Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety zmuszony byłem od razu sprzedać :P

Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nr 836. No to troszkę już Warszaw znalazło właścicieli. Mój ma nr 038 i z małymi przerwami ciągle zdobi łapę. 


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta Syrena, ale jakoś na tej pierwszej fotce rzuca się w oczy pasek 22. Mam rację? Czy 24 nie byłby lepszy, nieco węższe uszy. Wiem wiem, już nie na tym etapie. Tak tylko głośno myślę.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest 22mm.

Bo :-):

- już dawno podjęliśmy taką decyzję

- przy projektowaniu koperty ładnie to się wszystko połączyło

 

Może jak byśmy kończyli projekt koperty po Akropolisie to byłoby 24 ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic, jak sobie kiedyś cudem pozwolę, to pilnik w łapę i jechana po milimetrze na ucho :-) tuning syreny już kiedyś z kumplami robiłem, więc już mam doświadczenie. Na dobre nie wyszedł, ale też cięliśmy...dach. Pasek sam zrobię :-) 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Atomtomski, kiedy sie doczekamy GARFISHA ? :-)

 

Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba trzeba by w zestawie z jakąś bransoletą sprzedawać żeby w narodzie skrzywienie kręgosłupa nie następowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym białym przeszyciem ale potwierdzam, pasuje :)

post-68546-0-26620400-1469819251_thumb.jpg

Edytowane przez mgoralos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek mile zaskoczył mnie jakością, jest gruby ale miękki i dobrze leży na ręce. Ale nawet na "luźny piątek" do biura muszę znaleźć jakiś cienki. Pewnie z NATO też będzie mu dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te paski to produkty Pattini, czyli sprawdzona jakość. O ile się nie mylę, były też w Copernicusach Flagship.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panie Atomtomski, kiedy sie doczekamy GARFISHA ? :-)

 

 

Mam nadzieję, ze na wakacje 2017 się wyrobimy. Projekt się trochę odsunął w czasie. Była 200, Akropolis i Syrena Sport. Teraz jeszcze planujemy czarną Syrenę, Junaka, tajny militarny projekt może wypali, może jakaś limitka 200-ki jeszcze. :-)

Garfish nie jest odpuszczony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dożyje, to kupuję od ręki Garfisha, jako pierwszy!!!!!!!

 

ps. Jeśłi mógłbym coś doradzić to silnik miyota w Garfishu. Wskazówka pięknie by płynęła:).

Jeszcze jedno tym razem w formie pytania, czy ciężko jest zrobić zegarek antymagnetyczny ?, tzn. czy bardzo podniosło by jego cenę ?

Edytowane przez floyd

Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu pierwszego zegarka z napędem mechanicznym i póki co moim faworytem jest xicorr 200. Mam pytanie dotyczące dokładności pomiaru czasu. Jaka jest dokładność wspomnianej 200-tki? Kolega ma m20 i mówił że późni się ok 1 min /dobę. Czy to normalne? Do tej pory mam zegarek kwarcowy i nie wiem czy mam się przygotować na tak duże różnice w czasie?

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minuta na dobę to dużo, na granicy tolerancji mechanizmu. Niektórzy koledzy nie mierzą w ogóle dokładności ale ja zegarek bym oddał do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli średnio ile wynosi dokładność mechanizmów w xicorze, 30 sek/dobę? Czy w ogóle się tym nie zajmować, bo w zegarkach mechanicznych to normalne? Jestem początkujący w tych tematach więc dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minuta to za dużo. Coś pewnie się mu stało.

Jeśli chodzi o dokładność to dla 

Seiko dla mechanizmu NH35 (stosowany w 200) podaje:-20 ~ +40 seconds per day (23º± 2ºC)

 

U nas to wygląda tak, że zegarek jest regulowany na maszynce. Potem przez dobę chodzi na rotomacie i dobę na leżąco, jak po tych dwóch dniach odchyłka mieści się w +/- 10 dobę to trafia do pakowania, jak jest więcej to wraca do regulacji i cały proces się powtarza.


Jeśli dożyje, to kupuję od ręki Garfisha, jako pierwszy!!!!!!!

 

ps. Jeśłi mógłbym coś doradzić to silnik miyota w Garfishu. Wskazówka pięknie by płynęła:).

Jeszcze jedno tym razem w formie pytania, czy ciężko jest zrobić zegarek antymagnetyczny ?, tzn. czy bardzo podniosło by jego cenę ?

 

W Garfishu planowana jest Miyota 8219 - ze względu na małą sekundę :-)

 

Antymagnetyczny zegarek - to chyba kwestia użytych materiałów (odpowiedniej stai). Z kopertą to małe miki, ale chyba cały mechanizm musi być antymagnetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minuta to za dużo. Coś pewnie się mu stało.

Jeśli chodzi o dokładność to dla 

Seiko dla mechanizmu NH35 (stosowany w 200) podaje:-20 ~ +40 seconds per day (23º± 2ºC)

 

U nas to wygląda tak, że zegarek jest regulowany na maszynce. Potem przez dobę chodzi na rotomacie i dobę na leżąco, jak po tych dwóch dniach odchyłka mieści się w +/- 10 dobę to trafia do pakowania, jak jest więcej to wraca do regulacji i cały proces się powtarza.

