Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

@adiblue2: nie jest Ci zapewne specjalnie potrzebne wyrażenie mojego szacunku dla tego co robicie ale i tak go wyrażę: uznanie i szacunek. Z ciekawości: z jakiego tematu, albo jakiej dziedziny będzie bronić się Małżonka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=114859]adiblue2[/mention]: nie jest Ci zapewne specjalnie potrzebne wyrażenie mojego szacunku dla tego co robicie ale i tak go wyrażę: uznanie i szacunek. Z ciekawości: z jakiego tematu, albo jakiej dziedziny będzie bronić się Małżonka?

Psychologia kliniczna i osobowości.
Temat pracy: "Style radzenia sobie ze stresem, a wypalenie zawodowe u osób prowadzących rodzinę zastępczą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, adiblue2 napisał(-a):


Psychologia kliniczna i osobowości.
Temat pracy: "Style radzenia sobie ze stresem, a wypalenie zawodowe u osób prowadzących rodzinę zastępczą" emoji14.png

 

Tematyka ciekawa i, rzekłbym, z autopsji 😉. Wprawdzie nie moja działka ale opracowanie może być wcale zajmujące. Życz Jej ode mnie powodzenia! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca na ukończeniu. Zostało już tylko opracowanie i dyskusja wyników badań. Życzenia przekazane. Żona kazała przekazać podziękowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ps1974 napisał(-a):

Przyszło... po 348 dniach oczekiwania. Jest!

 

 

Wow, coś maki-e ? Czy jeszcze coś bardziej ciekawego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Topaz napisał(-a):

 

Wow, coś maki-e ? Czy jeszcze coś bardziej ciekawego ?

Owszem, maki-e :-). Chciałem mieć pióro do codziennego pisania. I wygląda, że Japończycy zrealizowali moje zamówienie jakby mi czytali w myślach. Pisze nieprawdopodobnie gładko.

IMG_20230418_183938.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne urushi, głębokie bordo ? Już zazdroszczę codziennego gładzenia. Warto było czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Topaz napisał(-a):

Piękne urushi, głębokie bordo ? Już zazdroszczę codziennego gładzenia. Warto było czekać.

Owszem, na żywo to czysta, ponadczasowa estetyka. Poprosiłem o zrobienie wersji kuro roiro (czarne jak dno piekła). Do tego, zarówno klips, jak i stalówkę (M czyli nasze F) pokryto rutenem, co daje obłędny, stalowoszary ale nadal błyszczący poblask. Wyobrażałem sobie, ze będzie piękne ale po wyjęciu z opakowania wpadłem w zachwyt. To wersja Lotus Flower - czyli zdobienie jedynie w obszarze uchwytu. Ciekawie wygląda i mocno zmienia się po zdjęciu skuwki.

Takie samo pióro, tylko w brązie, pojawiło się już w tym wątku około półtora roku temu ale nie chciałem uprzedzać, że zamawiam podobne. No to będą w Polsce co najmniej dwa 🙂 (chociaż pewnie jest ich u nas nieco więcej)

IMG_20230418_184119.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę wyraźnie, czyli nie widzę nic, bo czerń jak w horyzoncie zdarzeń czarnej dziury. To bordo to był efekt połykania czerwieni z aksamitu opakowania. Piękne jest. Wszytko przemyślane, nawet klips w idealnej proporcji. Gratuluję. Miałem kilka w ręku, nigdy się nie zdecydowałem, z całego serca zazdroszczę :). Pióro zaiste wieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mandaryn44 napisał(-a):

Gratulacje. I poproszę o szczegóły jak to zamówić bo chyba zaraz umrę z zazdrości.

Też bym chętnie przeczytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Też bym chętnie przeczytał.

 

Dzięki!

Co do zamówienia to najlepszą, chociaż dość kłopotliwą opcją jest bezpośrednie zamówienie u Producenta (nakaya.org). Pomimo wszystko jest to według mnie, najlepsza opcja ponieważ ma się wpływ na szereg czynników:

1. Wygląd pióra: można poprosić o pewne zmiany względem prezentowanych modeli, np. negocjować kolory. Moje w domyśle było brązowe z przebiciem czerwieni. Poprosiłem o wykończenie w czerni i dostałem dokładnie to co chciałem.

