Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Luminova to C3 w dziku,czyli standard zegarkow tej polki (rowniez Szwajcarskich i niemieckich).Nie wiem czy posiadasz jakikolwiek zegarek z luminova,ale nie spotkalem sie jeszcze z takim,ktory trzyma taka sama jasnosc jak po naswietleniu przez dluzej niz pol godziny.Godzine z dzika, po 10 minutowym naswietleniu pod lampka biurkowa da sie odczytac przez cala noc.

więc pod wodą operowanie nim jest pewnie wyczynem podobnym do sławnego złapania komara za jaja w rękawicach bokserskich

Bzdura.Sprobuj sobie przekrecic bezel pod woda.W piankowych rekawicach rowniez nie ma problemu - probowalem (i mokrych i suchych).

edit: Tak z ciekawości, bo tak super blisko samym projektem ani jego realizacją

nie interesowałem się- to 200 metrów szczelności było w każdym zegarku sprawdzone

i jest na to jakiś wydruk czy to tylko tak ktoś napis na nim machnął?

Jest sprawdzone.Dlatego jest 200m a nie np.1000, bo to drugie ciezko sprawdzic w zwyklej fabryce (wieksze firmy np. Swatch group maja takie przyrzady) - przynajmniej z tego co rozumiem.Gerlach daje gwarancje na wodoszczelnosc.

Rowniez z tego co wyczytalem od gerlachow, to bezel MA wade, ktora sa dosc duze zeby,ktore umozliwiaja blokowanie sie bezela.Przez to i fakt, ze jest 60 klikowy - bedzie mial troche luzy.Gerlach zorientowal sie,ze tak sie dzieje po otrzymaniu kopert i nastepne zegarki beda mialy bezele 120 klikowe.

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

z przyjemnością odpowiem na konkretne pytania i wrażenia dotyczące tegoż`

 

 

a dysponujesz może zdjęciem tego zegarka na bransolecie?


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Janek - luma w Gerlachu jest cienka jak Polsilver. Na podstoliku kilka dni temu robiliśmy testy i odpadł jako pierwszy. Po 15 minutach praktycznie w ogóle nie świecił. Koledzy mogą potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A świecenie takie jak na focie, to może jest przez pierwszych kilkanaście sekund po mocnym naświetleniu,

@ricardo216, nie wiem jaki zegarek miałeś w ręku, ale moje dwa (Dzik i Sokół) świecą podobnie do Seiko SKX, czyli dobrze ;)

 

 

Logicznie nie ma możliwości, żeby wystąpiło jedno i drugie jednocześnie, albo luźniej się obraca i bez problemu można go przypadkowo przestawić, albo trudno się obraca i nie sposób go przypadkowo przestawić..

@Piotr Ratyński, logicznie jest możliwość aby wystąpiło '' jedno i drugie jednocześnie ''

Obraca się na tyle luźno, że można go bez problemu obracać ręką, pod wodą i w rękawicy, ale na tyle trudno że nie można go przypadkowo przestawić.

Pewnie wpływ na to ma jak napisałeś '' brak moletowania ''

 

Co zaś się tyczy pytania czy warto kupić?

Moim zdaniem warto, świetne zegarki za normalną cenę. :P


'' Cena 2000 PLN na zegarek klubowy niemeicki lub szwajcarski to za mało '' T.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki spadek dużej jasności jest taki jak Jacek pisze, ale czas świecenia jest OK, do rana jest możliwy wyraźny odczyt, nie gorszy niż z Monstera. W przypadku zastosowania do nurkowania może to być problem, przy normalnym użytkowaniu żaden.

 

@ricardo216, nie wiem jaki zegarek miałeś w ręku, ale moje dwa (Dzik i Sokół) świecą podobnie do Seiko SKX, czyli dobrze ;)

 

@Piotr Ratyński, logicznie jest możliwość aby wystąpiło '' jedno i drugie jednocześnie ''

Obraca się na tyle luźno, że można go bez problemu obracać ręką, pod wodą i w rękawicy, ale na tyle trudno że nie można go przypadkowo przestawić.

Pewnie wpływ na to ma jak napisałeś '' brak moletowania ''

 

Co zaś się tyczy pytania czy warto kupić?

Moim zdaniem warto, świetne zegarki za normalną cenę. :P

 

Mój....

