Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wintergreen

U nas, w maglu

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie!!!

Co to znaczy "odchodzi"? Wystarczy na 1 i 1/2dnia odejść sprzed monitora i już takie historie!? Niech mnie ktoś uświadomi, o co wtym wszystkim chodzi? Obiło mi się co nie co o uszy i oczy w temacie listu China Watches, ale dlaczego takie pożegnanie... Nie wiem, nie wierzę i nie rozumiem (to zbyt straszne, żeby było prawdziwe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj, bo temat pójdzie do zamknięcia, a tak przynajmniej możecie podziękować Kaido za dotychczasową pomoc i wiedzę.

 

A jakby Cie swędziało, że nie wiesz - poszukaj w necie, to nie jedyne forum o zegarkowej tematyce.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Mam nadzieję, że sprawa z Adi'm zostanie szybko wyjaśniona i jeżeli oskarżenia okażą się prawdziwe to wnioskuję o usunięcie jego wszystkich kont z tego forum.

 

Stanowisko kmziz zostało opublikowane wczoraj. Pozostawię je bez komentarza. Ciekawe ile użytkowników takich jak Kaido będzie musiało odejść zanim Ktoś zauważy, że warto przemyśleć pewne sprawy.


Przemo;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem go. W nowej zawartości mi się nie wyświetliło nic takiego.

Edit: daj link, bo nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko kmziz zostało opublikowane wczoraj. Pozostawię je bez komentarza. Ciekawe ile użytkowników takich jak Kaido będzie musiało odejść zanim Ktoś zauważy, że warto przemyśleć pewne sprawy.

Gdzie? Bo coś nie jestem chyba na bieżąco.

 

A Marcina szkoda, będzie mi brakowało dyskusji z nim, ale przede wszystkim to szkoda, że to nie on napisał te oskarżenia Adiego tylko mod z CW, miałby wtedy większą siłę przebicia i nikt nic by mu zarzucić nie mógł.

A tak wyszło, jak wyszło... szkoda.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Piotrze, szkoda ,że w taki sposób to wynikło. Nie piszę co myślę bo szkoda aby ten temat zamknięto, ale myślę ,że myślicie podobnie.. Raz jeszcze wielkie dzięki Marcin, jesteśmy w kontakcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja, jak grom z jasnego nieba :) Kolega Kaido2 jest dla mnie ekspertem i wyrocznią w sprawach zegarkowych, chociaż osobiście niestety go nie znam. Może by jednak ktoś to wytłumaczył w oględnych słowach?? Sytuacja obecnie, jak to w Polsce - standard, półsłówka i niedopowiedzenia (ostatnio PZPN, CBA). Napiszcie panowie w oględnych słowach o co chodzi? Nie wyobrażam sobie forum bez kolego Kaido2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Po to przecież jest forum,. żeby wszystko szczerze wyjaśniać, nie tylko, jeżeli dotyczy to zegarków.

MOŻE JESZCZE DA SIĘ COŚ ODKRĘCIĆ??

Panowie przyłączcie się do mojego apelu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

to nie on napisał te oskarżenia Adiego tylko mod z CW[/b], miałby wtedy większą siłę przebicia i nikt nic by mu zarzucić nie mógł.

 

Panie Piotrze, prosimy jaśniej!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze, prosimy jaśniej!!

No muszę wyjaśniać tak oczywistą sprawę?

Wiadomo przecież wszem i wobec , że KMZiZ i CW to dwa wrogie sobie obozy i z tym nie ma co dyskutować tak?

Czyli Marcin "sprzedał" (nie chciałem napisać zdradził, bo to za mocne słowo) poufne przecież dane wrogiemu obozowi, zamiast najpierw tak jak doradza zdrowy rozsądek spróbować samemu wyjaśnić to na własnym podwórku.

