Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znać jak poszło.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest ponownie u zegarmistrza, ma przejść usunięcię kropek na indeksach i nałożenie nowej masy. Wszystko miło i grzecznie, więc jestem dobrej myśli. 

Ciekaw jestem efektu końcowego. Jak obierzesz to wrzuć zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest ponownie u zegarmistrza, ma przejść usunięcię kropek na indeksach i nałożenie nowej masy. Wszystko miło i grzecznie, więc jestem dobrej myśli.

 

Dobry Boże, usuwać całe? Byle ostrożnie ;) Nie lepiej żeby stare jakoś uzupełnił i odbudowal, "zalał nową masą? Mój tak robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Sugerowałem, żeby uzupełnić brakujące kropki, ale doradzono takie działanie ponieważ kolor indeksów może się różnić. Wyobrażam sobie, że masa będzie podobna do barwy wskazówek. Oby tarcza nie ucierpiała, kropki też nie wiadomo jakiego kształtu wyjdą. Ale co ja biedny robaczek mogę. Już i tak serce mi się kraje i spać nie mogę, a jak będzie gorzej niż przed serwisem to w pobliżu mam Odrę i chyba tam zwoduję Amfibię ; ) W każdym razie jutro okaże się czy było warto serwisować NOS-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwoduj go u mnie. Adres podam potem :D

Trzeba być dobrej myśli. :)

Pokaż foto po robocie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam fajny kanal z demontazem i montazem ruskich zegarkow. Swietny zoom. Gosciu wszystko tlumaczy jeno po angielsku. Czasem mu kadr ucieknie, ale coz. HIT dla mnie to rozbieranie i skladanie 3133. Bardzo mi pomoglo.

 

Ratfaced Git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to pasuje tutaj, ale innego działu bardziej odpowiedniego nie znalazłem - orły z radzieckich zegarków:

 

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/niezwykle-kompozycje-ze-starych-radzieckich-zegarkow/n1rm0f

 

jeżeli jest jednak dział poświęcony takim ciekawostkom, to proszę o przeniesienie.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to pasuje tutaj, ale innego działu bardziej odpowiedniego nie znalazłem - orły z radzieckich zegarków:

 

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/niezwykle-kompozycje-ze-starych-radzieckich-zegarkow/n1rm0f

 

jeżeli jest jednak dział poświęcony takim ciekawostkom, to proszę o przeniesienie.

 

Chyba była już dyskusja na ten temat.

Jeśli robi to z bezpowrotnie zniszczonych zegarków, to proszę bardzo. Ale jeśli niszczy bezpowrotnie zegarki, żeby zrobić to co robi to... słów brakuje. :angry:

Sam słusznie zauważył, że zaczyna brakować mu materiału. To tak jakby pociąć na żyletki resztki np zabytkowych, Polskich samochodów i zrobić z tego pomnik performance. To jest chore, niedorzeczne i jest zwykłym wandalizmem. Wandalizmem, który nie ma odwrotu!


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, też się załamałem, jak zobaczyłem te słoiczki z werkami i odpadami :(


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki temat jak uszczelka do wostoka 2809 to abstrakcja ? czy można to z czegoś dorobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ruskich zegarków idzie na biżuterię w stylu steam- punk, wystarczy przejżeć allegro. Też nie wiadomo, czy złom, czy sprawne werki.

 

Wysyłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także panowie i panie. Spinamy się mocno i ratujmy co się da.

Ja już w kręgu moich zainteresowań skupuje najgorsze dziady i przywracam do stanu używalności jak tylko się da. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos gdzies pisal, ze ultradzwiekowa myjka nie nadaje sie do mycia kotwic i kola balansowego ze wzgledu na szelak.

 

Nie nie nie, coś tu nie tak. Szelak rozpuszcza się doskonale w spirytusie, była dyskusja ale na temat mycia w alkoholu izopropylowym, czyli IPA. Szelak w kole balansowym?

W myjce ultradźwiękowej myje się w specjalnym detergentem (można kupić koncentrat, jest opisany dla jubilerów i zegarmistrzów), wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub samej wodzie.

Oprócz już polecanego kanału https://www.youtube.com/channel/UCOYdWxkj-MVAHaYnrQyABow polecam https://www.youtube.com/user/jewldood. Można tam zobaczyć jak myje w myjce ultradźwiękowej rozłożony werk ale z zamontowanym kołem balansowym. Wyjaśnia również dlaczego tak robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 werther dobrze zes zapodal ten kanal,   Watch Repair Channel , to jeden z moich ulubionych.

Masa informacji, pieknie pokazane i tlumaczone (po angielsku) co jak i dlaczego. Np prostowanie wlosa, odnawianie lumy w wskazowkach i wiele wiele innych.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem zapytać, co myślicie o cynkowaniu koperty? Jaki efekt daje?


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, coś tu nie tak. Szelak rozpuszcza się doskonale w spirytusie, była dyskusja ale na temat mycia w alkoholu izopropylowym, czyli IPA. Szelak w kole balansowym?

W myjce ultradźwiękowej myje się w specjalnym detergentem (można kupić koncentrat, jest opisany dla jubilerów i zegarmistrzów), wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub samej wodzie.

Oprócz już polecanego kanału https://www.youtube.com/channel/UCOYdWxkj-MVAHaYnrQyABow polecam https://www.youtube.com/user/jewldood. Można tam zobaczyć jak myje w myjce ultradźwiękowej rozłożony werk ale z zamontowanym kołem balansowym. Wyjaśnia również dlaczego tak robi.

Ja maczam balans i kotwice w benzynie ekstrakcyjnej. Nie rozpuszcza szelaku. inwestycja na poziomie 0.5 litra benzyny i mały słoik po majonezie ;)

Rozwiązuje wszelkie problemy klejących się włosów i zafajdanych starymi smarami czopów.

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Amfibia "wynurzyła się" z nowymi indeksami. Kolor wyszedł zielonkawy, jak kropki na bezlu. Wskazówki z oryginalnym, kremowym wypełnieniem.

post-69664-0-49281800-1429697591_thumb.jpg

post-69664-0-61857800-1429697601_thumb.jpg

 

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropki nie wyszły idealnie, ale nawet do zaakceptowania, czym je nakładałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Kropki nie wyszły idealnie, ale nawet do zaakceptowania, czym je nakładałeś?

 

Nie wiem czym były nakładane, zegarmistrz poprawiał ubytki powstałe podczas serwisu

Edytowane przez liscak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglądała wcześniej ale teraz wygląda całkiem nieźle, wrzuć ją do wątku z amfibiami. A tak przy okazji to bardzo mi się podoba ten model ostatnio, muszę go w końcu upolować bo czasami pojawia się na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany??

Do poljota 29j. pasuje koło zmianowe (godzinowe) od jakiegoś innego werku czy tylko od niego???''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/23372-forumowy-spis-amfibii/page-33?do=findComment&comment=1415228

 

w dziale już jest zdjęcie zrobione jeszcze przed zabiegami serwisowymi

 

 

 

nie wiem co to jest ring rozprężny

Zapewne chodzi o zbrojenie szkła, takie srebrne kółko przy jego krawędzi. Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o zbrojenie szkła, takie srebrne kółko przy jego krawędzi.

tak dokładnie to.

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.