Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nightdream - ja mam taką witrynę :D Nawet gdzieś w tym wątku ją pokazywałem. I rzeczywiście główny problem to mała ilość półek - kombinowałem żeby przerobić ale okazało się to mało sensowne - skończyło się na tym, że na poszczególnych pólkach zrobiłem piętrowe konstrukcje pod ekspozytory. Koniec końców wyniosłem zegarki gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pochwale się moja nowa witryną . witryna do samodzielnego montażu wykonana z dobrej jakości materiałów ze szklanymi półeczkami (5 sztuk) przeznaczona jest na eksponaty kolekcjonerskie wiec na zegarki idealna. na razie wystawiłem tylko kieszonki jak i układ półeczek może się zmienić bo do naręcznych musze zdobyć ekspozytory pionowe (moje stare skośne nie nadają się). kosztowała 137 zl plus wysyłka kupiona na allegro http://allegro.pl/witryna-do-prezentacji-eksponatow-kolekcjonerskich-i3760005467.html

post-34995-0-36459100-1386499173_thumb.jpg


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale natrzepałeś tych kieszonek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill.

Fajna ta gablota, ale dla mnie niestety za jasna do reszty mebli. Szkoda, że nie ma w ciemnych kolorach :(


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście podejść do jakiegoś stolarza i się zapytać za ile mógłby zrobić coś wg waszego zamysłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill - rozumiem, że jeszcze jedna szklana półka się zmieści bez uszczerbku dla walorów ekspozycyjnych?

 

Czy 3 szklane to jest optimum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill - świetna sprawa, szukałem czegoś podobnego tylko ciemniejszego, stolarze wołają za zrobienie podobnej chore pieniądze. Przez szacunek dla własnych wrzodów nie wspomnę o Twoich eksponatach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill - rozumiem, że jeszcze jedna szklana półka się zmieści bez uszczerbku dla walorów ekspozycyjnych?

 

Czy 3 szklane to jest optimum?

Grzechu, przecież Treevill napisał w swoim poście że jest ich 5 sztuk.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill - świetna sprawa, szukałem czegoś podobnego tylko ciemniejszego, stolarze wołają za zrobienie podobnej chore pieniądze. Przez szacunek dla własnych wrzodów nie wspomnę o Twoich eksponatach....

Chore pieniądze powiadasz.

Mnie moja (post 513, str 26) kosztowała 470zł choć płaciłem tylko za materiał a i to po cenach okazyjnych. Oprócz szkła za które zapłaciłem jak za zboże.

Robocizna to moja i kolegi twórczość.

Żeby było jasne to gablota ma 105x55 cm

deski dębowe 2,5cm grubosć, 15 cm szerokość, frezowane pod plecy- 150zł ( okazja, kolega załatwił )

sklejka na plecy - 30 zł

welur gruby - 60zł (okazja bo była końcówka) jeszcze trochę zostało

szkło, o zgrozo, zwykłe 0,5 cm szlifowane - dzrwiczki + 6 półek + zawiasy i uchwyt - 230zł

Lakier kolega dał w gratisie, kleju, wkrętów itd nie liczę bo nie pamiętam ale to grosze.

Oświetlenia nadal nie mam ale to też około 100-150zł

 

To się tak wydaje jak stolarz krzyknie cenę że kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cny Romanie - sam dobrze wiesz, że to jak z gotowaniem, inna jest cena obiadu zrobionego w domu a inna na stołówce. Jestem (nieustannie od 5 lat) na etapie wykańczania (się) wnętrza domu więc wiem jak diametralnie mogą różnić się ceny za najprostsze nawet elementy. A Twoja witryna jet zawodowa :D

 

Edyta:

 

o właśnie znalazłem :)

http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-A3B8F7D7-B7775FB1/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?action=showDetail&id=5405

Edytowane przez yorki_man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Lidlu pojawiło się znane dobrze etui na 6 zegarków za 45zł, prostokąt i kwadrat.

Dwie godziny po otwarciu lokalnego sklepu było jeszcze kilka sztuk, wszystkie wciąż zapakowane.

 

Moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny w zakresie do 100zł.

