Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Oris vs Schamburg vs Stowa

Ankieta grzecznościowa  

72 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega z forum poprosił mnie o założenie ankiety w jego imieniu, bardzo proszę o pomoc. Mile widziane również inne propozycje, coś w stylu tych trzech zegarków o których mowa w ankiecie. Budżet na zegarek to ok. 4 tys zł. Za pomoc dziękuję w imieniu Roberta.

 

mopoliertarabischschwar.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

grensch3lg.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

64576294064lsb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ja zaczne - Stowa, zawsze mi sie podobała i chętnie bym ten zegarek ponosił na nadgarstku, choć wybrałbym jasną :) Zegarek myśle do wszystkiego, do garnituru również podejdzie, co w przypadku Schamburga i Orisa już niekoniecznie. Mój głos wędruje do Stowy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe czy to ma być jedyny zegarek w kolekcji. /jezeli tak to na pewno Stowa czy Oris będzie bardziej uniwersalny do koszuli i do wszystkiego, a Schaum porządny toolwatch, jednak do garnituru to jak pięść do oka. Co prawda w Stowie brak datownika, ale głos na nią.

 

Z propozycji może jakiś pilot, np. Epos Sportive 3397 lub bardziej elegancki Epos Orginale 3408


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schamburg wygląda obłędnie i głos poszedła na niego ! Do garnituru faktycznie odpada, ale do noszenia na codzień bajka... :)

Stowa bardzo ładna, ale w konfrontacji z w/w wygląda jak szara myszka...

W Orisie nie pasuje mi bezel, który redukuje cały wdzięk tego zegarka.

Epos 3397 jest dla mnie jednym z najładniejszych pilotów, więc też bym go zaproponował.

 

A od siebie dodałbym tego Junghansa, choć to bardziej klasyczny wariant:

 

17689325451.jpg


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasycznie ... Stowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare szybkich propozycji z głowy :

 

6496d.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

da3614.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

glycinecombat6automatic.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

mrcsmuhleglashutteterra.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

nomostangentedatealpha9.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ale najladniejszy z tych wszystkich jest moim zdaniem Trainmaster Cleveland Express :

 

origj.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

trainmastercleveexpr3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I film :

 

 

Czyż nie jest piękny? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarków w tej kasie jest zatrzęsienie. Naprawdę trudny wybór. Ball pokazany przez michała jest super...na pewno jakościowo nie rozczaruje. Warto także przyjrzeć się Eternie Soleure ( trzeba poszukać dobrej oferty cenowej bo w Aparcie ponad 5000PLN i nowym pilotom Alpiny.

 

Z zegarków z ankiety wybrał bym Orisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Kolega ma taką łapkę jak Ty, to Maryna od Schaumburga mogła by być ok

Może klasyczniej, biała z niebieskimi?..

 

marine.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na Orisa,solidny i piękny zegarek.Od siebie poleciłbym

Maurice Lacroix Pontos z małą sekundą na Unitasie.Jest taki aktualnie

na naszym Klubowym bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Kolega ma taką łapkę jak Ty, to Maryna od Schaumberga mogła by być ok

Może klasyczniej, biała z niebieskimi?..

 

A to już kolega się wypowie jak zaglądnie na forum, ale sądząc po jego fotce, to łapke ma sporo mniejszą :)

 

Ładny ten Schamburg.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie poleciłbym Maurice Lacroix Pontos z małą sekundą na Unitasie.

Kolege interesują tylko indeksy w postaci cyfr.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglosowalem na Orisa - lubie ten model, nawet chcialem kupic, ale, ze wzgledu na masywne uszy trzeba miec juz konkretny nadgarstek do niego. Schaumburg mi sie nie podoba, Stowa jest ok, ale Oris chyba bardziej uniwersalny, no i to czekanie na Stowe :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to Oris, bo zegarek bez daty to nie zegarek :)


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To faktycznie ankieta na moją prośbę, Michał był tak uczynny,że wykonał ją dla mnie (Dzięki)

Widzę,że ankieta zaczyna żyć swoim życiem :)

Co mnie interesuje hmm, chciałbym żeby był od Święta i na co dzień, jeśli można to fajnie byłoby żeby był i do garnituru chociaż jak na razie rzadko go ubieram bardziej jeansy koszula i marynarka.

