy który zegar to inspiracja, a który podróbka...

I tak nic to nie da. Będzie jak ma być i tyle .

Idę troszkę TV pooglądać B)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie pastwcie się dalej.

 

Może rzeczywiście dział nie PARNIS ale zegarki CHIŃSKIE , ogólnie.

Tam można wrzucać wszystkie zza wielkiego muru.

I zapewniam że będzie wielokrotnie dyskusja co się wzięło z czego .

 

Ale tym sposobem i wilk syty i owca najedzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.