Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, podpowiedzcie jak najłatwiej usunąć usterkę? Mianowicie, po wyjęciu i włożeniu wałka do mechanizmu w sławie (nie automat) kręcą się wskazówki a nie nakręca się. Czy to skomplikowana naprawa? Wiem, że to kapryśne mechanizmy ale cóż poradzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto pokusić się o delikatne umycie takiej tarczy? Czy też dać sobie spokój bo szkody będą za duże?

post-61474-0-59832100-1460275776_thumb.jpg

 


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Czy warto pokusić się o delikatne umycie takiej tarczy? Czy też dać sobie spokój bo szkody będą za duże?

Ja bym delikatnie próbował.

 

(Ale już podobne głupoty robiłem, których później żałowałem ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podpowiedzcie jak najłatwiej usunąć usterkę? Mianowicie, po wyjęciu i włożeniu wałka do mechanizmu w sławie (nie automat) kręcą się wskazówki a nie nakręca się. Czy to skomplikowana naprawa? Wiem, że to kapryśne mechanizmy ale cóż poradzic ;)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70498-dzia%C5%82-techniczny/?view=findpost&p=1577833

 

juz pisalem instryukcje kiedys ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego mi było trzeba a zdarza.mi się ta przypadłość czasami. Warto ogarnąć temat.Serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wrzucę pod ocenę wypełnienie wskazówek w poljocie. Zrobione z ciekawości i nie jest to docelowy zabieg. Do ubytków lumi został użyty żel biały do robienia paznokci  (Żony :) )

Wszystko 3 x wygrzewane z każdej strony  w specjalnej lampie do robienia pazurków ( wiele żon to ma lub ich koleżanki :D )

post-86954-0-64393800-1460404036_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Witam. Wrzucę pod ocenę wypełnienie wskazówek w poljocie. Zrobione z ciekawości i nie jest to docelowy zabieg. Do ubytków lumi został użyty żel biały do robienia paznokci  (Żony :) )

Wszystko 3 x wygrzewane z każdej strony  w specjalnej lampie do robienia pazurków ( wiele żon to ma lub ich koleżanki :D )

A gdybyś to zmieszał ze świecącym proszkiem z Alle to miałbyś zupełnie fajną lumę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś to zmieszał ze świecącym proszkiem z Alle to miałbyś zupełnie fajną lumę ;)

Na to nie wpadłem. Ale jak wyszło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś to zmieszał ze świecącym proszkiem z Alle to miałbyś zupełnie fajną lumę ;)

 

Nigdy o tym nie słyszałem a tu taki myk:

http://allegro.pl/spx2-swiecacy-proszek-5g-kolory-promocja-swidnik-i5780284662.html

 

Za 5zł można zrobić fajną lumę (turkus jest genialny)

E: Czas świecenia do 10 godzin :D

Edytowane przez rinkazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobić, gdzie kupić białą ??

 

Wypełnienie wyszło całkiem ok tylko zdjęcie troche niewyraźne :)

Ja przed chwilą wpisałem w alle - świecący proszek i mase tego wyskoczyło.

Pewnie gdybyś zmieszał z tym białym co użyłeś do wypełnienia to wyszłoby lekko zaniebieszczone.

Do tego Prima pasowałby Czerwony - taki też widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt zdjęcie słabe. Potrafię robić  tylko aparatem tradycyjnym :D . To poljot. Widziałem go tylko z białą i takie resztki były na wskazówkach. Z tego żelu biel jest OK ale przy patrzeniu przez lupę wygląda to trochę plastikowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poljot.

 

Oczywiście, że Poljot.

Miałem kilka kart otwartych z hodinkami i tak samo się nasunęło :)

 

 

Ten świecący proszek to powszechnie używana luma do rewitalizacji zegarków.

SPX 1 i SPX 2

http://allegro.pl/spx1-swiecacy-proszek-1g-kolory-promocja-swidnik-i5780253735.html

Wprawdzie Dział techniczny od zegarków, ale dzięki temu dowiedziałem się, co mogę zrobić w pokoju młodego ze ścianą :)

Edytowane przez rinkazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, reanimowałem mołnię 15 kamieniową. Przed czyszczeniem i smarowaniem nie chodziła. Teraz chodzi, ale spieszy 6 minut na dobę. Regulatorem da się ustawić do 1 minuty na dobę, lepiej się nie da. Wymieniłem balans od innej mołni, która dobrze chodzi i dalej jest 6 minut. Przełożyłem też cały komplet balansu z mostkiem i nic się nie zmienia. Wymieniałem też kotwicę. Bez zmian. Gdzie jeszcze szukać przyczyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten świecący proszek to powszechnie używana luma do rewitalizacji zegarków.