 

Nadgarstek mam ok 16,5,17cm wydaję mi się że rozmiar ok. 42-44mm w zegarku jest ok.

 

W zegarku lubię jak są cyfry jak jest czytelny,fajnie jakby była data, nie wiem na co w tej cenie mogę liczyć, małą komplikacje? (jednowskazówkowiec tzn z jedną wskazówką do minut drugą do godziny?), zegarek, który po np. 15latach można przekazać "bez obaw" dalej..

Na razie w założeniu ma być to jeden zegarek, drugi mam do pracy i jest to Bisset (jaka praca taki zegarek :)

 

Nie chciałbym ukierunkowywać,ale niektóre propozycje są bardzo ciekawe...

 

Robert


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos poszedł na Orisa - wg mnie najciekawszy z tych trzech (podoba mi się sposób wskazywania dni tygodnia). Poza tym do stroju, który najczęściej nosisz - akurat :)

Do garniaka może niezbyt by pasował, ale przecież jeśli rzadko go nosisz, możesz zainwestować na specjalne okazje w jakiegoś vintage w stylu Atlantica czy Doxy, który nie nadwyręży budżetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa to klasyk, Orisy są świetne ale ten akurat nie jest w moim guście.

Z tych trzech zostaje Schamburg FlighTanium i na niego idzie głos.

Do garniaka może nie koniecznie ale nie przejmuj się choroba z reguły postępuje szybko i zanim się obejrzysz będziesz miał nie tylko do garnitury ale też:

do nurkowania, na rower, do wspinaczki, do biegania, na środowe mecze i oczywiście do garnituru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris, Schamburg,Stowa w tej kolejności. Oris najdłużej sprawiałby przyjemności odkrywania ze względu na liczne detale, Schamburg to taki zdecydowaby zegarek dla zdecydowanych ludzi, a Stowa jest po prostu klasyczna - aż i tylko. Nikt nie analizuje który zegarek ma lepszy mechanizm? Liczy się tylko wygląd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że mechanizmy się liczą, nie pisząc o tym myślałem,że rozumie się to samo przez się...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do czego ten watch ma byc?ja tam daje glos na Orisa.ale Stowa tez fajna ale nie ta :) z moich propozycji to moze jednak ten Ball co go Michal wkleiles :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos 3397 nie przypadł mi do gustu, bardziej podobał mi się 3390.

Orisy przymierzałem, ten i Oris Big Crown Swiss Hunter Team -rewelacja tylko cena duża.

Glycine Combat 07 też przymierzałem ciekawy.

Stowa,Schaumburg,Ball nie widziałem na żywo.

 

Do czego ma być zegarek, hmm od dawna chciałem mieć "szwajcara" przez złe dane kupiłem Bisseta...

Hmm a do czego Wy macie zegarki?

Chciałbym żeby to był lekko wyjściowy zegarek,jak to ktoś fajnie powiedział,żeby po zobaczeniu na zegarek mieć mieć ochotę pogadać z jego właścicielem, a nie widzieć tylko...(chore nogi etc)Dluga historia i chyba ciężka do zrozumienia. To nie chęć szpanowania...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa Marine Original:

post-1617-0-36378900-1314130158_thumb.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek mam ok 16,5,17cm wydaję mi się że rozmiar ok. 42-44mm w zegarku jest ok.

To nie jest takie proste i oczywiste. Dużo zależy od typu zegarka, kształtu, budowy o sposobu wygięcia uszu itp.. Na przykład moim zdaniem do Stowy Seatime 42mm jest potrzebny większy nadgarstek niż do Seiko Sumo 44mm... taki przykład...

Powyższy Schaumburg ma 44mm plus dość długie, masywne i proste uszy. To niekoniecznie może dobrze wyglądać na mniejszym nadgarstku. Dużo też zależy od samego nastawienia właściciela. Jeden dobrze się czuje w stylu "oversized", kto inny z kolei może mieć takie samopoczucie jak 9-latek, który podiwanił ojcu zegarek, żeby się pochwalić kolegom.. :)

Jasne że najlepiej przymierzyć przed zakupem osobiście, chociaż nie zawsze jest to możliwe.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja nadal polecam Orisa.ewentualnie Ball.oba maja w sobie to cos.i napewno maja historie.po za tym obie firmy maja swietny stosunek ceny do jakosci.szczerze polecam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa. Zarówno do garniaka, jak i do jeansów.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.