Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PRGreg

Precyzyjny regulator

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to robię tak, zakładam materiał, tak sobie patrzę, na tabelę obrotów i ustawienia dźwigni i tak sobie ustawiam i toczę. I tak toczę już kilkanaście lat i już noży nie łamię,

i powierzchnia po toczeniu wychodzi mi ładna. Kupiłem poradnik tokarza, jakis czas leżał w "kiblu" czytałem go czasami, ale całe to toczenie wypraktykowałem na zasadzie prób i błędów.

Gdy ustawiam moją katrynę na 1200 obrotów, to mam wrażenie, że za chwilę mi odleci. :D

Załóż materiał na maszynę, ustaw sobie nóż w imaku, nie wiem jaka jest wysokość dla Twojej maszyny, ja mam 22mm, uruchom maszynę, złap styk noża z materiałem dodaj z 0,5 i jedź... Inaczej się nie nauczysz, ale to jest moje zdanie... :rolleyes:

 

Na ósemce praca jest bardziej kulturalna ;) Opis powyższy dotyczy katryny żywicielki.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.....to trochę jak w mojej branży......studia inżynierskie ...teoria plastyczności, wytrzymałość materiałów, fizyka budowli, mechanika budowli, reologia, mechanika gruntów...a potem konfrontacja z rzeczywistością i praktyką.

Ale to co piszesz Krzysiek potwierdza się z tym co mi próbował powiedzieć gość od którego kupiłem ten sprzęt .....obroty 1000-1200 moze 1500 ale nie więcej.......Tyle że ma sie to nijak to teorii.....Ale biorąc pod uwagę doświadczenia z mojej pracy zawodowej wcale mnie to nie dziwi.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na marginesie trochę off topic.....pytanie do Kolegów z doświadczeniem. Czy faktycznie jest konieczność jak radzi literatura dobierać prędkość skrawania ściśle wg tablic i średnicy obrabianego materiału (bo to że prędkości muszą być uzależnione od rodzaju materiału obrabianego jest dla mnie oczywiste).

Czy można z doświadczenia określić pewne przedziały obrotów dla średnic przykładowo mosiądz w zakresie 1-10mm to ???obr a 10mm-20mm to ????obr/min. Moje zgrubne obliczenia wskazują że dla średnic 1-10mm obroty powinny być powyżej 2000 rzędu 2500-2800. Ale jak to jest w praktyce????

Oczywiście mam na myśli noże ze stali szybkotnącej (takie mam) bo noże z wymiennymi płytkami wymagaja dużych prędkości (ale to przecież wiecie).

Tabele i nomogramy są tworzone najczęściej do dużych i sztywnych tokarni przeznaczonych do produkcji i przy tokarni stołowej prędkości skrawania z nich odczytane nie do końca są właściwe. Tak jak napisał kiniol najlepiej dobrać je doświadczalnie, tymi tabelami podpierając się tylko. Noże ze stali szybkotnącej używam już bardzo rzadko, a prędkości skrawania przy ich użyciu na tokarni stołowej nie przekraczam w zasadzie 1000 obr/min, a najczęściej używam między 500 a 800 obr/min. Rozważ zakup (lub dorobienie) noży z płytkami węglika (najlepiej wymiennymi), gdyż stal szybkotnąca (nawet kobaltowa) nie nadaje się do obróbki wszystkich materiałów (np. kwasówka kopertowa, stale ulepszone cieplnie, itp), a węgliki dodatkowo pozwalają lepiej wykorzystać zakres obrotów i lepiej nadają się do obróbki wykańczającej i precyzyjnej. Węgliki nie wymagają też aż takich dużych obrotów, na tokarni stołowej używam max 1800 obr/min do detali o bardzo małej średnicy.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż materiał na maszynę, ustaw sobie nóż w imaku, nie wiem jaka jest wysokość dla Twojej maszyny, ja mam 22mm, uruchom maszynę, złap styk noża z materiałem dodaj z 0,5 i jedź... Inaczej się nie nauczysz, ale to jest moje zdanie... :rolleyes:

 

Krzysiek, Piotr mam krótkie pytanie czy tą wyskość znajdę mocując np w tulei nawiertak do nakiełków a potem mocując nóż tak żeby krawędź skrewająca była na tej samej wysokosci co oś nakiełka?