 

Nie mam zastrzeżeń do braku moletowania w bezelu. Trochę drażni to, że jest "jak na amortyzatorach" - tak w pionie jak i przy obracaniu.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Ratyński, logicznie jest możliwość aby wystąpiło '' jedno i drugie jednocześnie ''

Obraca się na tyle luźno, że można go bez problemu obracać ręką, pod wodą i w rękawicy, ale na tyle trudno że nie można go przypadkowo przestawić.

Pewnie wpływ na to ma jak napisałeś '' brak moletowania ''

Połączenie słów luźno i trudno jest tu nielogiczne niestety. Albo coś jest luźne albo trudno to obrócić. Nie miałem zegarka w ręku wiec nie wiem tak na dobrą sprawę o czym mówimy, ale jeden z kolegów stwierdził nawet, że bezel "lata" no a to dla mnie jest jednoznaczne. A chodzi tutaj o dobór słów, bo dla mnie informacja, że bezel w diverze jest luźny natychmiast go dyskwalifikuje, a jak go trudno przestawić to diver jest OK, bo logicznie jedno wyklucza drugie.

Edytowane przez Piotr Ratyński
popr

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś kiedyś przestawić bezel w Omedze Seamaster 300 pod wodą?

 

;)

W 3 setce jest to praktycznie niemożliwe, chyba że wcześniej rozruszałeś bezel w sensie jego przestawiania, wiadomo - nieużywany element trwa w zastoju. W omesi zrobili podstawowy błąd - bezel powinien wystawać poza kopertę a niestety tak nie jest.

Do rzeczonych zegarków zupełnie się nie wypowiadam, nie widziałem, nie macałem, nie lubię chińskich werków i to mi wystarczy.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Połączenie słów luźno i trudno jest tu nielogiczne niestety.

W mojej wypowiedzi te słowa nie są połączone, a czy nielogiczne?

Może się powtórzę, ale to jest moje zdanie:

 

Obraca się na tyle luźno, że można go bez problemu obracać ręką, pod wodą i w rękawicy, ale na tyle trudno że nie można go przypadkowo przestawić.


'' Cena 2000 PLN na zegarek klubowy niemeicki lub szwajcarski to za mało '' T.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janek - luma w Gerlachu jest cienka jak Polsilver. Na podstoliku kilka dni temu robiliśmy testy i odpadł jako pierwszy. Po 15 minutach praktycznie w ogóle nie świecił. Koledzy mogą potwierdzić.

Radzilbym ponowic testy ;)

Michal ma do dyspozycji Omege i Dzika.Michal,moze bys zrobil porownanie swiecenia po naswietleniu i na przyklad po godzince? :P


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej wypowiedzi te słowa nie są połączone, a czy nielogiczne?

Może się powtórzę, ale to jest moje zdanie:

 

Obraca się na tyle luźno, że można go bez problemu obracać ręką, pod wodą i w rękawicy, ale na tyle trudno że nie można go przypadkowo przestawić.

Bo Ty połączyłeś na tyle luźno z ale na tyle trudno, a to jest logiczne, jednak to co napisałem tyczyło się zupełnie innych wypowiedzi:

  1. Bezel lata jak terkotka z Q@Q za kilkadziesiąt złotych
  2. musi do pewnego stopnia luźniej się obracać, aby się z nim nie "mocować" za każdym razem. Ale za to "łapie" każdy klik pewnie i nie sposób go przypadkowo przestawić.

Myślę, że na tym można zakończyć nasze rozważania o semantyce, a te zegareki moim zdaniem do nurkowania nadają się średnio i są od nich o wiele lepsze w tym samym przedziale... Jeżeli natomiast chodzi o zwykłe noszenie "na lądzie", to De Gustibus Non Est Disputandum!


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające. Z punktu widzenia współczesnego informatycznego społeczeństwa, to ja jestem z pokolenia staruszków i dinozaurów ;) Ale mimo wszystko wciąż zadziwia mnie powszechna nieumiejętność posługiwania się wyszukiwarkami internetowymi :lol:

http://lmgtfy.com/?q=dzik+sok%C3%B3%C5%82+g.gerlach+

 

Ok. Dzięki mimo wszystko. To tylko pokazuje w jakim byłem szoku po zobaczeniu tego projektu. :P Gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek - luma w Gerlachu jest cienka jak Polsilver. Na podstoliku kilka dni temu robiliśmy testy i odpadł jako pierwszy. Po 15 minutach praktycznie w ogóle nie świecił. Koledzy mogą potwierdzić.

 

Popatrz, a my robiliśmy na stoliku i nie odpadł ;)

Świecił długo i wyraźnie, porównywalnie do innych nawet kłalit wyposażonych w taką samą lumę ...cud.


