Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzis zlozylem wizyte w salonie Patka w Londynie. Celem byla przymiarka 5711, Nautilusa na niebieskiej tarczy. Co ciekawe zegarka nie bylo w sklepie, poniewaz jest lista oczekujacych, ciezko o ten model. Stwierdzilem, ze skoro jestem, z ciekawosci przymierze Calatrave 5196

http://www.patek.com/contents/default/en/5196G_001.html . Uslyszalem, ze nie ma wiec zapytalem o 5127 ( http://www.patek.com/contents/default/en/5127G_001.html ) - tez nie ma. Podobnie bylo jeszcze z Nautilusem w chrono, wiec podarowalem sobie reszte pytan... Na oslode Pani konsultantka przyniosla najnowszy model Calatravy referencja 5227 - http://www.youtube.com/watch?v=0APlmy2jmmg . Front nie zrobil na mnie wielkiego wrazenia (wole starsza wersje z klasycznymi markerami), lecz na uwage zasluguje tyl zegarka. Otoz przeszklony dekielek jest zamykany. Zawias jest ledwo widoczny, zainteresowanych odsylam do linka powyzej. Musze przyznac, ze ogladajac mechanizm (ten sam siedzi w rzeczonym Nautilusie), nie moglem sie napatrzec jak zlota grawerka i rotor rozbija padajace swiatlo na podstawowe kolory (efekt teczy). Cos wspanialego. Krotkie podsumowanie - troche komiczne, ze w jednym z trzech salonow PP nie mozna przymierzyc kilku podstawowych modeli ich manufaktury.

 

Nautilusa przymierzylem doslownie za rogiem, w sklepie z uzywanymi zegarkami. Byl to model z 2007 roku, jeszcze z pieczecia genewska. Uderzyla mnie lekkosc zegarka (nie czulem tego podczas przymiarki chrono z 2013, mialo to miejsce 2 tygodnie temu, rozumiem ze mechanizm chrono jest ciezszy ale...), totez pytania do was koledzy:

 

1. Czy zna ktos dokladna wage Nautilusa? czy mogla sie zmienic na przestrzeni 6 lat?

2. Czy zegarek z pieczecia genewska jest/moze byc dokladniejszy od zegarka z tzw. patek seal (jak wiadomo patek seal to kontrola in-house, panowie od pieczeci genewskiej to niezalezna instytucja z tego co wiem).

 

Dzieki z gory, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego,który handluje drogimi zegarkami .Opowiedział mi pewną anegdotę związaną z Patkiem.Otóż załatwił pewnemu Ukraińcowi model PP za 100tys euro z kawałkiem(ok 300euro) i przy odbiorze zegarka klient próbował zaokrąglić kwotę o te 300euro w dół :).Usłyszał od sprzedawcy odpowiedź "Jeżeli zegarek Panu nie odpowiada nie musi go nabywać"To się nazywa siła marki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny zegarek, który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie (zresztą nie po raz pierwszy), to GO Senator Diary. Nie za bardzo mam teraz czas na rozpisywanie się, ale proszę mi uwierzyć, jakość w tym zegarku aż bije po oczach! To jak to wszystko jest ze sobą spasowane, to jak jest wykonany, te wszystkie szlify, mechanizm, to absolutny TOP, mistrzostwo świata! Do tego bardzo fajna komplikacja alarmu, który można ustawiać do 30 dni w przód. Pozatym świetny rozmiar zegarka, bo 42mm. i do tego bardzo wygodny. Prześwietny zegarek, który na żywo jeszcze tylko zyskuje.

 

post-27475-0-66998900-1383725108_thumb.jpg

 

U mnie na nadgarstku :

 

u9a2upev.jpg

 

A tak wyglada wersja w białym złocie :

 

post-27475-0-50437200-1383725950_thumb.jpg

 

post-27475-0-47044600-1383725964_thumb.jpg

 

Cena na poziomie 22 tysięcy euro. Stalowy ok. 12 koła.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie stalowy, bez dwóch zdań. Świetnie się prezentuje, w jakej cenie jest seventies panorama (ten prostokąt) i który by Cię bardziej zainteresował, bo widziałem, że też fotki wklejałeś z seventisem na ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego,który handluje drogimi zegarkami .Opowiedział mi pewną anegdotę związaną z Patkiem.Otóż załatwił pewnemu Ukraińcowi model PP za 100tys euro z kawałkiem(ok 300euro) i przy odbiorze zegarka klient próbował zaokrąglić kwotę o te 300euro w dół :).Usłyszał od sprzedawcy odpowiedź "Jeżeli zegarek Panu nie odpowiada nie musi go nabywać"To się nazywa siła marki!

 Mistrzowie zbywania dóbr luksusowych z marżami o znaczącej ilości zer lubią też inne powiedzenie mające  pozbawić  klienta rozsądku i wzbudzić emocje- "skoro pyta Pan o cenę to znaczy że Pana nie stać "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym dużo prawdy, jak pytałem o cenę, to najczęściej okazywało się, że zegarek jest poza zasięgiem :), jak nie pytałem (bo znałem cenę) to zakupy się udawały :D.  

