Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w niedzielę odwiedziłem Silesia City Center, głównie z zamiarem przymiarki Suba.

Przymierzałem:

- Rolexa Submarinera

- Rolexa Explorera 39 mm

- Taga Heuera Carrerę chrono na Calibrze 16

- Omegę Speedmaster Saphire sandwich

- Omegę Speedmaster Schumacher edition

- IWC Portugalczyka 40,9 mm w wersji jasnej i ciemnej

 

Z dwóch Rolków o dziwo bardziej mi podszedł klasyczny Explorer - znacznie lepiej układał się na nadgarstku.

Co do Speedmasterów mam mieszane uczucia, Tag nie dla mnie - straszny grubas i za długie uszy na mój skromny nadgarstek.

Ale najlepsze wrażenie zrobił na mnie Portugalczyk, szczególnie w wersji z jasną tarczą...

Oj, coś moje plany zakupowe ewoluują.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zegarki ceramiczne to wariacja,która może nie istnieć.Zegarki z tego materiału wg.mnie wyglądają blado i bez wyrazu.Nie ma jak porządna stal ,która prezentuje się swietnie nie wspomnę o szczotkowaniu,polerowaniu,które nadaje bryle jeszcze piękniejszego wyglądu.Cena za ceramikę to już temat na oddzielną dysputę..

 

100% racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mierzyłem takiego Amvoxa od JLC, ale do konkurencji to mu jednak daleko. Mimo to fajny zegarek, na żywo robi lepsze wrażenie niż na tym zdjęciu.

 

post-27475-1378844576,031_thumb.jpg

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię open heart`y ale ten rzeczywiście jest jakiś taki za bardzo rozpraszający swoja otwartością.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim tarcza jest mało czytelna. Natomiast fajnie się obsługuje chronograf, poprzez naciśnięcie szkiełka na godzinie 12 i wyzerowanie na 6.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe rozwiązanie, przyznam się, że pierwszy raz słyszę, a szkoda, że nie widzę. :)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie na pewno, ale czy fajnie jest za każdym razem wycierać szkło z paluchów to nie jestem pewny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedlem z mysla ze moze kupie , na zdjeciach i zywo od strony tarczy zegarek wyglada rewelacyjnie ale z profilu po prostu kupa . Wyglada jakby ktos wzial trzy czesci i skleil je razem . Bardzo wysoka koperta , juz wiem ze raczej nigdy go nie kupie . Cena u nas $10k  :blink: , wydaje mi sie zbyt wysoka za ten zgarek 

 

Zdjecie zapozyczone z internetu 

 

OmegaSpeedmaster1957Coaxial-3_zpscc85007

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedlem z mysla ze moze kupie , na zdjeciach i zywo od strony tarczy zegarek wyglada rewelacyjnie ale z profilu po prostu kupa . Wyglada jakby ktos wzial trzy czesci i skleil je razem . Bardzo wysoka koperta , juz wiem ze raczej nigdy go nie kupie . Cena u nas $10k  :blink: , wydaje mi sie zbyt wysoka za ten zgarek 

 

Zdjecie zapozyczone z internetu 

 

OmegaSpeedmaster1957Coaxial-3_zpscc85007

Czy ta omega ma krzywą datę czy mi się tak wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bartek, szukam zegarka do max. 20 tys. euro (najlepiej do 15 :) ) a LAB 2 to już wydatek rzędu ok. 30 koła euro.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta omega ma krzywą datę czy mi się tak wydaje?

 

ta data jest zaraz zmieni się na 27 - koniec dnia, tam na zegarze jest 22 :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bartek, szukam zegarka do max. 20 tys. euro (najlepiej do 15 :) ) a LAB 2 to już wydatek rzędu ok. 30 koła euro.

Rozumiem choc powiem szczerze, ze zamiast kupowac dwa( a taki chyba masz plan) ja bym wbil sie w ten zegar. Dawno mnie nic nie zachwycilo jak ten dran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś go na żywo? Przy tej kwocie szedłbym raczej w Lange, np. Datograph.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ale poogladalem troche recenzji, zdjec i filmow.

Moim zdaniem ten zegar laczy to co najlepsze w zegarmistrzostwie, ma fajne komplikacje i jako kolejny zegar w kolekcji super! Mysle ze ciezko o konkurencje dla niego w cenie za jaka jest oferowany.

