Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś pierwszy raz na nogach - wygodne, przewietrzanie dość skuteczne, chodzi się jak na sprężynach :).

Pzdr.

 

GEOX%20Energy%20Walk_1.jpg

Zapierają dech w piersiach.Musisz wybrać się w ich na targi do Florencji  Pitti uomo.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cook

Parę lat temu charakteryzowało ich doś konserwatywne wzornictwo, dobra jakość i niska cena. Mamy w domu kilka par sprzed pięciu i więcej lat w przyzwoitym stanie.

Obecnie ceny poszły w górę, jakość - zależy od modelu, ale patrząc ogólnie na cały asortyment niestety spadła. Więcej uwagi przykładają do "designu", reklamy i ulokowania sklepu w prestiżowym miejscu. Zachowują się dokładnie tak, jak większość konkurencji na rynku.

Mój stosunek do ich produktów zmienił się z bardzo pozytywnego do neutralnego.

Dziękuje.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapierają dech w piersiach.Musisz wybrać się w ich na targi do Florencji  Pitti uomo.  

 

Witam,

nie wiem co chciałeś przekazać ... prawdziwy zachwyt czy raczej drwina, ironia - tylko po co ?

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cook

Parę lat temu charakteryzowało ich doś konserwatywne wzornictwo, dobra jakość i niska cena. Mamy w domu kilka par sprzed pięciu i więcej lat w przyzwoitym stanie.

Obecnie ceny poszły w górę, jakość - zależy od modelu, ale patrząc ogólnie na cały asortyment niestety spadła. Więcej uwagi przykładają do "designu", reklamy i ulokowania sklepu w prestiżowym miejscu. Zachowują się dokładnie tak, jak większość konkurencji na rynku.

Mój stosunek do ich produktów zmienił się z bardzo pozytywnego do neutralnego.

Bardzo celnie. Nacisk na windowanie cen do poziomu mocno nieuzasadnionego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo celnie. Nacisk na windowanie cen do poziomu mocno nieuzasadnionego. 

Poziom cen jest moim zdaniem uzasadniony, ponieważ marża w centrach handlowych i dużych galeriach musi być duża z uwagi na koszty własne galeryjnych sklepów. Średnia marża w tego typu sklepach zaczyna się od kwoty netto razy trzy plus WAT lub więcej. 

Więc jeżeli koszt produkcji w Polsce przeciętnej pary obuwia męskiego wynosi około od 70 zł do 110 zł netto, to taki buty w galerii muszą kosztować około 400 zł. Obuwie produkowane w Chinach ma znacznie większą marże w galeryjnych sklepach niż obuwie produkowane w Polsce, bo jest tańsze w zakupie. Dlatego w galeriach handluje się głównie produktami produkowanymi w Chinach i obecnie coraz częściej w Indiach. W miarę dobre buty wyprodukowane we Włoszech, Hiszpanii lub w Anglii kosztują w galeryjnych sklepach powyżej 1000 zł. Wszystkie tańsze, to niestety w większości chińska, indyjska lub wietnamska produkcja niezależnie od wszywki, lub stoki. 

 

Edit. Przy okazji dołączę kilka zdjęć z jednej z indyjskich fabryk produkującej buty i należącej do bardzo dużego indyjskiego koncernu obuwniczego.

 

post-28411-0-71291000-1434018738_thumb.jpg

post-28411-0-13265800-1434018752_thumb.jpg

post-28411-0-23108900-1434018759_thumb.jpg

Dyrektor fabryki.

post-28411-0-30282900-1434018775_thumb.jpg

 

A to sklepy w galeriach handlowych sprzedające ich buty z bardzo dobrą marżą i zyskiem.

post-28411-0-79729300-1434018795_thumb.jpg

post-28411-0-21840500-1434018807_thumb.jpg 

 

Brakuje mi tylko zdjęć zadowolonych polskich klientów.  :)

 

Kupujcie buty wyprodukowane w Polsce, stosunek jakości w stosunku do ceny jest nieporównywalny z tymi wyprodukowanymi w Chinach czy Indiach. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem co chciałeś przekazać ... prawdziwy zachwyt czy raczej drwina, ironia - tylko po co ?

Pzdr.

Zignoruj to, nie ma sensu dyskutować z pewnymi sytuacjami na tym forum ;)

 

Zgadzam się w całej rozciągłości z postem kolegi dziadek. Tylko zauważ, że musimy poczekać jeszcze z 5-10 lat za nim Polacy zrozumieją, że Zara etc, to tylko złote opakowanie dla śmierdzącego gówna.

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to poziom za który kupujemy buty znamienitszych marek. Wojas chce wskoczyć do wyższej ligi wyłącznie ceną. Mnie to nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, póki co, zakłady Kielmana i Januszkiewicza z Chmielnej odwiedza tylko maleńki odsetek. Dziesiętne części promila.