 

W Garfishu planowana jest Miyota 8219 - ze względu na małą sekundę :-)

 

Antymagnetyczny zegarek - to chyba kwestia użytych materiałów (odpowiedniej stai). Z kopertą to małe miki, ale chyba cały mechanizm musi być antymagnetyczny.

A może jednak garfisza w wersji z tytanu? będzie leciutki.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak garfisza w wersji z tytanu? będzie leciutki.

ale on nie ma być leciutki :-)

Edytowane przez atomtomski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas to wygląda tak, że zegarek jest regulowany na maszynce. Potem przez dobę chodzi na rotomacie i dobę na leżąco, jak po tych dwóch dniach odchyłka mieści się w +/- 10 dobę to trafia do pakowania, jak jest więcej to wraca do regulacji i cały proces się powtarza.

 

Mogę to potwierdzić, bo mój FSO.M20 jest chyba najdokładniejszym mechanikiem jaki mam :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów, którzy mają słabość do zegarków

chciałbym w tym wątku napisać moje wrażenia po zakupie FSO M20.01.

przed zakupem chciałem się jak najwięcej dowiedzieć o tym zegarku. I w tym miejscu znalazłem dużo przydatnych mi informacji, za co dziękuję. niejako "odwdzięczając się" zostawię tu moje wrażenia, które mogą przydać się takim jak ja - czyli szukającym informacji od samych użytkowników przed podjęciem decyzji o zakupie

 

potwierdzam informacje, że zegarek na żywo jest dużo ciekawszy niż na zdjęciach. jeśli oglądając zdjęcia nie wiadomo czy się podoba - to na żywo na pewno się spodoba

bardzo fajnie leży na ręku, z wyglądu jest ciężki, w rzeczywistości nie przypomina o sobie na nadgarstku podczas długiego noszenia. wyróżnia się na tle wielu podobnych do siebie zegarków i z pewnością przyciąga uwagę. połączenie w kopercie stali z dwojako obrobioną powierzchnią uważam za bardzo dobry pomysł. przesunięta koronka w imitacji opony również jest elementem wyróżniającym na +. o mechanizmie mogę napisać, że działa prawidłowo w granicach błędu. szczelność zegarka - na razie słabo sprawdzona.

 

dla równowagi teraz kilka moich uwag:

wg mnie kolor oryginalnego paska skórzanego zbyt bezpłciowy, cielisty, niewidoczny. wiem, że to kwestia gustu, ale uważam, że nad kolorem paska warto popracować. po pierwszej przymiarce na ręku od razu wymieniłem na inny pasek. sądzę, że wygląd zestawu zyskał na atrakcyjności.

słabsza czytelność datownika -   wiele było tu napisane o tym. nie traktuję tego jako wadę lecz cechę, koszt poniesiony względem oryginalnego pomysłu wkomponowania go w licznik km

w półmroku pomieszczeń, słabym świetle mała widoczność wskazówek. zlewają się ze stalową tarczą. zdarza się że szukam wskazówek ładnych kilka sekund i jeszcze mogę pomylić sekundową z minutową. wydaje się, że z pomocą może przyjść luminescencja. Tylko teoretycznie. praktycznie działa symbolicznie, słabo zbiera światło z dnia. jest ok gdy przytrzymam zegarek pod żarówką, a nie o to chyba chodzi. szczerze mówiąc spodziewałem się świecących cyferek na tarczy, a nie indeksów. czułość lumy i jej moc w oddawaniu światła  zawiodła mnie i to poważnie. w ciemności luma nie działa na tyle aby móc swobodnie odczytać godzinę (porównuję z zegarkiem casio lub citizen)

ostatnia sprawa - spasowanie indeksów z wskazówkami na pełnej godzinie. Część godzin (zaledwie 4) trafiają idealnie, reszta (8) jest niedokładna. maksymalnie to minutowa musi przejść 7 minut po 00 aby godzinowa strzeliła idealnie w indeks. nie wiem czym jest to spowodowane, prawdopodobnie słabą dokładnością wykonania indeksów na tarczy, choć może jest inny powód. tu oczekiwałbym również większej dokładności

 

reasumując, mimo kilku wad, które subiektywnie wyróżniłem (nie dla każdego będą to istotne rzeczy) zegarek jest godny polecenia. gdy oczekiwałem na przesyłkę, bałem się że M20.01 nie przypadnie mi do gustu i odeślę go. nic takiego się nie stało. wręcz przeciwnie, po kilku dniach noszenia podobał się jeszcze bardziej i bardziej. jestem zadowolony z zakupu

na razie mam problem ze wstawieniem zdjęcia, wstawiam jpg, a system mówi że złe rozszerzenie grafiki. jak to rozgryzę to wrzucę fotki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


no teraz coś będzie chyba widać

post-92558-0-19841500-1471201761.jpg

 

post-92558-0-30603000-1471201769.jpg

 

post-92558-0-10188500-1471201778.jpg

 

post-92558-0-92911500-1471201820.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

witam

Dzieki za wartosciowa opinie.

 

Ja jestem pewny, ze zegarek lepiej wyglada na nadgarstku, na zywo, niz na wizualizacjach i fotach w necie.

 

Za Xiciora trzymam kciuki, a Tobie zycze radosci z zakupu.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.