Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Irytujaca sprawa w Zenicie jest to, ze najmniej wazna subtarczka pomiaru godzin zaslania wazniejsza tarcze pomiaru minut. Latwiej odczytac nie posiadajac dostepu do podzialki skali godziny niz minuty. Dla nas ktorzy caly czas wywoluja negatywy brak podzialki minutowej w okolicach 15-20min utrudnialby bardzo zycie.

 

może i w szczegółach masz rację - trudno tu się z Tobą nie zgodzic:] niemniej jednak uważam, że patrząc na całokształt cyferblatu to należy przyznać - tak mnie się wydaje - iż jest po prostu CUDOWNY:] wykonanie nie budzi zastrzeżeń. Jedyny mankament to... jak zwykle przy tego typu cackach... cena :] ale może przez to ZENITH jest magiczny ;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę zejde na przyziemne tematy, mierzylem dziś Lorusa Automatic i bardzo mi się spodobał. Szczególnie jego stosunek ceny do wyglądu. Jedyne, co mi się bardzo nie spodobało, to jakość paska. Od razu do wymiany, jest tragiczny! Ale sam zegarek jest na prawdę OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dwa Lorusy,jedem chrono,drugi elegant:P w obu przypadkach oryginalne paski wywalilem tego samego dnia;)ale tak jak mowisy,same zegarki spoko.Dosyc dobry stosunek cena-jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj trochę wolnego czasu i pozwoliłem sobie na przymiarkę kilku zegarków. Szturmowskie Striela (44mm), TAG Heuer Formula (44mm) i kilka Orisów wszystkie powyżej 42mm. Zawsze wydawało mi się, że zegarki powyżej 42mm będą dla mnie za duże (18cm nadgarstek). Po przymiarkach jestem pozytywnie zaskoczony. Do 45mm spokojnie mieszczą się na nadgarstku i wyglądają bardzo fajnie. Muszę sobie coś w takim rozmiarze poszukać  :).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj trochę wolnego czasu i pozwoliłem sobie na przymiarkę kilku zegarków. Szturmowskie Striela (44mm), TAG Heuer Formula (44mm) i kilka Orisów wszystkie powyżej 42mm. Zawsze wydawało mi się, że zegarki powyżej 42mm będą dla mnie za duże (18cm nadgarstek). Po przymiarkach jestem pozytywnie zaskoczony. Do 45mm spokojnie mieszczą się na nadgarstku i wyglądają bardzo fajnie. Muszę sobie coś w takim rozmiarze poszukać  :).

 

dużo zależy od koperty i wyprofilowania uszu. Sam się dałem już na to nabrać :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się tego obawiam, ale chociaż przełamałem pierwsze lody i dopuszczam już teraz możliwość zakupu zegarka powyżej 42 mm.  :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn U1 mimo 44mm leży jak 42mm.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie same wrażenie odniosłem mierząc TAG`a, jakby był mniejszy niż zdejmowany do przymiarki LLD (42mm)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie nm z Glycinem SST ma 43 a leży jakby miał ok. 40 :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu nosiłem trochę Victorinoxa Airboss Mach 8 - katalogowo miał 45mm, a na moim 17,5 centymetrowym nadgarstku leżał lepiej niż większość przymierzanych 42-43 mm.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie taki diabeł straszny jak na pierwszy rzut oka by wyglądało :). Odniosłem wrażenie, że właśnie te duże zegarki (pow 42mm) mają bardziej wyprofilowane koperty, zmieniające sposób układania się na nadgarstku.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, choruję na FC Carrera Panamericana, niby 42 czy 43 mm, a cholera ma tak niemiłosiernie długie uszy, aż mam wrażenie, że poza nadgarstek wystają... Jeszcze mają podwójne teleskopy (22 i 23 mm), więc jak wsadzę tam coś nie oryginalnego, czyli na 22 mm to między paskiem, a kopertą zostanie spora dziura... ehhh


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek podczas wizyty w Wiedniu stwierdziłem, że musze przymierzyć nowego GMT Mastera II, byłem mocno zdziwiony bo przeszedłem 4 największe sklepy w centrum i nikt nie miał, w końcu się udało...

