Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Reanimuję ładny budzik Jantar'a, ale utknąłem w miejscu. Wygląda na to, że albo brakuje jakiegoś elementu, albo coś spier....m ;)

Czy od tego drucika, który jest na górze, powinno coś być łączącego element uderzający w dzwonki, żeby budzik ładnie dzwonił a nie brzęczał? Wydaje mi się, że tak, ale sam już nie wiem. Możecie coś podpowiedzieć?

post-60883-0-67709900-1458982151_thumb.jpg


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakovlev...możesz poprawić posta? Chyba chciałeś pokazać jakąś fotkę czy szkic, ale coś sie nie udało. Przebrnięcie przez te linki to katorga, bo rosyjski miałem sto lat temu ;)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Post jest OK, Po prostu przewiń w dół podaną stronę, nie klikaj w żadne linki. ;)

 

Na rys. nr 2 masz schemat budzika.

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę, ale to chyba ten starszy. Mój Jantarek jest z 1-89 z 4 kamieniowym werkiem. Rozwiązanie jest podobne, ale jednak inne ;) Może ktoś ma takiego budzika i mógłby zrobić fotkę werku?


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A jesteś pewien, że ten mechanizm jest z tego budzika ?

Bo na pewno młoteczek jest niekompletny ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak miałby być wygięty aby przechodzić przez obudowę i uderzać w dzwonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem pewien. Budzik stał w pokoju u starszego Pana, który kopcił faje jak smok, tak, że cały budzik był oblepiony smołą nikotynową. Nie sądzę, żeby coś w tym budziku było robione. Wygląda na to, że brakuje jednego elementu. Drucik wygięty inaczej być nie może, bo i tak byłby za krótki, żeby uderzać w dzwonki. Ewidentnie musi czegoś brakować, czegoś łączącego drucik z elementem na zewnątrz obudowy, który wali w dzwonki :D


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Znalazłem fotkę mechanizmu dla zewnętrznego dzwonka, chyba pojedynczego, bo młoteczek wychodzi pod niewielkim kątem.

Dla dwóch dzwonków wychodzi centralnie i w obudowie musi być szczelina umożliwiająca mu ruch poprzeczny by uderzać w dzwonki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem pewien. Budzik stał w pokoju u starszego Pana, który kopcił faje jak smok, tak, że cały budzik był oblepiony smołą nikotynową. Nie sądzę, żeby coś w tym budziku było robione. Wygląda na to, że brakuje jednego elementu. Drucik wygięty inaczej być nie może, bo i tak byłby za krótki, żeby uderzać w dzwonki. Ewidentnie musi czegoś brakować, czegoś łączącego drucik z elementem na zewnątrz obudowy, który wali w dzwonki :D

 

Mogło być też tak, że te dzwonki na obudowie to taka atrapa-ozdoba, a właściwy dzwonek powinien być w środku - w Jantarach to była taka szara "kopułka" mocowana jedną z nakrętek w pobliżu sprężyny mechanizmu budzenia. W momencie gdy młoteczek odpadł (co w tych werkach się niekiedy zdarzało) ktoś zdemontował dzwonek i budzik zaczął służyć jajko "brzęczyk" :)

Tak, jak zauważył Yakovlev, na obudowie powinna być szczelina na wystający młoteczek - w Twoim Jantarze takiej szczeliny nie ma, co może potwierdzać moje przypuszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mogło być też tak, że te dzwonki na obudowie to taka atrapa-ozdoba, a właściwy dzwonek powinien być w środku - w Jantarach to była taka szara "kopułka" mocowana jedną z nakrętek w pobliżu sprężyny mechanizmu budzenia. W momencie gdy młoteczek odpadł (co w tych werkach się niekiedy zdarzało) ktoś zdemontował dzwonek i budzik zaczął służyć jajko "brzęczyk" :)

Tak, jak zauważył Yakovlev, na obudowie powinna być szczelina na wystający młoteczek - w Twoim Jantarze takiej szczeliny nie ma, co może potwierdzać moje przypuszczenie.

