Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

No Marcin. Wielki szacun ;) Super sprawa. Dobrze, że zająłeś się tym tematem teraz bo za dwa miesiące czasu będziesz miał mniej ;) Pozdrawiam.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że przygoda ze zbieraniem dopiero niedawno się zaczęła, to na razie takie prowizoryczne rozwiązanie:

 

post-45208-0-63398100-1382379146_thumb.jpg

 

Jest to walizka po pistolecie ASG Smith&Wesson. Zegarki po lewej są zapięte na kawałku wyciętej pianki, a resztę spokojnie można kłaść luzem. Po zamknięciu górna pianka dociska dół i zegarki się nie przemieszczają. W miarę potrzeb dotnę sobie piankę na więcej zegarków gdyż jak wiadomo nie każdy leży na płasko jak ta Sława po prawej. Wizualnie szału nie ma ale są bezpieczne i wg mnie lepiej zainwestować w nowy zegarek niż kupować drogie pudełko. Tu wylądują zegarki które będą leżakować. Zegarki które noszę naprzemiennie pozostaną w eleganckim skórzanym pudełku na 5 zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio będąc na zakupach u sąsiadów za Nysy kupiłem taka skrzyneczkę/sorki za jakość/th0z.jpg6uai.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadłem na pomysł zmodyfikowania ekspozytorków, które zalegają mi szufladę. Uciąłem 2/3  czołowego panela.

Jeśli komuś by pasowało to mam kilkadziesiąt  takich na zbuciu.

Po lewej stronie oryginalny wyrób, a po prawej ucięty. Prawda, że lepiej to wygląda?

post-46446-0-40378400-1382981754.jpg

post-46446-0-54736200-1382981774.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę... przypadkiem, spacerując sobie przez targ antyków natrafiłem na sprzedawcę, który do końca nie wiedział chyba co ma. Moją uwagę poza kilkoma zegarkami, które kupiłem bez targowania się przykuła przepiękna skrzyneczka na zegarki, wykończona naturalną skórą i zamszem wewnątrz. Konkretnie mowa tu o Friedrich|23. Skrzynka w stanie idealnym...brakowało tylko jednej wkładki. Nawet metki nie zostały odcięte...a koszt? 40zł...nawet się nie zastanawiałem, bo mieści 5 zegarków i wygląda tak rewelacyjnie, że trzymam w niej tylko moje ,,oczka w głowie". Ponoć za tydzień ma mi przynieść drugą z domu, tylko, że bez 2 wkładek...ale to mi nie przeszkadza ( choć wkładki też obite zamszem i skórą naturalną ) bo poduszeczka to chwila roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fotki by się przydały żebyśmy i my mogli oczy nacieszyć skrzyneczką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopadłem laptopa to i wrzucam zdjęcie ;-)

 

DSC 0038

Edytowane przez sudix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

A to mój fragment kolekcji we własnoręcznie wykonanej gablotce. Na razie mam takie 3, ale robi sie ciasno :P

 

c1d2033a3cc77d99med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to całkiem fajnie. :D

Wydaje mi się jednak, że rozwiązanie z tak długimi nośnikami/poduszkami (czy jak je zwał)  zegarków jest mało praktyczne. Zegarki trzeba od czasu do czasu nakręcać i co wtedy? Przy kilku  czy kilkunatu zegarkach to spoko, ale przy kilkudziesięciu to jest już troszkę roboty. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Mi to jakoś na razie nie przeszkadza :)

A stosuje to rozwiązanie już przez pół roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak się trzymają te rury, jeżeli się wyciągnie środkową czy górne nie wypadną. Coś takiego zacząłem robić i nie wiem jak to rozwiązać.

 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

U mnie to się trzyma na wcisk i nie spadają na razie. W środku są wypchane gazetami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje coś będę kombinował.Kolekcja zegarków imponująca gratulacje.

                    Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzyszki i Towarzysze, Obywatelki i Obywatele, Siostry i Bracia ;) (to już chyba wszyscy)

 

Niniejszym donoszę, że w dniu 12 grudnia (czwartek) w sklepach Lidl pojawią się pudełka na 6 zegarków

 

http://www.lidl-pageflip.com/pl.html?kid=NmpTJf

 

str 28 gazetki.

 

Podobne były rok temu i ich stosunek jakość/cena były, można rzec, rewelacyjne.

 

Jako, że (przynajmniej w "moim Lidlu") takich rzeczy nigdy nie ma za dużo więc na łowy trzeba udać się z rana.

 

Owocnych zakupów życzę!!

Edytowane przez Leppard

CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno takie w zeszłym roku rzutem na taśmę wyrwałem, pierwszy raz poczułem się jak w skeczu i o mały włos nie krzyczałem OPEN THE DOOR!!! OPEN THE DOOR!!!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie firmy kawowej też jest pudełko na 6 zegarków ale za 79,95 zł. Cena prawie 2 razy wyższa. Pytanie jaka jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To etui z Lidla mam w kwadracie (czyli dwa rzędy po 3 miejsca). Trzeba dobrze patrzeć czy nie jest uszkodzone. Ludzie w Lidlu zawsze rozpakowują wszystko a potem rzucają. Jeśli miałbym ocenić to w skali 1 - 6 dałbym 4. Na pewno lepiej jest wykonane niż etui kupowane w Empiku. Również na 6 zegarków, ale jakościowo wersja z Empiku wnętrze ma gorsze, a cena prawie x2.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ale widziałem u znajomych. Jak na szklany twór wygląda solidnie, ale dla zegarków troszkę mało półek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czy dałoby się coś przerobić, żeby było gęściej? Zamierzam kupić dwie, ale mam pewne wątpliwości...


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej bym nie próbował. Raz że gablota ma dużą podstawę i na żywo to kawał mebla, a dwa półki są mocowane chyba do rurek konstrukcyjnych. Kupowanie 2szt po to żeby przekonać się, że to nie da się przerobić, jest chyba bez sensu.

Idź do IKEI i sam zobacz na własne głazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.