Ale.... zanim wylądował na mojej ręce Pani bardzo uprzejmie mnie poinformowała, że mają tylko 1 sztukę demonstracyjną, której nie może mi sprzedać... Jeśli bym chciał mogę się zapisać na listę oczekujących czas realizacji 3-4 miesięcy i oczywiście muszę to przedpłacic.

 

Do rzeczy :D 

 

Zegarek idealnie leży na ręce, czarno niebieski bezel bajka daje rewelacyjny efekt, ale... przyszedłem w moim Portuglacu 7 dniowce i jak przystawiłem je do siebie to GMT wygląda na mega mały zegarek... 2.3mm różnicy może nie jest dużo ale efekt białej tarczy w IWC i idealnie waśki bezel (lub jego brak) tworzy złudzenie, że gmt jest małym zegarkiem. 

 

Mimo tego jak obok nie ma żadnego większego zegarka to robi wrażenie super dopasowanego i rozmiar też jest optymalny.

Co tu dużo mówić jak będe kupował zegar z GMT to będe w kropce ponieważ dotychczasowy lider biały Explorer II ma mocnego konkurenta...

 

Cena 7250 Euro, z rozmowy wynikło, że na wiosne 2014 będą dawać już na niego rabaty, więc 10% czyli 6 525E. 

 

Foty niestety nie mam bo mnie miła Pani zagadała i zapomniałem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale.... zanim wylądował na mojej ręce Pani bardzo uprzejmie mnie poinformowała, że mają tylko 1 sztukę demonstracyjną, której nie może mi sprzedać... 

 

 

Mialem tak raz ze Skydwellerem ,

 

 

 

a cena dokladnie taka sama  jak u nas 

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem sobie Rolka GMT Bi-color taki jak ma Irek. Świetny ten bezel, piękny zegar. Gratki Irku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem trochę wolnego czasu, więc przymierzyłem kilka zegarków. Min. GMT Mastera niebieskiego. Coś wspaniałego, o tyle o ile nie powalał mnie na zdjęciach, na żywo zrobił na mnie ogromne wrażenie. Później wrzucę kilka fotek nadgarstkowych.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję dłużej obcować z omegą 300m i dla mnie brak fal absolutnie dyskwalifikuję ten zegarek. Ten niebieski ma fajny głęboki odcień, który jakoś nie pasuję do reszty. Zegarek stracił charakter i stał się za bardzo uniwersalny, choć tutaj warto nadmienić że na pewno jest to plus dla jednozegarkowców. Ja szukałbym starej wersji, w końcu w nowej to i tak dalej eta. 

 

W końcu udało mi się obejrzeć na żywo trochę zegarków od B&M. Najtańsza marka richemonta (poprawcie, jak się mylę), jakościowo w żaden sposób nie odbiega od innych w grupie (oczywiście na pierwszy rzut oka w salonie). Wyrobiłem sobie opinię że jest to marka niedoceniona i mam nadzieję że tak zostanie. Niestety informacji i recenzji mało, nawet w j. angielskim. Jest na forum chociaż jedna sztuka z nowszej produkcji?

 

Interesuję mnie głównie ten

%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%A9-baume-mercier-2

 

Clifton 10111 z gmt, 43 mm, mógłby być tylko ten 1 mm mniejszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem dzisiaj.

 

post-61776-1382202764,2899_thumb.jpg

(zdjęcie z netu)

 

Piękny. O ile zwykły Portugalczyk nigdy do mnie nie gadał to ten Yacht Club jest genialny. Muszę jeszcze zobaczyć wersję z czarną i niebieską tarczą.

Tylko ta cena...

Edytowane przez mikeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, tylko straszny kloc, dla mnie troszkę za duży.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, tylko straszny kloc, dla mnie troszkę za duży.

 

Dla Ciebie za duży??? Z tego co kojarzę masz spory nadgarstek.

 

@Patom: jasne, ale to i tak bedzie drogo. Powyzej 20 kzł za zegarek mam wewnętrzny opór. :unsure:

 

W najblizszym roku na pewno nie. Ale ciekawy. Na liscie do przemyslen. :)

 

 

sorry ale cos mi nie dzialaja polskie znaki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, tylko straszny kloc, dla mnie troszkę za duży.

 

Z drugiej strony zwykly Portugese dla mnie troche za maly. Faktycznie ten jest wielki - chyba 45mm i gruby. Ale ma to cos - gada do mnie :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.