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I raczej tak już zostanie...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie. Jest co raz więcej start-up'ów z Polski, jest co raz więcej menadżerów średniego szczebla w wieku 25-30, a oni już bardziej świadomi co można zrobić kasą prócz zakupu samochodu czy zaciągnięcia kredytu ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór :-( . Gdzie kupujecie swoje ?

U mnie na wsi w niektórych sklepach oczy robili jak się o Onitsuki pytałem. Ja swoje też w outlecie kupiłem w Warszawie.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym sklepie (Kielmana) nie zgadniesz Jakub czemu.....:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstalowałeś buty na wesele? 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie liczysz na to, że buty w cenie porządnych handmade-ów będą kupowane masowo?

Przeciętnego człowieka nie stać na "seryjne" dobre buty. A pozostałym wystarczają te dobre seryjne. Buty na miarę to wszędzie jest i będzie promil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać czas oczekiwania oraz średnią cenę bucików u Kielmana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem ale z tego co się orientuję to średnia cena ok. 2tyś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba dolna cena za podstawowe cielaczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na polski rynek, troszkę wysoko, ale obecnie nie schodzi poniżej ok. 3k. Porównując to z jakością obecnie szytych Church's i JM Weston z polskiego butiku Paradise Group w W-wie, to nie jest dużo, jednak póki co prym stosunku ceny do jakości, wiedzie Pan Tadeusz Januszkiewicz, choć tego akurat nie znam z autopsji, ale Filip(eye-lip) na swojej stronie ma wiele recenzji i pięknych fotek jego prac. Kielman ma więcej skór i krótsze terminy(z uwagi na sposób funkcjonowania zakładu), ale wygoda, podobno(bo nie porównywałem) lepsza w przypadku pierwszego.

 


Ja wolę kupić ze dwie pary bespoke za 5k(Polska), 2 pary Church's Custom Grade(ostatnia ostoja dawnych Church's, tych z Bondów z Brosnanem, np. model Grafton) za 3k, 1 parę Edward Green za 2k, czyli wydać 10k w rok, ale później mieć te 5 par przez 10 lat, i mieć wygodne, doskonale uszyte, wysokiej klasy buty, niż wydać co roku 1k pln na to co oferują "galeryjne" sklepy z Wietnamskimi wyrobami.

 

EDIT: Proszę o sklejenie postów.

Edytowane przez tarant

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstalowałeś buty na wesele?

 

Niestety nie:-)

Ciągle wspominałeś o tej pracowni to z ciekawosci odwiedzilem, dla Ciebie to zrobilem:-)

 

P.S Ślub będzie w innym stroju...:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę kupić ze dwie pary bespoke za 5k(Polska), 2 pary Church's Custom Grade(ostatnia ostoja dawnych Church's, tych z Bondów z Brosnanem, np. model Grafton) za 3k, 1 parę Edward Green za 2k, czyli wydać 10k w rok, ale później mieć te 5 par przez 10 lat, i mieć wygodne, doskonale uszyte, wysokiej klasy buty, niż wydać co roku 1k pln na to co oferują "galeryjne" sklepy z Wietnamskimi wyrobami.

 

EDIT: Proszę o sklejenie postów.

 

wszystko ok, ale tacy jak Ty entuzjaści stylu, elegancji itp. to jest ten promil i tak raczej zostanie.


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie:-)

Ciągle wspominałeś o tej pracowni to z ciekawosci odwiedzilem, dla Ciebie to zrobilem:-)

 

P.S Ślub będzie w innym stroju...:-)

Za mundurem panny sznurem…..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę, bo jednak cokolwiek (buty, garnitur, koszula) robione na zamówienie kojarzy się z luksusem

i dla wielu tak jest w istocie. Ile osób, nawet z tego forum, wydających kupę kasy na zegarki jest w stanie psychicznie znieść wydatek 10k na kilka par butów . Wiele osób przekalkuluje to sobie na szybko i będzie wolało kupić np. Omegę SPMc którą będzie można później odsprzedać za podobną kwotę.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nieformalne spotkanie zegaromaniaków na Chmielnej właśnie. Zwrócę uwagę na buty w jakich Koledzy przyjdą, zobaczymy czy znajdzie się choć jeden który będzie miał buty uszyte na Chmielnej. :)

Żeby nie było wątpliwości, to ja przyjdę w butach uszytych w fabryce "Ryłko".


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, odsetek jest mniejszy niż odsetek zegarkomaniaków. 

Zdarza się spotkać kogoś z Brajtkiem np. w Tesco na zakupach, ale raczej nie spotkałem w Poznaniu kogoś kto miałby wysokiej klasy buty. Z drugiej strony, czy ja patrzę na innych facetów? Raczej rozglądam się za fajnymi pupami Pań ;)

 

EDIT: W tej ostatniej materii polecam wypad z kumplami na weekend do Skorzęcina niedaleko Gniezna. Barmaneczki, sprzedawczynie ze stoisk, plażowiczki. Pięknie! ;)

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.