Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wglądu na dostępność nabojów (standard międzynarodowy, ewentualnie konwerter oczywiście)  i długoletnie pisanie kilkoma egzemplarzami polecam pióro Waterman Expert. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kumpel, co szuka pióra, dostanie za przysługę śmiesznie tanie, ale piszące '' pióro z strzałką''.

IMG_20231107_230603_824.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek 🙂

IMG_20231114_123902_722.jpg

 

I aktualny stan posiadania:

 

IMG_20231114_124041_507.jpg

 

A piszą tak:

IMG_20231114_130533_735.jpg

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kolekcja.
Trzecie od prawej - co to za pióro?

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dawid_999 napisał(-a):

Fajna kolekcja.
Trzecie od prawej - co to za pióro?

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka
 

faber castell ambition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz w stosunku do modelu grip? Mam gripa i wg mnie wygląda dużo lepiej na zdjęciach producenta niż na żywo.

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grip nie jest do oglądania, to fajnie piszące narzędzie... Ale stalówkę, w tym budżecie, nawet ładną.

U mnie robi za leżak, bo tarmoszony w kieszeni fartucha barwił (pewnie lekko przeciekał). Używam go w domu i dzielnie służy.

 

Ambion fajny, pisze grubo i mokro. Mój ulubieniec do parafowania/ podpisów. Do tego zgrabny i ciekawy. Trochę za drogi...

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę  tym modelem od lat , bo jest bardzo wygodny , a piszę  często,  myślę o pióro kulkowe czy długopis z wkładem żelowym dobrej klasy , ale nie chcę żeby było kosztem komfortu pisania , co polecacie?

20231129_073217.jpg

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję dopiero zakup pióra wiecznego. Zakupiłam na zachętę atrament Pilot turkusowy. 😉

 

Myślałam ,że znajdę coś solidnego do max 500zł, ale widzę, że to nie takie proste jak sądziłam. Poza tym wątkiem jest tylko umierające forum o piórach, a na angielskim youtube to inny świat ( i portfelowy i podejścia ).

Ja nie chcę kolekcji, ja chcę jedno, ale dobrze piszące ( nie robiące klepsów, nie drapiące papieru, napełniane z kałamarza ) pióro, które przy okazji będzie cieszyć oko ( nie wygldajce jak tani plastik, więc Kaweco odpada ). Zakup na lata. 

 

Obecnie używam długopisu Schaeffer ( stalowy, wąski, ślizga się w dłoni , ale mieści się w organizerze ) no i wielokolorowego kultowego modelu BIC.

Miałam wcześniej długopisy Parker, które mi odpowiadały pod względem miękkości jaką sunęły po papierze , ale pisały dość grubo. 

No i pióra Hero z tłoczkiem było moim pierwszym narzędziem do pisania.

 

Czy koniecznie trzeba kupić pióro ze złotą stalówką by osiągnąć dobre rezultaty przy pisaniu ?

 

 

Widziałam stronę z piórami drewnem pisane i nie podoba mi się, że jest stalówka M i ewentualnie trzeba jeszcze dopłacać do innej ( M mi nie potrzebna ) i te stalówki nie są złote ( a pióra po 600zł ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre i nie drogie Kaweco. Waterman hemisphere. Chyba da się jakiegoś fajnego pelikana. Shaffer. Do 500 zł spory wybór.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup Kaweco metalowe, co za problem jak nie chcesz plastikowego.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam platinum procyon. Pióro bez wodotrysków, takie robocze. Dostępne w kilku kolorach. Pisze mięciutko, ręka sama leci po papierze. Co najważniejsze solidnie zrobione.

 

 

Edytowane przez colector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie podoba mi się Pelikan M200. Ma ktoś doświadczenia z tym piórem ?

pióro-wieczne-pelikan-m-200-artykuły-biurowe-kraków.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kaledonia1983 napisał(-a):

Wizualnie podoba mi się Pelikan M200. Ma ktoś doświadczenia z tym piórem ?

pióro-wieczne-pelikan-m-200-artykuły-biurowe-kraków.jpg

 

 

 

 

Bierz, warto. Stawia dosyć mokrą kreskę, może bardziej odpowiadałaby stalówka F. Popatrz na ceny w różnych sklepach, bo różnice w cenie bywają spore, tym bardziej w okresie przedświątecznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kaledonia1983 napisał(-a):

Wizualnie podoba mi się Pelikan M200. Ma ktoś doświadczenia z tym piórem ?

 

 

Bardzo dobry wybór, będzie Ci się wygodnie pisało. Pelikany piszą dosyć miękko, pomimo że stalówki modelu M200 wykonane są ze stali. Różnica pomiędzy stalą a złotem jest dość wyraźna w pisaniu: stal ma tendencję do drapania po papierze, podczas gdy złoto raczej sprawia wrażenie miękkiego sunięcia. Różnica (podobno) wynika z dużej elastyczności stalówki złotej oraz stosunkowo dużej sztywności stalówki stalowej jednak równie dobrze różnica może wynikać z jakości wykonania związanej z grubością blaszki, długością stalówki itp. Złote są wykonywane z większą dbałością, co znajduje odzwierciedlenie w cenie, jednak pisze się nimi lepiej. 

Tak, jak proponował @zami, rozważ zakup ze stalówką F ze względu na grubość kreski i ilość dozowanego atramentu. Piórko jest dość niewielkie, więc jeśli masz małą dłoń, będzie pasować. A jeśli złapiesz bakcyla, to po paru miesiącach będziesz świadoma wad i zalet pióra, którym piszesz i wtedy rozejrzysz się za czymś lepiej dopasowanym do Twojego stylu pisania (oczywiście M200 też może pasować idealnie).

Edytowane przez ps1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M200 używam od około 17 lat codziennie. Doskonałe pióro. Nie wiem jak obecnie ale pozlocenie stalówki mocno już zeszło. Pisze się świetnie. Ja mam stalówkę M ale lubię jak dużo podaje atramentu.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

Będziesz zadowolony.

*Będzie Pani zadowolona 😉

Godzinę temu, kaledonia1983 napisał(-a):

No nic...zamówiłam i czekam na M205 niebieski . Dzięki za rady. 

81+ceAfjwFL._AC_SL1500_.jpg

Stalówka M czy F?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.