Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, petruss napisał(-a):

 

 

Mialem narwhala original black

Spore ciezkie pioro swietnie wywazone i mozna zatankowac litr atramentu

Wyglada jak plastik fantastik ale nawet niezle zrobione

Dziwnie sie napelnia popatrz na YT

Zwykla stalowka i jak na F grubo pisal ale gladko

Niestety wpadl w oko zonie i zniknal 'och kochanie gdzies zostawilam'   ;)

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, petruss napisał(-a):

 

Narhwal ma dobrą jakość materiałów, ale system napełniania typu strzykawka trochę kłopotliwy. Neutralnie.

Caran D'Ache ma doskonałą jakość materiałów, ale to cienkie pióro typu slim, trzeba wypróbować, to jak trzymanie metalowego ołówka, ale to wół roboczy. Rekomendacja.

Sailor to doskonała jakość, zwłaszcza stalówki, ale ciężko kupić grubszą, ich F to nasze XF a nawet XXF. Polecam jeżeli lubisz cieniuteńkie literki. Rekomendacja.

Platinum Curidas to plastik nie wart ceny za jaką go sprzedają, system długopisowy nie każdemu będzie odpowiadał, trzeba wypróbować, w ręku wygląda jak tani "chińczyk" . Omijać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czujnik @Topaz

Dzięki za odpowiedzi... Lubię, trochę dziwności i najprawdopodobniej padnie na Narwhala. 

 

Przy okazji ODDAM  "DIAMINE TUSZ DO KALIGRAFII - RACING GREEN"  (może też służyć do malowania pędzelkiem),  fajny kolor, ale nie pasuje do piór wiecznych (możliwe, że zabiłem nim mojego F-C; co ciekawe TWSBI uratowałem sam).

 

Edytowane przez petruss
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2023 o 12:07, petruss napisał(-a):

 

Probowalem kilka Platinum (miedzy innymi Curidas). W odczuciu sa troche tanie, plastikowe,  ale cienkopiszace stalowki sa swietne. Latwosc z jaka sie pisze po kiepskim papierze, pod roznymi katami, jest swietna. Curidas mi nie podszedl zupelnie, niewygodny.

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mariaczi napisał(-a):

Kolega Marcin Wójcik otworzył nowy warsztat. Jakoś jego wyrobów to światowy TOP. 

 

https://www.facebook.com/makarknives

 

 

 

Bardzo ladne, a jak cenowo?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie coś: https://www.bigpen.eu/pl-pl/a/AAG-A1702018F/calamus-steel-fountain-f.html

 

I: https://drewnempisane.pl/pl/p/Magnetic-Pioro-wieczne-z-drewna%2C-Bursztynowy-grab-/2097

 

Trochę zawracam głowę, ale może komuś innemu też się przyda... No i lubię inności 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Bardzo ladne, a jak cenowo?

Wiesz, to jak z zegarkami... Te ładne i świetnie wykonane tanie nie są. Tu może mniej o cenę się rozchodzi, ale o dostępność. Listy zapisowe nie są otwierane na długo i zazwyczaj w kilka minut jest full...

Marcina znam od wielu lat i mogę tylko powiedzieć, że robi to z pasją. Ma skilla w łapie i wyczucie smaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mariaczi napisał(-a):

Wiesz, to jak z zegarkami... Te ładne i świetnie wykonane tanie nie są. Tu może mniej o cenę się rozchodzi, ale o dostępność. Listy zapisowe nie są otwierane na długo i zazwyczaj w kilka minut jest full...

Marcina znam od wielu lat i mogę tylko powiedzieć, że robi to z pasją. Ma skilla w łapie i wyczucie smaku.

 

Ja nie oczekuje, ze bedzie tanio, ale nie wiem czy rozmawiamy o 4 czy 40tys zl

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Ja nie oczekuje, ze bedzie tanio, ale nie wiem czy rozmawiamy o 4 czy 40tys zl

 

Teraz, Krzysiek_W napisał(-a):

Między 3 a 7 tys.

Coś koło tego. Długopisy były tańsze. Kwestia z jakim uszlachetnieniem, jaka personalizacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie piór, zestaw na jutro, 85 letnie amerykańskie po lewej, oraz 15 letnie po prawej - takie monochromo 

IMG_20231008_225005_162.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dotarł Narwhal. Wydaje się spoko, tylko kolor ge... mało męski 😉

Zostaje, dostanie ciemny atrament i może będzie lepiej. No i przy okazji atrament wpadł.

