Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

2. rożki widełek mogą wadliwie współpracować z palcem przerzutowym

 

 

Różka widełek od strony wewnętrznej kotwicy ociera i blokuje balans. Jak temu zaradzić? Myślałem oszlifować lekka czoło tej różki ale to chyba nie najlepszy pomysl...

Edytowane przez jackie01

Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różka widełek od strony wewnętrznej kotwicy ociera i blokuje balans. Jak temu zaradzić? Myślałem oszlifować lekka czoło tej różki ale to chyba nie najlepszy pomysl...

Teoretycznie tak powinno się zrobić, ale to precyzyjna i ciężka robota - zważywszy na to, że części do tych zegarków są łatwo dostępne, lepiej jest po prosu wymienić kotwicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade, delikatnie przeciagnalem widelki po oselce - pomoglo. Czy w 100% testy nareczne pokażą ;)


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Slav serii 24xx sytuację z kotwicą komplikuje nieco fakt, że jej budowa jest trochę inna niż w pozostałych radzieckich zegarkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako mało doświadczony pytam może o rzeczy oczywiste ale wybaczcie Mi to :) 

 Mam Mira i chciałem się nim zająć ale nijak mechanizm nie chce wyjść z koperty ani w jedną stronę ani w drugą ... nie chce nic na siłę robić ,

Podpowiedzcie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po obwodzie pomiędzy werkiem a kopertą  są wkręcone dwie śrubki stabilizujące werk w kopercie ! odkręć je a werk bez problemu powinien się wysunąć z koperty


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po obwodzie pomiędzy werkiem a kopertą  są wkręcone dwie śrubki stabilizujące werk w kopercie ! odkręć je a werk bez problemu powinien się wysunąć z koperty

Trzeba jeszcze pamiętać o zwolnieniu tireta i wyjęciu koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Co może być powodem głośnego rotora w automacie vostoka, chodzi on strasznie szybko, przy lekkich ruchach aż zegarek wibruje :) Z tego co widzę, chyba nie nakręca. Sam zegarek jest punktualny i chodzi długo po nakręceniu,  Możliwe że się tylko poluzował, czy czeka kosztowna sesja u zegarmajstra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowuje on chyba jakoś tak: 

 

 

Mam pytanie: Co może być powodem głośnego rotora w automacie vostoka, chodzi on strasznie szybko, przy lekkich ruchach aż zegarek wibruje  :) Z tego co widzę, chyba nie nakręca. Sam zegarek jest punktualny i chodzi długo po nakręceniu,  Możliwe że się tylko poluzował, czy czeka kosztowna sesja u zegarmajstra  ;) ? 

 
Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wiadomo wam coś o tym czy można dorobić dekielek do zegarka? Dotoczyc na tokarce? Jaki tak to może wiecie gdzie, jak, Za ile ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z forumowiczem nickiem Sose (o ile dobrze kojarzę nick). On tworzy koperty i dekle, na pewno coś wykombinuje. Cen, nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wiadomo wam coś o tym czy można dorobić dekielek do zegarka? Dotoczyc na tokarce? Jaki tak to może wiecie gdzie, jak, Za ile ...?

Pewnie łatwiej i taniej dobrać taki dekielek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znających temat; czy rakieta automat występowała tylko w jednym rodzaju koperty? Po wpisaniu w google wyskoczyły mi tylko takie - http://www.google.pl/search?safe=off&biw=320&bih=183&tbm=isch&sa=1&ei=kJVbU6LmN-Ov7QbEwYCYAg&q=rakieta+automat&oq=rakieta+automat&gs_l=mobile-gws-serp.3...6876.19864.0.22655.17.14.0.3.3.0.722.5020.2-7j3j3j0j1.14.0....0...1c.1.42.mobile-gws-serp..4.13.4644.3.N3UGEP_mwHY

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wiadomo wam coś o tym czy można dorobić dekielek do zegarka? Dotoczyc na tokarce? Jaki tak to może wiecie gdzie, jak, Za ile ...?

 Do czego den dek potrzebny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, bo jakieś Primy mam i też pełno różnych dekli. Możesz zmierzyć suwmiarką średnicę rantu? Najlepiej dwa wymiary - krawędź i rowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tego typu kopert w automatach spod znaku Rakiety było najwięcej i występowały z deklami w dwóch odmianach (z symbolem wahnika i z samymi napisami). Ale była jeszcze przecież dosyć rzadka Rakieta automat z pojedynczym kalendarzem (ktoś na Forum chyba nawet taką ma) - w tym przypadku koperta bardzie przypominała te stosowane w Rakietach nie-automatach z pojedynczym kalendarzem.

Wpisz jeszcze w wyszukiwarkę "Pakema automatic",. to zobaczysz więcej kopert z automatycznych Rakiet, w tym też nowo-ruskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, sporo znalazłem; ta. http://photo.qip.ru/photo/rastafar80/96430767/116832167.jpg jest świetna ale to chyba noworus? .

To jest chyba raczej taki rakietowy biały kruk czyli Rakieta z werkiem 3031 (automat+datownik+kalendarz+budzik). Z tego, co wiadomo, to była produkowana w bardzo małych ilościach.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam do takich szczęście, wcześniej przeglądając fotki ze zbiorów radzieckich kolekcjonerów; znalazłem świetną rakietę kwarcową z sub sekundą, i okazało się, że istnieją tylko 3 sztuki, wszystkie w kolekcji Aleksandra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, sporo znalazłem; ta. http://photo.qip.ru/photo/rastafar80/96430767/116832167.jpg jest świetna ale to chyba noworus? .

To nie noworus, to tak jak napisał sthool - 3031 Rakieta automat z budzikiem. 

Prawdopodobnie istnieje tylko kilka egzemplarzy na świecie. W Polsce wg mojej wiedzy nie ma jej nikt.

 

Przedmiot pożądania każdego kolekcjonera radzieckich zegarków. 

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co tworzyć coś tak dobrego wkładając w to wiele trudu i potem nie ciągnąć produkcji; przecież to stworzono w fabryce a nie w manufaktórze na zamówienie.??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że gdzieś mam :)  - Informacje jakie uzyskałem od jednego z kolekcjonerów (ni zdradzam od kogo gdyż nie wiem czy powinienem)

 

3031 istnieje prawdopodobnie tylko w kilku egzemplarzach i chyba wszystkie są w Rosji - z czego jedna lub dwie (były 2 wersje koperty - z klasycznymi i z krytymi uszami paska) w zbiorach byłego pracownika Rakiety, gdzieś jeszcze widziałem dodatkową w wersji z krytymi uszami, podniszczoną, ale kompletną + to co mają w zakładowym muzeum Rakiety. Wedle mojej wiedzy w Polsce tego zegarka nie ma nikt (albo nie jest zainteresowany upublicznianiem w/w informacji  ale wątpię, zegarek był dostępny krótko w tylko jednym sklepie w ówczesnym Leningradzie a następnie został wycofany, tym niemniej figuruje w katalogach Rakiety z tego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.