Niezłe wykończenie, solidne, dużo miejsca pod szkiełkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem to prostokątne, odpakowałem, pooglądałem i kwadratowego już mi się nie chciało :) Chyba kupię trochę sklejki, materiału i zrobię sobie skrzynkę samemu. Będzie ładniej, solidniej i ciekawiej, a i motywacja do zapełniania luk chyba też większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kolekcje (czyli więcej niż te 6 zegarków) rzeczywiście sensowniej jest mieć większą gablotkę/pudełko.

Na kilka sztuk, żeby się nie kurzyły i "profesjonalnie" wyglądały, gotowe pudełko jest sensownym kompromisem.

Tak czy siak - powodzenia w majsterkowaniu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to pudełko wygląda mało profesjonalnie :) Szczególnie zniechęciła mnie tylna ściana, gdzie jest jeden płat "skóry" na pudełko i wieczko. Poduszki i materiał wyścielający też nie przypadły mi do gustu. Stwierdziłem, że po prostu nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De gustibus ... itd ale w tych pieniądzach nie ma nic lepszego, jw. napisał Kolega - najlepszy stosunek ceny do jakości ever ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 5 sztuk kwadratowych pudełek. Wg mnie wykonane są naprawdę dobrze, jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. w ofercie Lidla od poniedziałku ta gablotka którą pokazał Treevil będzie za 149 zł. tak podaje gazetka  na ich stronie. na innym portalu jest troszkę taniej ale dochodzą koszty przesyłki. osobiście trzymam woje okazy w dużym metalowym pudełku po słodyczach z ręcznie wykonanymi wałeczkami na zegarki przez moją mamę. miejsca już brakuje więc planuję na fajniejsze modele zrobić piękną porządną drewnianą szkatułę ale coś na wzór naprawdę wysokiej półki. jak się zrobi to się pokaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wygląda gablota z większością mojej kolekcji . postanowiłem ze będą tylko 2 polki szklane wiec gdy dojada nowe zegarki to spokojnie ułożę je w trzech rzędach . polecam bo cena , jakość i pojemność jest rewelacyjna . jedynym minusem jest to ze jest tylko jasny kolor okleiny

 

jest jeszcze jedna większa witryna tego producenta

http://fanlidla.pl/gazetka/2011.12.19.moda/4128,Witryna,dla,kolekcjonera

post-34995-0-11784300-1387097171_thumb.jpg


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tutaj nie zaglądałem, ale chciałbym wrócić do tej odpowiedzi.

 

Kupowanie 2szt po to żeby przekonać się, że to nie da się przerobić, jest chyba bez sensu.

 

Wszystko idzie przerobić. Kwestią jest tylko koszt przeróbek i to czy przy danym koszcie dla danej osoby ma to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill - ładnie i fajnie to wygląda. Nie mam pomysłu jak wyeksponować kieszonki kryte - otwarte stawiam na takich stojaczkach jak Ty ale na czym postawić kryte, by można je było otworzyć i podziwiać środek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zupełnie przez przypadek za 30 zł nabyłem w Leroy Merlin coś takiego:

post-64334-0-73894900-1388690156_thumb.jpg

Wymiary to 40 x 15 x 30 cm, więc trochę zegarków wejdzie. Dostępne są też mniejsze skrzynki 30 x 15 x 20 cm za 17 zł i skrzynki 22x17x8cm z 6 przegrudkami za 20 zł. Można też jeszcze taniej kupić skrzynkę bez wieczka i dorobić sobie jakieś szklane. Kliknijcie w "Inne z serii".

 

Trzeba tylko dociąć przegrudki z cienkiej sklejki i zorganizować poduszki lub zrobić to cudo z pianki na rury. No i trochę papieru ściernego, jakaś bejca albo od razu bezbarwny, bo to jednak surowe, kiepsko obrobione drewno, żeby wszystko bylo tip top.

 

Jedyne wady to spasowanie skrzynek – trzeba trochę pogrzebać na stoisku – i liche zawiasy – wrzucę później zdjęcie, ale można je zawsze wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje dzieci wyjadły Ferrero które dostały pod choinkę więc tymczasowo sprzątając szufladę powkładałem tam zegarki  :)

Moze bez rewelacji, ale tymczasowo lepiej im w takich pudełkach niż luzem w szufladzie  :blink:

A do leroya też się przejadę bo jeszcze kilka szuflad czeka na opróżnienie  :ph34r:

 

d3fg.jpg

zqll.jpg

o4ie.jpg

i4gf.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.