Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tommaso

Biały, czarny czy niebieski?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak się zastanawiam nad tym Eposem.

Która tarcza Waszym zdaniem?

eposorginale34081015cop.jpg

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinieneś zrobić rekonesans w swoich zegarkach i dokupić coś do uzupełnienia kolorystycznego :)

 

w tym konkretnym modelu podoba mi się najbardziej biała tarcza, pewnie tylko dlatego, że są one zupełnie gładkie

niebieski w ogóle do mnie nie przemawia, tak jak pasuje do modelu z kalendarzem, tak do tego w ogóle...

 

ładny casual w białym i czarnym wydaniu, z przewagą dla białego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinieneś zrobić rekonesans w swoich zegarkach i dokupić coś do uzupełnienia kolorystycznego :)

 

I tu mnie masz.

Mam niebieskiego Bonda, białą KonTiki i czarnego Seiko Spirita.

Ale niebieski Epos do mnie też najmniej przemawia.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czarnego :) .... Ten w środku to antracytowy, czyli bardzo ciemny szary i jest imho najładniejszy...


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych co wymieniłeś, to eposa postawiłbym najbliżej kontiki, więc do uzupełnienia kolor czarny :)

(chociaż tak jak napisałem - w tym modelu biała tarcza najładniejsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zegarek o charakterze wybitnie garniturowym, a w takim przypadku wg mnie niebieski zupełnie odpada. Jak do garnituru to tylko biały lub czarny. Ja osobiście preferuję białe do garnituru. Za białym jest jeszcze taki argument, że szkiełko w tym zegarku nie posiada antyrefleksu. W jasnym to nie przeszkadza, ale obawiam się, że czarny cyferblat tak pięknie wygląda tylko na zdjęciach katalogowych, w rzeczywistości nieco gorzej. Mój głos na biały.

 

P.s.

Pozwolę sobie na małą prywatę. Ja też potrzebuję rady: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/66597-omega-ale-ktora-tym-razem/


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby epos mial obustrony AR to czarny lub niebieski a bialy zdecydowanie odpada. Niebieski na drugim miejscu.

A tak bialy bo nie ma AR. Znowu niebieski na drugim miejscu.

Prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do garniaka to zdecydowanie biały.


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie niebieski. Niebieska koszula, czarna marynarka + zegarek z niebieską tarczą = styl i elegancja. Wiem co mówię, bo sam tak czasami chodzę ubrany i bardzo to fajnie ze sobą współgra.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski.

Do garnituru jak najbardziej ok.

Do luźnego stroju troche za elegancki, ale właśnie niebieski będzie najbardziej charakterystyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czarny (antracytowy jak kolega TIK TAK napisał) najładniejszy i najbardziej elegancki. Potem niebieski a biały imo odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przymierz wszystkie trzy i wybierz ten, który Ci się najbardziej podoba. Bo na podstawie renderów to nic nie wywnioskujesz. A jak już przymierzysz to zobacz się w lustrze jak się w nim całościowo prezentujesz, ewentualnie poproś kogoś, żeby założył i zobacz jak wygląda na ręce.

 

Może niektórzy wyśmieją te rady ale są sprawdzone w boju z zegarkami w różnych wariantach kolorystycznych. W ręce lub na zdjęciu zegarek może inaczej wyglądać, niż na Twoim ręku, kiedy zobaczysz się w nim z odległości np 1,5 metra :) Przynajmniej ja tak mam. Najbardziej jaskrawy przykład to Eterna Kontiki FH - biała wymiata ale jak się człowiek zobaczy z czarną to... :)

 

Ewentualnie posłuchaj TIK TAKa. Skoro mówi, że antracyt najładniejszy, to pewnie tak jest :)


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyć wszystkie 3 to optimum :)

Może te marne zdjęcia Ci pomogą:

epos3408stszar2.jpg

epos3408blue6.jpg

epos3408stbial3.jpg

 

Wg mnie na żywo antracytowy i niebieski wyglądają korzystniej niż na fotach, a biały mniej korzystnie :) Jest to też opinia sprzedawców


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rendery sobie a fotki sobie.

Tiktak ma racje, antracyt wymiata. Niebieski lub antracyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laferty słusznie napisał, to będzie najlepszy test.

 

Antracytowy faktynie wydaje się naciekawszy, potem granatowy - przynajmniej jak dla mnie.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym antracytowy, bardzo fajny odcień tarczy. Jednak - tak, jak koledzy piszą wyżej - przymierz wszystkie i sam wybierz. A po zamieszczonych w tym wątku zdjęciach widać, że rendery mają się nijak do rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie niebieski. Niebieska koszula, czarna marynarka + zegarek z niebieską tarczą = styl i elegancja. Wiem co mówię, bo sam tak czasami chodzę ubrany i bardzo to fajnie ze sobą współgra.

 

Chyba raczej biała koszula jeśli mowa o elegancji, ew. delikatnie niebieska ale to minimalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyć wszystkie 3 to optimum :)

Może te marne zdjęcia Ci pomogą:

epos3408stszar2.jpg

-ciach-

 

Wg mnie na żywo antracytowy i niebieski wyglądają korzystniej niż na fotach, a biały mniej korzystnie :) Jest to też opinia sprzedawców

 

Rzeczywiście na zdjęciach antracytowy wygląda zdecydowanie najlepiej.

Czy tarcza ma delikatny szlif słoneczny, czy mi się wydaje?

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padające światło sprawia takie wrażenie.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj przymierzyłem w Poznaniu na Dąbrowskiego wersję z antracytową tarczą.

Generalnie wrażenie niezłe, ale szału nie ma. Nie do końca mi pasuje takie wyprofilowanie koperty.

Jakby ktoś był zainteresowany, to jest do wzięcia za 3500.

Ale zegarek z Peseux 7001 sobie kupię, pewnie bedzie to Stowa Antea KS, lub Nomos. Z białą tarczą.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa. Ja lubię, kiedy zegarek jest czytelny.Do tego te satynowane wskazówki. Ma to swój urok, subtelność, ale taką bardzo spokojną. Ten zegarek nie krzyczy ani nie szepcze. On mówi cichym spokojnym głosem, ręcznie nakręcanym. Grafit jakoś mi sie rozpływa. Natomiast biała tarcza - jest bez wyrazu. Szkoda, że nie ma srebrnej. Pozostaje niebieska - piękna, słonecznym szlifem i czytelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przymierzałem ten z niebieską tarczą. Czy to z powodu braku anty-refleksu, czy dającego po oczach koloru tarczy, jakoś mi te wskazówki ginęły :) Szkoda, że nie mają w Złotych Tarasach dwu pozostałych dla porównania, ale niebieskiego, którego miałem na ręku nie wziąłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.