Miałem też telefon z serwisu. F-C uratowane, ale dostałem "sądowy zakaz używania atramentu Diamine"🤪

IMG_20231010_150259_816.jpg

IMG_20231010_150146_349.jpg

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, niech się dobrze sprawuje. Z KWZ też raczej jak z Diamine.

 

Ps. u mnie od wczoraj taki, ze stubem, sprawia radość.

 

 

P1090312.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, nawet bardzo 👍

 

Mój ciągle ulubiony wół roboczy (w sumie też polecony tutaj)

IMG_20231015_212941_728.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę się pozbywał mojego Montblanca Maisterstucka (https://www.montblanc.com/en-us/ballpoint-pens_cod34480784411808558.html). Kupiony od kolegi na forum wiosną tego roku. Użyty dosłownie raz, żeby sprawdzić jak pisze.Chwilę później żona kupiła mi praktycznie taki sam model i widomo którego używam 😄. Pióro jest praktycznie w idealnym stanie i pięknie wygląda. Jakby ktoś był zainteresowany to proszę o kontakt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około dwa tygodnie temu kupiłem atrament Graf von Faber Castell Violet Blue (sklep Twojepioro.pl w Krakowie) Po napełnieniu pióra kolor zdecydowanie mi nie pasuje. Jeśli ktoś miałby ochotę na nowy atrament z ubytkiem objętości rzędu 1 ml w cenie np. 2/3 nominalnej wartości to zapraszam na priv. U mnie się zmarnuje. 

IMG_20231029_194616.jpg

IMG_20231029_194545.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiedził mnie ostatnio kumpel i coś tam miał napisać. Dałem mu pióro i.... Spodobało mu się (pisanie piórem, bo moje pióra wizualnie nie leżą- poza Pelikanem Jazz). Postanowił coś wybrać i poszukuje porady.

Pióro:

Do 600pln (max 650)

Możliwie klasyczne (żadnych transparentnych, nowoczesnych etc.)

Do pisania drobnym pismem (bazgroli prawie jak je- do tego uzupełniane tabelek)

Zintegrowany tłok, jak nie to koniecznie konwerter

Ręką ma słuszną

Nowe, nie vintage

 

Coś tam poczytał, poprzeglądał i stanęło na:

Pilot Heritage 91 (F)

Platinum #3776 (F)

Kaweco Original (EF)

Diplomat CLR (F)

Waterman Expert (F)

 

 

Co z tych, a może coś innego mu polecić?

Pióro będzie raczej używane, nie tylko ładnie leżące na biurku.

Z wyglądu powiedziałem, że Pilot, ale to nie argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do cienkiego pisania zdecydowanie polecam pióra japońskich producentów.

Mam duże dłonie i lubię pisać Pilotem Fermo w rozmiarze stalówki f, fajna mokra kreska, tylko to nowoczesne pióro o małej pojemności atramentu. 3776 mam, lubię, ale trochę niewygodnie mi się je trzyma - jest dość małe i ma duży przeskok średnicy między korpusem a sekcją. Platinum też są świetne, może nie tak "gładkie" jak Pilot ale bardzo "precyzyjne".

Z tańszych, dobrej jakości stalówek TWSBI, Faber Castell i Kaweco - u tych producentów koniecznie ef.

Kaweco ma dość klasyczne dia2, choć nie jest to przesadnie duży model.

Fajne rozmiarowo pióro, z dużą stalówką, sporym konwerterem, utrzymane w bardzo klasycznym stylu to Conklin Duragraph. Tylko tu bywa różnie z wykonaniem, kupowałbym stacjonarnie testując kilka stalówek, bo można się nadziać - rozmiar też koniecznie ef.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą zaraz wyprzedaże w sklepach, albo nietrafione prezenty na portalach. Wtedy można sięgnąć po pióro z wyższej pólki. Lamy 2000 ma zintegrowany tłok, jest dosyć szerokie (milsze dla większej łapy), dobra firma i dobra jakość. Co do wyglądu, to kwestia indywidualna, ale warto chociaż rzucić okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pióro i od razu półka cenowa 600-650 zł? Proponowalbym zaczac od Lamy Safari EF (dobre do duzej reki) + konwerter, i zobaczyc czy to w ogole zatrybi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@o.m.e.g.a w tańszych to bym mu coś podpowiedział. Ja tam w portfel mu nie zaglądam, może pozycja kierownicza 😉

 

Stawiam, że safari za mało prezesowskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczał od Lamy Studio lub Kaweco Studenta. Ewentualnie SAILOR SHIKIORI 

 

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.