Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Szkiełko jest wciśnięte w tę ramkę, ramka zostaje wymienia się same szkło. Zasadniczo nie przykleja się szkiełek. Każdy zegarmistrz Ci to wymieni max. do 10 zł.

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Chyba dlatego, że szkło było ukruszone, udało mi się wypchnąć je palcami. Czy dobrze kojarzę, że do instalacji nowego służy takie cudo:

 

post-66653-0-55474700-1427647237_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cudo zwane potocznie pajączkiem. Służy do zdejmowania szkła ;)

Aby służyło też do zakładania potrzebuje do kompletu podstawki pod szkło dystansującej pajączka od podłoża tak by rant wchodzący w kopertę wystawał poza łapki pajęcze :)

Ale najlepiej to zrobić palcami z ewentualną pomocą nożyka do dekli :)

Ed.

:D nie zauważyłem na foto, że ta podstawka leży obok. ;)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło, jeśli nie było coś kombinowane z klejem, zawsze wyjdzie po wypchnięciu go palcami. Zdejmij szkło, załóż sam ring na kopertę, na swoje miejsce i na końcu wkładaj szkło przy pomocy pokazanego przez Ciebie pajączka, lub ręcznie, pomagając sobie np linijką.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dadzą radę, jeśli nie będzie to przemysłowe zegarmistrzostwo.

Mają wymienne końcówki, więc po zużyciu będziesz mógł dokupić lepsze.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dadzą radę, jeśli nie będzie to przemysłowe zegarmistrzostwo.

Mają wymienne końcówki, więc po zużyciu będziesz mógł dokupić lepsze.

Nie no o przemysłowym zegarmistrzostwie nie ma mowy...coś raz za czas rozebrać potrzebuję.... Dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będą ok


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po 17 dniach oczekiwania, przyszła pocztą z Uzbekistanu moja wymarzona Czajka Rezonator :)

 

Najpiękniejszy zegarek jaki kiedykolwiek widziałem!

 

Kurczę, wygląda prawie jak nowa i działa dobrze, niedługo się pochwalę zdjęciami :)

 

Mam jedynie pytanie dla znawców- Jak w tym zegarku przestawiają się wskazówki. Konkretnie chodzi mi o odczucie towarzyszące podczas ich przestawiania.

 

W mojej wskazówki przestawiają się z pewnym oporem, trochę moim zdaniem zbyt ciężko. niecałkowicie gładko.

 

Czy to normalne, czy pora na konserwację, nowe smary?

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...wiem, że nie koniecznie tutaj powinienem o to pytać no ale....potrzebuje kupić śrubokręty. Używał ktoś te? 

http://allegro.pl/promocja-srubokrety-zegarmistrzowskie-tanio-i5124260433.html

 

Dzięki za pomoc! :)

ja od ponad dwóch lat używam tych:

 

http://allegro.pl/precyzyjne-wkretaki-5szt-srubokreciki-0-80-1-60mm-i5201564202.html

 

i naprawdę mogę polecić.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie kupujecie szkiełka do zegarków. Zależy mi na jakiejś hurtowni lub czymś podobnym, gdzie ceny nie są kosmiczne. Będę wdzięczny za informacja, jeżeli nie chcecie tutaj podawać ich z jakiegoś powodu :ph34r: to zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czym się różni 20609A od 2609B Rakiety?

Ilością kamieni :

2609 -16j.

2609.1 -17j.

2609A -21j.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 2609b?

Otworzyłem 10 szt. swoich starych rakiet i na " B" nie trafiłem więc nie powiem :D bo niewiem :(;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie kupujecie szkiełka do zegarków. Zależy mi na jakiejś hurtowni lub czymś podobnym, gdzie ceny nie są kosmiczne. Będę wdzięczny za informacja, jeżeli nie chcecie tutaj podawać ich z jakiegoś powodu :ph34r: to zapraszam na PW.

timepol.pl

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz w Krakowie?

 

Mam do przeglądu i liftingu parę zegarków, gdzie w Krakowie to zrobią porządnie i w rozsądnej cenie?

Edytowane przez snowdesk

Kupię każdy zegarek typu UFO, Cheburashka, Shaiba w stanie 9/10-NOS. Rakieta, Poljot, Cornavin, Zim, Cardinal, Exacta etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Piotr Kowal, ul. Basztowa 17, koło Lotu

Edytowane przez jazzualdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem dziś do zegarmistrza z pytaniem ile by chciał za czyszczenie i smarowanie Mołni.. krzyknął sobie 100zł :(

Ja na kwestiach technicznych nie znam się, nie robię więc nic sam aby nie popsuć. Moje pytanie: czy nie dałoby się zrobić czegoś w rodzaju prowizorycznego "smarowania" .. w sensie może spryskać mechanizm jakąś substancją, może dać tu i ówdzie parę kropel jakiegoś oleju.. ? Wiem że dla was może być zabawne, ale ja naprawdę nie mam o tym pojęcia :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesli nie masz pojecia to lepiej nic nie smaruj bo mozna narobic wiecej zlego niz dobrego


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytaj, obejrzyj kilka filmów na youtube ( są linki na forum), i sam zobaczysz czy spryskanie werku to dobry pomysł. Wszystko jest dostępne w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy szkło do Poljota chrono 3133 jest takie samo jak w Poljocie 55G? Chodzi mi o średnicę.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem dziś do zegarmistrza z pytaniem ile by chciał za czyszczenie i smarowanie Mołni.. krzyknął sobie 100zł :(

Ja na kwestiach technicznych nie znam się, nie robię więc nic sam aby nie popsuć. Moje pytanie: czy nie dałoby się zrobić czegoś w rodzaju prowizorycznego "smarowania" .. w sensie może spryskać mechanizm jakąś substancją, może dać tu i ówdzie parę kropel jakiegoś oleju.. ? Wiem że dla was może być zabawne, ale ja naprawdę nie mam o tym pojęcia :unsure:

są dwa wyjścia z sytuacji:

1. poszukać tańszego majstra z prawdziwego zdarzenia a nie cudaka ( cena mogła być z czapki aby klienta wystraszyć i nie musieć robić czegoś czego się nie umie )

2. droga dłuższa i ciernista ale daje lepsze efekty a mianowicie zakupić literaturę + manele i zacząć naukę .


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy szkło do Poljota chrono 3133 jest takie samo jak w Poljocie 55G? Chodzi mi o średnicę.

 

Dołączam się do zapytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.