SPX 1 i SPX 2

http://allegro.pl/spx1-swiecacy-proszek-1g-kolory-promocja-swidnik-i5780253735.html

 

Jestem ogromnie rad, że dowiedziałem się  otym proszku ;) A propos, czy ten proszek sprawia, że człowiek promienieje? Stawiam dolary przeciw orzechom, że w dzisiejszych czasach, jest to zupelnie bezpieczna luminescencja....

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, reanimowałem mołnię 15 kamieniową. Przed czyszczeniem i smarowaniem nie chodziła. Teraz chodzi, ale spieszy 6 minut na dobę. Regulatorem da się ustawić do 1 minuty na dobę, lepiej się nie da. Wymieniłem balans od innej mołni, która dobrze chodzi i dalej jest 6 minut. Przełożyłem też cały komplet balansu z mostkiem i nic się nie zmienia. Wymieniałem też kotwicę. Bez zmian. Gdzie jeszcze szukać przyczyn?

 

Zmień sprężynę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprężyny nawijać nie umiem, ale wymienię cały bęben ze sprężyną, bo mam gdzieś luźny od niskiej mołni. Mam rozumieć, że sprężyna zmieniła właściwości ze starości i teraz jest za silna, twarda?

Edytowane przez orcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprężyny nawijać nie umiem, ale wymienię cały bęben ze sprężyną, bo mam gdzieś luźny od niskiej mołni. Mam rozumieć, że sprężyna zmieniła właściwości ze starości i teraz jest za silna, twarda?

Sprężyna jest za słaba lub brudna, przekazuje za mało "pary" na kotwicę, kotwica daje za słaby impuls na palec balasu przez co amplituda wychyłu balansu jest zbyt mała i zegarek spieszy. Tak to chyba jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten świecący proszek to powszechnie używana luma do rewitalizacji zegarków.

SPX 1 i SPX 2

http://allegro.pl/spx1-swiecacy-proszek-1g-kolory-promocja-swidnik-i5780253735.html

 

Yakovlev, mógłbyś mi pomóc dobrać składniki do

a) wypełnienia wskazówek

B) naniesienia indeksów

 

Biorę ten proszek + co do tego? Jakakolwiek farbka czy jest konkretna do tego typu prac?

Mam gdzieś stare farbki od składania modeli taka by się nadała?

 

Czy jak zmieszam z czarną np turkus w proszku to będzie świecić?

 

Z góry mówię, że chcę spróbować całkowicie amatorsko (znalazłem starego ruska z wykruszoną powłoką z wskazówek) i nie potrzebuje najlepszej farby tylko zależy mi na ekonomicznym podejściu z dobrym efektem...

 

Taki krótki mini poradnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszałem z akrylowymi farbkami.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev
Czy jak zmieszam z czarną np turkus w proszku to będzie świecić?

 

Spróbuj ;)

 

Dodatek-nośnik proszku musi być na tyle trwały żeby się nie kruszył. Po co Wam później paprochy lumy w mechanizmie.

Można farbkę akrylową zmieszać z bezbarwnym lakierem akrylowym albo proszek z samym lakierem.

 

EDIT:

Dobrą lumę (i to nie reklama) ma kol. Kieszonkowe. Brałem kiedyś i teraz też zamierzam kupić bo ma jakieś nowości.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/133406-lumia-uzupe%C5%82nianie/?do=findComment&comment=1721634

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ;)

 

Dodatek-nośnik proszku musi być na tyle trwały żeby się nie kruszył. Po co Wam później paprochy lumy w mechanizmie.

Można farbkę akrylową zmieszać z bezbarwnym lakierem akrylowym albo proszek z samym lakierem.

 

EDIT:

Dobrą lumę (i to nie reklama) ma kol. Kieszonkowe. Brałem kiedyś i teraz też zamierzam kupić bo ma jakieś nowości.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/133406-lumia-uzupe%C5%82nianie/?do=findComment&comment=1721634

 

Czytałem właśnie ten temat i teraz się zastanawiam czy wziąć z tego sklepu czy od tego kolegi.

W każdym razie spróbuję chałupniczo coś wymodzić - to przecie nie Omega :)

 

 

Ja mieszałem z akrylowymi farbkami.

 

Znalazłem jedną czarną farbę (jedyna niezaschnięta) i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Edytowane przez rinkazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie ten temat i teraz się zastanawiam czy wziąć z tego sklepu czy od tego kolegi.

W każdym razie spróbuję chałupniczo coś wymodzić - to przecie nie Omega :)

 

 

 

Znalazłem jedną czarną farbę (jedyna niezaschnięta) i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Obstawiam, że czarna farba nie zaświeci.

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.