Jak dla mnie to jest zwyczajne naruszenie zaufania jakim go obdarzono dając mu dostęp do tych poufnych spraw i tyle. Zresztą on sam to już rozumie i na pewno żałuje, że mu CW na to niepozwoliło uprzeczając jego wystąpienie. No i chyba jest dlatego oczywiste, że dużo mniejszą wagę i siłę przebicia mają oświadczenia kogoś kto nie jest 100% lojalny...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i nigdy nie miałem konta na CW, ale nie zapisywałem się też nigdy do żadnego "wrogiego obozu" biorąc na serio teksty o dzieleniu się pasją oraz unikaniu przenoszenia pozazegarkowych symapatii i antypatii na forum.

Byłem naiwny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muszę wyjaśniać tak oczywistą sprawę?

Jaką oczywistą sprawę??

Jakoś aktywnie śledzę to co się dzieje na tym forum, a na CW nigdy nie byłem i kompletnie nie wiem o co chodzi.

Pamiętam tylko, że był temat o moderatorze Adim, w którym prezes poprosił Adiego o wyjaśnienie sytuacji, po czym zamknął temat po 5 minutach, oczywiście bez żadnych wyjaśnień.

Jakie "wrogie obozy", "sprzedał poufne dane", czy to dalej są fora zegarkowe czy agendy CIA, mossadu i KGB.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką oczywistą sprawę??

Jakoś aktywnie śledzę to co się dzieje na tym forum, a na CW nigdy nie byłem i kompletnie nie wiem o co chodzi.

Pamiętam tylko, że był temat o moderatorze Adim, w którym prezes poprosił Adiego o wyjaśnienie sytuacji, po czym zamknął temat po 5 minutach, oczywiście bez żadnych wyjaśnień.

Jakie "wrogie obozy", "sprzedał poufne dane", czy to dalej są fora zegarkowe czy agendy CIA, mossadu i KGB.

:)

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 40 stron lektury, miłego czytania :

 

CW/viewtopic.php?t=7463&postdays=0&postorder=asc&start=0


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko rozwinę myśl Piotra.

 

Kaido udostępnił dane, których pewnie nie powinien udostępniać.

 

Konkretniej - pomógł (nieskutecznie zresztą, dlaczego - niżej*) w udowodnieniu, że Adi posiada na KMZiZ kilka kont, pod różnymi nickami i z tych kont sam ze sobą dyskutuje, rozpoczyna tematy o wyimaginowanych usterkach chinskich zegarków, głosuje na siebie w konkursach. Nie adresy, telefony i co tam jeszcze może nam się skojarzyć z udostępnianiem poufnych danych. Pomagał (czy sam to robił) w ustaleniu, że kilka kont logowało się z tego samego IP. Każdy "Adi" z tego samego IP miał inną "historię", był w realu kimś innym itd.

 

Przypominam, że wg regulaminu KMZiZ posiadanie kilku kont skutkuje banem, z wyłączeniem moderatorów, którym te konta mają jednak służyć w pracy moderatora, a nie umożliwiać w/w praktyki. Adi ze swojego IP konta miał założone na grubo PRZED objęciem funkcji moderatora.

 

* Nieskutecznie z kilku powodów, o których poinformował na CW Dommir, m.in. informatyk obsługujący KMZiZ nie udowodnił (bo nie sprawdził) czy z tego samego IP logowały się różne osoby czy równie kuriozalne - Adi nie odniósł się do zarzutów, więc pozostawiono sprawę jego sumieniu.

 

EDIT: Jeszcze jedno, wydaje mi się, że wszyscy Klubowi koledzy Moderatorzy powinni dążyć do jak najpełniejszego sprawdzenia tych (niech będzie) pomówień/oskarżeń. W moim odczuciu powinniście mieć 100% pewności. To, jak rozwiążecie tą sprawę, będzie miało (po części już ma) wpływ na postrzeganie Moderatora jako takiego. Skoro może nim być ktoś taki jak osoba "oskarżona" o łamanie regulaminu (że o przyzwoitości nie wspomnę) i z tych oskarżeń de facto nie oczyszczona, to co to za moderator, co to za przykład.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką oczywistą sprawę??

