Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Pany??

Do poljota 29j. pasuje koło zmianowe (godzinowe) od jakiegoś innego werku czy tylko od niego???''

hmmm dobre pytanie jeśli masz stare walniete to najprościej będzie przymierzyć z innego werku poljota ( o ile masz inne różnego rodzaju trupki ). Suwmiarka i może uda się coś dopasować..


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm dobre pytanie jeśli masz stare walniete to najprościej będzie przymierzyć z innego werku poljota ( o ile masz inne różnego rodzaju trupki ). Suwmiarka i może uda się coś dopasować..

Będzie trzeba trochę pokombinować. Myślałem, że może ktoś już kiedyś próbował i wie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany??

Do poljota 29j. pasuje koło zmianowe (godzinowe) od jakiegoś innego werku czy tylko od niego???''

 

To w końcu chcesz dopasować koło zmianowe czy godzinowe? Bo to nie to samo :D

W Poljotach-automatach 29j. stosowano boczne sprzęgiełko (zamiast sprzęgiełka centralnego na ćwiertniku), więc jedynym podobnym wymiarowo werkiem byłby Wostok 22xx. Werki 2809, w których też było sprzęgiełko boczne odpadają na starcie ze względu na duże średnice otworów koła minutowego i godzinowego. Przypuszczam jednak (nie sprawdzałem), że części z Poljota 2415/2416 i Wostoka 22xx będą się różniły wymiarami.

Ale jeśli nie dopasujesz nic, to mogę sprawdzić czy mam części, których potrzebujesz, bo gdzieś mam rozbebeszony werk 2415 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z wostoka 22xx nie pasuje :(.

Werk jest znajomego, mam jeszcze tarczę. Myślałem, że uzupełnień braki, ale nic z tego. Pójdzie na alle chyba, lub na bazarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

tak w ramach urlopowego lenistwa, zdjęcie trzech mechanizmów. Pierwszy od lewej mechanizm Slawa 21 kamieni z pojedynczą datą, środkowy Slava 21 kamieni z podwójną datą (nomorus), trzeci mechanizm to Slava 26 kamieni. Różnica między 21 kamieniowym noworusem, a 26 kamienowym "protoplastą" jest brak kamieni łożyskowych pod balansem ( nie wiem co one łożyskują). Może kogoś zainteresuje :)

 

post-44737-0-23459400-1430380604_thumb.jpg


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to pokazać czy opędzlować? :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pokazać, choć jeden z tych zegarków nieukrywam trafi do handlu. Ponieważ trochę przesadziłem z ilością zakupów :).  Ale tu tylko pokazuję, jak zapewne chińczycy zredukowali ilość kamieni :) .


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak sie tylko pytałem, bo mam gdzies ze dwa takie zegareczki z uwalonym balansem i czekają na swoją kolejkę do zrobienia.

Będę szukał dawców. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety pierwszy niema łożyska w balansie i coś "powichrowany" włos, chińczyk uszkodzony włos i coś pęknięte w środku od upadku, trzeci chodzi kiedy zechce. Więc są jedynie ciekawostką :) . chyba, że kiedyś złoże z co najmniej dwóch jednego :) .


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z mechanizmem 3133 chciałem w nim wyczyscic tarcze i wskazówki po operacji nie zaskakuje mi wałek niby wchodzi ale nie do konca jak zaskoczy moge tylko krecic wskazówkami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie spadła beczka...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwa jest wymiana kwarcowych bebechów na automat? Okazało się, że zegarek po babci nie może zostać naprawiony - mechanizm padł na amen. Za 60 zł zaproponowano mi wstawienie jakiegoś chińskiego cuda, jednak byłbym bardziej zdecydowany wstawić mechanizm automatyczny. Da radę ?

Każdy zegarek można naprawić,wszystko jest kwestią czasu i pieniędzy.Jak bardz zależy na naprawie zegarka to na pewno jeszcze znajdziesz zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegarek można naprawić,wszystko jest kwestią czasu i pieniędzy.Jak bardz zależy na naprawie zegarka to na pewno jeszcze znajdziesz zegarmistrza.

Jak usuną nóżki w tarczy przy zmianie mechanizmu na quart to bedzie posprzątane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak samodzielnie wymienić szkiełko w Amfibii? 

Czy ktoś może napisać mi tak krok-po-kroku jak to zmęczyć?


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła mi się taka mocno zmęczona Amfibia...

 

uq769_IMG_2631.JPG

ow375_IMG_2632.JPG

 

mw865_IMG_2633.JPG

 

Nic nadzwyczajnego i generalnie może i nie warta uwagi, ale mimo iż zegarki CCCP nie leżą mocno w gestii mojego zainteresowania to jednak postanowiłem ją sobie zostawić... tak na pamiątkę. :)

Ma niestety dwie mechaniczne usterki (pomijając jej wygląd).

1. Koronka się nie dokręca. Prawdopodobnie zerwany gwint po połowie w koronce i na kopercie.

2. Koronka obraca się luźno względem wałka.

 

 

fi909_IMG_2635.JPG

 

Drugi problem chciałbym jakoś rozwiązać. Przydałoby się od czasu do czasu nakręcić zegarek :)

Sam zegarek chodzi sprawnie i dość dokładnie.

 

Ktoś coś podpowie??


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nierozbieralne. Chyba najprościej wymienić wałek na nowy lub sprawny.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za odpowiedź.

Tego się obawiałem. Czy taki wałek jest trudnozdobywalny? Czy może mi ktoś dopomóc? :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz w dziale kupię, może ktoś ma i się podzieli. Bywają też na allegro.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował za porady :)

Będę szukał.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak samodzielnie wymienić szkiełko w Amfibii? 

Czy ktoś może napisać mi tak krok-po-kroku jak to zmęczyć?

Nikt nie chce pomóc początkującemu? To smutne.   :wacko:


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko. Czy wie ktoś jaka jest najczęstsza przyczyna awarii zegarka Poljot z budzikiem? Właśnie otrzymałem lecz działał dwie minuty i się zatrzymał. Budzik po nakręceniu brzęczy.

 

Wysłane z mojego MEIZU MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne taka jak większości... porządne czyszczenie by się przydało :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby, byle to nie był balans.

 

Wysłane z mojego MEIZU MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.