No właśnie tak szukam i ten mechanizm 6973 (o ile dobrze odczytałem) wszędzie ma wewnętrzny młoteczek.

I tak jak napisał sthool albo ma wewnętrzny dzwonek albo po prostu wali w obudowę budzika.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Rozkręciłem swojego "Anglika" :)

Dla dwóch dzwonków musi być takie lub podobne rozwiązanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wygląda to tak, że w szczelinie (która jednak jest) porusza się taki oto dzyndzel. Pod obudową jest wspominany wcześniej drucik. Zastanawia mnie sposób połączenia "dzyndzla" z drucikiem, bo zakładam, że czegoś brakuje.

post-60883-0-56301400-1458994188_thumb.jpg


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wygląda to tak, że w szczelinie (która jednak jest) porusza się taki oto dzyndzel. Pod obudową jest wspominany wcześniej drucik. Zastanawia mnie sposób połączenia "dzyndzla" z drucikiem, bo zakładam, że czegoś brakuje.

 

Ten "dzyndzel" służy do blokowania młoteczka czyli do wyłączania budzenia :) W takim razie jedynym brakującym elementem jet urwany drut z młoteczkiem (a raczej krążkiem, bo okrągły młoteczek nie przeszedłby przez szczelinę).

Podsumowując - pełen oryginał z małym brakiem eksploatacyjnym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie zamroczyło ;) Mam w szafie drugi, z podobnym rozwiązaniem i nawet nie wpadłem na to :) Nie zamierzam w takim razie nic więcej przy nim robić, bo chodzi dokładnie, a nie wyobrażam sobie, żeby mnie budziły takie dwa solidne dzwonki :D Dzięki za wskazówki.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dotyczące kopert do pasowek na płaskiej molniji 15j. Wiem że jest taka: http://aukro.ua/korpus-dlya-chasov-molniya-15-kamnej-3601-golovka-i6056375608.html pamiętam też ze na ebay jakieś były i ktoś polecał ale nie mogę znaleźć...

Może macie inne propozycje?

 

Jeszcze pytanie, jak jest z jakością takich tarcz? http://aukro.ua/ciferblat-dlya-chasov-molniya-diametr-39-00mm-i6055507444.html czy lepiej samemu robic?

Edytowane przez 25kamil25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Zamiast do koperty dałeś linka do teleskopów

 

A moja pasówka jest w takiej kopercie: http://dajiwatch.com/productshow1045.html

 

Ważna rzecz, nie zwracaj uwagi na podaną cenę 50$, jak się tam zarejestrujesz i zalogujesz to cena zmienia się na 35$ :)

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ta koperta z takim zakrecanym deklem i "czysta" już od jakiegoś czasu nie jest dostępna.Jest podobna ale dekiel na śrubki ,nie polecam bo łatwo się przekręcają .Jest podobna zakrecana ,inny bezel inny dekiel ale równie porządna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tyle że ta koperta z takim zakrecanym deklem i "czysta" już od jakiegoś czasu nie jest dostępna.Jest podobna ale dekiel na śrubki ,nie polecam bo łatwo się przekręcają .Jest podobna zakrecana ,inny bezel inny dekiel ale równie porządna.

O której kopercie piszesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej z przykładu...."A moja pasowka jest w takiej kopercie..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jak nie ma skoro przed chwilą się tam logowałem i jest dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż proszę linka ...chętnie kupię

Zaloguj i znajdź czy jest ca-009

...a taką pokazłeś

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Proszę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...cuda niestety bo ja wchodzę i jej nie widzę ,nie raz u niego kupowałem i kiedyś pierwsza pasowke w tej kopercie zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dzięki...cuda niestety bo ja wchodzę i jej nie widzę ,nie raz u niego kupowałem i kiedyś pierwsza pasowke w tej kopercie zrobiłem.

Zaraz, zaraz. Niestety albo stety Ty masz rację. :)  Pokazuje się ale w momencie próby dodania do koszyka już jej nie ma.

Zwracam honor. Ta jest niedostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.