Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech1500

Pieknie się zapowiada, ale propnuję, byś je ułożył ciaśniej, to może poprawi ogólny widok a na reszte miejsc daj budziki jak masz :P ... zresztą szybciej niż myślisz braknie Ci w niej miejsca...

Gratuluje i życze zapału w kolekcjonowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, z pewnością zabraknie w niej miejsca i wtedy będziemy zacieśniać szeregi:)

A tak poza tym to, zajmujesz się tylko kolekcjonowaniem, czy również naprawiasz zegarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Drobniejsze naprawy sam wykonuję z przyczyn finansowych, bo przy tylu zegarkach każda zmiena szkiełka kosztuje, więc byłem na 2 tygodniowcyh praktykach w zakładzie i podstawy się nauczyłem, ale większe rzeczy zlecam mojemu majstrwoy, który robi i tak to za grosze. Zapraszam na mojego bloga, może Ci się przyda w kolekcjonerskiej karierze :)

I pamiętaj nie idź w ilość tylko w jakość! Na początku pewnie tak jak każdy będziesz kupować wszystko co rodem z CCCP, ale z czasem warto się zająć kilkoma ulubionymi egzemplarzami :)

Edytowane przez Wojciech1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Fanon, nosisz na co dzień swoje zegarki, czy to tylko tak do zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje zegarki są sprawne i noszę je na co dzień:) Czasem zmieniam nawet po kilka razy na dzień. Ja również staram się naprawiać swoje zegarki samodzielnie. Czyszczenie, oliwienie czy wymiana poszczególnych elementów została już opanowana:) Szkiełka również staram się najpierw polerować jak są porysowane, pęknięte niestety trzeba wymienić (kupiłem nawet w tym celu pajączka). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie, oliwienie czy wymiana poszczególnych elementów została już opanowana:)

Uczyłeś się tego sam czy miałeś 'mentora'? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się uczyłem, na początku było trudno ale z czasem to zaczyna być "dziecinnie" łatwe :) Komplikacje w ruskach nie są oszałamiające (z wyjątkiem chronographu np 3133) więc rozebranie, umycie jak i ponowne złożenie oraz naoliwienie z czasem jest już rutyną. Przede wszystkim cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość, no i trochę fotograficznej pamięci nie zaszkodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cofer - mam nadzieję, że wiadro jest z epoki, ponieważ w przeciwnym wypadku byłoby to kolekcjonerskie faux pas  :D

nie ma faux pas Gregorian! orygilalne cynkowane wiadro kupione od białorusinów? w Słomczynie w 1994 czyli w pierwszym roku miłościwie panującego Łukaszenki :)

 

gallery_54348_1437_252151.jpg

 

gallery_54348_1437_98870.jpg
 
gallery_54348_1437_215337.jpg
 
gallery_54348_1437_30465.jpg
Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny kubełek. A z przykrywki możesz zrobić perkusję, bo przy takiej ilości zegarków jest bezużyteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spektakularny widok. Wygląda wręcz jak instalacja artystyczna. Może jakieś dofinansowanie z unii dostaniesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę tylko troszeczkę tak ze 2 litry zawartości bom strasznie spragniony :D  tylko poproszę nie wstrząsane ani nie mieszane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadro zegarków! hahah :D Widziałem kiedyś wiadro pocisków ale żeby zegarki padam ze śmiechu oczywiście pozytywnie Przy takiej ilości to znalazło pewnie się tam kilka smaczków. Wrzucam do galerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

A co jest pod tymi zegarkami ?

Jak to co...

Zegarki ;)

Edytowane przez kulabambula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wiaderko z zawartością to marzenie nie jednego zbieracza radzieckich zegarków. Niestety czasy kiedy się zegarki kupowało wiadrami minęły bezpowrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofer fajne wiadro :D ale wiesz czego tu brakuje?... drugiego wiadra :D aby było łatwiej się przemieszczać bo ciężar równo rozłożony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie ogromnie szeroka reakcja i odzew na moją instalację/prowokację użytkowników forum! :)  bo już zaczynałem podejrzewać, ze niektórym kolegom doskwiera brak poczucia humoru...

Przy okazji wpisu, pierwszy raz umieściłem fotki w galerii i najbardziej spodobał mi się komentarz pod zdjęciem "ja pier...olę! ale profanacja" :)

 

 

 

ale wiesz czego tu brakuje?... drugiego wiadra :D

RLW przypomniała mi się scena z głębokiej przeszłości jaka miała miejsce w łączniku przesiadkowym moskiewskiego metra: szedłem pod prąd tłumu pędzących ludków obładowanych jakimiś pakami, rugzakami i wiadrami (dosłownie!) i nagle jakiś wiekowy człowiek wyglądający jak burłak z obrazu Riepina wyrżnął przede mną o marmurową posadzkę jak długi, że aż cały tunel zadudnił (!) ale WIADER z obu rąk nie upuścił :)

Tłum w ogóle nie zwrócił na leżącego dziadka uwagi, ja się zatrzymałem i zapytałem czy mu pomóc... zatkało mnie dokumentnie gdy dziadek  czym prędzej podniósł się i zaczął uciekać (!) w jego oczach widziałem mieszaninę bólu i przerażenia... po jakimś czasie zajarzyłem, że dziadek chyba posądził mnie o to, że zamierzałem pozbawić go zawartości owych wiader...

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni to wszystko MUSZĄ MIEĆ WIĘKSZE!!!!  gablota na kołach od śmietnika - ja piernicze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. No podoba mi się ta koncepcja..

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypasiło by mi takie cuś na kieszonki ale cena jak na nasze realia wysoka - dojdzie opłata za przelew - koszt wysyłki a stan nienajlepszy chociaż w klimacie - trzeba będzie samemu cos takiego uklecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypasiło by mi takie cuś na kieszonki ale cena jak na nasze realia wysoka - dojdzie opłata za przelew - koszt wysyłki a stan nienajlepszy chociaż w klimacie - trzeba będzie samemu cos takiego uklecić

Nie jest to wcale drogo.W sumie jest miejsce na 15 kieszonek,Na forum było szajsowe tekturowe pudełko z 2MCzZ tylko na jeden zegarek za 40PLN .Dodatkowo dolicz wiek tego ustrojswa i konotacje Dueber-Hampden Watch Co.z wczesnym sowieckim przemyslem zegarkowym -http://en.wikipedia.org/wiki/Dueber-Hampden_Watch_Company

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.