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie stalowy, bez dwóch zdań. Świetnie się prezentuje, w jakej cenie jest seventies panorama (ten prostokąt) i który by Cię bardziej zainteresował, bo widziałem, że też fotki wklejałeś z seventisem na ręku.

Witaj, od jakiegoś czasu chce sobie kupić jakiś zegarek Glashutte Original, bo rzeczywiście bardzo lubię tą manufakture. A pod uwagę biorę Diary, Counter XL, seventies pd i perpetual calendar. Cena za seventies pd, to ok. 6-7 tys. euro, czyli naprawde przystępna, bo zegarek prezentuje się na żywo naprawde bardzo dobrze. Diary to tak jak mowiłem ok. 12 tys, Counter 15, perpetual ok. 12-13 tysiecy euro. Oczywiście mówie o modelach w stali. Szczerze mówiąc po ostatniej przymiarce najlepiej moim zdaniem się prezentuje Diary z alarmem, ale Seventies niewiele od niego odstaje. Najfajniejszy jednak mimo wszystko jest Counter, ale tutaj zegarek jest polerowany cały na wysoki połysk, czego ja nie lubię, a to dlatego, że szybko łapie rysy. Perpetuala mierzyłem tylko wersje w złocie.

 

ps. jest jeszcze jeden zegarek GO którego to koniecznie chce zobaczyć na żywo, a jest nim Chronometer w białym złocie :

 

post-27475-0-64264900-1383743199_thumb.jpg

 

post-27475-0-37525100-1383743385_thumb.jpg

 

Cena tego GO, to ok. 17-18 tys. euro.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam dość ambiwalentny stosunek do IWC, a zachwytów nad Portugalczykiem wręcz nie rozumiem, ale ten Ingenieur jest niesamowity! Strasznie mi się podoba. Carlito, nosiłeś przecież PAMa 44 mm, który razem z osłoną jest chyba potężniejszy niż IWC, a mimo to Inżynier za duży? Inaczej na ręce się układa, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to całkiem inna waga i zupełnie inne zegarki. Panerai pomimo że strasznie mi się podobał, to nie należał on do najwygodniejszych zegarków, ba, po całym dniu noszenia tego zegarka mój nadgarstek był poprostu zmęczony. Inge jak już wspomniałem jest całkiem inaczej zbudowany, jest bardzo masywny, to tak jakby porównać beemke w zwykłej budzie a beemke serii m3 ;) Pozatym kiedyś nie przeszkadzały mi duże rozmiary zegarków, dzisiaj wole zdecydowanie te mniejsze, poprostu lepiej się czuje jak zegarek nie wali w oczy z odległości :) Natomiast ściśle odpowiadając na Twoje pytanie, to tak, mam wrażenie, że się inaczej układa, że jest jeszcze znacznie potężniejszy od Pama.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym kiedyś nie przeszkadzały mi duże rozmiary zegarków, dzisiaj wole zdecydowanie te mniejsze, poprostu lepiej się czuje jak zegarek nie wali w oczy z odległości :) Natomiast ściśle odpowiadając na Twoje pytanie, to tak, mam wrażenie, że się inaczej układa, że jest jeszcze znacznie potężniejszy od Pama.

Nie śledzę dokładnie wszystkich Twoich postów, ale też takie wrażenie odniosłem, że na bardziej "ludzkie" rozmiary się skierowałeś :). Mnie ten Inge urzekł, dlatego się zainteresowałem, dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez meinard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, czy gdzieś w Polsce można zmierzyć Tudora BB? :)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten Inge urzekł, dlatego się zainteresowałem, dzięki za odpowiedź.

Nie ma za co. Powiem Ci, że mnie też urzekł i chodzi mi cały czas po głowie.

 

Teraz tylko pozostała mi jeszcze przymiarka ceramicznego divera od AP, Patka Nautilusa Chrono/Annual Calendar i Lange Datographa/Grande Lange1.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, czołówka wciąż jeszcze przede mną ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito1 dużo oglądasz ale myślę, że zdecydujesz się na AP w ceramice  :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po cichu liczę, że Patek Nautilus Annual Calendar zdetronizuje konkurencje :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie tam przymiarki:

GO

 

qfdd.jpg

 

nzh7.jpg

 

a tutaj coś od Stepana:

 

hnf5.jpg

 

LORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po przymiarce Countera ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego na bransolecie można mieć za całkiem przyzwoite pieniądze,a to ładny zegareczek jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Aksim, a jak Seventies? Nie za duże? Jakoś przerażają mnie te 40 mm w kostce.

Dopóki nie przymierzę nie będę planował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Senator Seventies? Mi na zdjęciach bardzo się podobał!


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.