Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swoich "łyżwach" mam sznurowadła w takim kolorze i jest super.

cook - w Twoich wrzuciłbym czarne dla kontrastu, będzie wyglądało bardzo fajnie.

Spróbuję,dzięki

 

Do jakiś leginsów by pasowały ;-)

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

A wiesz że mam?.....na rower :D

 

Koniecznie błyszczących :D

Są matowe :(:D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jakub Mróz, wątek na styleforum został założony jak użytkownicy "odkryli" markę, zapewne ktoś znalazł w KRSie nazwisko Albaladejo i stąd nazwa wątku.

 

Co do Churchs mogę się wypowiedzieć jedynie na temat 5 par które kupiłem. Jedne zostawiłem dla siebie inne poszły do znajomych. Moje monki:

 

http://www.wdrugiejskorze.pl/churchs-westbury-czarny-mnich/

 

.. polished binder kiepsko wygląda po jakimś czasie, zewnętrzna powłoka troszkę pęka, robią się małe spękania skóry w miejscu w którym pracuje. Buty są wygodne i technicznie dobrze wykonane. Jedna z par poszła do kolegi i się rozkleiła, dziwne, bo w miejscu w którym szwy powinny trzymać pas z podeszwą.. pozostałe trzy są użytkowane i nie słyszałem narzekań.

 

Modeli pre Prada nie miałem w ręku.

 

Ja zawsze polecam Alfred Sargent, to moje najwygodniejsze i najlepsze buty. Ma też od jakiegoś czasu Yanko i za te tysiąc parę złotych jest to dobry wybór. Zamówiłem też następne, z Cordovanu.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ctxr.jpg

 

Edytuje jednak posta, bo okazal sie niesprawiedliwy. Po kilku tygodniach okazuje sie, ze buty sa calkiem ok.

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się was spytać jakie buty do garnituru są w tym roku modne? Ponieważ bardzo rzadko chodzę w garniturze, ale teraz szykuje mi się seria wesel i będę zmuszony a moje stare buty chodź nie zniszczone to już są chyba niemodne.

Wiec jakie buty na wesele do ciemnego granatowego bądź ciemno szarego garnituru? Chce coś klasycznego lecz na czasie i bez ekstrawagancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W butach garniturowych na całe szczęście nie obowiązuje coś takiego jak moda, a styl, który obowiązuje do kilkudziesięciu laty.

 

Do 1000zł polecam Loake.

Do 1500zł polecam Church's.

Do 2000zł polecam Laszlo Vass. 

Do 2500/3000zł polecam szyte na kopyto - miarowe - Jan Kielman lub Januszkiewicz(podobno bardziej wygodne, choć wolę stylistykę Kielmana i póki co nie mogę porównać wyrobów pracowni Pana Kielmana z tymi Pana Januszkiewicza, gdyż nie zamówiłem tych drugich) na Chmielnej w Warszawie

Powyżej 3000zł polecam John Lobb jeżeli uda się dorwać za nie więcej niż 600gbp, gdyż powyżej 3000zł lepiej mimo wszystko pozostać przy miarowych, zwłaszcza w Polsce gdzie nie jest tak drogo jak w UK, gdzie za miarowe podobnej jakości co z Chmielnej, trzeba zapłacić 2000gbp i więcej, czyli jak za dobry zegarek ;)

 

Style - jeżeli mają bardzo klasyczne, formalne - Oxford - typ buta, fason 

jeżeli mniej formalne - Derby lub Monk na pojedynczy lub podwójny pasek, stąd nazwa Double Monk w drugim przypadku.

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty od TJa są superwygodne, polecam.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł polecam Loake.

Do 1500zł polecam Church's.

Do 2000zł polecam Laszlo Vass. 

Do 2500/3000zł polecam szyte na kopyto - miarowe - Jan Kielman lub Januszkiewicz(podobno bardziej wygodne, choć wolę stylistykę Kielmana i póki co nie mogę porównać wyrobów pracowni Pana Kielmana z tymi Pana Januszkiewicza, gdyż nie zamówiłem tych drugich) na Chmielnej w Warszawie

Powyżej 3000zł polecam John Lobb jeżeli uda się dorwać za nie więcej niż 600gbp, gdyż powyżej 3000zł lepiej mimo wszystko pozostać przy miarowych, zwłaszcza w Polsce gdzie nie jest tak drogo jak w UK, gdzie za miarowe podobnej jakości co z Chmielnej, trzeba zapłacić 2000gbp i więcej, czyli jak za dobry zegarek ;)

 

 

To w normalnych cenach nie ma już godnych polecenia eleganckich butów...? :blink:

Powyższe propozycje są raczej dla "fanatyków" :)

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są normalne ceny, przecież butów nie kupuje się na jeden sezon :)

 

Walter_87 - Seiko za 1000zł zapewne powoduje podobne  :blink: u reszty normalnego społeczeństwa :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w normalnych cenach nie ma już godnych polecenia eleganckich butów...? :blink:

Powyższe propozycje są raczej dla "fanatyków" :)

Są, nie wiem po co na kilka wesel miałby kolega kupować buty za 3000 zł...

Ja mam baty od chyba 8 lat i mógłbym polecić ale jak ostatnio oglądałem w sklepie to jakość już nie ta.

Popatrz na ryłko...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te ceny i zastanawiam się ile zapłaciłem najwięcej za buty...... :) ,i chyba coś około 400zl.