U mnie wchodza noże 8mm ale musze chyba trocha je podnieśc bo nóż na moje oko jest za nisko o ~ 1mm

 

Może macie jakieś praktyczne wskazówki w tym zakresie? Sorry za tak oczywiste pytania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest metoda na ustawienie wysokości noża, ja podobnie ustawiam nóż w stosunku do wysokości kła nabitego do wrzeciona, ale czasami muszę mieć nóż ustawiony bardziej dokładnie, to zakładam do uchwytu we wrzecionie kawałek wałka mosiężnego i tak długo podkładam blaszki pod nóż (mam takie nawet 0,05 mm), aż po przetoczeniu wałek nie ma na środku "cycka". Na pierwszy raz polecam sposób z mosiądzem, bo on daje najlepszy wynik, a potem sam sobie znajdziesz sposób bardziej funkcjonalny.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz odpowiedniej wielkości szczelinomierz i go rozbierzesz, to będziesz miał blaszki do podkładania pod nóż o różnej grubości.

Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Metoda Piotra prosta a pomysł Dziadka praktyczny! Do roboty...............w takim razie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię, jak maszyna jest troszkę większa... Taka PRGrega śliczna! I nie tylko do zegareczków damskich, ale i w domu, i w zagrodzie. No, piękna, z wyposażeniem, bardzo mi się podoba. Bym zanabył i nie marudził :) . Gratulacje!

Nie to, żeby zaraz takie coś, no to już przesada...

 

 

2243q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-18190-0-41629100-1370020933_thumb.jpg

 

sorry zawsze cos namieszam . Chcailem zaproponowac troche mniejszą maszyne konwencjonalną POREBA

1 .wrzeciono ma bice promieniowe max 0,02 mm ( dwie setki )

2 max dlugosc obrabianych wałeczkow 36000 mm 36 metrów

3. max cieżar wałeczka 100 ton

4 max przekroj wiora 100mm2

post-18190-0-99309800-1370021155_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tokareczka musi być precyzyjna

post-27317-0-43388200-1370025450_thumb.jpg

Musi również posiadać odpowiedni napęd

post-27317-0-21599400-1370025477_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki - ale przeciez nie mamy kompleksow - male jest piekne, nie duze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr bardzo dziękuję smile.gif

 

 

 

Moje pierwsze przemyślenia raczej wiązały sie z odkształceniami pod wpływem temperatury. Tak jak piszesz: -pełne koła - większe odkształcenia. Dziękuje Ci za druga informację odnośnie oporów i większego nacisku na łożyska. W sumie to bardzo logiczne ale nie przyszło mi do głowy sad.gif

 

 

 

No właśnie chciałbym go zbudować samodzielnie tzn znaleźć warsztat który mi wytnie części ale według moich rysunków. Ewentualnie tarcze i wskazówki kupię gotowe. Ze skrzynia też sobie poradzę (to najmniejszy problem jak sądzę). Jako dowód ze nie żartuję cool.gif załączam zdjęcia "bau planów" regulatora prawdopodobnie Rieflera. Kupiłem je wczoraj na zatoce. Czekam na przesyłkę. Bardzo jestem ciekawy tych rysunków. Na marginesie są na tyle ładnie opracowane że nadają sie do powieszenia na ścianie jako grafika biggrin.gif :

 

8917a8dbd471a03b.jpg

 

7de182ec5d116100.jpg

 

b76b59a754653a84.jpg

 

 

Co do opcji rezerwowej to jest ona rezerwowa o tyle o ile napotkam takie trudności przy samodzielnej budowie zegara z którymi nie będę umiał sobie poradzić. A jestem pewny że takie trudności się pojawią (budowa kotwicy wychwytu z osią i widelcem oraz regulacją pracy wahadła, palety, i wreszcie samo wahadło najlepiej z kompensacją!)

 

Mój plan działania:

1. studiowanie literatury vide książki jak w moim poście powyżej

2. decyzja co buduję i według jakich planów.

3. wywiad "środowiskowy" odnosnie mozliwosci wykonania części, zebranie orientacyjnych kosztów i decyzja czy działam dalej czy wracam do opcji rezerwowej - Kieniger

4. jesli tak to przerysowanie planow do Auto CADA

5. poszukiwanie warsztatu który w oparciu o cyfrowe rysunki jest w stanie wykonać poszczegolne części mechanizmu

6. w międzyczasie poszukiwanie tarczy lub zakup gotowej u Kienigera

7. budowa wahadła lub zakup gotowego

8. budowa skrzyni

 

To oczywiscie baaaardzo ogólny plan i pewnie konieczne będą modyfikacje. Czasowo oceniam to na jakieś .....2 lata.