Trzeba miec porzadny nadgarstek do niego ale Ty z tym problemu mial nie bedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytam sobie na spokojnie o tym zegarku, dzięki za propozycje. Pozdrowionka.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, a co właśnie z Lange? Już kiedyś chciałeś kupić chyba 1815, ale się nie zdecydowałeś? A Lange 1?


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piękne zegarki, ale zbyt "grzeczne", obawiam się, że szybko by mi się znudziły.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange 1 jest świetny :). Michał, chcesz wydać na 2 zegarki 30k euro a zeitwerk ile kosztuje? ;)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd te 30 koła? :) Mój budżet w tym roku na zegarek (bądź dwa zegarki), to 20 tys. i nie myśle go przekraczać. No chyba, że coś by mnie na maxa zauroczyło, ale to naprawde musiałby być już wyjątkowy, nkepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju zegarek.

 

Zeitwerk kosztuje ponad 4 dychy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy chrono classic go zdegradował :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj Orisa Żwirko i Wigura. 

 

Szedłem z zamiarem rzucenia okiem na Alpiny ale jakoś Orisy bardziej przykuły moją uwagę, choć na Żwirkę i Wigurę nie zwróciłem początkowo uwagi. Specjalnie na zdjęciach mnie nie zainteresował i zza szyby też się szczególnie nie wyróżniał. Zegarek na rynku już od dłuższego czasu więc pewnie wielu z was miało okazję się zaznajomić. W mojej opinii bardzo zyskuje przy bliskim kontakcie, szczególnie tarcza z nakładanymi indeksami i stylizowane wskazówki. Od strony dekla jest niestety średnio, przeszklony dekiel pokazuje słabo dekorowany mechanizm SW200 a czerwony, charakterystyczny rotor Orisów nijak ma się do całości. Lepszym rozwiązaniem w przypadku tego modelu byłby pewnie pełny dekiel z ładnym grawerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pare słów z przymiarki PP Nautilus. Kiedyś przymierzając ten zegarek nie zrobił on na mnie wrażenia na tyle, żebym chciał go mieć, ba, nawet zbytnio mi nie utkwił w pamięci, aż do dzisiaj, do czasu kolejnej przymiarki, tym razem przy świetle dziennym. Dzięki uprzejmości jednego z kolegów mogłem sobie dłużej ponosić ten zegarek, na początku było jak zwykle, ładny zegarek, bardzo dobrze wykonany, ale nic pozatym - nie było miedzy nami tzw. chemi. Następnie otwarliśmy butelczyne i z każdą chwilą kiedy butelczyna mojego ulubionego trunku stawała się coraz lżejsza, tym bardziej ten zegarek zaczynał do mnie gadać. Przedewszystkim ma w sobie to, co m.in. najbardziej mi się podoba w zegarkach, czyli uniwersalność. Z całą pewnością nosiłbym go do typowo sportowych ciuchów , jak i do tych bardziej eleganckich, garniturów włącznie. Nadaje się na każdą okazje i do każdego stroju co jest jego niewątpliwą zaletą. Kolejną fajną rzeczą jest wygoda, ta jest najwyższej klasy, przez kilka godzin noszenia zegarka w zasadzie w ogóle go nie czułem, świetnie się układał na moim nadgarstku. Znakomicie wyprofilowana koperta oraz idealna wielkość stawia go na tym samym poziomie co Rolex, a te są najwygodniejszymi zegarkami jakie dane było mi nosić. Ogólna jakość Nautilusa jest również na bardzo wysokim poziomie, zresztą nie ma się co dziwić, w końcu to Patek Philippe :) Szczególną uwagę zwraca bransoleta, powiedziałbym, że jest tej samej klasy co ta w AP RO, czyli zdecydowanie high level :) Ciekawe dlaczego do Aquanauta dali taką tandetną bransolete a do Nautilusa się już postarali. Tego nie wiem. Na koniec kiedy butelczyna była już pusta stwierdziłem, że chętnie bym sobie sprawił taki zegarek... :) Muszę się jeszcze z tym pare dni przespać, wtedy zobaczymy, bo może się okazać jak zwykle w moim przypadku, że to tylko chwilowe zauroczenie. W każdym razie mocno mi utkwił w pamięci ten zegarek i z całą pewnością wezmę go pod uwagę przy pisaniu listu do Świętego Mikołaja :)

 

Tak się prezentuje na nadgarstku (nie moim) :

 

post-27475-0-19121500-1379961879_thumb.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mowilem Michal wczesniej a Ty single malta potrzebowales:) Ten PP jest genialny, klasa Genty sama w sobie. Jak AP RO ponadczasowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.