Jakoś aktywnie śledzę to co się dzieje na tym forum, a na CW nigdy nie byłem i kompletnie nie wiem o co chodzi.

Pamiętam tylko, że był temat o moderatorze Adim, w którym prezes poprosił Adiego o wyjaśnienie sytuacji, po czym zamknął temat po 5 minutach.

"Jakie wrogie obozy", "sprzedał poufne dane", czy to dalej są fora zegarkowe czy agendy CIA i mossadu.

 

Nie mam i nigdy nie miałem konta na CW, ale nie zapisywałem się też nigdy do żadnego "wrogiego obozu" biorąc na serio teksty o dzieleniu się pasją oraz unikaniu przenoszenia pozazegarkowych symapatii i antypatii na forum.

Byłem naiwny?

No tak to ja byłem naiwny a może chwilowo bezmyślny, bo zapomniałem że mamy przecież też młodszych stażem użytkowników, którzy nie muszą nic wiedzieć na temat skąd się wzięło na świecie China Watches.

Nie chce mi się opisywać całej historii bo to nie miejsce na to, a w skrócie to wygląda tak: CW to forum założone przez byłych członków KMZiZ., którzy odeszli w atmosferze wielkiej kłótni i do dzisiaj spór który tą kłótnie wywołał nie jest jeszcze poza nami, a ze strony KMZiZ sprawa najlepiej jakby była zapomniana, ale CW ma na to raczej odwrotny pogląd, czego wyrazem były różnego rodzaju podchody i prowokacje wykonywane przez członków CW będących również naszymi członkami. Miedzy innymi dlatego tez sprawa Adiego uznawana jest tutaj przez niektórych za taką prowokację. Wjaśnienie tej sprawy do końca byłoby zapewne wielkim krokiem zmierzającym do wyciszenia wrogości, ale racja tutaj jest jak d**a, bo każdy ma swoją...

 

Ponad 40 stron lektury, miłego czytania :

 

http://www.chinawatc...der=asc&start=0

Jakby odrzucić "dogaduchy" rodem z piaskownicy, to zostałoby tam kilka postów, które konkretnie poruszają temat i przedstawiają stanowisko CW w tej sprawie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Ratyński

 

Piotrze czy mógłbyś w tym temacie powstrzymać się od głoszenia swoich fobii, uprzedzeń, a wreszcie zwykłych pomówień? To jest topic, w którym użytkownicy chcą wyrazić swoją wdzięczność dla dotychczasowej działalności Marcina.

Jeśli chcesz któremuś użytkownikowi przekazać swój punkt widzenia na tę sprawę napisz po prostu PW.

Użytkownicy pragnący dowiedzieć się więcej o tej sprawie powinni poszukać informacji na innym forum, bo jak dobrze wiesz, TUTAJ wszystkie do tej pory próby dyskusji były ucinane, a tematy zamykane. Nawet oficjalne stanowisko KMZiZ Dommir ogłosił na CW.


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Ratyński

Piotrze czy mógłbyś w tym temacie powstrzymać się od głoszenia swoich fobii, uprzedzeń, a wreszcie zwykłych pomówień?

Jakich fobii, uprzedzeń i pomówień? Wymień.

Mam prawo do wyrażenia swoich poglądów tak jak i Ty, gdy są one związane z tematem, czyli z odejściem Marcina.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i niewierze. :)

 

Mimo iż więcej czytam niźli się udzielam i nie znam historii 'wrogich obozów' to takie [Adiego] zachowanie powinno być PIĘTNOWANE wszędzie!!

 

To ze gosciu Adi notabene ktos kto powinien świecić przykładem wszak to moderator!, oczerniał i pisał z innych kont to jeszcze przełknę..ot zachowanie smarka, ale że w konkursach głosował na siebie z innych kont !!! to juz zwykłe oszustwo.

Adi w nagrodę dostał cukierka.