A szkoda bo w tym roku "pyknie" mi czterdziecha i sprawiłbym sobie idealny prezent.

 

W każdym razie w przypadku trudności zawsze mogę spróbować jak onegdaj tow. Gierek:

NO JAK POMOŻECIE ?

 

 

Witam ,czy na oryginałach zdjeć(bau plany) wymiary sa czytelne , jezeli tak to bardzo proszę o link , gdzie mozna takie zdjęcia kupic .

 

pozdrawiam AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są skany z książki Curta Dietscholda "Vorlagen fuer das Uhrmachergewerbe" wydanej we Wieniu i Lipsku w 1910 roku.

Można kupić w necie reprint.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są skany z książki Curta Dietscholda "Vorlagen fuer das Uhrmachergewerbe" wydanej we Wieniu i Lipsku w 1910 roku.

Można kupić w necie reprint.

 

wielkie dzieki , a moze jakis link poprosze :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-18190-0-27923100-1370123751_thumb.jpgpost-18190-0-27923100-1370123751_thumb.jpgpost-18190-0-27923100-1370123751_thumb.jpgpost-18190-0-27923100-1370123751_thumb.jpg

To są skany z książki Curta Dietscholda "Vorlagen fuer das Uhrmachergewerbe" wydanej we Wieniu i Lipsku w 1910 roku.

Można kupić w necie reprint.

 

 

w podziękowaniu wysylam przdłuzki do tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wujka Google'a


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wujka Google'a

 

Staram sie ale narazie nie wychodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem - nabyłem na drodze kupna, wymieniłem pieniądze na towar

je - wcześniej wspominane rzeczy

wczoraj - poprzedniego dnia przed napisaniem tekstu

na zatoce - miejsce w slangu zwane zatoką lub e-zatoką to inaczej ebay - dla Polski -> http://www.ebay.pl/

 

... to oczywiście z ;), więc bez urazy.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu wpadka , przeciez angielski znam dobrze . Dziekuje Ci Odludku , co ja bym bez Ciebie zrobił

BANANY ZATOKI to takie proste a ja nie jaze. :(

 

pozdraiwm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOOOOOOOO !!!!!!!! Jeszcze Marisz . ... Bardzo dziekuje a z poczuciem humoru naprawde nie mam problemu

Odludek wprowadza mnie na forum na priwa :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wracając do rozmowy o wahadłach w temacie "zawieszka" myślę że warto ten temat pociągnąć w tym temacie właśnie.

Mariusz proponował pręt z kwarcu. Szukałem szukałem szukałem i oto jest:

 

Odnośnik 1

Odnośnik 2

 

z opisu wynika że opatentowane przez Satoriego. Jak wynika ze zdjęć na pręcie z kwarcu jest osadzona tuleja z soczewką blokowana od góry i dołu przez 3 śruby i pewnie pierściń zaciskający się na pręcie przy pomocy dokręconych tychże śrub. Podoba mi się to rozwiązanie bo jest uniwersalne i może być stosowane do innego materiału (inwar, poliwęglan itp). Trochę uciążliwa jest pewnie regulacja wysokości soczewki wahadła ale może cos przeoczyłem co koledzy z większym doświadczeniem zauważą :rolleyes:

 

A propos!

 

Andrzej znajdzie też na jednym ze zdjęć gotowe mocowanie zawieszki   :D

Edytowane przez Piotr Ratyński
popr. odnośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grześ - dobra robota :D

Można pokazać sprężynę MPZ w "starym" wydaniu.

( taką jak znajdziemy w pierwszych Reschach )

... właściwie to by można w tamtym wątku zdjęcie wkleić, ale bardzo dbają o prawa autorskie.

Na własne potrzeby PrtScr każdy sobie może zrobić ;)

 

//snclocks.smugmug.com/gallery/3774919_W7J7o#!i=217934868&k=C9PxqrH&lb=1&s=L

 

 

EDIT

I link nie chce się wpisać w całości ... to go oszukamy ;)

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRGreg, czytałem z wypiekami na twarzy :-). No to może napisałbyś, jak to się skończyło. Minęły trzy lata. Brakuje mi jakiegoś happyendu, zdjęć na tle zegara itp. :-) :-) Piękna sprawa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.