Co do zegarków ,przemilczę...... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, nie wiem po co na kilka wesel miałby kolega kupować buty za 3000 zł...

Ja mam baty od chyba 8 lat i mógłbym polecić ale jak ostatnio oglądałem w sklepie to jakość już nie ta.

Popatrz na ryłko...

 

I właśnie o to mi chodzi :) Za ok. 500 zł można kupić na prawdę porządne, polskie buty na lata.

Chociaż nie powiem, żebym nie chciał mieć jednej pary butów na obstalunek od Kielmana :)

 

Tak czytam te ceny i zastanawiam się ile zapłaciłem najwięcej za buty...... :) ,i chyba coś około 400zl.

Co do zegarków ,przemilczę...... :D

 

Ja również... Zegarki to inna sprawa... :D


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ok. 500 zł można kupić na prawdę porządne, polskie buty na lata.

Uwierz mi, że jakbyś wyprodukował coś co spełnia powyższe warunki, byłbyś ustawiony do końa życia :) Ponieważ temat znam od podszewki nie oczekuję kontrprzykładów. EOT z mojej strony ;)

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również orientuję się w branży obuwniczej, tyle, że damskiej, i wiem, że nie trzeba przepłacać za napis na wyściółce, żeby kupić dobrej jakości buty :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damska branża obuwnicza nie ma kompletnie nic wspólnego z męską branża obuwia klasycznego, to są zupełnie inne produkty w kontekście wykonania, jakości, technologii produkcji i przede wszystkim potrzeb konsumenta. W skrócie, w dobrej klasy obuwiu szytym metodą goodyear welted, cena jest odzwierciedleniem jakości wykonania, materiałów i co za tym idzie wygody oraz wytrzymałości.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba wiem u kogo zamówić buty na ostatnią drogę...w końcu ma być na lata :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest całkiem dobry pomysł :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również orientuję się w branży obuwniczej, tyle, że damskiej, i wiem, że nie trzeba przepłacać za napis na wyściółce, żeby kupić dobrej jakości buty :)

Fakt, nie ma większej różnicy jakościowej między słynnymi Christian Louboutin za 3/4k pln a butami np. Parada za 1000zł a dobrej jakości polskimi za 500/600zł, w damskim obuwiu. 

Między butami typu Oxford w technologii Goodyear welted, w 100% RĘCZNIE wytwarzanymi, z najwyższej jakości selekcjonowanych skór, gdzie pracownia liczy nie 300 Azajatów od masowej produkcji, a 10 brytyjskich szewców, prawdziwych rzemieślników, to cena, niestety jest adekwantna do jakości, jak w zegarkach manufakturowych i tutaj nie ma co dalej dyskutować, szczególnie na forum, gdzie ceni się wartość ręcznej ludzkiej pracy, prawdziwego rzemiosła, tradycji, ponadczasowości(tutaj wiele modeli ma taki sam wygląd i kształt nawet od 100lat!!!) i jakości na lata(wielu nosi obuwie miarowe lub RTW z poziomiu John Lobb, Edward Green i podobnych przez 5/10 gdy intensywniej a nawet 15 lat gdy mniej intensywnie), które można poddawać renowacji w tej samej pracowni, która je wytworzyła, przywracając do stanu FABRYCZNEGO, prócz kilku drobnych zmarszczeń i zagięć w miejscu gdzie stopa zgina się pod największym kątem w stosunku do podłoża. Poza tymi drobnymi śladami używania, dobre buty wyglądają jak nowe mimo lat używania. To jest po prostu inwestycja w jakość na lata.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że jakbyś wyprodukował coś co spełnia powyższe warunki, byłbyś ustawiony do końa życia :) Ponieważ temat znam od podszewki nie oczekuję kontrprzykładów. EOT z mojej strony ;)

Eeee tam, odrzućmy religię GY, kołki od Duranca mam jedne od 1992 drugie od chyba 1998. Skora tych pierwszych jest nieprzeciętnie powycierana, obcas i podklejenie podeszwy naprawiałem ale naprawdę się ze mną nachodziły. Finezja i dokładność wykończenia może nie ale za 650 są to buty na długie lata.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie :D 

Ma ktoś doświadczenia z marką butów Blundstone ?? Jestem zainteresowany modelem 500 ewentualnie modelem 510. Jest to coś warte ?

Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę Church's sprzed wykupu przez grupę Prada, od 5 lat, średnio 1 raz na tydzień i nadal wyglądają jak nowe, prócz wspomnianych wzdłużnych zagięć w miejscu zgięcia stopy. Po każdym założeniu wkładam cedrowe prawidła i czyszczę + odświeżam skórę. 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś te swoje buty wypchał, za przeproszeniem, gazetą to co by się stało?


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tusz w gazecie pod wpływem wilgoci rozpuszcza się i barwi skórę. 

Tutaj trafiłeś jak kulą w płot, gdyż drewno prawidła jest odpowiednio bardzo twarde, a zarazem w przeciwieństwie do metalu, papieru czy syntetycznych polimerów, świetnie chłonie wilgoć, a właściwie gospodaruje wilgocią. Pozwala to na usunięcie nadmiaru wilgoci, a jednocześnie nie powoduje wysuszenia skóry + bardzo twarde drewno, o odpowiednio dopasowanym kształcie do kształtu buta/stopy, pozwala zachować kształt buta na lata. 

Tutaj nie próbujcie nawet dyskutować, dopóki sam nie spróbujecie, bo to jest zwyczajna ignorancja.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.