Inny uczciwy, dostał kopa za.. jak to nazwano sprzedaż poufnych danych.

 

Gdyby ktoś kradł wam kase z portfeli, a inny o tym powiedział tez byście pogłaskali złodzieja po głowie a tego kto wskazał ukarali??

 

Choć dowody niezbite i ponoć łatwe do zweryfikowania to mamy tu piękny przykład KOLESIOSTWA,czy też znany nam z realiów BETON.

 

Forum znanego i poważnego Stowarzyszenia a dzieją się cuda jak na forach dla 12to latków o pokemonach.

Zarządzie pokaż ze masz JAJA !

 

Ludzie tu zapisujący chcą obiektywnej wiedzy, wypytać sie, poradzić a wygląda na to iż to bardziej kółko wzajemnej adoracji. Kto z nami- ma miód, kto przeciwko- sacharyne, taka socjalistyczna komuna w mikro wydaniu

Mam nadzieje ze sie mylę :)


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Ratyński

Piotrze w tym temacie użytkownicy chcą podziękować Kaido za jego dotychczasową pracę.

Załóż topic w dziale np technicznym i tam podyskutujemy, chyba że liczysz na szybkie zamknięcie i usunięcie tego tematu po rozpętaniu na nim karczemnej burdy.

 

PS Tomtom proszę, to nie miejsce na takie dywagacje.


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, piszcie ściśle na temat. Pojawia się coraz więcej postów, gdzie nie ma ani słowa o Marcinie !!


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie zostało opublikowane stanowisko kmziz (przez taranta): klick

 

O ile mogę zrozumieć czemu został ukarany kaido (choć nie podzielam tej decyzji) to nie rozumiem decyzji odnośnie Adiego. Moim zdaniem ta sprawa powinna być załatwiona z większa starannością. Choćby dlatego, że sporo użytkowników kmziz ma konta i na gmt i na cw, i zdecydowana większość z nich ze sporem sprzed 3 lat nie ma nic wspólnego. Choćby ja, bo interesuję się zegarkami od jakiegoś 1.5 roku.


Przemo;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Ratyński

Piotrze w tym temacie użytkownicy chcą podziękować Kaido za jego dotychczasową pracę.

Załóż topic w dziale np technicznym i tam podyskutujemy, chyba że liczysz na szybkie zamknięcie i usunięcie tego tematu po rozpętaniu na nim karczemnej burdy.

 

PS Tomtom proszę, to nie miejsce na takie dywagacje.

Robienie karczemnej burdy, to stare oskarżenia CW-ików w stosunku do nas, tak że daj sobie spokój, jakbym chciał zamknąć temat to bym go poprostu zamknął, bo nie jest związany z tematem tego podforum, czyli niezgodny z regulaminem.

A Marcina jest mi szkoda tak jak każdemu z Was i dlatego wspomniałem o tym dlaczego by było lepiej jak on by pisał, a nie Janek Sarnowski, bo może nie kazdy wie, że wtedy nie tylko by nie musiał odchodzić, a i sprawa też byłaby bardziej do przodu niż jest w tej chwili. Rozmawiałem z nim też o tym też na PW...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tłumaczenie" gdyby to Kaido dał info a nie ktoś inny" jest co najmniej dziwne.

Dowód to dowód, nie ważne przez kogo przekazany.

Ważne ze prawdziwy. Może być tez i drugie dno tej sprawy- co niektórzy znali cala sytuacje od dawna i puścili "zielone światło" dla tego zachowania, a może i ciągnęli korzyść??? To tylko moje przypuszczenia

 

Czy jest gdzieś temat gdzie można o tym porozmawiać?? Nie chce zbytnio robić OT


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie zostało opublikowane stanowisko kmziz (przez taranta): klick

Hmm... Oficjalne stanowisko to będzie odpowiedź zarządu na pismo Administracji CW, a to, to mozna nazwać jedynie stanowiskiem... roboczym.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.