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te zegareki moim zdaniem do nurkowania nadają się średnio i są od nich o wiele lepsze w tym samym przedziale... [/b]

 

Może byś tak łaskawie rzucił kilkoma przykładami tych tak o wiele lepszych automatycznych zegarków do nurkowania w tym samym przedziale...


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że na tym można zakończyć nasze rozważania o semantyce, a te zegareki moim zdaniem do nurkowania nadają się średnio i są od nich o wiele lepsze w tym samym przedziale...

Co do znaczenia wyrazów, w pełni sie z Tobą zgadzam.

Co zaś się tyczy przydatności do nurkowania, pozwolę sobie mieć odmienne zdanie, pomijając już fakt, że prędzej zobaczę nurka z komputerkiem na ręku, niż z zegarkiem ;)


'' Cena 2000 PLN na zegarek klubowy niemeicki lub szwajcarski to za mało '' T.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Hejterzy już podnieśli głos ;)

 

Dajcie sobie spokój, bo temat poleci jak ten w galerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skx007, albo monster...

A tak czytając dochodzę do wniosku, że nie da się w niedużych pieniądzac zrobić w Polsce dobrego zegarka...

Bo nawet jak się uda, że ma dobry mechanizm, dobre wykonanie, szczelność i większość dostępnych droższym atrybutów, to się nagle okazuje, że...jednak się nie da :P

Bo jak to możliwe, inni robią, też dobre, ale dużo droższe...a tu nagle nie dość że reklamowane jako niezłe, bo nasze, to jeszcze tańsze. To jak to jest, da sie, czy nie da się ?

A jak się da, to dlaczego od razu znajdzie się tłum rodaków szybkich w negacjach, że jednak się nie da i już. A to jest argument...

Czekam jeszcze na jeden, dwa, typu że za cienki, albo za gruby, albo za ciemną tarczę ma...i wtedy zrozumiem, że naprawdę się nie da dobrze i niedrogo ;)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W omedze s300 mam problem z bezelem na trzeźwo i z suchymi łapkami. To jest bezel antyużytkowy.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejterzy już podnieśli głos ;)

 

Jeśli masz na myśli pana, który sprawdza jakość wykonania bezela pocierając zegarkiem o portki, to w pełni się z Tobą zgadzam.

 

Edit. Wróć. Pierwsi pojawili się w tym temacie już o godzinie 11.28

Edytowane przez chomior

WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byś tak łaskawie rzucił kilkoma przykładami tych tak o wiele lepszych automatycznych zegarków do nurkowania w tym samym przedziale...

Mój odnośnik

Wszystkie, które znajdziesz w tym przedziale będą o wiele lepsze.

 

Co do znaczenia wyrazów, w pełni sie z Tobą zgadzam.

Co zaś się tyczy przydatności do nurkowania, pozwolę sobie mieć odmienne zdanie, pomijając już fakt, że prędzej zobaczę nurka z komputerkiem na ręku, niż z zegarkiem ;)

Nie każdy nurek bawi się wyczynem.

Edytowane przez Piotr Ratyński
dod.

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marathon GSAR kosztuje 700 dolków, a to pierwszy, który sprawdziłem.

Może tak w przedziale do 300$ ?

 

Edit. I poproszę tego rolka submarinera z pierwszej fotki za trzysta papiera, albo od razu dwadzieścia ;) .

Edytowane przez chomior

WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, robi się powoli małe piekiełko ;) Wyciągam z niego jednak wartość dla siebie - już wiem, co to jest moletowanie :P

 

Co do zegarka - cieszę się, że powstały te projekty u nas, w Polsce :lol:

Nie mogę się w ogóle przekonać do niekonwencjonalnych uszu, choć muszę przyznać, że z pokazaną bransoletą zegarek już bardziej do mnie przemawia, bo tworzy bardziej spójną całość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój odnośnik

Wszystkie, które znajdziesz w tym przedziale będą o wiele lepsze.

 

To ja dziękuję, dobranoc ;)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marathon GSAR kosztuje 700 dolków, a to pierwszy, który sprawdziłem.

Może tak w przedziale do 300$ ?

Od groma ich i z powrotem - pierwszy z brzegu:

http://www.watches2u.com/watches/casio/mtd-1057-1aves-mens-200-divers-watch.html

itd itp.

Ja wiem, nie muszę szukać... masz czas to poszukaj mi gorsze w tej cenie. ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.