2. Można pióro spersonalizować na kilka sposobów:

a.) dodatki: różne rodzaje klipsów lub stoperów, ewentualnie podpis (w kanji) w złocie lub czerwieni, maksymalnie do pięciu znaków, jeśli dobrze pamiętam.

b.) personalizacja stalówki: przy zamówieniu wypełnia się sporą ankietę o tym jak Zamawiający pisze. I z tego co otrzymałem, widzę że zdecydowanie warto poświęcić czas na dokładne wypełnienie ankiety (włącznie z pomiarami czasu pisania referencyjnego tekstu, pomiarem kąta trzymania pióra itp.). Nie wiem jak oni to zrobili ale to pióro jest przystosowane do mnie a nie ja muszę się dostosować do stalówki 🙂 .

c.) można pokryć klips i/lub stalówkę różowym złotem, rutenem, może również być dwukolorowa lub stalowa pokrywana złotem (domyślnie są robione z 14K złota) 

3. Dodatkowo można zamówić wszelkie akcesoria (statyw na pióro, dodatkowe "ubranka", czy cokolwiek innego z oferty)

4. Producent daje jeszcze jedną ważną opcję: jeśli personalizacja sposobu pisania lub jakość produktu budzi zastrzeżenia to można odesłać je do Producenta na jedną darmową poprawkę. Pokrywa się jedynie (niebagatelny) koszt transportu.

 

Wady zamówienia w Firmie (w mojej opinii nieistotne):

1. Czas oczekiwania - od zamówienia (czyli dokonania pełnej przedpłaty, żadna zaliczka - płacimy 100%) czeka się 10-12 miesięcy, więc potrzebna jest pewna doza cierpliwości.

2. Cena - u Producenta jest DROŻEJ niż u dystrybutora (jest dystrybutor w Polsce). Ale u Producenta jest personalizacja a u dystrybutora nie za bardzo - można niby kupić od ręki ale z ograniczonym wyborem opcji (czyli to co jest na stanie). U dystrybutora można zamówić stalówki o różnej grubości ale bez personalizacji. Jednak zakup u Nakayi polega w głównej mierze na personalizacji sposobu pisania!

 

Koszt dostawy jest pokrywany przez zamawiającego po otrzymaniu informacji, że pióro jest gotowe do wysłania. Można wybrać dwie opcje: DHL (60 USD) lub EMS (50 USD). Polecam DHL. Wybrałem EMS (o ja głupi) i to był zły wybór. Myślę, że można negocjować wysyłkę w inny sposób lub odbiór osobisty, jeśli ktoś akurat jest w Tokio.

 

Opłaty celne - przesyłka trafia na cło, nie ma co mieć złudzeń, że się uda bez opłat celnych. Szacunkowa dopłata (cło/VAT/koszt odprawy) około 25-30% wartości towaru + transportu.

 

Sposób zapakowania i zawartość: 

Dostałem doskonale zapakowaną paczkę. Opakowanie zewnętrzne, folia bąbelkowa, worek z grubego polietylenu, osłona papierowa, pudełko z drewna paulowni (pięknie spasowane). Wewnątrz pudełka pióro na jakimś rodzaju zamszu, w gratisie "kimonko" oraz 10 nabojów Platinum dopasowanych do pióra. Żeby się nie zdziwić: wszystkie Nakaye pracują na nabojach lub na konwerterze. Dokupiłem konwerter i nie żałuję: jest pięknie wykonany i... pomalowany w mikro złote rybki + jakieś wodne roślinki. Wygląda genialnie. Dokupiłem również książeczkę z prezentacją podstawowych produktów i historią firmy - również było warto. Ostatnia dopłata to pokrycie klipsa i stalówki rutenem - wygląda obłędnie.

 

Mam nadzieję, że zaspokoiłem ciekawość :-). Jeśli coś jest niejasne lub cokolwiek interesującego pominąłem - pisać, będę odpowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o więcej zdjęć poprosimy :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ps1974 napisał(-a):

 

Dzięki!

Co do zamówienia to najlepszą, chociaż dość kłopotliwą opcją jest bezpośrednie zamówienie u Producenta (nakaya.org). Pomimo wszystko jest to według mnie, najlepsza opcja ponieważ ma się wpływ na szereg czynników:

1. Wygląd pióra: można poprosić o pewne zmiany względem prezentowanych modeli, np. negocjować kolory. Moje w domyśle było brązowe z przebiciem czerwieni. Poprosiłem o wykończenie w czerni i dostałem dokładnie to co chciałem.

2. Można pióro spersonalizować na kilka sposobów:

a.) dodatki: różne rodzaje klipsów lub stoperów, ewentualnie podpis (w kanji) w złocie lub czerwieni, maksymalnie do pięciu znaków, jeśli dobrze pamiętam.

b.) personalizacja stalówki: przy zamówieniu wypełnia się sporą ankietę o tym jak Zamawiający pisze. I z tego co otrzymałem, widzę że zdecydowanie warto poświęcić czas na dokładne wypełnienie ankiety (włącznie z pomiarami czasu pisania referencyjnego tekstu, pomiarem kąta trzymania pióra itp.). Nie wiem jak oni to zrobili ale to pióro jest przystosowane do mnie a nie ja muszę się dostosować do stalówki 🙂 .

c.) można pokryć klips i/lub stalówkę różowym złotem, rutenem, może również być dwukolorowa lub stalowa pokrywana złotem (domyślnie są robione z 14K złota) 

3. Dodatkowo można zamówić wszelkie akcesoria (statyw na pióro, dodatkowe "ubranka", czy cokolwiek innego z oferty)

4. Producent daje jeszcze jedną ważną opcję: jeśli personalizacja sposobu pisania lub jakość produktu budzi zastrzeżenia to można odesłać je do Producenta na jedną darmową poprawkę. Pokrywa się jedynie (niebagatelny) koszt transportu.

 

Wady zamówienia w Firmie (w mojej opinii nieistotne):

1. Czas oczekiwania - od zamówienia (czyli dokonania pełnej przedpłaty, żadna zaliczka - płacimy 100%) czeka się 10-12 miesięcy, więc potrzebna jest pewna doza cierpliwości.

2. Cena - u Producenta jest DROŻEJ niż u dystrybutora (jest dystrybutor w Polsce). Ale u Producenta jest personalizacja a u dystrybutora nie za bardzo - można niby kupić od ręki ale z ograniczonym wyborem opcji (czyli to co jest na stanie). U dystrybutora można zamówić stalówki o różnej grubości ale bez personalizacji. Jednak zakup u Nakayi polega w głównej mierze na personalizacji sposobu pisania!

 

Koszt dostawy jest pokrywany przez zamawiającego po otrzymaniu informacji, że pióro jest gotowe do wysłania. Można wybrać dwie opcje: DHL (60 USD) lub EMS (50 USD). Polecam DHL. Wybrałem EMS (o ja głupi) i to był zły wybór. Myślę, że można negocjować wysyłkę w inny sposób lub odbiór osobisty, jeśli ktoś akurat jest w Tokio.

 

Opłaty celne - przesyłka trafia na cło, nie ma co mieć złudzeń, że się uda bez opłat celnych. Szacunkowa dopłata (cło/VAT/koszt odprawy) około 25-30% wartości towaru + transportu.

 

Sposób zapakowania i zawartość: 

Dostałem doskonale zapakowaną paczkę. Opakowanie zewnętrzne, folia bąbelkowa, worek z grubego polietylenu, osłona papierowa, pudełko z drewna paulowni (pięknie spasowane). Wewnątrz pudełka pióro na jakimś rodzaju zamszu, w gratisie "kimonko" oraz 10 nabojów Platinum dopasowanych do pióra. Żeby się nie zdziwić: wszystkie Nakaye pracują na nabojach lub na konwerterze. Dokupiłem konwerter i nie żałuję: jest pięknie wykonany i... pomalowany w mikro złote rybki + jakieś wodne roślinki. Wygląda genialnie. Dokupiłem również książeczkę z prezentacją podstawowych produktów i historią firmy - również było warto. Ostatnia dopłata to pokrycie klipsa i stalówki rutenem - wygląda obłędnie.

 

Mam nadzieję, że zaspokoiłem ciekawość :-). Jeśli coś jest niejasne lub cokolwiek interesującego pominąłem - pisać, będę odpowiadał.

Dziękuję za opis i "niech się nosi" 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pk_kamil napisał(-a):

o więcej zdjęć poprosimy :)

Zrobiłem jeszcze parę zdjęć;

 

 

nakaya01.png

nakaya02.png

nakaya03.png

nakaya04.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ps1974podziękował!:)

 

Faktycznie obłędne jest to pióro!

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny Dąb z bursztynem, Dość duże pióro, jednak wygodnie się nim pisze.

1681967545342.jpg

Edytowane przez olo72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, olo72 napisał(-a):

Czarny Dąb z bursztynem,

 

 

Pozdrawiam, mam identyczny skarb baltyku ze stalowka F  :) 

Dla mnie jest ciut za duze ale i tak uwazam je za jedna z perelek w mojej skromnej kolekcji

Przy okazji dyskusji na YT pod filmem Tuzanda o Chorsie dowiedzialem sie, ze mozna u producenta zamowic klips ktorego wg mnie w piorze brakuje

 

tapatalked

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezent dla córki ;) na zbliżające się rozpoczęcie roku szkolnego. 

IMG_2835.jpeg

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.